Help Sales ÁSZF

Pekingben Hou Ji-fan és Szergej Karjakin vezet a "párhuzamos" partik rapidversenyen

Címkék: SportAccord 2013 Hou Ji-fan Aronjan Lékó

Pekingben a SportAccord Szellemi Sportok Világjátékokon a „Basque”   szisztéma első játéknapján három fordulóra került sor. A nagymesterek egyidejűleg világossal és sötéttel is megvívtak egymással. Lékó Péter az orosz Szergej Karjakinnal szemben kettős vereséggel kezdett, a holland Anish Giri és a kínai Wang Hao is 1,5-0,5-re legyőzte nagymesterünket. A villámverseny győztese, az orosz Szergej Karjakin egypontos előnnyel várhatja a befejező két fordulót. A női versenyen a kínai nagymesternők dominálnak. Hou Ji-fan és Ju Wenjun 5-5 pontot gyűjtött, Xhao Xue fél ponttal kevesebbet.

 

A kínai fővárosban megkezdődtek a harmadik versenyszám küzdelmei, a korábbi viadalokon „vakon” csatároztak, idén eredeti lebonyolítással a nagymesterek egyidejűleg világossal és sötéttel is megvívnak egymással. Láthatóan különbözőek a stratégiák, a szerencsésebbek egy-egy gyors győzelemmel már csak egy partira koncentrálhatnak, mások mindkét játszmát kénytelenek „élesben” játszani. Ki jobban, ki nehezebben alkalmazkodott a szisztémához.  

Lékó Péter remekül játszott a rapidversenyen, gyengén a villámversenyen, a harmadik műfajban sem találta „góllövő cipőjét”. Az orosz Szergej Karjakintól elszenvedett kettős vereséggel vett rossz rajtot. A győzelem a villámverseny győztesének  szárnyakat adott, míg Péternek a holland Anish Girivel szemben nem sikerült a javítás, és kínai Wang Hao is visszavágott a rapidversenyen elszenvedett vereségéért.

 

Karjakin két fontos rangadó megnyerésével folytatta szereplését. Az Amber tornákon oly sikert elérő örmény Levon Aronjan, majd az ukrán Ruszlan Ponomarjov is bukta a meccset az orosz sakkozóval szemben. A vietnami Le Quang Liem és az orosz Alekszandr Griscsuk is harcol a dobogós helyezésért, heten zárták ötven százalékkal a hat játszmát.

 

 

Az első forduló eredményei:

Alekszandr Griscsuk (orosz) – Leinier Dominguez Perez (kubai)  0,5 – 1,5 (0 – 1), döntetlen)

Maxime Vachier-Lagrave (francia) – Ruszlan Ponomarov (ukrán)  0,5 – 1,5 (0 – 1, döntetlen)

Jan Napomnjacsij (orosz) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán)  1 – 1 (1 – 0, 0 – 1)

Sahriyar Mamedgyarov (azeri) – Le Quang Liem (vietnami)  1 – 1 (1 – 0, 0 – 1)

Anish Giri (holland) – Levon Aronjan (örmény)  0 - 2

Wang Hao (kínai) – Tejmur Radzsabov (azeri)  1 - 1

Lékó Péter (magyar) – Szergej Karjakin (orosz)  0 - 2

Wang Yue (kínai) – Gata Kamsky (amerikai)  0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

 

A 2. forduló eredményei:

Levon Aronjan (2) – Szergej Karjakin (2)  0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

Ruszlan Ponomarjov (1,5) – Gata Kamsky (1,5)  2 - 0

Leinier Dominguez Perez (1,5) – Jan Nepomnjacsij (1)  1 – 1 (döntetlen, döntetlen)

Le Quang Liem (1) – Vaszilij Ivancsuk (1)  1,5 – 0,5 (döntetlen, 1 – 0)

Tejmur Radzsabov (1) – Sahriyar Mamedgyarov (1)  1 – 1 (döntetlen, döntetlen)

Alekszandr Griscsuk (0,5) – Wang Hao (1)  2 - 0

Wang Yue (1) – Maxime Vachier-Lagrave (0,5) 1,5 – 0,5 (döntetlen, 1 – 0)

Lékó Péter (0) – Anish Giri (0)  0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 - 1)

 

 

A 3. forduló eredményei:

Szergej Karjakin (3,5) – Ruszlan Ponomarjov (3,5)  1,5 – 0,5 (1 - 0, döntetlen

Levon Aronjan (2,5) - Alekszandr Griscsuk (2,5) 1 - 1 (döntetlen, döntetlen)

Leinier Dominguez Perez (2,5) – Le Quang Liem (2,5) 0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

Jan Nepomnjacsij (2) – Sahriyar Mamedgyarov (2)  1 – 1 (0 – 1, 1 – 0)

Tejmur Radzsabov (2) – Wang Yue (2) 1 – 1 (döntetlen, döntetlen)

Gata Kamsky (1,5) – Anish Giri (1,5)  1,5 – 0,5 (döntetlen, 1 - 0)

Vaszilij Ivancsuk (1,5) – Maxime Vachier-Lagrave (1)  1,5 – 0,5 ( döntetlen, 1 – 0)

Wang Hao (1) – Lékó Péter (0,5)  1,5 – 0,5 (1 - 0, döntetlen)

 

A verseny állása:

 

Rank

Név

Élő

Ország

Pont

Res.

Gy.

Átlag

1

Szergej Karjakin  

2787

Oroszország

5.0

0.0

4

2758

2

Ruszlan   Ponomarjov

2748

Ukrajna

4.0

0.0

3

2761

Le Quang   Liem

2756

Vietnam

4.0

0.0

3

2761

4

Levon   Aronjan

2797

Örményország

3.5

1.0

2

2776

5

Alekszandr   Griscsuk

2828

Oroszország

3.5

1.0

2

2751

6

Vaszilij   Ivancsuk

2732

Ukrajna

3.0

0.0

2

2769

7

Sahriyar   Mamedgyarov

2795

Azerbajdzsán

3.0

0.0

2

2765

8

Jan Nepomnjacsij

2799

Oroszország

3.0

0.0

2

2761

9

Gata Kamsky  

2734

Egyesült   Államik

3.0

0.0

2

2727

10

Leinier Dominguez   Perez

2758

Kuba

3.0

0.0

1

2796

11

Wang Yue

2729

Kína

3.0

0.0

1

2748

12

Tejmur   Radzsabov

2749

Azerbajdzsán

3.0

0.0

1

2736

13

Wang Hao

2690

Kína

2.5

0.0

2

2766

14

Anish Giri  

2700

Hollandia

2.0

0.0

1

2752

15

Maxime Vachier-Lagrave  

2761

Franciaország

1.5

0.0

0

2735

16

Lékó Péter

2738

Magyarország

1.0

0.0

0

2719

 

Hely.

Név

Élő

FED

1.F.

2.F.

3.F.

4.F.

Pont

Res.

1

Szergej   Karjakin

2787

RUS

16

b

1 1

4

w

½​ 1

2

b

1 ½​

3

w

5.0

0.0

2

Ruszlan Ponomarjov  

2748

UKR

15

b

1 ½​

9

w

1 1

1

w

0 ½​

4

b

4.0

0.0

Le Quang   Liem

2756

VIE

7

b

0 1

6

w

½​ 1

10

w

½​ 1

1

b

4.0

0.0

4

Levon Aronjan  

2797

ARM

14

b

1 1

1

w

½​ 0

5

w

½​ ½​

2

b

3.5

1.0

5

Alexandr Griscsuk  

2828

RUS

10

w

0 ½​

13

b

1 1

4

w

½​ ½​

12

b

3.5

1.0

6

Vaszilij Ivancsuk  

2732

UKR

8

b

0 1

3

w

½​ 0

15

b

½​ 1

9

w

3.0

0.0

7

Sahriyar   Mamedgyarov

2795

AZE

3

w

1 0

12

b

½​ ½​

8

b

1 0

10

w

3.0

0.0

8

Jan Nepomnjacsij

2799

RUS

6

w

1 0

10

b

½​ ½​

7

b

0 1

11

w

3.0

0.0

9

Gata   Kamsky

2734

USA

11

b

½​ 1

2

w

0 0

14

b

½​ 1

6

w

3.0

0.0

10

Leinier   Dominguez Perez

2758

CUB

5

b

1 ½​

8

w

½​ ½​

3

w

½​ 0

7

b

3.0

0.0

11

Wang Yue

2729

CHN

9

w

½​ 0

15

b

½​ 1

12

w

½​ ½​

8

b

3.0

0.0

12

Tejmur Radzsabov  

2749

AZE

13

b

0 1

7

w

½​ ½​

11

w

½​ ½​

5

b

3.0

0.0

13

Wang Hao

2690

CHN

12

w

1 0

5

b

0 0

16

b

1 ½​

14

w

2.5

0.0

14

Anish Giri  

2700

NED

4

w

0 0

16

b

½​ 1

9

b

½​ 0

13

w

2.0

0.0

15

Maxime   Vachier-Lagrave

2761

FRA

2

w

0 ½​

11

b

½​ 0

6

b

½​ 0

16

w

1.5

0.0

16

Lékó Péter

2738

HUN

1

w

0 0

14

b

½​ 0

13

w

0 ½​

15

b

1.0

0.0

 

A 4. forduló párosítása:

Le Quang Liem (4) – Szergej Karjakin (5)

Ruszlan Ponomarjov (4) – Levon Aronjan (3,5)

Alekszandr Griscsuk (3,5) – Tejmur Radzsabov (3)

Wang Yue (3) – Jan Nepomnjacsij (3)

Gata Kamsky (3) – Vaszilij Ivancsuk (3)

Sahriyar Mamegyarov (3) – Leinier Dominguez Perez (3)

Anish Giri (2) – Wang Hao (2,5)

Maxime Vachier-Lagrave (1,5) – Lékó Péter (1)

 

Hazai pályán a kínai sakkozónők folytatták jó szereplésüket. A világbajnoknő Hou Ji-fan már a rapidverseny ezüstérmével és a villámverseny aranyérmével büszkélkedhet, a második rapidtornán is vezető pozícióból várhatja a folytatást. Csak honfitársnője, Zhao Xue tudta legyőzni őt, ez Ju Wenjunnak lehetőséget adott, hogy egyenlő pontszámmal vívjon meg a világbajnoknővel.

 

 

Az első forduló eredményei:

Antoaneta Sztefanova (bolgár) – Hou Ji-fan (kínai)  0 - 2

Katyerina Lahno (ukrán) – Viktorija Cmilyte (litván)  0 - 2

Alekszandra Kosztenjuk (orosz) – Valentyina Gunyina (orosz) 1 – 1 (döntetlen, döntetlen)

Ju Wenjun (kínai) – Anna Usenyina (ukrán)  1 – 1 (döntetlen, döntetlen)

Elisabeth Paehtz (német) – Maria Sebag (francia)  2 - 0

Pia Cramling (svéd) – Humpy Koneru (indiai) 1 – 1 (döntetlen, döntetlen)

Nana Dzagnidze (grúz) – Anna Muzicsuk (szlovén)  1 – 1 (1 – 0, 0 – 1)

Tatjana Koszinceva (orosz) – Zhao Xue (kínai) 0,5 – 1,5 (0 – 1, döntetlen)

 

 

 

A 2. forduló eredményei:

Viktorija Cmilyte (2) – Elisabeth Paehtz (2)  1 – 1 (1 – 0, 0 – 1)

Hou Ji-fan (2) – Alekszandra Kosztenjuk (1,5)  2 - 0

Zhao Xue (1,5) – Anna Usenyina (1) 2 - 0

Humpy Koneru (0,5) – Ju Wenjun (1)  0 - 2

Pia Cramling (1) – Nana Dzagnidze (1)  0,5 – 1,5 (0 – 1, döntetlen)

Anna Muzicsuk (1) – Valentyina Gunyina (1) 0,5 – 1,5 (0 – 1, döntetlen)

Antoaneta Sztefanova (0) – Tatjana Koszinceva (0,5)  1 – 1 (döntetlen, döntetlen)

Marie Sebag (0) – Katyerina Lahno (0)  0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

 

 

 

A 3. forduló eredményei:

Zhao Xue (3,5) – Hou Ji-fan (4)  1 – 1 (1 – 0, 0 – 1)

Ju Wenjun (3) – Viktorija Cmilyte (3)  2 - 0

Elisabeth Paehtz (3) – Nana Dzagnidze (2,5)  1 – 1 (0 – 1, 1 – 0)

Valentyina Gunyina (2) – Katyerina Lahno (1,5) 1,5 – 1,5 (döntetlen, 1 - 0)

Alekszandra Kosztenjuk (1,5) – Anna Muzicsuk 1 – 1 (1,5) (0 – 1, 1 – 0)

Tatjana Koszinceva (1,5) – Pia Cramling (1,5)  1 – 1 (0 – 1, 1 – 0)

Anna Usenyina (1) – Antoaneta Sztefanova (1) 1,5 – 0,5 (1 – 0, döntetlen)

Marie Sebag (0,5) – Humpy Koneru (1) 1,5 – 0,5 (1 – 0, döntetlen)

 

A verseny állása:

 

Hely.

Név

Élő

Ország

Pont

Res.

Gy.

Átlag

1

GM

Hou Ji-fan

2579

Kína

5.0

0.0

5

2560

2

WGM

Ju Wenjun

2552

Kína

5.0

0.0

4

2508

3

GM

Zhao Xue

2489

Kína

4.5

0.0

4

2516

4

IM

Elisabeth Paehtz

2513

Németország

4.0

0.0

4

2507

5

GM

Nana Dzagnidze

2575

Grúzia

3.5

0.0

3

2526

6

GM

Valentyina Gunyina

2543

Oroszország

3.5

0.0

2

2572

7

GM

Viktorija Cmilyte

2450

Litvánia

3.0

0.0

3

2546

8

GM

Anna Muzicsuk

2566

Szlovénia

2.5

0.0

2

2570

9

GM

Alekszandra Kosztenjuk

2588

Oroszország

2.5

0.0

2

2564

10

GM

Pia Cramling

2513

Svédország

2.5

0.0

1

2570

11

GM

Anna Usenyina

2478

Ukrajna

2.5

0.0

1

2544

12

GM

Tatjana Koszinceva

2503

Oroszország

2.5

0.0

1

2524

13

GM

Katyerina Lahno

2566

Ukrajna

2.0

1.5

1

2499

14

GM

Marie Sebag

2502

Franciaország

2.0

0.5

1

2568

15

GM

Humpy Koneru

2626

India

1.5

0.0

0

2520

16

GM

Antoaneta Sztefanova

2582

Bulgária

1.5

0.0

0

2516

 

Hely.

Név

Élő

FED

1.Rd.

2.Rd.

3.Rd.

4.Rd.

Pts

Res.

1

Hou Ji-fan

2579

CHN

16

b

1 1

9

w

1 1

3

w

0 1

2

b

5.0

0.0

2

Ju Wenjun

2552

CHN

11

w

½​ ½​

15

b

1 1

7

b

1 1

1

w

5.0

0.0

3

Zhao Xue

2489

CHN

12

b

1 ½​

11

w

1 1

1

w

1 0

4

b

4.5

0.0

4

Elisabeth Paehtz  

2513

GER

14

w

1 1

7

b

0 1

5

b

0 1

3

w

4.0

0.0

5

Nana Dzagnidze  

2575

GEO

8

w

1 0

10

b

1 ½​

4

b

1 0

6

w

3.5

0.0

6

Valentyina   Gunyina

2543

RUS

9

b

½​ 0

8

w

1 ½​

13

b

½​ 1

5

w

3.5

0.0

7

Cmilyte Viktorija  

2450

LTU

13

b

1 1

4

w

1 0

2

w

0 0

10

b

3.0

0.0

8

Anna   Muzicsuk

2566

SLO

5

b

0 1

6

w

0 ½​

9

w

1 0

11

b

2.5

0.0

9

Alekszandra   Kosztenjuk

2588

RUS

6

w

½​ 1

1

b

0 0

8

b

0 1

12

w

2.5

0.0

10

Pia Cramling  

2513

SWE

15

w

½​ ½​

5

b

0 ½​

12

w

1 0

7

b

2.5

0.0

11

Anna Usenyina  

2478

UKR

2

b

½​ ½​

3

w

0 0

16

b

1 ½​

8

w

2.5

0.0

12

Tatjana Koszinceva  

2503

RUS

3

w

0 ½​

16

b

½​ ½​

10

b

0 1

9

w

2.5

0.0

13

Katyerina   Lahno

2566

UKR

7

w

0 0

14

b

½​ 1

6

b

½​ 0

15

w

2.0

1.5

14

Marie Sebag  

2502

FRA

4

b

0 0

13

w

½​ 0

15

w

1 ½​

16

b

2.0

0.5

15

Humpy Koneru  

2626

IND

10

b

½​ ½​

2

w

0 0

14

w

0 ½​

13

b

1.5

0.0

16

Antoaneta Sztefanova  

2582

BUL

1

w

0 0

12

b

½​ ½​

11

w

0 ½​

14

b

1.5

0.0

 

A 4. forduló párosítása:

Hou Jifan (5) – Ju Wenjun (5)

Elisabeth Paehtz (4) – Zhao Xue (4,5)

Nana Dzagnidze (3,5) – Valentyina Gunyina (3,5)

Viktorija Cmilyte (3) – Pia Cramling (2,5)

Tatjana Koszinceva (2,5) – Alekszandra Kosztenjuk (2,5)

Anna Muzicsuk (2,5) – Anna Usenyina (2,5)

Katyerina Lahno (2) – Humpy Konaru (1,5)

Antoaneta Sztefanova (1,5) – Marie Sebag (2)

 

Verőci Zsuzsa

Fotók: Gu Xiaobing http://sportaccord2013.fide.com)

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen és Wesley So játssza a chess24 Banter Blitz döntőjét
2020. 09. 27.

A chess24 Banter Blitz elődöntőjében Carlsen-Aronjan, So-Le párharcokra kerül sor
2020. 09. 26.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog