Help Sales ÁSZF

Örökös sakkal döntetlen a női bajnokság első rangadója, Papp Petra és Rudolf Anna partija

Címkék: 61. Női bajnokság Hévíz

Hévízen megkezdődött meg a 61. női bajnokság. Az első játéknapon két olimpikonunk, Papp Petra és Rudolf Anna jól ismert változatban osztozott meg a ponton. Gara Anita nehezebb, Göcző Melinda könnyű nyeréssel rajtolt, Juhász Barbara fatális hibával kapott ki. Kalandos partiban remizett Havanecz Bianka és Erdős Boglárka. A Magyar Sakkszövetség honlapján (www.chess.hu) a játszmák élőben is követhetőek.

Olimpiai válogatottunk éltáblása, Hoang Thanh Trang és Gara Tícia a bajnokság nagy hiányzója, Vajda Szidónia és Schneider Veronika sincs az indulók között. A fiatalok remek játéklehetőséget kaptak a bruttó 1,4 millió forint díjazású tornán. A tavalyi bajnoki mezőnyből heten játszanak, címvédőként Papp Petra.

A világossal játszók sikereivel indult a viadal. Gyorsan nyert Göcző Melinda, kihasználta, hogy Varga Melinda királyát nem helyezte biztonságba. Gara Anita a tavalyi bajnokság bronzérmesét, Dudás Esztert győzte le. A Philidor védelem ellen világossal játszva került előnybe, gyalogot nyert, anyagi előnyét érvényesítette.

Varga Klára a nyitásban nagy hibát követett el, Juhász Barbara kihasználta a felkínált esélyt, döntő anyagi előnybe került. Könnyen nyerhető pozícióban azonban fatális hibát követett el.

Olimpikonjaink, Papp Petra és Rudolf Anna jól ismert elméleti változatban remiztek, örökös sakk lett a vége.

Fordulatos partiban osztozott meg a ponton Havanecz Bianka és Erdős Boglárka. Mindketten nyerhettek volna az időzavaros kapkodásban, végül örökös sakkal ért véget a csatájuk.

 

Az első forduló eredményei:

Göcző Melinda (2223) – Varga Melinda (2184)  1 – 0 (Réti megnyitás, 29)

Varga Klára (2211) – Juhász Barbara (2152)  1 – 0 (Angol megnyitás, 55)

Papp Petra (2305) – Rudolf Anna (2302)  döntetlen (Caro-Kann védelem, 31)

Gara Anita (2308) – Dudás Eszter (2276) 1 – 0 (Philidor védelem, 52)

Havanecz Bianka (2157) – Erdős Boglárka (2200) döntetlen (Szláv védelem, 42)

 

A 2. forduló párosítása:

Varga Melinda – Erdős Boglárka

Dudás Eszter – Havanecz Bianka

Rudolf Anna – Gara Anita

Juhász Barbara – Papp Petra

Göcző Melinda – Varga Klára

 

Papp,P (2305) - Rudolf,A (2302)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Ff5 4.Hf3 e6 5.Fe2 c5 6.Fe3 Vb6 7.Hc3 Hc6 8.0-0 Vxb2 9.Ve1 c4 10.Bb1 Vxc2 11.Bxb7 Bb8 12.Bxb8+ Hxb8 13.Va1 Fb4 14.Bb1 Fxc3 15.Bxb8+ Kd7 16.Vd1 Vxa2

17.Vc1 Kc7 18.Vxc3 Kxb8 19.Vb4+ Kc7 20.Vd6+ Kb7 21.Vd7+ Kb6 22.Vd6+ Kb7 23.Vd7+ Kb6 24.Vd6+ Kb7 25.Vb4+ Kc7 26.Vd6+ Kb7 27.Vb4+ Kc7 28.Vd6+ Kb7 29.Vd7+ Kb6 30.Vd8+ Kb7 31.Vd7+ és döntetlen

 

Gara,A (2308) - Dudás,E (2276)
Philidor védelem [C41]

1.e4 e5 2.Hf3 d6 3.Fc4 Fe7 4.d4 exd4 5.Hxd4 Hf6 6.Hc3 0-0 7.0-0 Be8 8.Be1 Ff8 9.Fg5 c6 10.a4 Hbd7 11.Fa2 h6 12.Fh4 He5 13.h3 a5 14.Vd2 Hg6 15.Fg3 Vb6 16.Fb3 Fd7 17.Bad1 Bad8 18.Be3 Fc8 19.Bde1 d5?! 20.exd5 Bxe3 21.Bxe3 cxd5 22.Hcb5 He4


23.Bxe4 dxe4 24.Fc7 Bxd4? 25.Vxd4 Vxd4 26.Hxd4 Fc5 27.c3 b6 28.Fd5 Fd7 29.b3 He7 30.Fxe4 Fxd4 31.cxd4 Fe6 32.Fxb6 Fxb3 33.Fxa5 Fxa4

 

34.Kf1 Fb3 35.Ke2 f6 36.h4 Fe6 37.g3 Kf7 38.Kd3 f5 39.Ff3 g6 40.h5 g5 41.Kc3 g4 42.Fb7 Fd5 43.Fxd5+ Hxd5+ 44.Kc4 Ke6 45.Fd2 Hf6 46.Fxh6 Hxh5 47.Fg5 Hg7 48.Ff4 He8 49.d5+ Kd7 50.Fe5 Ke7 51.Kc5 Kd7 52.Kb5 és sötét feladta

 

Varga,K (2211) - Juhász,B (2152)
Angol megnyitás [A15]

1.Hf3 Hf6 2.c4 g6 3.b4 Fg7 4.Fb2 0-0 5.g3 d6 6.Fg2 e5 7.d3 Hh5 8.Hbd2?

8...e4! 9.Fxg7 exf3 10.Fxf8 fxg2 11.Bg1 Vxf8 12.Bxg2 Fh3 13.Bg1 Ve7 14.e3 Fe6 15.g4 Hg7 16.Vf3 Hc6 17.d4 Fd7 18.Kf1 Be8 19.a3 f5 20.h3 Vf7 21.Bg2 a6 22.Bc1 f4 23.Bc3 Bf8 24.Kg1 He6 25.h4 Vg7 26.Ve4 Be8 27.Vd3

27...a5

Azonnal nyert a 27...fxe3 28.fxe3 Hcxd4 29.Bf2 Hc6 taktikai lehetőség.

28.Bb3 axb4 29.axb4 Ve7?!

Ismét nyert az előbb említett motívum.

30.Hf3 fxe3 31.fxe3 Hf8 32.h5 Ve4 33.Vxe4 Bxe4 34.Hh2 b5 35.cxb5 Ha7 36.b6 cxb6 37.Kf2 Hb5 38.Bd3 Fe6 39.d5 Ff7 40.Kf3 Bxb4 41.h6 g5 42.Kg3 Hd7 43.Hf3 Hc5 44.Ba2

 

44...Hxd3?? 45.Ba8+ Fe8 46.Bxe8+ Kf7 47.Be6 He5 48.Hxg5+ Kf8 49.Hxh7+ Kg8 50.Hf6+ Kf7 51.h7 Hg6 52.Hh5 Hh8 53.g5 Bc4 54.g6+ Hxg6 55.Bxg6 és sötét feladta

 

Göcző,M (2223) - Varga,M (2184)
Réti megnyitás [A12]

1.Hf3 d5 2.c4 c6 3.b3 Hf6 4.e3 Fg4 5.Fb2 Hbd7 6.Fe2 e6 7.0-0 Fd6 8.h3 Fxf3 9.Fxf3 e5

Meggyengítette a centrumot.

10.cxd5 cxd5 11.d3 Ve7 12.Hc3 Ve6 13.Hb5 Fb8 14.Fa3 Hb6 15.Bc1 Vd7 16.Hc3 a6 17.Fc5 Hc8 18.e4 d4 19.Hd5 Hxd5 20.Fg4 Vd8 21.Fxc8 Vxc8 22.exd5 Vd7 23.Vd2

Erőteljesen folytatni kellett volna a középen rekedt király elleni akciót 23.f4-gyel.

23...Fd6?! 24.Vb4 Fxc5 25.Vxc5 Vb5? 26.Vd6 Bd8 27.Vxe5+ Kf8 28.Bfe1 Kg8 29.Ve7 és sötét feladta

Havanecz,B (2157) - Erdős,B (2200)
Szláv védelem [D17]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 dxc4 5.a4 Ff5 6.Hh4 Fc8 7.Hf3 Ff5 8.Hh4 Fg4 9.h3 Fh5 10.g4 Fg6 11.Hxg6 hxg6 12.e3 Vd7 13.Fg2 Ha6 14.b3 cxb3 15.Vxb3 e5 16.dxe5 Hc5 17.Vb1 Hd3+ 18.Ke2 Hxe5 19.Bd1 Vc7 20.g5 Hh5 21.He4 Fe7 22.Fa3 0-0 23.Fd6 Fxd6 24.Hxd6 Ve7 25.h4 Ve6 26.Ke1  

 

26...Bad8 27.Hxb7 Bxd1+

A huszár nem szabadulhatott volna a kötésből 27...Bb8 után.

28.Vxd1 Vc4 29.Vd4

29...Hd3+?

Kimaradt az előnyt megtartó 29...Hf4! 30.Vxc4 Hxg2+ 31.Kf1 Hxe3+ 32.fxe3 Hxc4 33.Ke2 Be8 34.Kd3 He5+ 35.Ke2 Bb8 folytatás.

30.Kd2 Vb3 31.Fxc6 Hb4 32.Fe4 Bc8 33.Ke2?

Nem lett volna sötétnek mentsége a 33.Ha5 Bc2+ 34.Kd1 Vb2 35.Vxb2 Bxb2 36.Bb1 Bxb1+ 37.Fxb1 f5 38.Kd2 Kf7 39.Kc3 Hd5+ 40.Kd4 változatban.

33...Hc2? 34.Vd7 Bf8 35.Fxc2? Vxc2+ 36.Kf1 Vc4+ 37.Kg1 Vxh4 38.Vd5 Vg4+ 39.Vg2 Vb4 40.Vd5 Vg4+ 41.Vg2 Vb4 42.Vd5 Vg4+ és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen és Wesley So játssza a chess24 Banter Blitz döntőjét
2020. 09. 27.

A chess24 Banter Blitz elődöntőjében Carlsen-Aronjan, So-Le párharcokra kerül sor
2020. 09. 26.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog