Rapport 76 lépésben remizett Li Chaoval, ötös holtverseny az élen

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Palma de Mallorcán zajló Grand Prix-verseny harmadik fordulójában Rapport Richárd és a kínai Li Chao a 76. lépésben egyezett meg a döntetlenben. Nagymesterünk kedvezőbb esélyeit nem tudta győzelemig fokozni. A négy éllovas egymás ellen küzdött meg, a francia Maxime Vachier-Lagrave jobb állásból remizett az örmény Levon Aronjannal, nem tudott visszavágni a Világkupa elődöntőjében elszenvedett vereségéért. Az azerbajdzsáni Tejmur Radzsabov és a holland Anish Giri békésen osztozott meg a ponton. Az orosz Peter Szvidler a norvég Jon Ludvig Hammert legyőzve ötös holtversenyben az élen. A spanyol Francisco Vallejo Pons az izraeli Borisz Gelfand ellen nyert, a többi parti döntetlennel ért véget. Rapport negyedik partiját világossal Hammerrel szemben játssza.

A harmadik játéknapot Rapport Richárd és Li Chao játszmája zárta. Tbilisziben, a Világkupán a legjobb 32 között mérkőztek meg, nagymesterünk a rájátszást megnyerve, 2,5-1,5-ös győzelemmel jutott be a nyolcaddöntőbe. Rapport az orosz huszárjáték nagy specialistája ellen ritkább folytatást játszott meg, a divatos varikat elkerülte. A vezércserét követően futópárjával, aktívabb bástyájával kissé kedvezőbben állt. Megragadta az esélyt, amikor királyát is aktivizálta a királyszárnyi gyalogokkal indított akciónak köszönhetően. Li Chao ellenjátéka időben érkezett, jól megszervezte Ricsi szabadgyalogja elleni védekezését. Nagymesterünk nem tudta áttörni a védvonalat, igen sportszerűen bástya a huszár elleni elméleti döntetlen végjátékban nem akarta ellenfelét vizsgáztatni.

A Világkupán az elődöntőben mérkőzött meg egymással Maxime Vachier-Lagrave és Levon Aronjan. Párharcuk izgalmas rájátszásban dőlt el az örmény nagymester javára, a „hirtelen halál” játszmát nyerte meg, negyedszer lett világbajnokjelölt, míg MVL a GP utolsó versenyén reménykedhet, legalább második helyen kellene végeznie, hogy kiharcolja a berlini világbajnok-jelölti döntőn való részvételi jogot.

Palma de Mallorcán Vachier-Lagrave tért el a grúz fővárosban vívott párharcuk nyolcadik partijától, a 16. lépésben új tervet játszott meg. Az egyenlő esélyű állásban Aronjan furcsa futólépéssel került hátrányba, MVL a vezércserét hibáztatta, a bástyavégjátékban sötét elegendő ellenjátékhoz jutott, a két jó barát küzdelme remivel ért véget.

Az azerbajdzsáni Tejmur Radzsabov és a holland Anish Giri partija fejeződött be elsőként, a félszláv védelemben nem bántották egymást.

A két remivel kezdő norvég Jon Ludvig Hammer az orosz Peter Szvidler ellen a szicíliai védelmű összecsapásban már a 16. lépésben hibázott. Az ötszörös olimpiai bajnok gyalogcentruma mozgásba lendült, Hammer támadási kísérlete nem járt eredménnyel, Szvidler tagja lett a félpontos előnnyel vezető ötösnek.

A játéknap másik győzelmét a spanyol Francisco Vallejo Pons aratta, az izraeli Borosz Gelfand a szicíliai védelem sárvány-változatában második vereségét szenvedte el. Paco sokáig manőverezett az első időkontroll előtt, majd királymanőverére Gelfand rosszul reagált, tisztet vesztett, a spanyol nagymester szabadgyalogja feltartóztathatatlanná vált.

Az orosz Jevgenyij Tomasevszkij kissé kedvezőbb pozícióját nem tudta győzelemig fokozni. A kínai Ding Liren örülhetett az ukrán Pavel Eljanov elleni reminek.

A nagy tornák rendezői érthetően elégedetlenek a küzdelem nélkül döntetleneknek, az orosz Erneszto Inarkijev és az indiai Pentala Harikrishna, valamint az orosz derbin, Dmitrij Jakovenko és Alekszandr Rjazancev partijai ebbe a kategóriába tartoznak.

A 3. forduló eredményei:

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2796, 1,5) – Levon Aronjan (örmény, 2801, 1,5) döntetlen (Spanyol megnyitás, 46)

Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni, 2741, 1,5) – Anish Giri (holland, 2762)  döntetlen (Félszláv védelem, 21)

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2702, 1) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2780, 1) döntetlen (Királyindiai védelem, 48)

Ding Liren (kínai, 2774, 1) – Pavel Eljanov (ukrán, 2707, 1) döntetlen (Réti megnyitás, 38)

Jon Ludvig Hammer (norvég, 2629, 1) – Peter Szvidler (orosz, 2763, 1) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 39)

Erneszto Inarkijev (orosz, 2683, 1) – Pentala Harikrishna (indiai, 2738, 1) döntetlen (Szicíliai védelem, 20)

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2721, 1) – Alekszandr Rjazancev (orosz, 2651, 1) döntetlen (Caro-Kann védelem, 18)

Rapport Richárd (magyar, 2692, 0,5) – Li Chao (kínai, 2741, 0,5) döntetlen (Orosz huszárjáték, 76)

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2705, 0,5) – Borisz Gelfand (izraeli, 2719, 0,5) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 63)

A verseny állása:

H.

 

Név

Élő

FED

1.f.

2.f.

3.f.

4.f.

Pont

1

Levon Aronjan

2801

ARM

9b½

13w1

2b½

4w

2,0

2

Maxime Vachier-Lagrave

2796

FRA

18w1

4b½

1w½

3b

2,0

3

Peter Szvidler

2763

RUS

12b½

10w½

17b1

2w

2,0

4

Anish Giri

2762

NED

16w1

2w½

5b½

1b

2,0

5

Tejmur Radzsabov

2741

AZE

14w½

11b1

4w½

6b

2,0

6

Hikaru Nakamura

2780

USA

10b½

9w½

12b½

5w

1,5

7

Ding Liren

2774

CHN

11w½

14b½

10w½

13b

1,5

8

Pentala Harikrishna

2738

IND

17b½

12w½

13b½

11w

1,5

9

Dmitrij Jakovenko

2721

RUS

1w½

6b½

14w½

10b

1,5

10

Pavel Eljanov

2707

UKR

6w½

3b½

7b½

9w

1,5

11

Francisco Vallejo Pons

2705

ESP

7b½

5w0

18w1

8b

1,5

12

Jevgenyij Tomasevszkij

2702

RUS

3w½

8b½

6w½

14b

1,5

13

Erneszto Inarkijev

2683

RUS

15w1

1b0

8w½

7w

1,5

14

Alekszandr Rjazancev

2651

RUS

5b½

7w½

9b½

12w

1,5

15

Li Chao

2741

CHN

13b0

17w½

16b½

18w

1,0

16

Rapport Richárd

2692

HUN

4b0

18b½

15w½

17w

1,0

17

Jon Ludvig Hammer

2629

NOR

8w½

15b½

3w0

16b

1,0

18

Borisz Gelfand

2719

ISR

2b0

16w½

11b0

15b

0,5

A 4. forduló párosítása:

Levon Aronjan (örmény, 2801, 2) – Anish Giri (holland, 2774, 2)

Peter Szvidler (orosz, 2763, 2) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2796, 2)

Hikaru Nakamura (amerikai, 2780, 1,5) – Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni, 2741, 2)

Erneszto Inarkijev (orosz, 2683, 1,5) – Ding Liren (kínai, 2774, 1,5)

Pentala Harikrishna (indiai, 2738, 1,5) – Francisco Vallejo POns (spanyol, 2705, 1,5)

Pavel Eljanov (ukrán, 2707, 1,5) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2721, 1,5)

Alekszandr Rjazancev (orosz, 2651, 1,5) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2702, 1,5)

Rapport Richárd (magyar, 2692, 1) – Jon Ludvig Hammer (norvég, 2621, 1)

Li Chao (kínai, 2741, 1) – Borisz Gelfand (izraeli, 2719, 0,5)

Rapport,R (2692) – Li Chao (2741)
Orosz huszárjáték [C42]

1.e4 e5 2.Hf3 Hf6 3.Hxe5 d6 4.Hf3 Hxe4 5.d3 Hf6 6.d4 Fe7 7.Fd3 0-0 8.0-0 Be8 9.Ff4 Hbd7 10.c4 d5 11.Vb3 c5 12.cxd5 Hb6 13.Hc3 cxd4 14.Hxd4 Hfxd5 15.Hxd5 Vxd5 16.Hb5 Bd8 17.Fe2 Vxb3 18.axb3 Hd5 19.Fe5 Fd7 20.Bfd1 Fxb5 21.Fxb5 Hb4 22.Fc7 Bxd1+ 23.Bxd1 a6 24.Fe2 Kf8 25.Fg4 g6 26.g3 h5

 

27.Fh3

Futópárjával, aktívabb bástyájával Rapport Richárd kissé kedvezőbben állt.

27...Hc6 28.Bd7 Hb8 29.Bd5 Hc6 30.Bd7 Hb8 31.Bd5 Hc6 32.Fb6 Ke8 33.Bd7 Bb8 34.f4 h4?! 35.Kf2 hxg3+ 36.Kxg3 Fd8 37.Fc5 Fe7 38.Fxe7 Hxe7 39.Kh4 f6?! 40.Fe6 a5 41.Kg4 Kf8 42.h4 b5

43.h5 gxh5+ 44.Kxh5 a4 45.b4 Ke8 46.f5 Hc6

 

47.Bh7 Bd8 48.Kg6 Bd2 49.Kxf6 Kd8 50.Bb7 Hxb4 51.Bxb5 Bxb2 52.Ba5 Hc6 53.Bxa4 Bb4 54.Ba3 Kc7 55.Kf7 He5+ 56.Ke7 Hc6+ 57.Kf7 He5+ 58.Kg7 Bg4+ 59.Kf8

 

59...Bf4 60.Ke7 Hc6+ 61.Kf7 Bf2 62.Ba1 Bf4 63.Ba2 Kd6 64.Ba6 Kc7 65.f6 He5+ 66.Kg7 Bf1 67.Ba7+ Kd6 68.Fh3 Bg1+

Remizett a 68...Bf3 69.Fc8 Bg3+ 70.Kf8 Bf3 folytatás.

69.Kf8 Bg3 70.Fc8

A kínai sakkozónak csak 4 perce és a lépésenkénti 30-30 másodperce maradt a játszma befejezéséig, míg Ricsinek 12 perce.

70...Bc3

Azonnal remizett 70...Bf3 71.Kg7 Bg3+ 72.Kf8 Bf3 változat.

71.Ba6+ Kc7 72.Be6

72...Be3! 73.f7 Kxc8 74.Ke8 Hxf7 75.Bxe3 Hd6+ 76.Ke7 Hf5+ és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog