Help Sales ÁSZF

Polgár Judit és Balogh Csaba győzött, Almási Zoltán nyert állását remire rontotta

Címkék: Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba

A Jerevánban zajló XV. Európa-bajnokság nyolcadik fordulójában Polgár Judit sötéttel, Balogh Csaba világossal játszva győzött. Nagymesternőnk az olasz Daniyyil Dvirnyy ellen hosszas manőverezés után nyert. Csaba jól megjátszott nyitás után kiskombinációval gyalogelőnyt szerzett grúz ellenfelével szemben, előnyét érvényesítette. Almási Zoltán nyerést ígérő állását remire rontotta a spanyol Ivan Salgado Lopez ellen. Polgár Juditnak és Balogh Csabának 5,5, Almási Zoltánnak 5 pontja van. Az éllovas orosz Alekszander Motiljev újabb győzelemmel egy pontra növelte előnyét, tizenhárman gyűjtöttek 6 pontot.

 

A nyolcadik játéknapon kevés hiányzott a százszázalékos magyar sikerhez, a régen várt három győzelemhez. Balogh Csaba a szicíliai védelem Paulsen-változatában pontosan megjátszott nyitás után kiskombinációval gyalogot nyert. Az anyagi előny érvényesítése technikai feladat volt, ezt nagymesterünk hibátlanul megoldotta.

Az olasz Danyyil Dvirnyy az angol megnyitás egyik ritka változatával próbálta meglepni Polgár Juditot. Korai gyalogáldozata után alaposan megváltozott az állás szerkezete, az anyagi egyensúly helyreállítása után az olasz sakkozó királyállásának gyengesége adhatott okot bizakodásra, és az a szabadgyalog. Világos a gyalogot feltartóztatta, hosszas manőverezés kezdődött, világosnak kellett vigyáznia. Az időkontroll után az olasz nagymesternek fogyott gyorsabban az ideje, Judit csapdát állított, amibe ellenfele gyanútlanul belesétált. Elhibázott gyalograblása után Judit vezére és bástyája matthálót szőtt királya köré.

 

A szicíliai védelem bonyodalmait Almási Zoltán nagyon érti, s ez látszott is a spanyol Ivan Salgado Lopez elleni partijában. Szépen túljátszotta ellenfelét, a nagyátlón létrehozott fenyegetés győzelmet ígért, amikor váratlanul, számára is érthetetlen módon megtorpant, nyerés helyett remire rontotta a pozíciót.

Az éllovas orosz Alekszander Motiljev újabb győzelemmel egy pontra növelte előnyét, az ukrán Pavel Eljanov sokat hibázott az érdekes csata során. Az eredmények közül kiemelkedik az izraeli Ilia Szmirin sikere. A + 2700 Élő-pontosok közül a grúz Baadur Zsobava mellett az ukrán Alekszander Arescsenko veresége is meglepetés.

 

 

Az élmezőnyben a 8. forduló eredményei:

Alekszander Motiljev (orosz, 2656, 6) – Pavel Eljanov (ukrán, 2723, 5,5)  1 - 0

Viktor Laznicka (cseh, 2681, 5,5) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2713, 5,5)  döntetlen

Dragan Solak (török, 2610, 5,5) – Vlagyimir Akopjan (örmény, 2682, 5,5)  döntetlen

Hrant Melkumjan (örmény, 2613, 5,5) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2723, 5)  döntetlen

Ilia Szmirin (izraeli, 2644, 5) – Baadur Zsobava (grúz, 2716, 5)  1 - 0

Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2712, 5) – Constantin Lupulescu (román, 2643, 5)  1 - 0

Alekszander Arescsenko (ukrán, 2705, 5) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2641, 5) 0 - 1

David Navara (cseh, 2700, 5) – Anton Somojev (orosz, 2581, 5)  1 - 0

Jevgenyij Najer (orosz, 2633, 5) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2698, 5)  1 - 0

Milos Perunovic (szerb, 2617, 5) – Alekszander Rjazancev (orosz, 2689, 5)  1 - 0

Pavel Tregubov (orosz, 2614, 5) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2676, 5)  döntetlen

Benjamin Bok (holland, 2575, 5) – Ivan Popov (orosz, 2650, 5) 0 - 1

Alekszandr Simanov (orosz, 2649, 5) – David Anton Guijarro (spanyol, 2559, 5)  0 - 1

Alekszej Goganov (orosz, 2569, 5) – Ludvig Jon Hammer (norvég, 2647, 5)  döntetlen

Laurent Fressinet (francia, 2709, 4,5) – Gaioz Nigalidze (grúz, 2527, 5)  1 - 0

Robert Hovhanniszjan (örmény, 2611, 4,5) – Etienne Bacrot (francia, 2739, 4,5)  döntetlen

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2706, 4,5) – Avetik Grigorjan (örmény, 2583, 4,5)  1 - 0

Almási Zoltán (magyar, 2704, 4,5) – Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2605, 4,5)  döntetlen

Makszim Matlakov (orosz, 2695, 4,5) – Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2583, 4,5)  1 - 0

Danyyil Dvirnyy (olasz, 2575, 4,5) – Polgár Judit (magyar, 2693, 4,5)  0 - 1

Balogh Csaba (magyar, 2651, 4,5) – Giga Quparadze (grúz, 2507, 4,5)  1 – 0

 

Az élmezőny állása:

 

H

R

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

Élő+/-

1

33

GM

Alekszander Motiljev

RUS

2656

7.0

2611

33.5

36.5

6

22.6

2

53

GM

Jevgenyij Najer

RUS

2633

6.0

2635

37.0

41.0

5

16.9

3

62

GM

Hrant Melkumjan

ARM

2613

6.0

2634

36.0

39.0

4

18.3

4

8

GM

Radoslaw Wojtaszek

POL

2713

6.0

2628

40.0

44.0

4

8.6

5

48

GM

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2641

6.0

2625

34.5

37.5

5

15.1

6

99

GM

David Anton Guijarro

ESP

2559

6.0

2620

32.0

35.0

5

21.8

7

66

GM

Dragan Solak

TUR

2610

6.0

2614

35.5

39.0

4

17.0

8

44

GM

Ilia Szmirin

ISR

2644

6.0

2604

35.0

39.0

5

12.8

9

15

GM

David Navara

CZE

2700

6.0

2590

34.0

37.0

5

6.2

10

24

GM

Viktor Laznicka

CZE

2681

6.0

2588

36.0

39.5

4

8.2

11

22

GM

Vlagyimir Akopjan

ARM

2682

6.0

2560

35.0

38.5

4

5.4

12

59

GM

Milos Perunovic

SRB

2617

6.0

2560

31.5

34.5

6

11.5

13

9

GM

Alekszander Mojszejenko

UKR

2712

6.0

2554

31.5

34.5

5

2.3

14

40

GM

Ivan Popov

RUS

2650

6.0

2553

33.5

37.0

4

7.4

15

91

GM

Alekszej Goganov

RUS

2569

5.5

2660

36.5

39.0

3

19.5

16

63

GM

Arman Pashikjan

ARM

2612

5.5

2631

35.0

39.0

3

13.1

17

2

GM

Pavel Eljanov

UKR

2723

5.5

2624

34.0

37.5

4

2.5

18

3

GM

Dmitrij Jakovenko

RUS

2723

5.5

2612

36.5

39.5

3

1.4

19

12

GM

Jurij Krivorucsko

UKR

2706

5.5

2602

34.0

37.5

3

1.7

20

61

GM

Pavel Tregubov

RUS

2614

5.5

2596

32.5

35.5

3

10.3

21

18

GM

Polgár   Judit

HUN

2693

5.5

2594

34.0

38.0

3

2.3

22

84

GM

Szergej Grigorjanc

RUS

2574

5.5

2593

33.0

36.5

4

13.1

23

11

GM

Laurent Fressinet

FRA

2709

5.5

2591

36.0

40.0

4

0.8

24

26

GM

Gabriel Szargiszjan

ARM

2676

5.5

2590

35.0

39.0

3

3.9

25

57

IM

Vladiszlav Artemijev

RUS

2621

5.5

2585

34.0

37.0

4

7.9

26

29

GM

Szergej Zsigalko

BLR

2671

5.5

2571

34.5

38.0

3

2.3

27

36

GM

Szanan Szjugirov

RUS

2653

5.5

2562

34.0

37.5

4

3.4

28

42

GM

Ludvig Jon Hammer

NOR

2647

5.5

2524

31.5

35.0

3

0.1

29

31

GM

Ivan Saric

CRO

2661

5.5

2519

30.5

33.5

4

-2.1

30

39

GM

Balogh   Csaba

HUN

2651

5.5

2509

33.0

36.0

3

-1.5

31

54

GM

Dariusz Swiercz

POL

2631

5.5

2495

32.0

36.0

4

-0.9

32

38

GM

Emil Szutovszkij

ISR

2652

5.5

2494

29.5

32.5

4

-2.8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

53

14

GM

Almási   Zoltán

HUN

2611

5.0

2624

36.0

38.5

3

-8.3

 

Az élmezőnyben a 9. forduló párosítása:

 

T

 

Név

FED

Élő

Pont

-

Pont

Név

FED

Élő

 

1

Alekszander Mojszejenko

UKR

2712

6

7

AlekszanderMotiljev

RUS

2656

2

Radoslaw Wojtaszek

POL

2713

6

6

Jevgenyij Najer

RUS

2633

3

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2641

6

6

David Navara

CZE

2700

4

Vlagyimir Akopjan

ARM

2682

6

6

Hrant Melkumjan

ARM

2613

5

Milos Perunovic

SRB

2617

6

6

Viktor Laznicka

CZE

2681

6

Ivan Popov

RUS

2650

6

6

Dragan Solak

TUR

2610

7

David Anton Guijarro

ESP

2559

6

6

Ilia Szmirin

ISR

2644

8

Pavel   Eljanov

UKR

2723

Balogh   Csaba

HUN

2651

9

Dmitrij Jakovenko

RUS

2723

Szanan Szjugirov

RUS

2653

10

Emil Szutovszkij

ISR

2652

Laurent Fressinet

FRA

2709

11

Ludvig   Jon Hammer

NOR

2647

Jurij Krivorucsko

UKR

2706

12

Dariusz Swiercz

POL

2631

Makszim Matlakov

RUS

2695

13

Polgár   Judit

HUN

2693

Szergej   Grigorjanc

RUS

2574

14

Gabriel Szargiszjan

ARM

2676

Arman Pashikjan

ARM

2612

15

Vladiszlav Artemijev

RUS

2621

Szergej Zsigalko

BLR

2671

16

Pavel Tregubov

RUS

2614

Ivan Saric

CRO

2661

17

Igor Liszij

RUS

2655

Alekszej Goganov

RUS

2569

18

Ivan Salgado Lopez

ESP

2605

5

5

Etienne Bacrot

FRA

2739

19

Baadur Zsobava

GEO

2716

5

5

Robert Hovhanniszjan

ARM

2611

20

Zaven   Andriaszjan

ARM

2600

5

5

Alekszander Arescsenko

UKR

2705

21

Daniel Fridman

GER

2604

5

5

 Almási   Zoltán

HUN

2704

 

Dvirnyy,D (2575) – Polgár,J (2693)
Angol megnyitás [A36]

1.c4 c5 2.g3 g6 3.Fg2 Fg7 4.Hc3 Hc6 5.a3 d6 6.b4 cxb4 7.axb4 Hxb4 8.Va4+ Hc6 9.c5

Az olasz sakkozó további cserékben látta esélyét.

9...dxc5 10.Fxc6+ bxc6 11.Vxc6+ Fd7 12.Vxc5 Bc8 13.Va3

13...Fc6 14.Hf3 Hh6 15.Fb2 Hf5 16.Hd1 Fxb2 17.Vxb2 0-0 18.He3 Hxe3 19.fxe3 a5 20.Bf1 a4 21.He5 Vd5 22.Hxc6 Vxc6 23.Kf2 Ba8 24.Bfc1 Va6 25.Vb4

 

25...Ba7

Figyelmet érdemelt a 25...a3 26.Vxe7 Bfe8 27.Vb4 a2 28.Vc4 Vf6+ 29.Vf4 Ve6 30.Vc4 Vd7 folytatás. Judit lépésére világos sikerrel akadályozta meg a szabadgyalog további előrenyomulását.

26.Ba3 Bfa8 27.Bc4 Vf6+ 28.Bf4 Vc6 29.Vc4 Ve8 30.e4

30...e5 31.Bff3 Vd7 32.Kg2 Ve7 33.Bfd3 Ba5 34.Bdc3 B8a7 35.Va2 Vd7 36.Bc4 h5 37.h3 Kh7 38.Vb2 Vd8 39.Vc3 Vb6 40.Bb4 Vd6 41.Bc4 Va6 42.Vd3 Kg7 43.Bb4 Vc6 44.Vb1?! Bd7 45.d3 Bd6 46.Va1 Bf6

A hosszas manőverezések közepette Dvirnyynek volt kevesebb ideje, a világos királyállás gyengesége miatt nagyon óvatosnak kellett volna lennie...

 

47.Bbxa4?? Vc2!

Judit hosszas erőfeszítéseit siker koronázta.

48.Bxa5

Az olasz nagymester alighanem elnézte, hogy 48.Ba2-re a kötésnek hála 48...Bxa4 nyert volna.

48...Vxe2+ 49.Kg1 Ve3+ 50.Kh1 Bf2 és világos feladta

 

Almási,Z (2704) - Salgado Lopez,I (2605)
Szicíliai védelem [B66]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 d6 6.Fg5 e6 7.Vd2 a6 8.0-0-0 h6 9.Fe3 Vc7 10.f4 Fd7 11.Fe2 b5 12.a3 b4 13.axb4 Hxb4 14.Ff3 Bb8 15.Kb1 Fe7 16.g4 d5 17.exd5

Számításba jött a 17.e5 He4 18.Fxe4 dxe4 19.f5 Hc6 20.Hxe4 Hxe5 21.Ff4 0-0 22.Vc3 Vxc3 23.Hxc3 folytatás.

17...Hbxd5 18.Hxd5 exd5

 

 

19.Hb3! 0-0 20.Fd4 a5?! 21.Fe5 Fd6 22.Fxf6 a4?

 

23.Fc3! axb3 24.Vd4 bxc2+ 25.Kxc2 Fa4+

26.Vxa4?

Döntő előnyhöz vezetett a 26.Kb1 f5 (26…f6 27.Vxd5+ Kh8 28.Vxd6 Vxc3 29.Vxf8+) 27.Bd3 Fb5 28.Vxd5+ Kh8 29.Vxd6 Fxd3+ 30.Vxd3 Bfd8 31.Ve3 Be8 32.Vc1 folytatás.

26...Bb4 27.Va6 d4

A spanyol sakkozó örült a megmenekülési esélynek, másképp a 27...Bc8! 28.Bd3 d4 29.Bhd1 dxc3 30.Bxd6 Bxb2+ 31.Kc1 Bcb8 változatot választotta volna.

28.Vc6 dxc3 29.bxc3 Bb6 30.Vxc7 Fxc7 31.f5

31...Fe5 32.Bd5 Ff6 33.Bc5 Bfb8 34.h3 Bb2+ 35.Kd3 Bd8+ 36.Kc4 Bc2 37.Kb3 Bcd2 38.Fe4 Be2 39.Fd5 Be3 40.Bd1 Bb8+ 41.Kc2 Bxh3 42.Bd3 Bh2+ 43.Bd2 Bh3 44.Bc7 Fe5 45.Bc5 Ff6 46.Be2 h5 47.gxh5 Bxh5 48.Bc7 Bf8 49.Bf2 Bh3 50.Be2 Bh5 51.Bf2 Bh3 52.Be2 és döntetlen

 

Balogh,Cs (2651) - Quparadze,G (2507)
Szicíliai védelem [B42]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 a6 5.Fd3 Hf6 6.0-0 Vc7 7.Ve2 d6 8.c4 g6 9.Hc3 Fg7 10.Hf3 0-0 11.Bd1 Hc6 12.h3 Hd7 13.Fe3 b6 14.Bac1 Hce5?! 15.Hxe5 Hxe5 16.b3 Fb7 17.Fb1 Bfd8 18.Vd2 Ff8 19.Ha4 Hd7

20.Hxb6!

Csaba a jól megjátszott változat jutalmaként kiskombinációval gyalogot nyert.

20...Hxb6 21.Va5 Hd5 22.Bxd5 Vxa5 23.Bxa5 d5?! 24.cxd5 exd5 25.Bc7

Számításba jött a 25.exd5 Bxd5 26.Bxd5 Fxd5 27.Fd3 a5 28.Fc4 Fxc4 29.Bxc4 Fb4 30.Kf1 folytatás is.

25...Bdb8?

Halvány reményt a 25...dxe4 26.Bxb7 Bd1+ 27.Kh2 Bxb1 28.Bb6 Bb2 29.Bbxa6 Bxa6 30.Bxa6 f5 nyújtott volna.

26.Ba4

Még erősebb volt a [26.e5 Fg7 27.f4 változat választása.

26...Fd6 27.Bc1 dxe4 28.Fxe4 Fxe4 29.Bxe4 a5 30.Bc6 Bb4 31.Bec4 Bxc4 32.Bxc4 Fb4

33.Kf1

A gyalogelőny értékesítése technikai feladat volt.

33...h5 34.Ke2 Kf8 35.Fc5+ Ke8 36.Kd3 Bd8+ 37.Fd4 Kd7 38.Fc3 Bb8 39.Bd4+ Kc6 40.Fxb4 axb4

41.Kc4 Ba8 42.Bd2 Bb8 43.g4 hxg4 44.hxg4 Bb7 45.g5 Bb8 46.Bd4 Bb7 47.Bd3 Kc7

48.Kc5 Kc8 49.Bd2 Bb8 50.f4 Bb7 51.Bd6 Ba7 52.Bf6 Bb7 53.Ba6 Be7 54.Ba8+ Kb7 55.Ba4 és sötét feladta

 

Motiljev,A (2656) - Eljanov,P (2723)
Szicíliai védelem [B48]

1.e4 c5 2.Hc3 e6 3.Hf3 Hc6 4.d4 cxd4 5.Hxd4 Vc7 6.Fe3 a6 7.Vd2 Hf6 8.0-0-0 Fe7 9.f3 b5 10.Kb1 h5 11.Hxc6 dxc6 12.e5 Hd5

A gyalogáldozat elfogadására, 12...Vxe5 re 13.Fd4 Vc7 14.Vg5 Bg8 15.Fe5 Vb6 16.Fd6 Fxd6 17.Bxd6 következett volna világos kezdeményezésével.

13.Hxd5 cxd5 14.f4 Fd7 15.g3 Bc8 16.Fg2 a5 17.Fd4 b4

18.f5 exf5 19.e6 fxe6 20.Fxg7 Bg8 21.Fd4 a4 22.Ff3 a3?! 23.Bhe1 Vc6?!

24.Ve2

Motiljev erélyesebben is vezethette volna az akcióját a 24.c4! bxc3 (24...Vxc4 25.Fxh5+ Kd8 (25...Kf8 26.Vh6+) 26.Fb6+) 25.Fxc3 Bg5 26.Vd4 Bg8 27.Ve3 axb2 28.Fxh5+ Kd8 29.Fa5+ Bc7 30.Fxc7+ Vxc7 31.Bxd5 exd5 32.Vxe7+ Kc8 33.Vf6 változatban.

24...Bg4?! 25.Fxg4 hxg4 26.b3 Fc5 27.c3 bxc3 28.Fxc3

28...Ff2? 29.Vxf2 Vxc3 30.Bxd5 Ke7 31.Vd2 Vxd2 32.Bxd2 Fc6 33.Bc2 Kd6 34.Bd1+ Ke7 35.Kc1 e5 36.b4 f4 37.b5 Fb7 38.Bxc8 Fxc8 39.Bd3 f3 40.Kd2 Fd7 41.b6 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

Fotók: http://eicc2014.am  Arman Karahanjan

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog