Help Sales ÁSZF

Öt játszma is döntéssel végződött az ankarai GP-torna negyedik fordulójában

Címkék: Grand Prix Ankara

Az Ankarában zajló Grand Prix-torna negyedik fordulójában öt parti is döntéssel végződött, csak a mesterhármassal rajtoló kínai Ruan Lufei remizett honfitársnőjével, Zhao Xue elleni partijában. Az indiai Humpy Koneru sötéttel győzte le a kétszeres olimpiai bajnoknő Tatjana Koszincevát. Harmadik nyerését könyvelhette el a litván Viktorija Cmilyte, a bolgár Antoaneta Sztefanova harmadszor kapott ki, ahogy a lengyel Monika Socko is. A szlovén Anna Muzicsuk és a kínai Ju Wenjun érvényesítette a papírformát. A csütörtöki pihenőnap után pénteken folytatódik a pontvadászat.

A játéknapon három skót megnyitású partit is láttunk, egyszer világos, egyszer sötét volt eredményes, a kínai rangadón megosztoztak a ponton. A másodhúzó szerepében az indiai Humpy Koneru volt eredményes, a kétszeres olimpiai bajnoknő, az isztambuli csatározásokban láthatóan elfáradt orosz Tatjana Koszincevára mért vereséget.

A szlovén Anna Muzicsuk játékából hiányzott a lendület, az előny gyors kihasználására törekvés, rutinból érvényesítette a papírformát a török Kubra Oztürk ellen. A kínai testvérharcban Zhao Xue nyerőesélyes állását remire rontotta az éllovas Ruan Lufejjel szemben.

A lengyelek legjobbja, Monika Socko tegnapi csodába illő mentése után harmadszor vesztett, ahogy a bolgár Antoaneta Sztefanova is. A kínai Ju Wenjun nyerése tette a törökök számára még sikertelenebbé a napot.

 

A 4. forduló eredményei:

Tatjana Koszinceva (orosz, 2524) – Humpy Koneru (indiai, 2593) 0 – 1 (Skót megnyitás, 66)

Viktorija Cmilyte (litván, 2520) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2502) 1 – 0 (Félszláv védelem, 42)

Ruan Lufei (kínai, 2492) – Zhao Xue (kínai, 2549) döntetlen (Skót megnyitás, 63)

Ju Wenjun (kínai, 2528) – Betul Cemre Yildiz (török, 2341) 1 – 0 (Elfogadott vezércsel, 51)

Bakthuyag Munguntuul (mongol, 2434) – Monika Socko (lengyel, 2463) 1 – 0 (Vezérgyalog védelem, 53)

Anna Muzicsuk (szlovén, 2606) – Kubra Oztürk (török, 2294) 1 – 0 (Skót megnyitás, 67)

 

A verseny állása:

1-2. Humpy Koneru és Ruan Lufei 3,5 pont

3-5. Anna Muzicsuk, Ju Wenjun és Viktorija Cmilyte 3

6. Batkhuyag Munguntuul 2,5

7. Zhao Xue 2

8-9. Betul Cemre Yildiz és Tatjana Koszinceva 1

10-12. Monika Socko, Kubra Oztürk és Antoaneta Sztefanova 0,5

 

A pénteki 5. forduló párosítása:

Kubra Oztürk – Tatjana Koszinceva

Monika Socko – Anna Muzicsuk

Betul Cemre Yildiz – Batkhuyah Munguntuul

Zhao Xue – Ju Wenjun

Antoaneta Sztefanova – Ruan Lufei

Humpy Koneru – Viktorija Cmilyte

Koszinceva,T (2524) - Koneru,H (2593)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Fc5 5.Hb3 Fb4+ 6.c3 Fe7 7.g3 Hf6 8.Fg2 0-0 9.0-0 Be8 10.c4 a5 11.Hc3 a4 12.Hd2 a3 13.b3 Fc5 14.Hb5 d6

A megnyitáselméleti párbajt a kétszeres olimpiai bajnoknő elvesztette.

15.h3 h5 16.Kh1 Fd7 17.f3 Vc8 18.Kh2 He5 19.Hb1 Fxb5 20.cxb5 d5 21.Hc3 dxe4 22.Hxe4 Hxe4 23.fxe4 h4 24.gxh4 Ve6 25.Ff4 Bad8 26.Vh5 Fd6 27.Kh1 Hg6 28.Fxd6 Bxd6 29.Vg5 Vd7 30.h5 Be5 31.Bf5 Bd1+ 32.Bxd1 Vxd1+ 33.Kh2 Bxf5 34.exf5 Vd6+ 35.Vg3 Hf4 36.h6 Vxh6 37.Fxb7 Vd6 38.Fg2 Ve5 39.b4 Vd6 40.f6?!

 

40...g6 41.Ff1 Vxb4 42.Ve3 Vb2+ 43.Kg1 He6 44.Fc4 Vxf6 45.Fxe6 Vxe6 46.Vxa3 Vb6+ 47.Kg2 Vxb5 48.Va8+ Kg7 49.a4 Vb2+ 50.Kg3  

 

 

50...c5

A vezérvégjátékban sötét szabadgyalogja nagyobb erőt képvisel.

51.a5 c4 52.Vd5 Va3+ 53.Kg2 c3 54.Vd4+ f6 55.a6 Va2+ 56.Kg3 Vd2 57.Va7+ Kh6 58.Va8? Vd6+ 59.Kf3 Vd3+ 60.Kg2 c2 61.Vf8+ Kh5 62.Vc5+ f5 63.a7 Vd2+ 64.Vf2 Vd5+ 65.Kh2 c1V 66.a8V Vc7+ és világos feladta. Egy nyerés elég, 66...Vch1+ 67.Kg3 f4+ 68.Kxf4 (68.Vxf4 Vhg2 matt) 68...Vg5 matt gyorsabb volt.

 

Cmilyte,V (2520) - Sztefanova,A (2502)
Félszláv védelem [D45]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 e6 5.e3 Hbd7 6.Vc2 Fd6 7.Fd2 Ve7 8.0-0-0 dxc4 9.Fxc4 b5 10.Fd3 Fb7 11.e4 e5 12.dxe5 Fxe5 13.Hxe5 Hxe5 14.Fg5 Ve6 15.f4 Hxd3+ 16.Vxd3 0-0 17.Vd6

A korábbi kontinensbajnokok csatájában a litván nagymesternő pontosabban értékelte az állás kínálta lehetőségeket.

17...Vxd6 18.Bxd6 Hg4 19.h3 He3 20.Bd3 Hc4?

 

21.Fe7 Bfe8 22.Fc5 Fc8 23.Bhd1 f6 24.b3 Ha5 25.Bd6 Hb7 26.Bxc6 Hd8 27.Bc7 He6 28.Bxa7 Bxa7 29.Fxa7 Hxf4 30.Hxb5 Fb7 31.Hd6 Ba8 32.Fe3 Hxg2 33.Hxb7 Hxe3 34.Bd3 Hg2 35.a4 Kf7  

 

 

36.a5 Hf4 37.Bd8 Ba7 38.Bd7+ Kf8 39.b4 h5 40.b5 Hxh3 41.b6 Ba6 42.Hd6 és sötét feladta

 

Muzicsuk,A (2606) - Oztürk,K (2294)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Fc5 5.Hb3 Fb4+ 6.c3 Fe7 7.f4 d6 8.Fd3 Hf6 9.H1d2 0-0 10.Vc2 a5 11.0-0 Hd7 12.a4 g6 13.Hf3 Ff6 14.Fe3 b6 15.Bad1 Ve7 16.Bfe1 Fg7 17.Ff2 Fb7 18.Fc4 Bae8 19.Vd3

Az óvatosság rányomta bélyegét Anna Muzicsuk játékára. 19.e5 Vd8 20.exd6 Bxe1+ 21.Fxe1 Hf6 22.f5 jóval erősebb folytatás volt.

19...Hc5? 20.Hxc5 dxc5 21.e5 Bd8 22.Ve2 Ve8

 

23.Hg5 Bxd1 24.Vxd1 He7 25.He4 Hf5 26.Vc2 h5 27.Vb3 Va8?! 28.Vc2 Bd8 29.Hg5 Fd5 30.Fd3 He7 31.Fh4 c4 32.Fe4 Vc6 33.Hf3 Ff8 34.Hd4 Vd7 35.Fxe7 Vxe7 36.Fxd5 Bxd5 37.Ve4 Bd8 38.f5 Vg5 

 

39.e6 Fc5 40.Bf1 fxe6 41.Vxe6+ Kg7 42.Vxc4 gxf5 43.Kh1 Fxd4 44.Vxc7+ Kh8 45.cxd4 Bxd4 46.Vxb6 Bxa4 47.Bd1 Be4 48.Vxa5 Be7 49.h3 Bg7 50.Va8+ Bg8 51.Vf3 h4 52.b4 Be8 53.b5 Be3 54.Va8+ Kh7 55.Vb7+ Be7 56.Vf3 Vf6 57.Vc6 Ve5 58.b6 Vg3 59.Bf1 Be2 60.b7 Bb2 61.Bd1 Bd2 62.Bc1 Bb2 63.Vd7+ Kg6 64.Bc6+ Kg5 65.Vg7+ Kf4 66.Bc4+ Ke3 67.Vd4+ és sötét feladta

 

Munguntuul,B (2434) - Socko,M (2463)
Vezérindiai védelem [E14]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.e3 c5 4.Fd3 b6 5.0-0 Fb7 6.Hbd2 Fe7 7.b3 0-0 8.Fb2 d6 9.Ve2 Hbd7 10.c4 Be8 11.Bfd1 Vc7 12.e4 cxd4 13.Hxd4 Bad8 14.Bac1 Vb8 15.Fb1 Ff8 16.h3 d5 17.H4f3 dxe4 18.Hxe4 Hxe4 19.Fxe4 Fxe4 20.Vxe4 Hc5 21.Vc2 Vf4 22.Bxd8 Bxd8 23.Bd1 Vf5 24.Ve2 Bxd1+ 25.Vxd1  

 

 

25...Hd3

Számításba jött a 25...Vd3 26.Ve1 He4 27.He5 Vc2 folytatás.

26.Fd4 h6 27.Fe3 Fc5 28.Vd2 Fxe3 29.Vxe3 Hf4 30.a4 g5 31.He5 Vb1+ 32.Kh2 Vf1 33.Vf3 Kg7?

Időzavarban nagy hiba.

 

34.g3! Vxh3+ 35.Kg1 h5? 36.gxf4 Vf5 37.Vxh5 Vxf4 38.Hg4 Kf8 39.He3 Ve4 40.a5 Vb1+ 41.Kg2 Vxb3 42.Vxg5 Vb2 43.Vd8+ Kg7 44.Vc7 Vb4 45.a6 Vb1 46.Vf4 f5 47.Vc7+ Kf6 48.Vxa7 Ve4+ 49.Kg1 f4 50.Hg4+ Kg5 51.Vg7+ Kh4 52.Hh2 Vb1+ 53.Hf1 és sötét feladta

 

Ruan Lufei (2492) – Zhao Xue (2549)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hxc6 bxc6 6.e5 Ve7 7.Ve2 Hd5 8.c4 Fa6 9.b3 g6 10.g3 Fg7 11.Fb2 0-0 12.Fg2 Bae8 13.0-0

 

13...Fxe5 14.Vxe5 Vxe5 15.Fxe5 Bxe5 16.cxd5 Fxf1 17.Kxf1 cxd5 18.Hc3?! c6 19.Bd1 f5 20.Ff3 Bfe8 21.Ha4 Kf7 22.Hc5 Ke7 23.Hd3 Be6 24.Hc5 Be5 25.Bd4 Kd6 26.Hd3 B5e7 27.Ba4 Ba8 28.Ba6 Bee8 29.h4 Kc7 30.b4 Beb8 31.Ke2 Bb6 32.Ba5 Be8+ 33.Kd2 a6 34.Bc5 d6 35.Bc1 Kd7 36.a3 Bbb8 37.Kc3 a5 38.Bb1 Bb5 39.Kb3 Bb6 40.Kc2 axb4 41.axb4 Ba8 42.Bb2 Ba3 43.Fg2 Ke7 44.Hf4 Kf7 45.Ff1 h6 46.b5

 

46...d4 47.bxc6 Bc3+ 48.Kb1 Bxb2+ 49.Kxb2 Bxc6 50.He2 d3?! 51.Hc3 d2 52.Fe2 d5 53.Ff3 Bc5?! 54.Hb1 f4 55.g4 Ke6 56.Hxd2 Ke5 57.Fe2 d4 58.Fd3 Bc6 59.Hf3+ Kd5 60.Hd2 Ke5 61.Hf3+ Kd5 62.Hd2 Ke5 63.Hf3+ és döntetlen

 

Ju Wenjun (2528) – Yildiz,B (2341)
Elfogadott vezércsel [D20]

1.d4 d5 2.Hf3 c5 3.c4 dxc4 4.e4 cxd4 5.Vxd4 Vxd4 6.Hxd4 Fd7 7.Fxc4 Hc6 8.Fe3 e6 9.Hxc6 Fxc6 10.Hd2 Hf6 11.f3 Hd7 12.Kf2 Fc5 13.Fxc5 Hxc5 14.b4 0-0-0 15.Ke3 Ha4 16.Bhc1 Kb8 17.Fe2 e5 18.Bc2 Bc8 19.Bac1 Fd7 20.Hc4 f6 21.g3 Fe6 22.f4 exf4+ 23.gxf4 Bhd8 24.f5 Ff7 25.e5 fxe5 26.Hxe5 Bxc2 27.Bxc2 Fd5 28.Ff3 Hb6 29.Bg2 Be8 30.Kd4 Fxf3 31.Hxf3 Bf8 32.Ke4 Be8+ 33.Kd4 Bf8 34.Hh4 Bf7 35.Ke5 Kc7 36.Bc2+ Kd7 37.Hf3 Be7+ 38.Kd4 Hc8 39.Kd5 Hb6+ 40.Kd4 Hc8 41.He5+ Kd8 42.Kd5

 

42...Hb6+? 43.Kd6 a6 44.a3 h6 45.Bc1 Ke8 46.Bc7 Bxc7 47.Kxc7 Hd5+ 48.Kxb7 Ke7 49.Kxa6 Kf6 50.Hc4 Kxf5 51.b5 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az amerikai bajnokságon So, Xiong és Robson külön versenyt vív, So előnye fél pont
2020. 10. 28.

Wesley So mesterhármassal rajtolt az online amerikai bajnokságon
2020. 10. 27.

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog