Help Sales ÁSZF

Párizsban Aronjan legyőzte Szvidlert, négyes holtversenyben vezet

Címkék: Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams

A Párizsban zajló Aljechin emlékverseny negyedik fordulója után négyes holtversenyben vezet a francia Maxime Vachier-Lagrave, az angol Michael Adams, az örmény Levon Aronjan és az izraeli Borisz Gelfand. A mai játéknapon egyetlen játszma dőlt el, Levon Aronjan a nagyot hibázó Peter Szvidlert büntette. A francia Laurent Fressinet többször is fonalas nyerést hagyott ki Michael Adams ellen. Maxime Vachier-Lagrave jól felkészült a világbajnok Viswanathan Anand félszláv védelmére, ahogy az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik sem bírt a kínai Ding Lirennel. Az orosz Nyikita Vityjugov kicsit ráijesztett Borisz Gelfandra.

 

A negyedik játéknapon nem termett sok babér a sötéttel játszóknak. A láthatóan fáradt orosz Peter Szvidler erőtlenül játszott az örmény Levon Aronjan ellen. Kicsit hátrányosabb, de tarthatónak ítélt állásban nagyot hibázott és öt lépés múlva feladásra kényszerült.

 

Az ifjú titánok jól felkészültek a számukra nagy kihívást jelentő partikra. A francia Maxime Vachier-Lagrave az indiai világbajnok Viswanathan Anandnak egy pillanatnyi esélyt sem adott, ahogy a kínai Ding Liren is gond nélkül remizett az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyikkal.

A francia Laurent Fressinet nagyon kellemetlen perceket, órákat okozott. Az angol Michael Adams az egész partiban védekezésre szorult. Kölcsönös időzavarban Adams vesztőt húzott, ezt Fressinet nem használta ki, majd nagyon erős folytatást sem vett észre. Újabb fonalas nyerést hagyott ki, a végjátékban hiába volt kettős gyalogelőnye, Adams aktív tisztjeivel kiharcolta a döntetlent.

Az izraeli Borisz Gelfandnál is becsúszott egy könnyelmű vezérlépés, az orosz Nyikita Vityjugov kezdeményezéshez jutott, előnyét azonban eltékozolta, örökös sakk lett a játszma vége.

 

A 4. forduló eredményei:

Laurent Fressinet (francia, 2706) – Michael Adams (angol, 2706) döntetlen (Réti megnyitás, 72)

Nyikita Vityjugov (orosz, 2712) – Borisz Gelfand (izraeli, 2739) döntetlen (Grünfeld védelem, 33)

Levon Aronjan (örmény, 2809) – Peter Szvidler (orosz, 2747) 1 – 0 (Grünfeld védelem, 36)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2722) – Viswanathan Anand (indiai, 2683) döntetlen (Félszláv védelem, 44)

Ding Liren (kínai, 2707) – Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2801) döntetlen (Vezércsel, 34)

 

A verseny állása:

1-4.Maxime Vachier-Lagrave, Michael Adams,  Levon Aronjan és Borisz Gelfand 2,5 pont

5-7. Ding Liren, Vlagyimir Kramnyik és Laurent Fressinet 2

8-9. Viswanathan Anand és Nyikita Vityjugov 1,5

10. Peter Szvidler 1

 

Az 5. forduló párosítása:

Vlagyimir Kramnyik – Laurent Fressinet

Viswanathan Anand – Ding Liren

Peter Szvidler – Maxime Vachier-Lagrave

Borisz Gelfand – Levon Aronjan

Michael Adams – Nyikita Vityjugov

Ding Liren (2707) - Kramnyik,V (2801)
Vezércsel [D41]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 c5 5.cxd5 Hxd5 6.e4 Hxc3 7.bxc3 cxd4 8.cxd4 Fb4+ 9.Fd2 Fxd2+ 10.Vxd2 0-0 11.Fc4

A torna 2. fordulójában Levon Aronjan a 11.Bc1 b6 12.Fd3 Fb7 13.0-0 Hd7 14.Ve3 Bc8 15.e5 változatban meglepte az exvilágbajnokot, megnyerte az ütközetet.

11...Hd7 12.0-0 b6 13.a4

Világossal előszeretettel játsszák a 13.Bad1 és a 13.Bfe1 eltéréseket is.

13...Fb7 14.Fd3 Bc8 15.a5 Vc7 16.Bfb1 h6 17.h3 Bfd8 18.Ba3 Vd6 19.Bab3 Bc7 20.axb6 Hxb6 21.Ba1

 

 

21...f5 22.Ve2 fxe4 23.Fxe4 Fxe4 24.Vxe4 Vd5 25.Vxd5 Hxd5 26.Bba3 Hc3 27.Bxa7 He2+ 28.Kh2 Bxa7 29.Bxa7 Hxd4 30.Hxd4 Bxd4 31.Ba6 Kf7 32.Ba7+ Kg8 33.Ba6 Kf7 34.Ba7+ Kg8 és döntetlen

 

Aronjan,L (2809) - Szvidler,P (2747)
Grünfeld védelem [D85]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.Hf3 Fg7 5.cxd5 Hxd5 6.e4 Hxc3 7.bxc3 c5 8.Bb1 0-0 9.Fe2 b6 10.0-0 Vc7 11.Fg5 e6 12.Vd2 Fb7 13.Ve3 Hd7 14.Ff4 e5 15.Fg3 Bae8 16.d5 f5 17.Fh4 h6 18.exf5 gxf5 19.Bfd1 Vd6 20.Hd2 Vg6 21.Vg3 Vxg3 22.hxg3 Ff6 23.Fb5 Be7 24.Fxd7 Bxd7 25.Fxf6 Bxf6 26.c4 Bg7 27.Bb3 Bg4 28.Bc1 Bd4 29.Hf3 Be4 30.Ba3 a6 31.Bb3 b5?

Tarthatónak tűnő állásban Peter Szvidler nagyot hibázott.

 

 

32.Bb2 Bf7? 33.cxb5 axb5 34.Bxc5 b4 35.d6 Bd7 36.Bd2 és sötét feladta

 

Vachier-Lagrave,M (2722) - Anand,V (2783)
Félszláv védelem [D46]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 e6 5.e3 Hbd7 6.Vc2 Fd6 7.Fd3 0-0 8.0-0 e5

A legnépszerűbb a 8...dxc4 9.Fxc4 b5 10.Fd3 Fb7 11.a3 Bc8 folytatás. A Tata Steel szuperversenyen Vishy Anand zseniális partiban nyert Levon Aronjan ellen: 12.Hg5 c5 13.Hxh7 Hg4 14.f4 cxd4 15.exd4 Fc5! 16.Fe2 Hde5! 17.Fxg4 Fxd4+ 18.Kh1 Hxg4 19.Hxf8 f5 20.Hg6 Vf6 21.h3 Vxg6 22.Ve2 Vh5 23.Vd3 Fe3 és világos feladta.

9.cxd5 cxd5 10.e4 exd4 11.Hxd5 Hxd5 12.exd5 h6 13.Hxd4 Vh4 14.Hf3 Vh5 15.Fh7+ Kh8 16.Vf5 Vxf5 17.Fxf5 Hf6 18.Fxc8 Bfxc8 19.Fe3 Bd8 20.Bfd1 Fe7

 

 

21.d6 Bxd6 22.Be1 Ff8 23.Bac1 Hd5 24.Fc5 Ba6 25.Fxf8 Bxf8 26.Bed1 Hf4 27.Bc7 Bxa2 28.g3 He6 29.Bxb7 Kg8 30.He5 Be8 31.Bd5 f6 32.Hc6 Kh7 33.Kg2 Bc8 34.Hd4 Hxd4 35.Bxd4 a5 36.Bdd7 Bg8 37.Bd6 Kg6 38.Ba6 h5 39.h4 Bc8 40.Baa7 Bc2 41.Bxg7+ Kf5 42.Bgb7 Bcxb2 43.Bxb2 Bxb2 44.Bxa5+ Kg6 és döntetlen

 

Fressinet,L (2706) - Adams,M (2727)
Réti megnyitás [A11]

1.Hf3 d5 2.g3 Fg4 3.Fg2 c6 4.c4 e6 5.0-0 Hf6 6.d3 Hbd7 7.cxd5 exd5 8.Hc3 Fc5 9.Vb3 Fb6 10.Ha4 0-0 11.Hxb6 axb6 12.Vc2 Ve7 13.b3 He5 14.Fe3 Fxf3 15.exf3 Vb4 16.a3 Bxa3 17.Bxa3 Vxa3 18.Fxb6 Va6 19.Fd4 Hed7 20.f4 c5 21.Fc3 Be8 22.Ff3 Vd6 23.Bc1 b6 24.Fd2 h5 25.b4 h4 26.bxc5 bxc5 27.Fe3 Bc8 28.Vb2 Ve6 29.Ve2 Be8 30.Vd1 Bc8 31.g4 Vd6 32.Fg2 Hb6 33.g5 d4 34.Fd2 Hfd5 35.Vg4 Be8 36.Ff3 Hc3 37.f5 Hbd5 38.Ba1 Vb6??

 

 

39.g6?!

A francia nagymester azonnali nyerést hagyott ki a 39.Fxc3 Hxc3 40.g6 fxg6 41.fxg6 Hb5 42.Fd5+ Kf8 43.Vh5 Hc7 44.Ff7 változatban.

39...Hf6 40.gxf7+

 Jobb volt 40.Vxh4 fxg6 41.fxg6 Vb5 42.Fg5 Vxd3 43.Fxf6 Vxg6+ 44.Fg5 folytatás.

40...Kxf7 41.Vg6+ Kg8 42.Fg5 Bf8 43.Fxh4 Hcd5 44.Fg3 He7 45.Vg5 c4 46.dxc4 Vc5 47.Be1 Bf7 48.Fe5 d3

 

 

49.Vf4

Kimaradt az újabb nyerés a 49.Fxf6 Bxf6 50.Fd5+ Hxd5 (50...Kf8 51.Vh5) 51.Be8+ Bf8 52.f6 Hxf6 53.Vxc5 Bxe8 54.Vd4 változatban.

49...Hd7 50.Fd6 Vxf5 51.Vxf5 Hxf5 52.Fb4 Hf6 53.Bd1 Bd7 54.c5 Hd4 55.Bxd3 Hxf3+ 56.Bxf3 Bd1+ 57.Kg2 Hd5 58.Fa3 Bd4 59.Kg3?! Bc4 60.Bd3 Hc3 61.Bd8+ Kh7 62.Bc8 Ha4 63.f3 Bc3 64.Fb4 Bc4 65.Fa3 Bc3 66.Fb4 Bc4 67.Fd2 Bxc5 68.Ba8 Hb6 69.Ba7 Hd5 70.h4 Bc7 71.Ba5 Bd7 72.Fg5 Kg6 és döntetlen

 

Vityjugov,N (2712) - Gelfand,B (2739)
Grünfeld védelem [D94]

1.Hf3 c5 2.c4 Hc6 3.Hc3 g6 4.e3 Hf6 5.d4 cxd4 6.exd4 d5 7.cxd5 Hxd5 8.Fc4 Hxc3 9.bxc3 Fg7 10.0-0 0-0 11.Be1 Va5 12.Fb2 Fg4 13.h3 Fxf3 14.Vxf3 Bac8 15.Fb3 e6 16.Bad1 Va6?

A könnyelmű lépésre az orosz nagymester akcióba lendülhetett.

 

 

17.d5! He5 18.Bxe5! Fxe5 19.dxe6 fxe6 20.Ve3 Fg7 21.Fxe6+ Kh8 22.Fxc8 Vxa2 23.Vd2

Jobb volt a 23.Fc1 Bxc8 24.Ve7 Vg8 25.Vxb7 a5 26.Fg5 folytatás.

23...Bxc8 24.Vd7 Bf8 25.Vxb7 a5 26.Ba1 Vc4 27.Bxa5

Vityjugov eltékozolta előnyét.

27...Ve2 28.f4 Ve3+ 29.Kh1 Vxf4 30.c4 Vf1+ 31.Kh2 Vf4+ 32.Kh1 Vf1+ 33.Kh2 Vf4+ és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog