Help Sales ÁSZF

Pekingben ötös holtverseny a női viadalon, a férfiaknál a kínai Wang Hao vezet

Címkék: SportAccord Peking

Pekingben, a SportAccord Szellemi Sportok Világjátékának rapidversenyén a férfiak küzdelmében három fordulóra került sor. A hétfordulós svájci rendszerű viadalon Almási Zoltán harmadik partijában remizett a vietnami Le Quanggal, majd kikapott az amerikai Gata Kamskytól. Ötödik játszmájában nagy csata után megosztozott a ponton a spanyol Francisco Vallejo Ponsszal, 1,5 pontjával az ukrán Vaszilij Ivancsukkal holtversenyben 14. A kínai Wang Hao vezet 4 ponttal. A nők versenyében csak két fordulóra került sor, a negyedik partik befejezése után ötös holtverseny az élen. Az orosz Alekszandra Kosztenjuk, a kínai Hou Ji-fan és Ju Wenjun, a német Elisabeth Paehtz és az ukrán Katyerina Lahno gyűjtött 3 pontot.

 

 

A férfiak versenyében a kínai Wang Hao két rivális elleni győzelemmel kezdte a napot. Nem csinált csodákat az azeri Sahriyar Mamedygarov ellen, sőt objektíven kicsit rosszabbul is állt a végjátékban, de az azeri sakkozó hibázott. A vesztés nagyon megviselte Mamedgyarovot, kiesett az az előkelő helyezésre pályázók versengéséből. Nagy szerencséje volt az orosz Alekszandr Griscsuknak, az első helyre rangsorolt ukrán Vaszilij Ivancsuk sem tudott magához térni, vesztett még kettőt. Lendületbe jött az azeri Vugar Gasimov és az ukrán Ruszlan Ponomarjov. A vietnami Le Quang Liem ellen a kapkodásban Almási Zoltán gyalogelőnyös vezérvégjátékot érhetett volna el, ehelyett a remit választotta.

A negyedik fordulóban sötéttel a vezérgyalog megnyitásban nagyon könnyen megadta magát az amerikai Gata Kamskynak, és a nyeréssel Kamsky is felzárkózott. Wang Hao magabiztos játékkal győzte le Griscsukot, akinek ismét gyorsan fogyott a gondolkodási ideje.

Az ötödik körben Wang Hao túlerőltette a játékot, Vugar Gasimov higgadtan védekezett, majd a váratlanul kapott eséllyel élni tudott. Eszelős partit játszott a két orosz nagymester, Szergej Karjakin és Alekszandr Griscsuk, mindketten álltak jobban, végül Karjakin hagyta ki a nyerőesélyes folytatást. Almási Zoltán és Francisco Vallejo Pons francia védelmű ütközete is megtépázta az idegeket, a nagymestereknek csak másodperceik maradtak, lépésismétléssel lett remi a csata.

  

A 3. forduló eredményei:

Wang Hao (kínai, 2736, 2) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2733, 2)  1 - 0

Alekszandr Griscsuk (orosz, 2752, 1,5) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2775, 1,5)  1 - 0

Szergej Karjakin (orosz, 2763, 1) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2705, 1,5) döntetlen

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2724, 1) – Vugar Gasimov (azeri, 2757, 1)  0 - 1

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2723, 1) – Leinier Dominguez Perez (kubai, 2712, 1)  1 - 0

Anish Giri (holland, 2714, 0,5) – Gata Kamsky (amerikai, 2732, 0,5) döntetlen

Wang Yue (kínai, 2697, 0,5) – Peter Heine Nielsen (dán, 2693, 0,5) döntetlen

Almási Zoltán (magyar, 2707, 0,5) – Le Quang Liem Le (vietnami, 2714, 0) döntetlen

 

A 4. forduló eredményei:

Alekszandr Griscsuk (2,5) – Wang Hao (3)  0 - 1

Vugar Gasimov (2) – Ruszlan Ponomarjov (2)  döntetlen

Maxime Vachier-Lagrave (2) – Sahriyar Mamedgyarov (2)  döntetlen

Vaszilij Ivancsuk (1,5) – Szergej Karjakin (1,5)  0 - 1

Gata Kamsky (1) – Almási Zoltán (1)  1 – 0

Francisco Vallejo Pons (1) – Anish Giri (1)  döntetlen

Leinier Dominguez Perez (1) – Wang Yue (1)  1 - 0

Peter Heine Nielsen (1) – Le Quang Liem (0,5)  döntetlen

 

Az 5. forduló eredményei:

Wang Hao (4) – Vugar Gasimov (2,5)  0 - 1

Szergej Karjakin (2,5) – Alekszandr Griscsuk (2,5)  döntetlen

Ruszlan Ponomarjov (2,5) – Maxime Vachier-Lagrave (2,5)  1 - 0

Sahriyar Mamedgyarov (2,5) – Gata Kamsky (2)  0 - 1

Anish Giri (1,5) – Leinier Dominguez Perez (2)  döntetlen

Peter Heine Nielsen (1,5) – Vaszilij Ivancsuk (1,5)  1 - 0

Almási Zoltán (1) – Francisco Vallejo Pons (1,5) döntetlen

Le Quang Liem (1) – Wang Yue (1)  0 – 1

 

A verseny állása:

1.Wang Hao (kínai, 2736) 4 pont

2-3. Vugar Gasimov (azeri, 2757) és Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2723) 3,5

4-6. Gata Kamsky (amerikai, 2732), Alekszandr Griscsuk (orosz, 2752) és Szergej Karjakin (orosz, 2763) 3

7-10.Leinier Dominguez Perez (kubai, 2712), Sahriyar Mamedgyarov (azer, 2733), Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2710) és Peter Heine Nielsen (dán, 2693) 2,5

11-13. Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2705), Wang Yue (kínai, 2697) és Anish Giri (holland, 2714) 2

14-15. Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2775) és Almási Zoltán (magyar, 2707) 1,5

16. Le Quang Liem (vietnami, 2714) 1

 

A 6. forduló párosítása:

Szergej Karjakin (3) – Wang Hao (4)

Vugar Gasimov (3,5) – Alekszandr Griscsuk (3,5)

Gata Kamsky (3) – Ruszlan Ponomarjov (3,5)

Leinier Dominguez Perez (2,5) – Sahriyar Mamedgyarov (2,5)

Maxime Vachier-Lagrave (2,5) – Peter Heine Nielsen (2,5)

Wang Yue (2) – Francisco Vallejo Pons (2)

Almási Zoltán (1,5) – Anish Giri (2)

Vaszilij Ivancsuk (1,5) – Quang Liem Le (1) 

   

A nők versenyében két fordulóra került sor, a nagymesternők a zárónapon játszanak három partit. A kettős nyeréssel rajtoló orosz exvilágbajnoknő, Alekszandra Kosztenjuk két remivel folytatta szereplését és négyen is beérték őt. Az ukrán Katyerina Lahno zárt jó napot, kettőt nyert. Az ötös élboly teljes ponttal előzi meg az üldözőket.

A 3. forduló eredményei:

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2439, 2) – Ju Wenjun (kínai, 2543, 1,5)  döntetlen

Elisabeth Paehtz (német, 2457, 1,5) – Pia Cramling (svéd, 2495, 1,5)  1 - 0

Hou Ji-fan (kínai, 2578, 1,5) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2562, 1)  döntetlen

Katyerina Lahno (ukrán, 2549, 1) – Yelena Dembo (görög, 2468, 1)  1 - 0

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531, 1) – Monika Socko (lengyel, 2479, 1)  0 - 1

Elina Danieljan (örmény, 2497, 1) – Nana Dzagnidze (grúz, 2516, 1)  0 - 1

Almira Szkripcsenko (francia, 2468, 1) – Viktorija Cmilyte (litván, 2503, 0)  1 - 0

Dronavalli Harika (indiai, 2513, 0) – Anna Zatonskih (amerikai, 2506, 0)  1 - 0

 

A 4. forduló eredményei:

Elisabeth Paehtz (2,5) – Alekszandra Kosztenjuk (2,5)  döntetlen

Nana Dzagnidze (2) – Hou Ji-fan (2)  0 - 1

Monika Socko (2) – Katyerina Lahno (2)  0 - 1

Ju Wenjun (2) – Almira Szkripcsenko (2)  1 - 0

Anna Muzicsuk (1,5) – Pia Cramling (1,5)  döntetlen

Elina Danieljan (1) – Antoaneta Sztefanova (1)  döntetlen

Yelena Dembo (1) – Dronavalli Harika (1)  döntetlen

Anna Zatonskih (0) – Viktorija Cmilyte (0)  döntetlen

 

A verseny állása:

1-5. Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2439), Elisabeth Paehtz (német, 2457), Ju Wenjun (kínai, 2543), Hou Ji-fan (kínai, 2578) és Katyerina Lahno (ukrán, 2549) 3 pont

6-10. Nana Dzagnidze (grúz, 2516), Monika Socko (lengyel, 2479), Almira Szkripcsenko (francia, 2468), Anna Muzicsuk (szlovén, 2562) és Pia Cramling (svéd, 2495) 2

11-14. Elina Danieljan (örmény, 2497), Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531), Yelena Dembo (görög, 2468) és Dronavalli Harika (indiai, 2513) 1,5

15-16. Viktorija Cmilyte (litván, 2503) és Anna Zatonskih (amerikai, 2506) 0,5

 

Az 5. forduló párosítása:

Alekszandra Kosztenjuk (3) – Katyerina Lahno (3)

Hou Ji-fan (3) – Ju Wenjun (3)

Nana Dzagnidze (2) – Elisabeth Paehtz (3)

Almira Szkripcsenko (2) – Anna Muzicsuk (2)

Pia Cramling (2) – Monika Socko (2)

Dronavalli Harika (1,5) – Elina Danieljan (1,5)

Antoaneta Sztefanova (1,5) – Anna Zatonskih (0,5)

Viktorija Cmilyte (0,5) – Yelena Dembo (1,5)

 

Almási,Z (2707) - Le,Quang Liem (2714)
Elfogadott vezércsel [D23]

1.c4 Hf6 2.Hf3 c6 3.d4 d5 4.Vc2 dxc4 5.Vxc4 Fg4 6.Hc3 Hbd7 7.e4 Fxf3 8.gxf3 e5 9.Fe3 exd4 10.Fxd4 Fd6 11.0-0-0 Vc7 12.Bg1 0-0 13.Fh3 He5 14.Ve2 Hh5 15.Fe3 Hg6 16.Ff5 Bad8 17.h4 Hhf4 18.Vc2 Fe5 19.Fxg6 hxg6 20.He2 Hxe2+ 21.Vxe2 c5 22.Vc4 Vb6 23.Vc2 Vf6 24.Ve2 Vxh4 25.Kb1 Ve7 26.f4 Fd4 27.Fxd4 Bxd4 28.Bxd4 cxd4 29.f3 Vh4 30.Vd2 Bd8 31.a3 b6 32.Ka2 a5 33.Bg5 Bd6 34.Bd5 Bxd5 35.exd5 Vf6 36.Kb3 g5 37.fxg5 Vxf3+ 38.Kc4 Ve4 39.Vxd4 Vxd4+ 40.Kxd4 Kf8

 

 

41.d6

Gyalogelőnyös vezérvégjátékhoz vezetett a 41.Kc4 Ke7 42.Kb5 Kd6 (42...f5 43.gxf6+ gxf6 44.Kc6 Kd8 45.Kd6 f5 46.Ke5) 43.Kxb6 Kxd5 44.a4 f5 45.gxf6 gxf6 46.Kxa5 f5 47.Kb6 f4 48.a5 f3 49.a6 f2 50.a7 f1V 51.a8V+ Kd4 52.Va4+ folytatás.

41...Ke8 42.Kd5 Kd7 43.a4 f5 44.gxf6 gxf6 45.b3 f5 46.Ke5 és döntetlen

Griscsuk,A (2752) - Ivancsuk,V (2775)
Skandináv védelem [B01]

1.e4 d5 2.exd5 Vxd5 3.Hc3 Vd6 4.d4 Hf6 5.Hf3 c6 6.Fc4 Fg4 7.Fe3 Hbd7 8.h3 Fh5 9.g4 Fg6 10.Hh4 e6 11.Hxg6 hxg6 12.Vf3 Hd5 13.Fd2 Hb4 14.0-0-0 Vxd4 15.Ve2 Ve5 16.He4 Hc5 17.f3 Hd5 18.Kb1 Bd8 19.Bhe1 Hxe4 20.fxe4 Hb6 21.Fc3 Bxd1+ 22.Bxd1 Vc7 23.Fb3 Bxh3 24.Vd2 Hd7 25.a3 Fe7 26.Fxg7 Hc5 27.e5 Vd8 28.Ve2 Vb6 29.Vd2 Vd8 30.Ve2 Vb6 31.Ff6 Hxb3 32.cxb3 Vxb3?

Az ukrán nagymester döntő előnyéhez vezetett volna a 32...Fxf6 33.exf6 Vxb3 34.Vd2 Vd5 folytatás.

33.Fxe7 Kxe7 34.Vd2

 

 

34...Vd5?

Az előző hiba után Ivancsuk elnézte a vezérét. A sötét király nem kapott volna mattot a 34...Kf8 35.Vd8+ Kg7 36.Vf6+ Kh6 37.Vh8+ Kg5 38.Vf6+ Kxg4 39.Bd4+ Kh5 40.Vh8+ Kg5 41.Vd8+ Kh6 42.Vf8+ Kh7 43.Vxf7+ Kh6 változatban.

35.Vg5+ Ke8 36.Bxd5 cxd5 37.Vf4 és sötét feladta

Griscsuk,A (2752) - Wang,Hao (2736)
Szicíliai védelem [B63]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Hc3 Hf6 4.d4 cxd4 5.Hxd4 d6 6.Fg5 e6 7.Vd2 Fe7 8.0-0-0 Hxd4 9.Vxd4 0-0 10.f3 a6 11.h4 b5 12.Kb1 Fb7 13.Vd2 Bc8 14.He2 Be8 15.Hd4 Hd7 16.Fd3 d5 17.Bhe1 dxe4 18.Fxe4 Fxe4 19.Bxe4 Hf6 20.Bee1 Vc7 21.Ve2 h6 22.Fc1 Vg3 23.Ve5 Vxe5 24.Bxe5 Bed8 25.Bee1 Bc4 26.Fe3 b4 27.b3 Bcc8 28.He2 Hd5 29.Ff2 Bc7 30.g3 Bdc8 31.Bd2 a5 32.Fd4 a4 33.f4 h5?!

 

34.Bf1

Griscsuk kihagyta a kiegyenlítést nyújtó a 34.f5 axb3 (34...exf5 35.Fxg7 He3 36.Hd4) 35.cxb3 Hc3+ 36.Hxc3 bxc3 37.Bc2 exf5 38.Fe5 lehetőséget.

34...g6 35.Bf3 Kf8 36.Bfd3 Ke8 37.Kb2 Hc3 38.Fe5 Bc6 39.bxa4?

 

39...He4 40.Hd4 Hxd2 41.Bxd2 Ba6 42.Hb5 Bxa4 43.Hc7+ Kf8 44.Bd7 Ba5 45.Fd4 Bd8 46.Bxd8+ Fxd8 47.Fb6 Fxc7 és világos feladta

Karjakin,S (2763) - Griscsuk,A (2752)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Ff5 4.Hf3 e6 5.Fe2 He7 6.0-0 c5 7.c4 Hbc6 8.dxc5 d4 9.Vb3

A báznai szuperversenyen Szergej Karjakin a 9.Fd3 Fxd3 10.Vxd3 Hg6 11.Ve4 Fxc5 12.a3 változatot választotta Magnus Carlsen ellen, remi lett a játszma.

9...Hg6 10.Vxb7 Bc8

 Már a nyitásban jelentős időhátrányba került Alekszandr Griscsuk. 10...Vc8 11.Vxc8+ Bxc8 12.a3 a5 13.Fd1 Fxc5 volt a jó.

11.Fd1 Bc7 12.Va6 Vc8 13.Va4 Fxc5 14.b4? Fxb4 15.Hxd4 0-0 16.Hxf5 exf5 17.Ff3 Fc5

Griscsuk került előnybe, de csak 4 perce maradt.

18.Fxc6 Bxc6 19.Fa3 Hxe5 20.Fxc5 Bxc5 21.Hd2 Vc7 22.Bac1 g6 23.Bc3 Bd8 24.Vc2 Vd6 25.Hb3 Hg4 26.g3 Bc7 27.c5 Vd5 28.Ve2 Hf6 29.Bcc1 Be8 30.Vd1 Vc6 31.Hd4 Va6 32.Vb3 He4 33.c6 Hd2

 

34.Vb5 Vxa2 35.Bfe1 Bd8 36.Ve5 Bcc8 37.c7

 

37...Bxd4!

A nagy kapkodásban is meglátta sötét a taktikai lehetőséget.

38.Ve8+ Kg7 39.Vxc8 Hf3+ 40.Kf1 Hxh2+ 41.Kg2 Hg4 42.Bf1 Bd2 43.Vf8+ Kxf8 44.c8V+ Kg7 45.Vc3+ Kh6 46.Vc5 Kg7

Jobb volt a 46...a5 47.Ba1 Ve6 48.Kg1 Ve4 folytatás.

47.Ba1 Vb3 48.Kg1 Ve6? 49.Vc3+ He5

 

50.Bfe1?

Csak remi. 50.Bae1 Bd5 51.f4 Vc6 (51...Vb6+ 52.Bf2 Bb5 53.Bxe5 Bb3 54.Vc5 Bxg3+ 55.Bg2) 52.Va1 Vb6+ 53.Bf2 Bb5 54.fxe5 nyerőeséllyel jöhetett volna.

50...Bd5 51.f4 Vb6+ 52.Kh1 Vb7 53.Kg1 Vb6+ 54.Kh1 Vb7 55.Kg1 Vb6+ és döntetlen

Wang,Hao (2736) - Gasimov,V (2757)
Angol megnyitás [A30]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.c4 c5 4.g3 b6 5.Fg2 Fb7 6.0-0 cxd4 7.Vxd4 d6 8.Hc3 Fe7 9.Bd1 a6 10.Fg5 Hbd7 11.Bac1 0-0 12.Vd2 Bc8 13.b3 Bc7 14.Ff4 He8 15.e4 Va8 16.Ve2 h6 17.h4 Bc8 18.g4 Hc5 19.Be1 Hf6 20.Hd4 Hh7 21.Fg3 Bfe8 22.f4 Ff8 23.g5 e5 24.fxe5 hxg5 25.hxg5 dxe5 26.Hf3 He6

 

27.g6 fxg6 28.Hxe5 Vb8 29.Vg4 Fd6 30.Hd7 Vc7 31.Fxd6 Vxd6 32.Bcd1 Ve7 33.Vg3 b5 34.He5

Az éllovasnak jóval kevesebb ideje volt, kiengedte előnyét. 34.Hb6 Bcd8 35.Hcd5 Va3 36.Vxg6 Fxd5 37.Hxd5 bxc4 38.bxc4 Vc5+ 39.Kh2 Vxc4 40.Be3 volt a helyes folytatás.

34...Hef8 35.Hg4 bxc4 36.bxc4 Bxc4 37.Hd5 Vc5+ 38.Kh1 Kh8 39.He5 Fxd5 40.exd5 Bc3 41.Vf4 Hf6 42.d6 Kg8

 

43.Fd5+?

Vesztőlépés. 43.d7 Bd8 44.Vd4 volt a jó.

43...Hxd5 44.Vf7+ Kh7 45.Bxd5 Vb4! 46.Vf2 Bh3+ 47.Kg1 Bxe5! 48.Bdxe5 Vg4+ 49.Vg2 Bg3 50.Vxg3 Vxg3+ 51.Kh1 Hd7 52.Be6 Hc5 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog