Help Sales ÁSZF

Pekingben Hou Ji-fan és Nepomnjacsij nyerte a Basque rapidversenyt

Címkék: SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru

Pekingben befejeződtek a SportAccord Szellemi Világjátékok küzdelmei. A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan és az orosz Jan Nepomjacsj elsőségével ért véget a Basque-verseny. Az orosz Alekszandra Kosztenjuk, a kínai Zhao Xue, valamint az azeru Tejmur Radzsabov és a francia Maxime Vachier-Lagrave szerzett még érmet. A befejező játéknapon Lékó Péter először 1,5-0,5-re nyert a kínai Wang Yue ellen, az utolsó fordulóban kettőt remizett a kubai Leinier Dominguez Perezzel,  a hetedik helyen végzett. A női viadalokon három, a férfiak versenyeiben négy ország szerzett érmet.

 

Jan Nepomnjacsij meggyőző elsősége tette teljessé az orosz sakkozók sikereit, másfél pontos előnnyel ért célba. A negyedik fordulóban legveszélyesebbnek tűnő riválisát, az indiai Pentala Harikrishnát 2-0-ra győzte le, a befejező körben már két döntetlennel aranyérmes lett. Harikrishna nem tudta magát túltenni csalódottságán, utolsó meccsét is 2-0-ra bukta el az azeri Tejmur Radzsabovval szemben.

Lékó Péter győzelemmel kezdte a napot, a kínai Wang Yue ellen nyert 1,5-0,5-re, a kubai Leinier Dominguez Perezzel kettőt remizett, hetedikként zárta szereplését.

Az érmeken a férfi versenyeken 4 ország osztozott, az orosz sakkozók három aranyérmet szereztek, Alekszandr Griscsuk két műfajban is remekelt, Jan Nepomnjacsij a befejező versenyszámot nyerte meg. A francia Maxime Vachier-Lagrave két ezüst-és egy bronzérmet, az azeri Tejmur Radzsabov egy ezüst-és egy bronzérmet szerzett.  Wang Hao egy harmadik helyet a házigazdáknak.

 

A 4. forduló eredményei:

Pentala Harikrishna (indiai, 4) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 4,5) 0 – 2

Leinier Dominguez Perez (kubai, 3,5) – Alekszandr Griscsuk (orosz, 3,5) 1 – 1 (0 – 1, 0 – 1)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 3,5) – Tejmur Radzsabov (azeri, 3,5) 1,5 – 0,5 (döntetlen, 1 - 0)

Wang Yue (kínai, 3) – Lékó Péter (magyar, 3) 0,5 – 1,5 (döntetlen, 1 – 0)

Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 3) – Borisz Gelfand (izraeli, 3) 2 – 0

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2,5) – Levon Aronjan (örmény, 3) 1 – 1 (döntetlen, döntetlen)

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2,5) – Wang Hao (kínai, 2,5) 0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

Etienne Bacrot (francia, 1) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 1) 0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

 

Az utolsó forduló eredményei:

Jan Nepomnjacsij (orosz, 6,5) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 5) 1 – 1 (döntetlen, döntetlen)

Alekszandr Griscsuk (orosz, 4,5) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 5) 1 – 1 (döntetlen, döntetlen)

Lékó Péter (magyar, 4,5) – Leinier Dominguez Perez (kubai, 4,5) 1 – 1 (döntetlen, döntetlen)

Tejmur Radzsabov (azeri, 4) – Pentala Harikrishna (indiai, 4) 2 – 0

Wang Hao (kínai, 4) – Levon Aronjan (örmény, 4) 1 – 1 (1 – 0, 0 – 1)

Borisz Gelfand (izraeli, 3) Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 3,5) 1 – 1 (döntetlen, döntetlen)

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2,5) – Wang Yue (kínai, 3,5) 1 – 1 (döntetlen, döntetlen)

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 3) – Etienne Bacrot (francia, 1,5) 0,5 – 1,5 (0 – 1, döntetlen)

 

A Basque rapidverseny végeredménye:

H.

Név

Élő

FED

Pont

Res.

Gy.

Átlag

1

GM

Jan   Nepomnjacsij

2801

RUS

0

5

2747

2

GM

Tejmur   Rdzsabov

2776

AZE

6

0

4

2770

3

GM

Maxime   Vachier-Lagrave

2728

FRA

6

0

3

2761

4

GM

Sahriyar   Mamedgyarov

2739

AZE

6

0

3

2747

5

GM

Leinier   Dominguez Perez

2763

CUB

2

3

2767

6

GM

Alekszandr   Griscsuk

2828

RUS

0

4

2760

7

GM

Lékó Péter

2773

HUN

0

2

2767

8

GM

Wang Hao

2719

CHN

5

1

4

2783

9

GM

Levon   Aronjan

2813

ARM

5

1

2

2720

10

GM

Radoslaw   Wojtaszek

2684

POL

0

1

2747

11

GM

Ruszlan   Ponomarjov

2738

UKR

0

1

2742

12

GM

Wang Yue

2765

CHN

0

0

2754

13

GM

Pentala   Harikrishna

2701

IND

4

0

2

2773

14

GM

Borisz   Gelfand

2719

ISR

4

0

0

2756

15

GM

Vaszilij   Ivancsuk

2811

UKR

0

0

2740

16

GM

Etienne   Bacrot

2731

FRA

3

0

1

2751

 

A női viadal rangadóval indult, a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan félpontos hátránnyal játszott éllovas honfitársnőjével, Zhao Xue elleni 1,5-0,5-ös győzelemmel átvette a vezetést. Fölényessé tette elsőségét az indiai Humpy Koneruval szemben elért 2-0-s nyeréssel. Zhao Xue még az ezüstéremről is lecsúszott, az orosz Alekszandra Kosztenjuk 2-0-s nyeréssel még az ezüstérem megszerzésének lehetőségétől is megfosztotta az első játéknap után még vezető kínai nagymesternőt.

A nők viadalán a világbajnoknő Hou Ji-fan két első hely mellett még egy ezüstéremmel is gyarapította éremgyűjteményét, Zhao Xue egy harmadik hellyel járult hozzá a kínai női sakkozás elsöprő sikeréhez. Az oroszoknak Valentyina Gunyina révén egy arany-és egy ezüstérem jutott, valamint Alekszandra Kosztenjuk ezüstéremmel zárta szereplését. Az ukránoknál Anna Muzicsuk és Anna Usenyina lett harmadik.

 

A női Basque rapidverseny végeredménye:

H.

Name

Élő

FED

Pont

Res.

Gy

Átlag

1

GM

Hou Ji-fan

2600

CHN

0

7

2544

2

GM

Alekszandra   Kosztenjuk

2577

RUS

7

0

6

2491

3

GM

Zhao Xue

2485

CHN

6

0

5

2550

4

GM

Antoaneta   Sztefanova

2578

BUL

6

0

5

2526

5

GM

Humpy   Koneru

2611

IND

0

5

2539

6

GM

Ju Wenjun

2555

CHN

0

5

2490

7

GM

Nana   Dzagnidze

2547

GEO

0

4

2525

8

GM

Anna   Muzicsuk

2546

UKR

0

4

2522

9

GM

Valentyina   Gunyina

2552

RUS

5

0

4

2515

10

GM

Anna Usenyina

2489

UKR

5

0

4

2511

11

GM

Dronavalli   Harika

2421

IND

0

2

2524

12

GM

Tatjana   Koszinceva

2505

RUS

0

3

2562

13

GM

Pia   Cramling

2443

SWE

0

3

2498

14

IM

Maria   Muzicsuk

2445

UKR

3

2

3

2499

GM

Bela   Hotenasvili

2407

GEO

3

2

3

2499

16

IM

Elisabeth   Paehtz

2485

GER

3

2

3

2464

 

Verőci  Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog