Ötödször is nyertek az ukránok, pontot vesztettek az örmények, második helyen az orosz csapat

Címkék: Csapat-világbajnokság 2013

Az Antalyában zajló csapat-világbajnokságon az ukrán válogatott az ötödik fordulóban 2,5-1,5-re győzte le házigazdák együttesét, ezzel megerősítette vezető pozícióját. A játéknap rangadóján a kínai négyes az amerikai csapat ellen nyert 2,5-1,5-re. A rajtlistát vezető orosz válogatott „gólarányt” is javított a németekkel szembeni 3,5-0,5-tel. Meglepetésre újabb pontot vesztettek a címvédő örmények, a tartalékos azeriek döntetlent harcolta ki. A hollandok harmadik helyezettként várhatják a folytatást, a vasárnapi pihenőnap után a hétfői hatodik fordulót.

 

A sorsolás szeszélye folytán a kínai válogatott sorozatban negyedik rangadóját játszotta. Az ukránoktól, majd az oroszoktól elszenvedett minimális arányú vereség után a negyedik játéknapon a címvédő örményeket győzték le, az ötödik fordulóban az amerikai együttesre mértek vereséget. Az éltáblán Hikaru Nakamura könnyed győzelmet aratott. Alekszander Oniscsuk a legmagasabb értészámú Wang Yue ellen remizett, de a két sötét táblán nem bírtak a kínaiakkal. Ding Liren többször is gyorsabb nyerést hagyott ki, de Gata Kamsky nem találhatott mentséget. Bu Xiangzhi a legjobb pontszerző, 5-ből 4 pontnál tart. Ray Robson a kritikus állásban rossz tervet választott, lépésről-lépésre rontotta el pozícióját.

 

Nehezen adták meg magukat a török sakkozók, jól küzdöttek. Az ukránok éllovasi pozícióját megőrző két meccsponthoz Jurij Krivorucsko különböző színű futós végjátékban elért győzelme kellett. 

 

Újabb pontot vesztett az örmény csapat, a tartalékos azeriek bravúros 2-2-öt értek el. Levon Aronjan hosszasan gyötörte Rauf Mamedovot, hogy a bástya és futó a bástya elleni végjátékban megszerezze az áhított győzelmet, de a csata 127 lépésben döntetlen lett. Szergej Movszezsjan erejéből csak remire futotta, Vlagyimir Akopjan könnyen nyert, de Gabriel Szargiszjan váratlan veresége keresztülhúzta számításaikat.

 

Az orosz válogatott szakvezetése a gyengén játszó exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyiknak pihenőnapot adott, nélküle is könnyen győzték a két évvel ezelőtti kontinensbajnok németeket. Szergej Karjakin nyitotta meg a győzelmek sorát, Nyikita Vityjugov taktikai okokból a negyedik táblára jelölt Arkadij Naiditsch ellen nyert, Alekszandr Griscsuk sem izzadt nagyon meg, hogy megadásra kényszerítse Georg Meiert. Világossal Jan Nepomnjacsij mindössze 30 lépésben remizett. Az orosz együttes feljött a második helyre.

A holland csapat hozta a kötelező győzelmet, az éltáblán Anish Giri remekel, négy pontjával igazi „vezérevezős”.

 

 

Az 5. forduló eredményei:

Hollandia – Egyiptom  3 - 1

Anish Giri (2732) – Khaled Abdel Razik (2450)  1 - 0

Szergej Tivjakov (2663) – Samy Shoker (2500)  döntetlen

Ivan Szokolov (2625) – Bassem Amin (2652)  1 - 0

Erwin L’Ami (2648) – Hasan Labib Ibrahim (2411) döntetlen

 

Ukrajna – Törökország  2,5 – 1,5

Vaszilij Ivancsuk (2731) – Alekszander Ipatov (2630)  döntetlen

Alekszander Mojszejenko (2709) – Dragan Solak (2618)  döntetlen

Jurij Krivorucsko (2701) – Baris Esen (2565)  1 - 0

Alekszander Arescsenko (2720) – Emre Can  döntetlen

 

Oroszország – Németország  3,5 – 0,5

Szergej Karjakin (2756) – Igor Henkin (2612)  1 - 0

Alekszandr Griscsuk (2785) – Georg Meier (2623)  1 - 0

Jan Nepomnjacsij (2721) – Daniel Fridman (2600)  döntetlen

Nyikita Vityjugov (2741) – Arkadij Naiditsch (2727)  1 - 0

 

Örményország – Azerbajdzsán  2 - 2

Levon Aronjan (2801) – Rauf Mamedov (2647)  döntetlen

Szergej Movszeszjan (2700) – Eltaj Safarli (2653)  döntetlen

Vlagyimir Akopjan (2681) – Nidjat Mamedov (2616)  1 - 0

Gabriel Szargiszjan (2676) – Vasif Durarbayli (2559)  0 - 1

 

Egyesült Államok – Kína  1,5 – 2,5

Hikaru Nakamura (2786) – Li Chao (2679)  1 - 0

Gata Kamsky (2721) - Ding Liren (2711)  0 - 1

Alekszander Oniscsenko (2672) – Wang Yue (2725)  döntetlen

Ray Robson (2613) – Bu Xiangzhi (2683)  0 - 1

 

A csapat-világbajnokság állása:

1.Ukrajna 10 meccspont 13 pont

2. Oroszország 7, 11,5

3. Hollandia 6, 11,5

4. Örményország 6, 11

5. Kína 6, 10,5

6. Azerbajdzsán 5, 10,5

7. Egyesült Államok 4, 11

8. Németország 4, 8,5

9. Törökország 2, 7

10. Egyiptom 0, 5,5

 

A hétfői 6. forduló párosítása:

Egyiptom – Kína

Azerbajdzsán – Egyesült Államok

Németország – Örményország

Törökország – Oroszország

Hollandia - Ukrajna

 

Nakamura,H (2786) – Li Chao (2679)
Grünfeld védelem [D90]

1.Hf3 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.Vb3 Hb6 6.d4 Fg7 7.e4 Fg4 8.Fb5+ c6 9.Hg5 e6?!

Li Chao újítása nem bizonyult szerencsésnek.

10.Fe2 Fxe2 11.Hxe2 Fxd4 12.Hxd4 Vxd4 13.Fd2 Vc5?! 14.Bc1 Ve7 15.a4 H8d7? 16.a5 Hc8 17.Vxb7 Bb8 18.Vxc6 0-0 19.Hf3 Bd8 20.0-0 e5 21.Bfd1 f6 22.Fh6 Kf7 23.Vc4+

Azonnal nyert volna a 23.Bc3 Hf8 24.Hg5+! Kg8 (24...fxg5 25.Bf3+ Kg8 26.Bxd8) 25.Bxd8 Vxd8 26.Vc4+ folytatás.

23...Ve6 24.Vc7 Ke8

25.Bxd7!?

Nem engedett volna szorításból a 25.b4 Bxb4 26.h4 He7 27.Bd6 Vf7 28.Bcd1 folytatás.

25...Vxd7 26.Vxb8 Hb6 27.Hxe5 Bxb8 28.Hxd7 Hxd7 29.h4 Bb5 30.Bc8+ Ke7 31.Bh8 Bxb2 32.Bxh7+ Ke6 33.Fe3 a6 34.Bg7 He5 35.Fc5 f5 36.Fd4 Bb1+ 37.Kh2 Bb5 38.Fxe5 Kxe5 39.Bxg6 és sötét feladta

Ding Liren (2711) - Kamsky,G (2721)
Szláv védelem [D15]

1.Hf3 d5 2.d4 Hf6 3.c4 c6 4.Hc3 a6 5.g3 g6 6.Vb3 Fg7 7.Fg2 0-0 8.0-0 dxc4 9.Vxc4 Fg4 10.Vb3 Vc8 11.Ff4 Hbd7 12.Bac1 Fe6 13.Vc2 Hd5 14.Hxd5 Fxd5 15.e4 Fe6 16.h3 Hf6 17.Kh2 h6 18.Fe5 Vd8 19.He1 Va5 20.Hd3 Bad8 21.Hc5 Fc8

22.b4 Vb6 23.Vc3 He8 24.Fxg7 Hxg7 25.a4 Vc7 26.Ve3 Kh7

27.d5 Vb8 28.dxc6 bxc6 29.Vc3 h5 30.h4 f6 31.Kg1 Vd6 32.Ff3 e5 33.Fe2 g5 34.Bfd1 Ve7 35.Bxd8 Bxd8 36.hxg5 fxg5 37.Hd3 Be8 38.Vxc6 h4

 

39.Vc7 Ve6 40.Vxe5 Vg6 41.Vd5 hxg3 42.fxg3 Vb6+ 43.Bc5 g4 44.Vd4 Ff5

 

45.Fxg4!?

Azonnal nyert a 45.exf5 Bxe2 46.f6 Vb7 47.Bd5 Vc7 48.Vxg4 folytatás.

45...Bd8 46.Fxf5+ Hxf5 47.Ve5 Hg7 48.Hf2 Bf8 49.Vd4 Bf6 50.a5 Ve6 51.Ve5 Vf7 52.Bc7 Vf8

 

53.Ve7 Vxe7 54.Bxe7 Bf3 55.Kg2 Bb3 56.Bb7 Kg6 57.Bb6+ Kf7 58.Hg4 He6 59.He5+ Ke7 60.Bxa6 Hg5 61.Bb6 Bb2+ 62.Kg1 Bb1+ 63.Kf2 Hxe4+ 64.Kf3 Hf6 65.a6 Bb3+ 66.Kg2 Hd5

 

67.Bb7+ Ke6 68.a7 Ba3 69.Hc6 Ba6 70.Bb8 Hc7 71.b5 Ba2+ 72.Kh3 Kd6 73.b6 és sötét feladta

 

Bu Xiangzhi (2683) - Robson,R (2613)
Angol megnyitás [A33]

1.Hf3 c5 2.c4 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e6 6.a3 Fe7 7.e4 0-0 8.Hf3 Vc7 9.Fe2 b6 10.0-0 Fb7 11.Fg5 Bad8 12.Bc1 Vb8 13.Be1 He5 14.Fh4 Hg6 15.Fg3 Va8 16.Fd3 Hh5 17.Fb1 Hxg3 18.hxg3 Vb8 19.Ve2 d6 20.Bed1 Bc8 21.Hh2 Bfe8 22.Bc2 a6 23.Fa2 Vc7 24.f4 Ff6 25.Hg4 Vc5+ 26.Kf1

26...Fxc3?! 27.Bxc3 a5 28.Hf2 h5 29.Vd2 Bed8 30.Bd3

 

30...d5 31.Kg1 He7 32.cxd5 exd5 33.exd5 Vc2

Az amerikai titán lépésről-lépésre rontotta el állását.

34.Ve3 Hf5 35.Vxb6 Bb8 36.Bc3 Ve2 37.Fc4 Ve7 38.Vxa5 h4 39.gxh4 Vxh4 40.Bf3 Bbc8 41.b3 Hg3 42.Be1 Bd6 43.Bee3 Hf5 44.Be5 Hd4

 

45.Bh3 Vxf4 46.Ve1 f5 47.Be8+ Kf7 48.Ve7+ Kg6 49.Hd3 és sötét feladta

 

Krivorucsko,J (2701) - Esen,B (2565)

 

 

53.Kc6 Fd2 54.Kxb6 Fb4 55.Kb7 Fd2 56.Kc6 Fb4 57.Kb6 Fd2 58.Kxc5 Kc7 59.Kb5 Fe1 60.c5 Fd2 61.c6 Fe1

 

 

62.d8V+ Kxd8 63.Kb6 Ff2+ 64.Kb7 Fg3 65.b4 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: Anasztazia Karlovics http://wct2013.tsf.org.tr/en

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Carlsen átvette a vezetést, egy pont az előnye Ding Liren, Aronjan és So előtt
2019. 06. 07.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog