Help Sales ÁSZF

Polgár Judit és Balogh Csaba remizett, Almási Zoltán döntetlent ígérő végjátékban vesztőt húzott

Címkék: Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba

A Jerevánban zajló XV. Európa-bajnokság hatodik fordulójában Polgár Judit sötéttel játszva osztozott meg a ponton a német Philipp Schlosserrel. Nagymesternőnk nem tudta gyalogelőnyét érvényesíteni. Balogh Csaba az orosz Szergej Grigorjanccal remizett, kecsegtető pozícióban nem találta meg a jelentős előnyét biztosító folytatást. Almási Zoltán elszenvedte második vereségét, az orosz Pavel Tregubov ellen a remit ígérő bástyavégjátékban azonnali vesztőt húzott. Az éltáblán az orosz derbin győztes Alekszandr Motiljev félpontos előnnyel vezet, hárman gyűjtöttek 5, tizennégyen 4,5 pontot. Polgár Judit és Balogh Csaba 4, Almási Zoltán 3,5 pontos. A vasárnapi pihenőnap után hétfőn folytatódik a pontvadászat. A 11 fordulós viadalról huszonhárman vívják ki a jogot a jövő évi Világkupán való részvételre.   

 

Az Eb hatodik játéknapján az Élő-pontszámok tekintetében kedvezőnek ítélhettük nagymestereink párosítását, a játszmák azonban más képet mutattak. Polgár Judit sötéttel az angol megnyitású partiban nem játszotta meg jól a varit a német Philipp Schlosser ellen. Szerencsére Schlosser a minőségnyerés után erélytelenül játszott, ezt Judit fejlődő lépésekkel jól kihasználta, gyalogelőnnyel nyerte vissza a minőséget. A végjátékban azonban anyagi előnyét nem tudta érvényesíteni.

Az orosz Pavel Tregubov nagy meglepetésre legyőzte Almási Zoltánt. Nagymesterünk a centrumban történt sorozatos cserék után kis hátrányba került, elhibázott huszárlépésével gyalogot vesztett. A bástyavégjátékban azonban jó remiesélyei voltak. Sajnos menetrendszerű időzavara ezúttal végzetes hibához vezetett, azonnali vesztőt húzott.

Balogh Csaba kedvező pozíciót játszhatott az orosz Szergej Grigorjanccal szemben, a vezércsere helyett erősebb folytatása is lett volna. Ellenfele időzavarban sem hibázott, kiharcolta a döntetlent.

Az éltáblán, az orosz olimpiai válogatottak szekundánsai, Alekszander Motiljev és Alekszander Rjazancev csaptak össze. Arra senki sem számított, hogy Rjazancev ilyen pocsék napot fog ki, gyengén játszotta a nyitást, elhanyagolta a fejlődést, a büntetés nem maradhatott el, a 26. lépés után kapitulációra kényszerült. Ki kell emelni az örmény Hrant Melkumjan győzelmét, a lengyel Radoslaw Wojtaszek és cseh Viktor Laznicka kettős nyeréssel már holtversenyben második. A + 2700 Élő-pontosok közül az orosz Dmitrij Jakovenko, az ukrán Pavel Eljanov és a grúz Baadur Zsobava tizennégy fős üldözőboly tagja.

 

Az élmezőnyben a 6. forduló eredményei:

Alekszander Motiljev (orosz, 2656, 4,5) – Alekszander Rjazancev (orosz, 2689, 4,5)  1 – 0

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2676, 4) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2723, 4)  döntetlen

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2641, 4) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2713, 4)  döntetlen

Jevgenyj Najer (orosz, 2633, 4) – Vlagyimir Akopjan (örmény, 2682, 4)  döntetlen

Ivan Cseparinov (bolgár, 2681, 4) – Hrant Melkumjan (2613, 4)  0 - 1

Viktor Laznicka (cseh, 2681, 4) – Igor Kovalenko (lett, 2626, 4)  1 - 0

Jurij Krivoruscsko (ukrán, 2706, 3,5) – Dragan Solak (török, 2610, 4)  döntetlen

Alekszander Ipatov (török, 2614, 3,5) – Pavel Eljanov (ukrán, 2723, 3,5)  0 - 1

Daniil Dubov (orosz, 2618, 3,5) – Baadur Zsobava (grúz, 2716, 3,5)  0 - 1

Alekszander Arescsenko (ukrán, 2705, 3,5) – Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2605, 3,5)  döntetlen

Pavel Tregubov (orosz, 2614, 3,5) – Almási Zoltán (magyar, 2704, 3,5)  1 - 0

Arman Pashikjan (örmény, 2612, 3,5) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2698, 3,5)  döntetlen

Makszim Matlakov (orosz, 2695, 3,5) – Daniel Fridman (német, 2604, 3,5)  döntetlen

Philipp Schlosser (német, 2612, 3,5) – Polgár Judit (magyar, 2693, 3,5)  döntetlen

Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2692, 3,5) – Zaven Andriaszjan (örmény, 2600, 3,5)  döntetlen

Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2671, 3,5) – Anton Somojev (orosz, 2581, 3,5)  döntetlen

Mateusz Bartel (lengyel, 2662, 3,5) – Andrej Zsigalko (fehérorosz, 2603, 3,5)  1 - 0

Ivan Saric (horvát, 2661, 3,5) – Benjamin Bok (holland, 2575, 3,5)  döntetlen

Sabino Brunello (olasz, 2593, 3,5) – Szanan Szjugirov (orosz, 2653, 3,5)  0 - 1

Vagyim Zvjagincev (orosz, 2653, 3,5) – Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2583, 3,5)  döntetlen

Balogh Csaba (magyar, 2651, 3,5) – Szergej Grigorjanc (orosz, 2574, 3,5)  döntetlen

 

Az élmezőny állása:

 

H.

Rajtsz.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

Élő+/-

1

33

GM

Alekszander Motiljev

RUS

2656

5.5

2568

17.5

19.5

5

15.9

2

8

GM

Radoslaw Wojtaszek

POL

2713

5.0

2611

19.5

23.0

4

9.8

3

62

GM

Hrant Melkumjan

ARM

2613

5.0

2606

18.5

20.5

4

15.9

4

24

GM

Viktor Laznicka

CZE

2681

5.0

2558

18.0

20.5

4

8.7

5

91

GM

Alekszej Goganov

RUS

2569

4.5

2657

19.5

21.0

3

16.8

6

21

GM

Alekszander Rjazancev

RUS

2689

4.5

2613

21.0

23.5

4

6.4

7

2

GM

Pavel Eljanov

UKR

2723

4.5

2612

17.5

20.5

3

4.4

8

3

GM

Dmitrij Jakovenko

RUS

2723

4.5

2608

18.5

21.0

3

4.1

9

53

GM

Jevgenyij Najer

RUS

2633

4.5

2605

20.5

23.5

4

9.8

10

66

GM

Dragan Solak

TUR

2610

4.5

2591

17.5

19.5

3

10.3

11

109

GM

Dragan Kotanijan

ARM

2531

4.5

2582

18.0

20.0

4

14.3

12

6

GM

Baadur Zsobava

GEO

2716

4.5

2580

18.0

21.0

4

2.3

13

26

GM

Gabriel Szargiszjan

ARM

2676

4.5

2575

19.5

22.5

3

5.2

14

44

GM

Ilia Szmirin

ISR

2644

4.5

2567

20.0

22.5

4

6.4

15

61

GM

Pavel Tregubov

RUS

2614

4.5

2556

16.5

19.0

3

8.0

16

22

GM

Vlagyimir Akopjan

ARM

2682

4.5

2555

18.0

20.5

3

3.4

17

36

GM

Szanan Szjugirov

RUS

2653

4.5

2530

18.0

20.5

3

3.7

18

30

GM

Mateusz Bartel

POL

2662

4.5

2522

15.5

18.0

3

2.6

19

78

GM

Vlagyimir Oniscsuk

UKR

2583

4.0

2687

19.5

21.5

2

13.1

20

63

GM

Arman Pashikjan

ARM

2612

4.0

2652

20.5

23.0

2

9.0

21

117

GM

Mihail Antipov

RUS

2507

4.0

2639

20.0

21.5

2

14.7

22

48

GM

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2641

4.0

2635

20.0

22.0

3

6.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

33

18

GM

Polgár   Judit

HUN

2693

4.0

2594

20.0

22.5

2

0.0

61

39

GM

Balogh   Csaba

HUN

2651

4.0

2497

17.0

19.5

2

-3.5

83

14

GM

Almási   Zoltán

HUN

2704

4.0

2541

18.0

20.5

3

-9.7

 

Az élmezőnyben a hétfői 7. forduló párosítása:

 

T.

 

Név

FED

Élő

Pont

-

Pont

Név

FED

Élő

 

1

Radoslaw Wojtaszek

POL

2713

5

Alekszander Motiljev

RUS

2656

2

Hrant Melkumjan

ARM

2613

5

5

Viktor Laznicka

CZE

2681

3

Pavel Eljanov

UKR

2723

Szanan Szjugirov

RUS

2653

4

Dmitrij Jakovenko

RUS

2723

Jevgenyij Najer

RUS

2633

5

Baadur Zsobava

GEO

2716

Pavel Tregubov

RUS

2614

6

Alekszander Rjazancev

RUS

2689

Alekszej Goganov

RUS

2569

7

Vlagyimir Akopjan

ARM

2682

Dragan Kotanijan

ARM

2531

8

Ilia Szmirin

ISR

2644

Gabriel Szargiszjan

ARM

2676

9

Dragan Solak

TUR

2610

Mateusz Bartel

POL

2662

10

Igor Kovalenko

LAT

2626

4

4

Alekszander Mojszejenko

UKR

2712

11

Jevgenyij Tomasevszkij

RUS

2711

4

4

Milos Perunovic

SRB

2617

12

Vladiszlav Artemijev

RUS

2621

4

4

Laurent Fressinet

FRA

2709

13

Ivan Salgado Lopez

ESP

2605

4

4

Jurij Krivorucsko

UKR

2706

14

Daniel Fridman

GER

2604

4

4

Alekszander Arescsenko

UKR

2705

15

Zaven Andriszjan

ARM

2600

4

4

David navara

CZE

2700

16

Erneszto Inarkijev

RUS

2698

4

4

Philipp Schlosser

GER

2612

17

Avetik Grigorjan

ARM

2583

4

4

Makszim Matlakov

RUS

2695

18

Polgár   Judit

HUN

2693

4

4

Robert Hovhanniszjan

ARM

2611

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26

Alekszander Huzman

ISR

2569

4

4

Balogh Csaba

HUN

2651

37

Almási   Zoltán

HUN

2704

4

4

Jaroslav Prizant

RUS

2534

 

Schlosser,P (2612) - Polgár,J (2693)
Angol megnyitás [A33]

1.c4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e6 6.g3 Vb6 7.Hdb5 He5 8.Fg2 a6 9.Ha4 Va5+ 10.Hbc3 Bb8

A tavalyi Alhechin emlékversenyen Borisz Gelfand a 10...Hxc4 11.b3 Hb6 12.Hxb6 Vxb6 13.0-0 Fe7 14.Ha4 Vd8 15.Fe3 d5 16.Fb6 Vd6 17.Bc1 Fd7 18.Fc7 Va3 19.Hb6 0-0 20.Hxa8 Bxa8 21.Bc2 változatban Vlagyimir Kramnyik ellen pontos védekezéssel döntetlenre mentette a minőséghátrányos állását.

11.Ff4 d6

12.c5! Hfd7 13.cxd6 b5 14.Hc5 Hxc5 15.Fxe5 b4 16.Ha4 Hxa4

17.d7+ Fxd7 18.Fxb8 Hxb2

19.Vc1

A német nagymester erélytelenül folytatta. 19.Vd4 Vb5 (19...Ha4 20.Bd1 Vb5 21.Fd6) 20.Vxb2 Vxb8 21.Bd1 változat komoly gondokat okozhatott volna.

19...Ha4 20.Vc7 Vxc7 21.Fxc7 Fc5 22.Bb1 Ke7 23.Bb3 Fb5 24.e3?!

 

 

24...Fc4

Judit természetes fejlődő lépésekkel előnybe került.

25.Kd2 Bc8 26.Fe5 f6 27.Fa1 a5 28.Bc1 Fxb3 29.axb3 Hb6 30.Ke2 a4 31.bxa4 Hxa4 32.Fe4 h6 33.g4 b3 34.Bb1?! Fd6 35.Bxb3 Hc5 36.Bb4 Hxe4 37.Bxe4 Bc2+ 38.Kf3 Fxh2

39.Kg2 Fd6 40.Ba4 e5 41.Ba7+ Fc7 42.Fb2 Kd7 43.Bb7 Kc6 44.Bb3 Fa5 45.Kf1 Bc4 46.f3 Bc2 47.Fa3 g6 48.Fe7 f5 49.gxf5 gxf5

50.Bb8 Bc3 51.Bf8 Bxe3 52.Bxf5 Fc3 53.Ff8 h5 54.Kf2 Fd4 55.Bxh5 e4 56.Bh6+ Kd7 57.Bd6+ Ke8 58.Bxd4 Bxf3+ 59.Ke2 Kxf8 60.Bxe4 és döntetlen

 

Tregubov,P (2614) - Almási,Z (2704)
Bogoindiai védelem [E11]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 Fb4+ 4.Hbd2 0-0 5.a3 Fe7 6.b4 a5 7.b5 c5 8.bxc6 bxc6 9.e4 d5 10.e5 Hfd7 11.Fd3 c5 12.Vc2 h6 13.0-0 Hc6 14.Be1 dxc4 15.Fe4 Ba6 16.dxc5 Hxc5 17.Hxc4 Hxe4 18.Bxe4

A centrumban történt sorozatos cserék világosnak kedveztek.

 

 

18...f5 19.exf6 Fxf6 20.Fb2 Fxb2 21.Vxb2 Vf6 22.Bae1

Számításba jött a 22.Bb1 Vxb2 23.Bxb2 Bd8 24.h3 folytatás.

22...Vxb2 23.Hxb2 Bb6 24.Hc4 Bb3 25.Bc1 Bd8 26.h4 He7? 

 

27.Hd4 Bd3 28.Hxe6 Bd1+ 29.Bxd1 Bxd1+ 30.Kh2 Fxe6 31.Bxe6 Bd4 32.He3 Bd7

33.Ba6

Pavel Tregubov a 33.Be5 Ba7 34.Bc5 Hg6 35.Kg3 változatban nagyobb előnyt érhetett volna el.

33...Bd4 34.Be6 Bd7 35.Kg3 Hd5 36.Be5

A bástyavégjáték nagymesterünknek jó remiesélyt adott.

36...Hxe3 37.fxe3 Bd3

Az idő szorításában nehéz volt dönteni. 37...a4 38.Ba5 Bd3 39.Bxa4 Bxe3+ 40.Kg4 Bd3 41.Ba7 h5+ is számításba jött.

38.a4 Ba3 39.Be4 Kf7 40.Kf4 Kf6 41.Bc4 g5+ 42.hxg5+ hxg5+ 43.Ke4 Ke6 44.g4 Ba2 45.Bc6+ Kd7

 

46.Ba6 Bxa4+ 47.Kf5 Ba1 48.e4 a4 49.e5 a3 50.Ba7+ Ke8 51.Kxg5 a2

52.Kg6 Bg1 53.Bxa2 Bxg4+ 54.Kf6

 

54...Bf4+?

Az idő szorításában Zoli vesztőt húzott. 54...Be4! Nalimov végjáték bázisának tanúsága szerint döntetlenhez vezetett volna.

55.Ke6 Kf8 56.Ba8+ Kg7 57.Ke7 A nagy hiba miatt elkeseredett Almási Zoltán azonnal feladta a partit. Nem várta meg, hogy az orosz nagymester megjátssza a 57… Bb4 58.e6 Bb7+ 59.Kd6 Bb6+ 60.Kd7 Kf6 61.Bf8+ Ke5 62.e7 változatot.

 

Balogh,Cs (2651) - Grigorjanc,S (2574)
Spanyol megnyitás [C77]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.d3 d6 7.c3 0-0 8.Hbd2 Hd7 9.d4 exd4 10.Hxd4 Hxd4 11.cxd4 Ff6 12.Hf3 Hb6 13.Fc2 Fg4 14.d5 Be8 15.h3 Fh5 16.Bb1 Vd7 17.Ff4 Be7 18.g4 Fg6 19.Hd2 Bae8 20.Fg3

 

20...h5 21.gxh5 Fh7 22.Kh2 c6 23.dxc6 Vxc6 24.Fb3 d5?!

Az állás nyitása Csabának kedvezett.

25.exd5 Hxd5 26.Bc1 Vd7 27.Hc4 Hb4?

 

28.Vxd7

A passzív sötét haderő miatt a vezércsere helyett a 28.Hd6 Bd8 29.Vf3 Hc6 30.Bfd1 He5 31.Vd5 Kf8 32.Hxb7 folytatás jobb volt.

28...Bxd7 29.Bfd1?!

Kiengedte az előnyt. 29.Hb6 Bde7 30.Fd6 szép reményt adott volna.

29...Hd3! 30.Hb6 Hxc1 31.Hxd7 Fxb2 32.Fd5 Ff5?! 33.Hc5 b6 34.Ha4 Fa3 35.Hxb6 He2 36.Hc4 Hxg3

Pontosabb volt a 36...Hc3 37.Bd2 Hxd5 38.Bxd5 Fe6 39.Ba5 Fxc4 40.Bxa3 Be2 folytatás.

37.Kxg3 Ff8 38.He3 Fc8 39.Fc6 Be6 40.Fd7 Fxd7 41.Bxd7 Fc5 42.Bd3 Be4 43.Bc3 Fxe3 44.Bxe3 Ba4 45.a3 Kh7 46.f4 Ba5 47.Kg4 f6 48.Bd3 Kh6 49.Bd8 Kh7 50.Bd3 Kh6 és döntetlen

 

Motiljev,A (2656) - Rjazancev,A (2689)
Caro-Kann védelem [B11]

1.e4 c6 2.Hc3 d5 3.Hf3 Fg4 4.h3 Fxf3 5.Vxf3 e6 6.d3 Hf6 7.Fd2 Fd6 8.g4 Fb4 9.a3 Fa5 10.g5 Hfd7 11.d4 0-0 12.0-0-0 e5 13.dxe5 d4 14.He2 Fxd2+ 15.Bxd2 Vxg5 16.Hxd4 Vxe5?!

 

17.Hf5 Hf6 18.Vg2 g6 19.Vg5 Be8?! 20.f3 Kh8 21.Bg1 Hg8 22.Hd6 Vxg5 23.Bxg5 Be7

24.Be5! Bc7 25.Be8 b5

 

26.Hf5! és sötét feladta, 26… gxf5-re 27.Bg2 h5 28.Bexg8+ Kh7 29.Fd3 nyert volna.

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog