Help Sales ÁSZF

Öten nyerték meg a második játszmájukat is, nagymestereink másodszor remiztek

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A FIDE Chess.com Grand Swiss viadalon öten nyerték meg a második játszmájukat is. Az amerikai Fabiano Caruana, a kínai Wang Hao és Bu Xiangzhi, az indiai Adhiban és a spanyol Alekszej Shirov vette sikerrel a második akadályt. A négyszeres világbajnok Magnus Carlsen sötéttel a junior világranglista ötödik helyezettjével, az orosz Alekszej Szaranával osztozott meg a ponton. Nagymestereink a második fordulóban is remiztek. Lékó Péter nem tudta érvényesíteni gyalogelőnyét az izraeli Avital Boruchovsky ellen. Erdős Viktor a svéd Nils Grandeliussal világossal, Berkes Ferenc az örmény Karen Movsziszjannal sötéttel osztozott meg a ponton.

 

Man sziget fővárosában, Douglasban zajló 154 résztvevős tornán, az idei esztendő egyik csúcsversenyén, a 11 fordulós svájci rendszerű viadalon a kiegyensúlyozott mezőnyben csak öten tudták megnyerni második játszmájukat is. A rajtlista második Fabiano Caruana honfitársával, Samuel Seviannal mérkőzött meg. Caruana az angol megnyitású partiban új ötlettel rukkolt ki, 19 éves ellenfele a számára ismeretlen állással nem tudott megbirkózni. Caruana hetedik sorra betört bástyája, futópárja, királyszárnyi gyalogjainak előrenyomulása döntő előnyt biztosított.

A kínai Wang Hao a 2017-es csapat Eb-n szenzációs eredményt, 9 partijából 8 pontot elért azeri Rauf Mamedovra mért vereséget. Bu Xiangzh pontos játékkal használta ki az orosz Alekszandr Rjazancev elhibázott huszárlépését.

A Világkupán negyeddöntős amerikai Jeffery Xiong túlzott magabiztosságáért nagy árat fizetett, királyszárnyi támadási kísérlete kifulladt, az indiai Adhiban d szabadgyalogja eldöntötte a parti sorsát. Könnyen nyert az ismét spanyol színekben játszó Alekszej Shirov.

 

A junior világranglista ötödik helyezettje, az orosz Alekszej Szarana alaposan felkészült a világbajnok kedvenc Szvesnyikov-változatára, Magnus Carlsennek egy pillanatra sem adott esélyt. Dicséret illeti az ifjú titánt, hogy az elméleti döntetlen végjátékban, bástya és huszár a bástya elleni végjátékban döntetlent ajánlott a norvég világelsőnek, nem „vizsgáztatta” a négyszeres világbajnokot.

Az első fordulóban csak fél pontot szerző top nagymesterek közül az orosz Alekszandr Griscsuk, a címvédő lengyel Radoslaw Wojtaszek, az amerikai Hikaru Nakamura, az orosz Peter Szvidler és Makszim Matlakov nyeréssel folytatta. Az izraeli Borisz Gelfand az indiai sakkozás nagy reménységét, Sarin Nihalt győzte le. Az élcsoportban a sok döntetlen kisebb-nagyobb küzdelemben született meg.

Nagymestereink másodszor is remiztek. Erdős Viktor világossal a svéd Nils Grandeliussal, Berkes Ferenc sötéttel az örmény Karen Movsziszjannal osztozott meg a ponton. Lékó Péter nem tudta érvényesíteni az izraeli Avital Boruchovskyval szemben a gyalogelőnyét, 79 lépés után látta be, hogy eltékozolta kedvező esélyét.

 

Az élcsoportban a 2. forduló eredményei:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Eredmény

Pont

Név

Élő

 

No.

1

58

Alekszej Szarana(RUS)

2655

1

½ - ½

1

Magnus Carlsen(NOR)

2876

1

2

2

Fabiano Caruana (USA)

2812

1

1 - 0

1

Samuel Sevian(USA)

2654

61

3

60

Grigorij Oparin (RUS)

2654

1

½ - ½

1

Yu Yangyi (CHN)

2763

5

4

62

Alekszandr Motyiljev (RUS)

2651

1

½ - ½

1

Vladiszlav Artyemijev (RUS)

2746

11

5

63

Hrant Melkumjan (ARM)

2650

1

½ - ½

1

Nyikita Vityjugov (RUS)

2732

13

6

65

Rauf Mamedov (AZE)

2645

1

0 - 1

1

Wang Hao (CHN)

2726

15

7

16

Bu Xiangzhi (CHN)

2721

1

1 - 0

1

Alekszander Rjazancev (RUS)

2645

67

8

70

Matthias Bluebaum (GER)

2643

1

½ - ½

1

Santosh Gujrathi Vidit (IND)

2718

17

9

20

Jeffery Xiong (USA)

2708

1

0 - 1

1

Adhiban B. (IND)

2639

73

10

76

Nguyen Ngoc Truon Son (VIE)

2638

1

½ - ½

1

David Anton Gujarro (ESP)

2674

39

11

77

Ahmed Adly (EGY)

2636

1

½ - ½

1

Ivan Cseparinov (GEO)

2670

41

12

81

Jevgenyij Najer (RUS)

2635

1

½ - ½

1

Vlagyimir Fedoszejev (RUS)

2664

47

13

98

Erwin L’Ami (NED)

2619

1

0 - 1

1

Alekszej Shirov (ESP)

2664

49

14

101

Baadur Zsobava (GEO)

2617

1

½ - ½

1

Alekszej Drejev (RUS)

2662

51

15

106

Nodirbek Abduszattorov (UZB)

2608

1

½ - ½

1

Anton Demcsenko (RUS)

2655

57

16

6

Szergej Karjakin (RUS)

2760

½

½ - ½

1

Raunak Sadhwani (IND)

2479

129

17

84

Rinat Jumabajev (KAZ)

2630

½

½ - ½

½

Wesley So (USA)

2767

3

18

86

Jevgenyij Alekszejev (RUS)

2629

½

0 - 1

½

Alekszandr Griscsuk (RUS)

2759

7

19

8

Levon Aronjan (ARM)

2758

½

½ - ½

½

Nijat Abaszov (AZE)

2632

83

30

108

Erdős Viktor (HUN)

2604

½

½ - ½

½

Nils Grandelius (SWE)

2691

27

42

42

Lékó Péter (HUN)

2670

½

½ - ½

½

Avital Boruchosky (ISR)

2533

117

45

130

Karen Movsziszjan (ARM)

2475

½

½ - ½

½

Berkes Ferenc (HUN)

2667

45

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

73

GM

Adhiban

IND

2639

2,0

2708

1,0

1,0

2

2

GM

Fabiano Caruana

USA

2812

2,0

2654

1,0

1,0

3

15

GM

Wang Hao

CHN

2726

2,0

2645

1,0

2,0

16

GM

Bu Xiangzhi

CHN

2721

2,0

2645

1,0

2,0

5

49

GM

Alekszej Shirov

ESP

2664

2,0

2619

1,0

1,0

6

58

GM

Alekszej Szarana

RUS

2655

1,5

2876

1,5

1,5

7

80

GM

Alekszander Alekszejenko

UKR

2635

1,5

2767

1,0

1,5

8

81

GM

Jevgenyij Najer

RUS

2635

1,5

2765

1,5

2,5

9

60

GM

Grigorij Oparin

RUS

2654

1,5

2763

1,5

1,5

10

129

IM

Raunak Sadhwani

IND

2479

1,5

2760

1,0

2,0

11

62

GM

Aleksuamdr Motyiljev

RUS

2651

1,5

2746

1,5

2,5

12

63

GM

Hrant Melkumjan

ARM

2650

1,5

2732

1,5

1,5

13

70

GM

Matthias Bluebaum

GER

2643

1,5

2718

1,5

2,5

14

99

GM

Andrej Vovk

UKR

2618

1,5

2699

1,5

2,0

15

101

GM

Baadir Zsoabva

GEO

2617

1,5

2694

1,5

2,5

16

106

GM

Nodirbek Aduszattorov

UZB

2608

1,5

2688

1,5

1,5

17

112

GM

Eltaj Safarli

AZE

2593

1,5

2684

1,5

2,0

18

76

GM

Nguyen Ngoc Truong Son

VIE

2638

1,5

2674

1,5

1,5

19

77

GM

Ahmed Adly

EGY

2636

1,5

2670

1,5

2,0

20

1

GM

Magnus Carlsen

NOR

2876

1,5

2655

1,5

2,5

21

5

GM

Yu Yangyi

CHN

2763

1,5

2654

1,5

2,5

67

108

GM

Erdős Viktor

HUN

2606

1,0

2691

1,0

2,0

105

42

GM

Lékó Péter

HUN

2670

1,0

2533

1,0

2,0

109

45

GM

Berkes Ferenc

HUN

2667

1,0

2495

1,0

2,0

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Eredmény

Pont

Név

Élő

 

R.

1

49

Alekszej Shirov (ESP)

2664

2

2

Fabiano Caruana (USA)

2812

2

2

15

Wang Hao (CHN)

2726

2

2

Bu Xiangzhi (CHN)

2721

16

3

73

Adhiban B. (IND)

2639

2

Radoslaw Wojtaszek (POL)

2748

10

4

1

Magnus Carlsen (NOR)

2876

Rusztam Kaszimdzsanov (UZB)

2657

56

5

5

Yu Yangyi (CHN)

2763

Alekszej Szarana (RUS)

2655

58

6

7

Alekszandr Griscsuk (RUS)

2759

Grigorij Oparin

2654

60

7

11

Vladiszlav Artyemijev (RUS)

2746

Hrant Melkumjan (ARM)

2650

63

8

57

Anton Demcsenko (RUS)

2655

Hikaru Nakamura (USA)

2745

12

9

13

Nykita Vityjugov (RUS)

2732

Alekszandr Motyiljev (RUS)

2651

62

10

66

Ioannis Papaionnou (GRE)

2645

Peter Szvidler (RUS)

2729

14

11

17

Santosh Gujrathi Vidit (IND)

2718

Makszim Csigajev (RUS)

2644

68

12

70

Matthias Bluebaum (GER)

2643

Makszim Matlakov (RUS)

2716

18

13

71

Constantin Lupulescu (ROM)

2643

Bassem Amin (EGY)

2699

22

14

72

Kacper Piorun (POL)

2643

Gabriel Szargiszjan (ARM)

2690

28

15

75

Vlagyimir Akopjan (ARM)

2638

Borisz Gelfand (ISR)

2686

30

16

76

Nguyen Ngoc Truong Son (VIE)

2638

Luke McShane (ENF)

2682

34

17

35

Anton Korobov (UKR)

2679

Ahmed Adly (EGY)

2636

77

18

80

Alekszander Mojszejenko (UKR)

2635

Kirill Alekszejenko (RUS)

2674

38

19

39

David Anton Guijarro (ESP)

2674

Jevgenyij Najer (RUS)

2635

81

20

41

Ivan Cseparinov (GEO)

2670

Baadur Zsobava (GEO)

2617

101

39

104

Erdős Viktor (HUN)

2604

1

1

Markes Ragger (AUT)

2684

32

43

115

Johan-Sebastian Christiansen (NOR)

2558

1

1

Lékó Péter

2670

42

46

45

Berkes Ferenc (HUN)

2667

1

1

Jonas Buhl Bjerre (DEN)

2506

120

 

Verőci Zsuzsa

Fotók: http://iominternationalchess.com.

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog