Help Sales ÁSZF

Lékó Péter döntetlennel, Balogh Csaba vereséggel kezdte a Világkupa második fordulóját

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku

A bakui Világkupán a második forduló első partijait játszották le. Lékó Péter sötéttel remizett a kínai Wen Yanggal, Balogh Csaba világossal elvesztette a rajtlista ötödik amerikai Wesley So elleni küzdelmet. A játéknapon sok taktikai jellegű gyors döntetlen született, a legjobbak közül az amerikai Fabiano Caruana, az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik és a kínai Ding Liren kezdte győzelemmel a párharcukat. Meglepetés az orosz Szergej Karjakin, az amerikai Michael Adams, a cseh David Navara, a kínai Wang Hao veresége. Kedden ellenkező színelosztással játsszák le a második partikat, tizenöten várják előnnyel az összecsapásokat.

A kieséses rendszerű lebonyolításra jellemzően gyors taktikai döntetlenekkel kezdődtek meg a legjobb 64 közötti csatározások. Lékó Péter a kínai Wen Yanggal a katalán megnyitásban mérkőzött meg, korábban nagymesterünk a német Georg Meierrel már remizett a variban, ezúttal is pontosztozkodás született.

Ritkán látjuk a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalovot 11 lépésben remizni, az amerikai Hikaru Nakamura 18 lépés után fogott kezet honfitársával, Samuel Shanklanddal. A holland Anish Giri is csak jelképes időt töltött a sakktáblánál, az orosz Alekszandr Motiljevvel 17 lépést követően kötött békét. Az amerikai Fabiano Caruana küzdelmes partiban nyert.

Balogh Csabához nem volt éppen kegyes a sorsolás, a rajtlista ötödik Wesley So második ellenfele. A spanyol megnyitású partiban egyenlő esélyű állásban Csaba nem talált jó tervet, míg So nyugodtan manőverezhetett. Megjavította király helyzetét, huszárjának is jobb mezőt talált, feltörte Balogh védőállását. A bástyavégjátékban bástyája betört, a vezérszárnyi gyalogokat többé nem lehetett védeni.

A címvédő exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik 117 lépésben győzött, ehhez a kubai Lazaro Bruzon Batista hathatós ínyújtott, remit ígérő végjátékban azonnali vesztőt húzott. A bástya a bástya és futó elleni küzdelemben sokáig jól védekezett, de végül az idő szorításában elkövetette a fatális hibát.

A kínai ifjú titánok jó napot zártak, Ding Liren és Wei Yi is magabiztos nyeréssel kezdett, meglepő a tavalyi junior világbajnok Lu Shanglei sikere a jóval esélyesebb honfitárs Wang Hao ellenében.

A meglepetések sorát az orosz Szergej Karjakin veresége nyitotta meg, Viktor Laznicka az angol Michael Adams elleni győzelme enyhítette a cseh szurkolók bánatát, első számú sakkozójuk, David Navara kikapott az azeri Gadir Guszejnovtól.

Elégedett lehetett a kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan az azeri Sahriyar Mamedgyarov elleni remivel. A két évvel ezelőtti Világkupa döntőse, az orosz Dmitrij Andrejkin nagy lépést tett a továbbjutás felé. Az ukrán Vaszilij Ivancsuk is sötéttel győzött. Tizenöten kezdik előnnyel a keddi második játszmákat.

                                                                 

A 2. forduló első játszmáinak eredményei:

#

Név

Fed

Élő

J1

J2

Név

Fed

Élő

1

Szergej Zsigalko

BLR

2657

1/2-1/2

Veszelin Topalov

BUL

2816

2

Hikaru Nakamura

USA

2814

1/2-1/2

Samuel Shankland

USA

2656

3

Rauf Mamedov

AZE

2657

0-1

Fabiano Caruana

USA

2808

4

Anish Giri

NED

2793

1/2-1/2

Alekszandr Motiljev

RUS

2649

5

Balogh Csaba

HUN

2659

0-1

Wesley So

USA

2773

6

Vlagyimir Kramnyik

RUS

2777

1-0

Lazaro Bruzon Batista

CUB

2659

7

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2659

1/2-1/2

Alekszandr Griscsuk

RUS

2771

8

Ding Liren

CHN

2782

1-0

Erneszto Inarkijev

RUS

2660

9

Arescsenko Alekszander

UKR

2661

1/2-1/2

Levon Aronjan

ARM

2765

10

Dmitrij Jakovenko

RUS

2748

1/2-1/2

Amin Bassem

EGY

2636

11

Alekszander Oniscsuk

USA

2662

1-0

Szergej Karjakin

RUS

2762

12

Jevgenyi Tomasevszkij

RUS

2758

1/2-1/2

Nguyen Ngoc Truong Son

VIE

2634

13

Julio Granda Zuniga

PER

2667

1-0

C.Henriquez Villagra

CHI

2511

14

Pentala Harikrishna

IND

2737

1/2-1/2

S. P. Sethuraman

IND

2640

15

Viktor Laznicka

CZE

2676

1-0

Michael Adams

ENG

2742

16

Peter Szvidler

RUS

2727

1/2-1/2

Liviu-Dieter Nisipeanu

GER

2678

17

Ilia Szmirin

ISR

2655

1/2-1/2

Tejmur Radzsabov

AZE

2738

18

Leinier Dominguez Perez

CUB

2732

1-0

Hrant Melkumjan

ARM

2622

19

Hou Ji-fan

CHN

2671

1/2-1/2

Sahriyar Mamedgyarov

AZE

2736

20

Radoslaw Wojtaszek

POL

2741

1-0

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2675

21

Gabriel Szargiszjan

ARM

2679

1/2-1/2

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2744

22

Yu Yangyi

CHN

2721

1/2-1/2

Igor Liszij

RUS

2671

23

Maxim Rodhstein

ISR

2673

0-1

Vaszilij Ivancsuk

UKR

2726

24

Wei Yi

CHN

2734

1-0

Juri Vovk

UKR

2624

25

Gadir Guszejnov

AZE

2634

1-0

David Navara

CZE

2728

26

Pavel Eljanov

UKR

2717

1-0

Alexander Ipatov

TUR

2625

27

Anton Korobov

UKR

2700

0-1

Dmitrij Andrejkin

RUS

2720

28

Nyikita Vityjugov

RUS

2725

1/2-1/2

Le Quang Liem

VIE

2697

29

Wen Yang

CHN

2620

1/2-1/2

Lékó Péter

HUN

2707

30

Sandro Mareco

ARG

2599

1/2-1/2

Anton Kovalyov

CAN

2616

31

Jan Nepomnjacsij

RUS

2705

1/2-1/2

Laurent Fressinet

FRA

2702

32

Lu Shanglei

CHN

2599

1-0

Wang Hao

CHN

2712

Wen,Yang (2620) - Lékó,P (2707)
Katalán megnyitás [E05]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Fg2 Fe7 5.Hf3 0-0 6.0-0 dxc4 7.He5 Hc6 8.Fxc6 bxc6 9.Hxc6 Ve8 10.Hxe7+ Vxe7 11.Va4 e5 12.dxe5 Vxe5 13.Vxc4 Fe6 14.Vc2 Ff5 15.Vd2 Fh3 16.Be1 Bad8 17.Ve3

Georg Meier a 17.Vc3 Vd5 18.f3 Bfe8 19.Ha3 Vb7 20.Vb3 Va6 21.Vb5 Ve6 22.Vb3 Va6 lépésismétléses remit választotta Lékó Péter ellen.

17...Vd5 18.f3 Hg4 19.Vc3 Vb7 20.Ff4 és döntetlen

Balogh,Cs (2659) - So,W (2773)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.c3 0-0 6.0-0 d6 7.h3 He7 8.Fa4 a6 9.Hbd2 Fa7 10.d4 Hg6 11.Be1 c5 12.d5 c4 13.Fc2 b5 14.Hf1 Fd7 15.Fe3 Vc7 16.H3h2 a5 17.Hg4 Hxe4 18.Fxe4 f5 19.Fc2 fxg4 20.hxg4 a4 21.a3 He7 22.Fxa7 Vxa7 23.He3 Bf6 24.f3 Baf8 25.Fe4 h6 26.g3 Fe8 27.Kg2 Fg6 28.Ve2 Vd7 29.Bf1 Ve8 30.Vc2 Fxe4 31.Vxe4 Vg6 32.Vxg6 Hxg6 33.Bf2 He7 34.Baf1 g5 35.Bd2 Kf7 36.Bdd1 Ke8 37.Bd2 Kd7 38.Bff2 Kc7 39.Bf1 Kb6 40.Bdd1 Kc5 41.Bd2

baloghso_1528

41...B6f7 42.Bdd1 Hg8 43.Bd2 Hf6 44.Bh1 Bh7 45.Bdd1 Bfh8 46.Bh2

baloghso_1529

46...h5 47.gxh5 Bxh5 48.Bxh5 Bxh5 49.Bd2 Bh8 50.Bd1 Bg8 51.Bd2

baloghso_1530

51...e4 52.fxe4 Hxe4 53.Bd4 Hf6 54.Hg4 Hxg4 55.Bxg4 Be8 56.Kf3 Be5 57.Be4 Bf5+ 58.Kg4

baloghso_1531

58...Bf2 59.Kxg5 Bxb2 60.g4 Bb3 61.Be3 Bxa3 62.Kf6 Ba1 63.Bf3 a3 64.g5 Bg1 65.Bf2 b4 66.cxb4+ Kxb4 67.Ke6 Kb3 és világos feladta

Guszejnov,G (2634) - Navara,D (2728)
Caro-Kann védelem [B19]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hd2 dxe4 4.Hxe4 Ff5 5.Hg3 Fg6 6.h4 h6 7.Hf3 Hd7 8.h5 Fh7 9.Fd3 Fxd3 10.Vxd3 e6 11.Fd2 Hgf6 12.0-0-0 Fe7 13.He4 Hxe4 14.Vxe4 Hf6 15.Vd3 c5 16.Kb1 cxd4 17.Hxd4 0-0?!

guszejnovnavara_1532

18.Fxh6 gxh6 19.Vg3+ Kh8 20.Hxe6 fxe6 21.Bxd8 Baxd8 22.Ve3 Hg8 23.Vxa7 Ff6 24.f3 He7 25.Ve3 Fg7 26.Vxe6 Hd5 27.c3 Bfe8 28.Vf5?! Be2 29.Bc1 Bxg2 30.a3 b5 31.Vf7 Hf6 32.Vb7 Bd5 33.f4 Kh7 34.Be1 Bdd2

guszejnovnavara_1533

35.Vxb5 Hd5 36.Ka1 Bgf2 37.Ve8 Hxf4 38.Ve4+ Kh8 39.Va8+ Kh7 40.Ve4+ Kh8 41.Vf5 Bd8 42.Vb5 Bd5 43.Be8+ Kh7 44.Vc4 Bxh5 45.Vg8+ Kg6 46.Be7 Bh1+ 47.Ka2 Hh5 48.Ve6+ Hf6 49.Vf7+ Kf5 50.Vxg7 Bhh2 51.Bb7 és sötét feladta

Korobov,A (2700) - Andrejkin,D (2720)
Szláv védelem [D15]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 a6 5.e3 Ff5 6.Fd3 Fxd3 7.Vxd3 e6 8.0-0 Fb4 9.Fd2 0-0 10.Bfd1 a5 11.a3 Fxc3 12.Fxc3 He4 13.Fe1 a4 14.Ve2 Be8 15.Bac1 Hd7 16.He5 f6 17.Hd3 Hd6 18.c5 Hb5 19.Hb4 Hf8 20.f3 Hg6 21.Fg3 Vd7 22.e4 dxe4 23.fxe4 Bad8 24.Vc4 He7 25.Fh4 Kh8 26.Ff2 f5 27.exf5 Hxf5 28.Hd3?!

korobovandrejkin_1534

28...Hbxd4 29.He5 Vc7 30.Be1 Bd5 31.Vxa4 Bed8 32.Hd3 h6 33.Hb4 Be5 34.Bcd1 Bf8 35.Hd3 He2+ 36.Kh1

korobovandrejkin_1535

36...Hfg3+ 37.hxg3?

Anton Korobov 37.Fxg3 Hxg3+ 38.Kg1-gyel védekezhetett volna.

37...Bh5+ 38.Vh4

korobovandrejkin_1536

38...Bxf2! 39.Vxh5 Hxg3+ 40.Kg1 Bxg2+ 41.Kxg2 Hxh5 42.He5 Kh7 43.Bd7 Va5 44.Bc1 Hf6 45.Bd3 Hd5 46.Kf3 Vd8 47.Be1 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az amerikai bajnokságon So, Xiong és Robson külön versenyt vív, So előnye fél pont
2020. 10. 28.

Wesley So mesterhármassal rajtolt az online amerikai bajnokságon
2020. 10. 27.

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog