Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés

Polgár Judit és Erdős Viktor nyert, Almási Zoltán remizett Rapport Richárddal

Címkék: Gibraltár

Gibraltáron, a Tradewise nyílt verseny ötödik fordulójában Polgár Judit sötéttel izgalmas partiban nyert az észt Meelis Kanep ellen. Legfiatalabb nagymesterünk, Rapport Richárd sötéttel remizett Almási Zoltánnal. Erdős Viktor holland ellenfelet győzött le. A játéknap nagy meglepetése a grúz Nana Dzagnidze sikere az örmény Szergej Movszeszjannal szemben. Az első helyen kiemelt orosz Peter Szvidler csak remizett honfitársnőjével, Tatjana Koszincevával. Négyes holtverseny az élen, az angol Michael Adams, az indiai Gopal és Sasikiran mellett meglepetésre a grúz Nana Dzagnidze gyűjtött 4,5 pontot.

 

 

Nagymestereink sikerrel szerepeltek a 10 fordulós svájci rendszerű torna ötödik játéknapján. Polgár Judit a bonyodalmak közepette is megőrizte hidegvérét az észt Meelis Kanep ellen. E3-ra előretört gyalogja nagy gondokat okozott időzavarba került ellenfelének. Rapport Richárd alaposan felkészült a spanyol megnyitás nyílt változatára. Almási Zoltán jelentős időhátrányba került a nagyon magabiztosan játszó Ricsivel szemben, de előnyt nem tudott kicsiholni. Küzdelmük lépésismétléses remivel zárult. Erdős Viktor játszmáit sajnos élőben nem látjuk, a holland Stefan Kuipers legyőzése kötelező feladat volt.

Az ötödik forduló legnagyobb meglepetése, hogy a grúzok olimpiai bajnoknője, Nana Dzagnidze legyőzte az örmény Szergej Movszeszjant. A kritikus állásban az örmény sakkozó hibázott, a bástyavégjátékban Nana két gyalogja is a hetedik sorig nyomult előre. Az indiai Krishnan Sasikiran nagy küzdelemben nyert a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan ellen. Két bástyája erősebbnek bizonyult a Hou Ji-fan vezérénél. A Világkupa-győztes orosz Peter Szvidler előnyös pozícióját rontotta remire honfitársnőjével, Tatjana Koszincevával szemben. A brazil El Debs Felipe De Cresce 28 lépésben bemattolta a francia Maxime Vachier-Lagravet.

 

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

Michael Adams (angol, 2724, 3,5) – Sabino Brunello (olasz, 2581, 3,5)  1 - 0

Nigel Short (angol, 2677, 3,5) – Le Quang Liem (vietnami, 2714, 3,5)  döntetlen

G N Gopal (indiai, 2566, 3,5) – Viktor Laznicka (cseh, 2704, 3,5)  1 - 0

Nana Dzagnidze (grúz, 2535, 3,5) – Szergej Movszeszjan (2700, örmény, 2700, 3,5) 1 - 0

Krishnan Sasikiran (indiai, 2700, 3,5) – Hou Ji-fan (kínai, 2605, 3,5)  1 - 0

Almási Zoltán (magyar, 2717, 3) – Rapport Richárd (magyar, 2543, 3,5) döntetlen (Spanyol megnyitás, 29)

Peter Szvidler (orosz, 2749, 3) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2537, 3) döntetlen

Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2747, 3) – Niclas Huschenbeth (német, 2518, 3)  1 - 0

Kanep Meelis (észt, 2509, 3) – Polgár Judit (magyar, 2710, 3) 0 – 1 (Vezérindiai védelem, 49)

Alekszej Shirov (spanyol, 2710, 3) – Joseph Gallagher (svájci, 2505, 3)  döntetlen

Erdős Viktor (magyar, 2634, 3) – Stefan Kuipers (holland, 2391, 3) 1 - 0

 

A verseny állása:

1-4. Michael Adams, Krishnan Sasikiran, G N Gopal és Nana Dzagnidze 4,5 pont

5-19. Nigel Short, Le Quang Liem, Sahriyar Mamedgyarov, Polgár Judit, Viorel Bologan, Albert David, Humpy Koneru, David Howell, Erdős Viktor, Rapport Richárd, Ruben Felgaer, El Debs Felipe de Gresce, Parimarjan Negi, Emil Szutovszkij és Varuzhan Akobian 4

20-45. Hou Ji-fan, Sabino Brunello, Viktor Laznicka, Almási Zoltán,… 3,5

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

G N Gopal (indiai, 2566, 4,5) – Michael Adams (angol, 2724, 4,5)

Nana Dzagnidze (grúz, 2535, 4,5) – Krishnan Sasikiran (indiai, 2700, 4,5)

Erdős Viktor (magyar, 2634, 4) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2747, 4)

Varuzhan Akobian (amerikai, 2617, 4) – Le Quan Liem (vietnami, 2714, 4)

Polgár Judit (magyar, 2710, 4) – Ruben Felgaer (argentin, 2571, 4)

Alberto David (luxemburgi, 2598, 4) – Viorel Bologan (moldáviai, 2680, 4)

David Howell (angol, 2603, 4) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2703, 4)

Humpy Koneru (indiai, 2589, 4) – Nigel Short (angol, 2677, 4)

Parimarjan Negi (indiai, 2641, 4) – Rapport Richárd (magyar, 2543, 4)

Viktor Laznicka (cseh, 2704, 3,5) – El Debs Felipe de Cresce (brazil, 2497, 4)

Emanuel Berg (svéd, 2550, 3,5) – Peter Szvidler (orosz, 2749, 3,5)

Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2537, 3,5) – Almási Zoltán (magyar, 2717, 3,5)

Antoaneta Sztefanova (2523, 3,5) – Alekszej Shirov (spanyol, 2710, 3,5)

 

Kanep,M (2509) - Polgár,J (2710)
Vezérindiai védelem [E18]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fb7 5.Fg2 Fe7 6.0-0 0-0 7.Hc3 Fb4 8.Vc2 a5 9.Fg5 h6 10.Fxf6 Vxf6 11.Hg5 hxg5 12.Fxb7 Ba7 13.Fg2 c6 14.He4 Vxd4 15.Hxg5 g6 16.Bad1 Vg7 17.f4 d5 18.e4 dxe4 19.Fxe4 a4 20.h4 a3 21.b3 Fe7 22.Hf3 Ff6 23.Ve2 Be8 24.Kg2 e5

 

25.f5 gxf5 26.Fxf5 e4 27.Hg5!?

Jobb volt a 27.Hd2 Fe5 (27...Fxh4 28.Hxe4) 28.Hxe4 folytatás.

27...Fxg5 28.hxg5 e3 29.Bf4

Figyelmet érdemelt a 29.g6 Vb2 30.gxf7+ Bxf7 31.Fc2 Bxf1 32.Bxf1 Hd7 33.c5 változat.

29...Vb2 30.Fc2 Bd7 31.Bd3 Kg7 32.Kf3 Bde7 33.Bd6? Hd7!

A huszár beavatkozik a küzdelembe.

34.Bh4 He5+ 35.Kg2 Hg6 36.Bh1?

Időzavarban az észt nagymester hibát hibára halmozott.

36...Be6 37.Bdd1 Ve5 38.Bh5 Bd6 39.Bxd6 Vxd6 40.Fxg6 fxg6 41.Bh4  

 

 

41...Ve5 42.Bf4 Vxg5 43.Bf1 Ve7 44.Be1 Ve6 45.Vd3 c5 46.Vc3+ Kh6 47.Be2 Ve4+ 48.Kg1 Kg5 49.Vg7 Bd8 és világos feladta

Almási,Z (2717) - Rapport,R (2543)
Spanyol megnyitás [C83]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Hxe4 6.d4 b5 7.Fb3 d5 8.dxe5 Fe6 9.Hbd2 Fe7 10.c3 0-0 11.Be1 Hc5 12.Hd4 Hxd4 13.cxd4 Hd3 14.Be3 Hxc1 15.Bxc1 a5 16.Bec3 Bc8 17.Hf3 a4 18.Fc2 g6 19.Fd3 b4 20.Bc6 Fd7 21.Vxa4 Ba8 22.Vb3 Fxc6 23.Bxc6 Ba5 24.h3 Vd7 25.Vc2 Bxa2 26.Bxc7 Ve6 27.Kh2 Baa8 28.Bc6 Vd7 29.Bc7 és döntetlen

El Debs,Felipe de Cresce (2497) - Vachier-Lagrave,M (2699)
Angol megnyitás [A30]

1.Hf3 Hf6 2.c4 b6 3.g3 c5 4.Fg2 Fb7 5.Hc3 g6 6.0-0 Fg7 7.d4 cxd4 8.Vxd4 Hc6 9.Vh4 h6 10.Hd4 g5 11.Hxc6 dxc6 12.Vh3 Vd4 13.Hb5 Ve5 14.Fe3 Bd8? 15.Hxa7 Vc7 16.a4 Ba8

 

17.a5! bxa5 18.Vf5 e5 19.b4! axb4 20.Fc5 b3 21.Bfd1 b2 22.Ba2 Hd7

 

23.Bxb2! Hxc5 24.Bxb7 Hxb7 25.Fxc6+ Kf8 26.Bd7 Vxd7 27.Vxd7 Bxa7 28.Ve8 matt!

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A világbajnoki döntő kilencedik játszmájában Nepomnjacsij tisztet nézett el, Carlsen már 6-3-ra vezet
2021. 12. 08.

Négy döntetlen a férfi bajnokságon, a női viadalon kettős győzelmet értek el a Terbe testvérek
2021. 12. 08.

Kedden kezdődik a női és a férfi sakkbajnokság, Gaál Zsóka és Berkes Ferenc vezeti a rajtlistát
2021. 12. 06.

A Szuperligában három forduló után már hat és fél pont a címvédő Tungsram ANSK előnye
2021. 12. 06.

Nepomnjacsij gyalogot nézett el a nyolcadik partiban, Carlsen könnyen nyert, 5-3-ra vezet
2021. 12. 05.

Döntetlen a hetedik játszma, a világbajnoki döntő félidejében Magnus Carlsen 4-3-ra vezet
2021. 12. 04.

Magnus Carlsen 136 lépésben nyerte meg a világbajnoki döntő hatodik játszmáját
2021. 12. 04.

A világbajnoki döntő ötödik játszmája, a harmadik spanyol megnyitású parti is döntetlen lett
2021. 12. 02.

A 18 éves Alireza Firouzja az új világranglista második helyettje, Magnus Carlsen előnye 52 pont
2021. 12. 01.

Magnus Carlsen 31. születésnapján 33 lépésben lett döntetlen a világbajnoki döntő negyedik játszmája
2021. 12. 01.

A világbajnoki döntő harmadik játszmája békés döntetlennel fejeződött be
2021. 11. 28.

Dubajban kölcsönösen elszalasztott kedvező lehetőségek után 58 lépésben döntetlen a második játszma is
2021. 11. 28.

Küzdelmes döntetlennel kezdődött meg a világbajnoki döntő
2021. 11. 27.

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog