Rapport időzavarban rosszul kombinált, kikapott Giritől, Vachier-Lagrave legyőzte Gelfandot

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Palma de Mallorcán megkezdődött a Grand Prix 2017 négy versenyből álló sorozatának utolsó tornája. Rapport Richárd sötéttel játszva vereséggel rajtolt. A holland Anish Giri ellen kisebb időzavarban hibás kombinációval vesztett. A világbajnok-jelölti címért küzdő francia Maxime Vachier-Lagrave az izraeli Borisz Gelfandot győzte le. Az orosz Erneszto Inarkijev a nyitást gyengén játszó kínai Li Chao ellen nyert. A többi játszma kisebb-nagyobb küzdelemben döntetlennel ért véget. Rapport második partiját Gelfand ellen is sötéttel játssza.

A 18 résztvevő 9 fordulós, svájci rendszerű viadalának első játéknapján a világossal játszók három partit nyertek. A holland Anish Giri az eredeti megnyitás megnyitásból nem tudott előnyt kihozni, Rapport Richárd állása kedvezőbbnek tűnt. A középjátékban nagymesterünk rossz tervet valósított meg, kombinációt kezdeményezett, de az idő szorításában elnézhette Giri védőlépését. Rapport a tisztet visszanyerte, de a végjátékban világos szabadgyalogjaival huszárja nem tudta sikerrel felvenni a versenyt, a világos király betörése eldöntötte a csatájukat.

A világbajnok-jelölti címért harcba indult francia Maxime Vachier-Lagrave könnyű győzelmet aratott, az izraeli Borisz Gelfand a szicíliai védelmű partiban gyorsan megadta magát.

Az orosz Erneszto  Inarkijev ellen a kínai Li Chao a Grünfeld védelemben nem mutatott alapos felkészülést, korán döntő hátrányba került.

A döntetlenek sorát az azerbajdzsáni Tejmur Radzsabov és az orosz Alekszandr Rjazancev nyitotta meg. Az orosz Dmitrij Jakovenko minimális előnye kevés volt az örmény Levon Aronjannal szemben. Szemre tetszetősebb volt az ukrán Pavel Eljanov állása, de reminél többre nem futotta az amerikai Hikaru Nakamura ellen.

A hazai pályán játszó Francisco Vallejo Pons aligha számított arra, hogy mindössze 20 lépésben sötéttel osztozik meg a ponton a kínai Ding Lirennel.

Döntetlen lett az orosz derbi, Jevgenyij Tomasevszkij és Peter Szvidler harcosnak indult partija is. Elégedett lehet a norvég Jon Ludvig Hammer az indiai Pentala Harikrishna elleni remijével.

Az első forduló eredményei:

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2721) – Levon Aronjan (örmény, 2801) döntetlen (Spanyol megnyitás, 27)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2796) – Borisz Gelfand (izraeli, 2719) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 34)

Pavel Eljanov (ukrán, 2707) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2780) döntetlen (Vezérgyalog megnyitás, 34)

Ding Liren (kínai, 2774) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2705) döntetlen (Vezérgyalog megnyitás, 20)

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2702) – Peter Szvidler (orosz, 2763) döntetlen (Benoni védelem, 29)

Anish Giri (holland, 2762) – Rapport Richárd (magyar, 2692) 1 – 0 (Vezérindiai védelem, 62)

Erneszto Inarkijev (orosz, 2683) – Li Chao (kínai, 2741) 1 - 0 (Grünfeld védelem, 29)

Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni, 2741) – Alekszandr Rjazancev (orosz, 2651) döntetlen (Caro-Kann védelem, 12)

Jon Ludvig Hammer (norvég, 2629) – Pentala Harikrishna (indiai, 2738) döntetlen (Ragozin védelem, 45)

A 2. forduló párosítása:

Anish Giri (holland, 2762, 1) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2796, 1)

Levon Aronjan (örmény, 2801, 0,5) – Erneszto Inarkojev (orosz, 2683, 1)

Hikaru Nakamura (amerikai, 2780, 0,5) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2721, 0,5)

Alekszandr Rjazancev (orosz, 2651, 0,5) – Ding Liren (kínai, 2774, 0,5)

Peter Szvidler (orosz, 2763, 0,5) – Pavel Eljanov (ukrán, 2707, 0,5)

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2705, 0,5) – Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni, 2741, 0,5)

Pentala Harikrishna (indiai, 2738, 0,5) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2702, 0,5)

Li Chao (kínai, 2741, 0) – Jon Ludvig Hammer (norvég, 2629, 0,5)

Borisz Gelfand (izraeli, 2719, 0) – Rapport Richárd (magyar, 2692, 0)

Giri,A (2762) - Rapport,R (2692)
Vezérindiai védelem [E12]

1.d4 e6 2.c4 b6 3.a3 Fb7 4.Hf3 Hf6 5.Ff4 Hc6 6.Hc3 He7 7.h3 Hf5 8.d5 Fd6 9.Vd2 exd5 10.cxd5 0-0

11.0-0-0 Be8 12.e3 Fxf4 13.exf4 He7 14.Fc4 b5 15.Fb3 a5 16.Hxb5 a4

Számításba jött a 16...Fxd5 17.Fxd5 Hexd5 18.Bhe1 Bxe1 19.Bxe1 Bb8 folytatás.

17.Fc2 Hexd5 18.Bhe1 d6 19.Hfd4 Bxe1 20.Bxe1 Hb6 21.Hf5 Vd7 22.Hc3 Be8 23.g4 Bxe1+ 24.Vxe1 g6 25.Hg3 Hfd5

26.f5 Hxc3 27.Vxc3 Vd8 28.Kb1

28...Fg2 29.f4 d5 30.fxg6 hxg6

31.f5 d4?

Rapport Richárd az idő szorításában kombinálni kezdett, de rosszul számolt.

32.Vd2 d3 33.Vxg2 Vd4?

A tiszt visszanyerése, a gyaloghátrányos állás sem lett volna védhető a 33...dxc2+ 34.Vxc2 Vd4 35.He2 Vd6 36.fxg6 fxg6 37.Hc3 folytatásban.

34.Fd1 Hc4 35.fxg6 fxg6

36.Vb7! Hd2+ 37.Ka2 Vc4+ 38.b3 Vc1

39.Vd5+

Anish Giri a maradék perceit is felhasználta. Figyelmet érdemelt a 39.bxa4 Vxd1 40.Vc8+ Kf7 41.Vxc7+ Ke6 (41...Ke8 42.Ve5+ Kd7 43.Vd5+ Kc7 44.Vxd3) 42.Vc6+ Ke7 43.Vc5+ Kf7 44.Vd5+ Kf8 45.Vxd3 megoldás.

39...Kg7 40.Vd7+ Kf8 41.Vd8+ Kg7 42.Vd7+ Kf8 43.Vxd3 Vxd1 44.bxa4 c5

45.He4!

Nagymesterünk huszárja a szabadgyalogokkal szemben nem tudta sikerrel felvenni a versenyt.

45...Hxe4 46.Vxd1 Hc3+ 47.Kb3 Hxd1 48.a5 He3 49.a6 c4+ 50.Kc3

Egyszerűbb volt az 50.Kb2 c3+ 51.Kc1 Hd5 52.a7 Hb6 53.h4 Ha8 54.Kc2 nyerés.

50...Hd5+ 51.Kxc4 Hc7 52.a7 g5

53.Kc5 Ke7 54.Kc6 Ha8

55.Kd5!

Giri a csapdát elkerülte. 55.Kb7? remizett volna 55...Kd7 miatt.

55...Kf6 56.Kd6 Kf7 57.Ke5 Kg6 58.Ke6 Hb6 59.a4 Ha8 60.a5 Kg7 61.Kf5 Kh6 62.Kf6 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog