Help Sales ÁSZF

Polgár Judit és Almási Zoltán világossal nyert, Balogh Csaba sötéttel remizett

Címkék: Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba

A Jerevánban zajló Európa-bajnokság harmadik fordulójában Polgár Judit a román Vlad-Christian Jianu ellen nyert, szabadgyalogja eldöntötte a pont sorsát. Almási Zoltán az örmény Haik Martirosjant könnyedén győzte le. Balogh Csaba a grúz Luka Paichadze ellen sötéttel gyorsan remizett. Öt sakkozó nyerte meg harmadik partiját is, harminchárman, köztük Juditnak van 2,5 pontja. Az Eb-ről huszonhárman kvalifikálják magukat a jövő évi Világkupára.

Az elsők között fejezte be Almási Zoltán a partiját. Az örmény Haik Martirosjan igazi ellenállást nem tudott kifejteni, nagymesterünk bástyája megjelent a harmadik soron, a sötét állást többet nem lehetett megvédeni.

 

A román Vlad-Christian Jianu a francia védelmű partiban sokáig jól játszott, de az időzavar közeledtével törvényszerűen hibázott. Polgár Judit szabadgyalogja fenyegetően nyomult előre, döntő anyagi előnyt szerzett. A román sakkozó a 46. lépést követően kapitulált.

Mindössze 17 lépésig tartott Balogh Csaba játszmája, lépésismétléssel remizett a grúz Luka Paichadzével.

Öten nyerték meg harmadik játszmájukat is. A játéknap legnagyobb meglepetését a hetedik helyre rangsorolt orosz Denisz Hiszmatullin veresége jelentette. Honfitársa, Vladiszlav Artemijev 16. születésnapját ünnepelte a szép győzelemmel. A rajtlistát vezető francia Etienne Bacrot második remijét könyvelte el. Értékes fél pontot szerzett az orosz Daniil Dubov, a cseh David Navara megszenvedett a remiért a török junior világbajnok Alekszander Ipatovval szemben.

 

Az élmezőnyben a 3. forduló eredményei:

Vladiszlav Artemijev (orosz, 2621, 2) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2714, 2)  1 - 0

Daniil Dubov (orosz, 2618, 2) – Laurent Fressinet (francia, 2709, 2)  döntetlen

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2706, 2) – Arman Paszhikjan (örmény, 2612, 2)  döntetlen

Alekszander Ipatov (török, 2614, 2) – David Navara (cseh, 2700, 2)  döntetlen

Erneszto Inarkijev (orosz, 2698, 2) – Robert Hovhanniszjan (örmény, 2611, 2)  döntetlen

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2605, 2) – Alekszandr Rjazancev (orosz, 2689, 2)  0 - 1

Andrej Zsigalko (fehérorosz, 2603, 2) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2681, 2)  döntetlen

Zaven Andriaszjan (örmény, 2600, 2) – Alekszandr Simanov (orosz, 2649, 2)  döntetlen

Ilia Szmirin (izraeli, 2644, 2) – Sabino Brunello (olasz, 2593, 2)  1 - 0

Constantin Lupulescu (román, 2643, 2) – Alekszej Goganov (orosz, 2569, 2)  döntetlen

Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2548, 2) – Jurij Kuzubov (ukrán, 2642, 2)  döntetlen

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2641, 2) – Mikhail Antipov (orosz, 2507, 2)  döntetlen

Ivan Rozum (orosz, 2505) – Jevgenyij Najer (orosz, 2633, 2)  0 - 1

Artases Minaszjan (örmény, 2482, 2) – Igor Kovalenko (lett, 2626, 2)  0 - 1

Polgár Judit (magyar, 2693, 1,5) – Vlad-Christian Jianu (román, 2574, 1,5)  1 - 0

Luka Paichadze (grúz, 2529, 1,5) – Balogh Csaba (magyar, 2651, 1,5)  döntetlen

Almási Zoltán (magyar, 2704, 1) – Haik Martirosjan (örmény, 2234, 1,5)  1 - 0

 

Az élmezőny állása:

1-5. Vladiszlav Artemijev (orosz), Alekszandr Rjazancev (orosz), Ilia Szmirin (izraeli), Jevgenyij Najer (orosz) és Igor Kovalenko (lett) 3 pont

6-38. Vlagyimir Oniscsuk (ukrán), Alekszej Goganov (orosz), Vladiszlav Kovalev (fehérorosz), Mihail Antipov (orosz), Gil Popilski (izraeli), Daniil Dubov (orosz), Pavel Eljanov (ukrán), Laurent Fressinet (francia), Arman Paszhikjan (örmény), Jurij Krivorucsko (ukrán), Baadur Zsobava (grúz), Erneszto Inarkijev (orosz), Radoslaw Wojtaszek (lengyel), Ivan Cseparinov (bolgár), Polgár Judit (magyar), … 2,5

70. Almási Zoltán 2

81. Balogh Csaba 2

 

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

Alekszandr Rjazancev (orosz, 2689, 3) – Vladiszlav Artemijev (orosz, 2621, 3)

Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2633, 3) – Ilia Szmirin (izraeli, 2644, 3)

Igor Kovalenko (lett, 2626, 3) – Pavel Eljanov (ukrán, 2723, 2,5)

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2723, 2,5) – Constantin Lupulescu (román, 2643, 2,5)

Alekszandr Simanov (orosz, 2649, 2,5) – Baadur Zsobava (grúz, 2716, 2,5)

Jurij Kuzubov (ukrán, 2642, 2,5) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2713, 2,5)

Laurent Fressinet (francia, 2709, 2,5) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2641, 2,5)

Daniil Dubov (orosz, 2618, 2,5) – Jurij Krivorucsko (ukrán, 2706, 2,5)

David Navara (cseh, 2700, 2,5) – Hrant Melkumjan (örmény, 2613, 2,5)

Alekszander Ipatov (török, 2614, 2,5) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2698, 2,5)

Makszim Matlakov (orosz, 2695, 2,5) – Philipp Schlosser (német, 2612, 2,5)

Pavel Tregubov (orosz, 2614, 2,5) – Polgár Judit (magyar, 2693, 2,5)

Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2692, 2,5) – Andrej Zsigalko (fehérorosz, 2603, 2,5)

Ivan Cseparinov (bolgár, 2681, 2,5) – Zaven Andriaszjan (örmény, 2600, 2,5)

Arman Paszhikjan (örmény, 2612, 2,5) – Viktor Laznicka (cseh, 2681, 2,5)

Robert Hovhaniszjan (örmény, 2611, 2,5) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2676, 2,5)

Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2671, 2,5) – Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2583, 2,5)

Alekszandr Motiljev (orosz, 2656, 2,5) – Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2548, 2,5)

Alekszej Goganov (ukrán, 2569, 2,5) – Szanan Szjugirov (orosz, 2653, 2,5)

Mihail Antipov (orosz, 2507, 2,5) – Ivan Popov (orosz, 2650, 2,5)

Nana Dzagnidze (grúz, 2546, 2) – Almási Zoltán (magyar, 2704, 2)

Balogh Csaba (magyar, 2651, 2) – Ivan Rozum (orosz, 2505, 2)

 

Polgár,J (2693) - Jianu,V (2574)
Francia védelem [C07]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 c5 4.Hgf3 cxd4 5.exd5 Vxd5 6.Fc4 Vd6 7.0-0 Hf6 8.Hb3 Hc6 9.Hbxd4 Hxd4 10.Hxd4 a6 11.a4 Vc7 12.Ve2 Fd6 13.h3 0-0 14.Fg5 He4 15.Fh4

A ChessBase MEGA adatbázisában a 15.Fe3 b6 16.Bfd1 bír a legjobb statisztikával.

 

15...Hd2! 16.Vxd2 Vxc4 17.Bfd1 Be8 18.b3 Vc5 19.He2 Ff8 20.a5 e5

A román nagymester a nyitást jól megoldotta.

21.Fg5 Ff5 22.c4 b5 23.Fe3 Vc6 24.Bac1 Fa3

Számításba jött a 24...bxc4 25.bxc4 Bac8 26.c5 Fe6 27.Vc3 Fd5 folytatás is.

25.Ba1 Fe7 26.cxb5 Vxb5 27.Hc3

 

27...Vxb3 28.Hd5 Bac8

Jobb volt a 28...Fc2 29.Hxe7+ Bxe7 30.Bdc1 Fe4 31.f3 Ff5 terv.

29.Ve2 Ff8 30.Vxa6 Fe4 31.Hb6 Bc6 32.Ve2 Fc2?! 33.Bd2 e4

 

 

34.Bd7

Tisztet nyert a 34.a6 Fd3 35.Ve1 Fxa6 36.Bxa6 Bb8 37.Ve2 folytatás.

34...Fd3 35.Va2 Vxa2 36.Bxa2 f5

Az a szabadgyalogot le kellett volna tartóztatni.

37.g3 Fc5? 38.Fxc5 Bxc5

39.a6

A játszma eldőlt.

39...Bc1+ 40.Kg2 Fb1 41.Be2 e3 42.a7 Fe4+ 43.f3 Bb1

44.fxe4 Bxb6 45.Ba2 Ba8 46.exf5 és sötét feladta

 

Almási,Z (2704) - Martirosjan,H (2234)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Ff5 4.Hd2 e6 5.Hb3 Hd7 6.Hf3 He7 7.Fe2 Hc8 8.0-0 Fe7 9.He1 Fg6 10.Hd3 0-0 11.Hf4 c5 12.Hxg6 hxg6 13.c3 cxd4 14.cxd4 Hcb6?!

15.Ha5 Fb4 16.Hxb7 Vc7 17.a3 Fxa3 18.Bxa3 Vxb7

 

 

19.Bh3

A sötét királyállás többé nem védhető.

19...f6 20.exf6 Hxf6 21.Fd3 Vf7 22.Vc2 Bfc8 23.Vb1 Hbd7 24.Fxg6 Ve7 25.Fg5 Vb4 26.Vd3 Bab8 27.Ve3 Bc6 28.Vf4 Hf8 29.Fxf6 Hxg6 30.Vg5 Kf7 31.Bf3 és sötét feladta

Paichadze,L (2529) - Balogh,Cs (2651)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.Be1 Hd6 6.Hxe5 Fe7 7.Ff1 Hxe5 8.Bxe5 0-0 9.d4 Ff6 10.Be1 Hf5 11.c3 d5 12.Ff4 c6 13.Fd3 Hh4 14.Fg3 Hf5 15.Ff4 Hh4 16.Fg3 Hf5 17.Ff4 Hh4 és döntetlen

Artemijev,V (2621) - Hiszmatullin,D (2714)
Réti megnyitás [A05]

1.Hf3 Hf6 2.g3 b5 3.Fg2 Fb7 4.0-0 e6 5.d3 Fe7 6.e4 0-0 7.c4

Érdekes gondolat a többször látott 7.Hbd2 helyett.

7...b4 8.e5 He8 9.d4 d6 10.Vc2 Hd7

11.Hg5 Fxg5 12.Fxb7 Bb8 13.Fxg5 Vxg5 14.Fc6 Bd8 15.f4 Ve7 16.Kg2 dxe5 17.dxe5 f6!

Az e8 huszárt játékba kellett hozni.

18.exf6 Hexf6 19.Hd2 Hg4 20.Bae1 Vc5 21.Ve4

 

21...Hde5! 22.Hb3 Vxc6 23.fxe5 Hxe5 24.Vxc6 Hxc6 25.Bxe6 Hd4 26.Bxf8+ Kxf8 27.Hc5

27...c6

Hiszmatullin alighanem számolta a gyalogvégjáték esélyeit is. 27...Hxe6 28.Hxe6+ Ke7 29.Hxd8 Kxd8 30.Kf3 Kd7 31.Ke4 Kd6 32.Kf5 Kc5 33.b3 Kd6 34.h4 Kd7 35.h5 Ke7 36.Ke5 c6 37.c5 a6 38.g4 a5 39.g5 Kd7 remit ígért.

28.Be4 Kf7 29.Kf2 g5 30.h4 h6 31.hxg5 hxg5 32.g4 Bd6 33.Be5 Kf6?!

Időzavaros hiba.

 

34.Be8 Kf7? 35.Ba8 Bf6+ 36.Ke3 He6 37.Bxa7+ Kg6 38.Hd3 Hf4 39.He5+ Kh6 40.Ba6 Hg2+ 41.Ke2 Bf4 42.Bxc6+ Kh7 43.Bc5 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog