Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Női válogatunk legyőzte a szlovénokat, férficsapatunk döntetlent játszott a lengyelekkel

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A montenegrói tengerparti üdülőhelyen, Budvában zajló 24. csapat Európa-bajnokság hatodik fordulójában férfi együttesünk négy döntetlennel 2-2-öt játszott a lengyelekkel, Erdős Vikktor, Gledura Venjámin, Kozák Ádám és Balog Imre remizett. Női válogatottunk 2,5 – 1,5-re győzött Szlovénia ellen, Gaál Zsóka nyert, Hoang Thanh Trang, Terbe Julianna és Lázárné Vajda Szidónia mehosztozott a ponton ellenfelevel. Mindkét csapatunk a 12. helyen áll, az örményekkel és a görögökkel mérkőznek meg a hetedik körbe, A férfi csapatok versenyében 2-2 lett a német-román ranhadó, az éltáblán Vincent Keymer 85 lépésben győzte le Rapport Richárdot. Az angolok a hollandok elleni 3,5-0,5-ös nyeréssel meccspontban beérték a németeket, a két 10 pontos  gárda a hetedik játéknapoegymássaln csatázik. A női kontinensviadalon a bolgárok 2,5-1,5-re legyőzte a holtversenyes első azeri csapatot, a franciák a grúzok ellen diadalmaskodtak és átvették a vezetést, egy ponttal előzik meg a bolgárokat.

 

A kontinensviadalon férficsapatunk második mérkőzése ért véget négy döntetlennel, a lengyelek elleni találkozón sorban születtek a pontosztozkodások. A sort Erdős Viktor nyizotta meg, majd Gledura Benjámun is békét kötött ellenfelével-

Kozák Ádám kissé hátrányosabb állásból remizett, Balog Imre előnyösebb pozíciójából nem tudott többet kihozni a reminél. Együttesünk 8 pontjával a 12. helyen áll, az örményekkel játszik a hetedik körben.

Lengyelország – Magyarország  2 - 2

Radoslaw Wojtaszek (2668) – Erdős Viktor (2557) döntetlen

Gledura Benjámin (2633) – Pawel Teclaf (2571) döntetlrn

Mateusz Bartel (2651) – Kozák Ádám (2578) döntetlen

Balog Imre (2517) – Bartosz Socko (2545)  döntetlen

A hetedik játéknap rangadóját az egypontos előnnyel vezető német és a holtversenyben második román csaat játszotta. A román együttes két döntetlen mellett a sokáig német színekben játszó Liviu-Diter Nisipeanu győzelmével szerezett vezetést. Az éltblán a 19 éves Vimvent Keymer 85 lépésben legyőzte Rapport Richárdot, döntetlenre mentette a mérkőzést. Keymer a virtuáéis világranglistán 12 helyezést javítva már a tizennegyedik.

A németek pontvesztését az angolok kihasználták, a hollandok elleni „kiütéses” győzelemmel holtversenyes elsőként várhatják a hetedik kör csőcsrangadóját. Az angol együtteséltábláján az egykori orosz Nikita Vitiugov szerepel, egy veresége mellett harmadik győzelmét aratta, Jorden Van Foreest ellen sötéttel a holland sakkozó királyállást felszakító tisztáldozattal 26 lépésben nyert.

A két 10 pontos csapat müfütt a szerbek a harmadik helyet osztják a románokkal, majd nyolc együttesnek, közte válogatottunknak is 8 pontja van, a Berger-Sonneborn pontszám nem a mieinknek kedvez.

Teljes káosz a rajtlistát vezető azeri gárda soraiba, harmadik vereségét szenvedte el, 6 ponttal a tizenhetedik helyezett. A norvégok éltábláján az ötszörös világbajnok Magnus Carlsen 5 pontnál tart jóval gyengébb ellenfeleivel szemben, de csapata 6 ponttal csak a huszonötödik.

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

T.

   Csapat

   Csapat

Res.

:

Res.

1

  Németország

  Románia

2

:

2

2

  Norvégia *)

  Svájc

3

:

1

3

  Belgium

  Montenegró *)

2

:

2

4

  Hollandia

  Anglia

½

:

5

  Szerbia

  Örményország

2

:

2

6

  Lengyelország

  Magyarország

2

:

2

7

  Görögország

  Azerbajdzsán

:

8

  Franciaország

  Szlovénia

4

:

0

9

  Olaszország

  Csehország

:

10

  Horvátország

  Svédország

3

:

1

11

  Izrael

  Szlovákia

:

12

  Törökország

  Moldova

2

:

2

13

  Litvánia

  Ausztria

:

14

  Spanyolország

  Iceland

:

½

Bo.

3

  Németország

Rtg

-

2

  Románia

Rtg

2 : 2

1.1

GM

Keymer, Vincent

2721

-

GM

Rapport, Richard

2748

1 - 0

1.2

GM

Svane, Rasmus

2647

-

GM

Deac, Bogdan-Daniel

2700

½ - ½

1.3

GM

Bluebaum, Matthias

2670

-

GM

Shevchenko, Kirill

2665

½ - ½

1.4

GM

Kollars, Dmitrij

2642

-

GM

Nisipeanu, Liviu-Dieter

2591

0 - 1

Bo.

9

Hollandia

Rtg

-

4

  Anglia

Rtg

½ :3½

4.1

GM

Van Foreest, Jorden

2700

-

GM

Vitiugov, Nikita

2712

0 - 1

4.2

GM

Warmerdam, Max

2638

-

GM

Howell, David W L

2676

0 - 1

4.3

GM

Bok, Benjamin

2621

-

GM

Adams, Michael

2670

½ - ½

4.4

GM

Vrolijk, Liam

2569

-

GM

Mcshane, Luke J

2626

0 - 1

Az élcsoport állása:

H.

R.

 

 Csapat

J.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

 TB5 

1

3

Németország

6

4

2

0

10

100,5

14,5

80,5

67,3

2

4

Anglia

6

4

2

0

10

95

15

81

67,5

3

2

Románia

6

3

3

0

9

95

14

77,5

58,3

4

10

Szerbia

6

4

1

1

9

88

16

73,5

52,5

5

7

Franciaország

6

4

0

2

8

84

15

76,5

51

6

11

Lengyelország

6

3

2

1

8

80

12,5

81,5

53,5

7

14

Horvátország

6

3

2

1

8

78

13

77,5

47,5

8

5

Örményország

6

3

2

1

8

77,5

13

79,5

50,5

9

9

Hollandia

6

3

2

1

8

75

13

78,5

49,8

10

17

Görögország

6

4

0

2

8

74,5

14

78,5

50,5

11

13

Csehország

6

3

2

1

8

73

14

77,5

49,8

12

12

Magyarország

6

3

2

1

8

68,5

13,5

70,5

43

13

15

Izrael

6

3

1

2

7

66

13,5

75,5

42,5

14

25

Litvánia

6

3

1

2

7

56,5

14

71

36,8

6

Az élcsoportban a 7. forduló párosítása:

T.

Team

Team

Res.

:

Res.

1

  Anglia

  Németország

:

2

  Dánia

  Norvégia *)

:

3

  Montenegró *)

  Ausztria

:

4

  Románia

  Szerbia

:

5

  Magyarország

  Örményország

:

6

  Csehország

  Franciaország

:

7

  Horvátország

  Hollandia

:

8

  Lengyelország

  Görögország


 

T.

12

 Magyarország

Rtg

-

5

  Örményország

Rtg

0 : 0

5.1

GM

Erdős Viktor

2557

-

GM

   Szargiszjan, Gabriel

2686

5.2

GM

Gledura Benjámin

2633

-

GM

Melkumyan, Hrant

2650

5.3

GM

Kozák Ádám

á

2578

-

GM

Sargsyan, Shant

2625

5.4

GM

Balog Imre

2617

-

GM

Ter-Sahakyan, Samvel

2618

Női Európa-bajnokság

Válogatottunk négy nehéz meccse után a hatodik körben kedvező párosítást kapott, a szlovénok ellen a vártnál kisebb arányú győzelmet ért el, de a legfontosabb a 2 meccspont volt. Terbe Julianna gyors remijével indult a találkozó, de ekkor már Gaál Zsóka döntő anyagi előnyt szerezve nyerésre állt, be is írta a pontot. Az éltáblán a csapat legjobb pontszerzője, Hoand Thanh Trang játszmája döntetlen lett. Lázárné Vajda Szidónia többször is fonalas nyerést hagyott ki, a 40. lépésben rossz  sakkot adott be, a parti végül időzavar miatt lett döntetlen,

Szlovénia – Magyarország  1,5 – 2,5

Laura Unuk (2249) – Hoang Thanh Trang (2393) döntetlen

Gaál Zsóka (2304) – Zala Urh (2239) 1 - 0

Nadija Spanko (2177) – Terbe Julianna (2269) döntetlen

Lázárné Vajda Szidónia (2265) – Lara Janzeli (2201) döntetlen

A franciák egypontos előnnyel zárták a hatodik játéknapot. Csapást mértek a grúz csapatra, a bolgárok „besegítettek az azeri együttes legyőzésével. Felborult a papírforma, a rajtlista hatodik csapat az élen, az ötödik a második helyen, a grúzok 7 ponttal csak a nyolcadikok. Csődöt mondott az éltáblán Bella Hotenasvili, öt partijából csak fél pontot szerzett. Válogatottunk is 7 pontos, de a pontcsoportban a leggyengébb a Berger-Sonneborn pontszáma.

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

T.

   Csapat

   Csapat

Res.

:

Res.

1

  Bulgária

  Azerbajdzsán

:

2

  Franciaország

  Georgia

:

3

  Hollandia

  Németország

:

4

  Görögország

  Örményország

2

:

2

5

  Svájc

  Lengyelország

:

6

  Spanyolország

  Anglia

:

7

  Ukrajna

  Szerbia

2

:

2

8

  Szlovénia

  Magyarország

:

9

  Románia

  Szlovákia

4

:

0

Bo.

5

  Bulgária

Rtg

-

2

  Azerbajdzsán

Rtg

2½:1½

1.1

GM

Stefanova, Antoaneta

2417

-

IM

Mammadzada, Gunay

2441

½ - ½

1.2

IM

Salimova, Nurgyul

2412

-

IM

Fataliyeva, Ulviyya

2395

1 - 0

1.3

WGM

Radeva, Viktoria

2332

-

IM

Balajayeva, Khanim

2328

½ - ½

1.4

FM

Peycheva, Gergana

2287

-

IM

Mammadova, Gulnar

2350

½ - ½

Bo.

6

      Francisország

Rtg

-

1

  Georgia

Rtg

2½:1½

2.1

IM

Daulyte-Cornette, Deimante

2369

-

GM

Khotenashvili, Bella

2498

1 - 0

2.2

IM

Milliet, Sophie

2375

-

GM

Batsiashvili, Nino

2487

½ - ½

2.3

WGM

Hejazipour, Mitra

2323

-

IM

Arabidze, Meri

2458

0 - 1

2.4

IM

Guichard, Pauline

2347

-

IM

Javakhishvili, Lela

2440

1 - 0

Az élcsoport állása:

H.

R.

 

 Csapat

J-

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

 TB5 

1

6

Franciaország

6

5

1

0

11

112,5

18,5

80,5

73,5

2

5

Bulgária

6

4

2

0

10

90,5

15

76,5

63,5

3

2

Azerbajdzsán

6

4

1

1

9

101

14

88

63,8

4

3

Németország

6

4

1

1

9

82

14,5

75,5

54,8

5

19

Görögország

6

3

2

1

8

78,5

13,5

81,5

54,3

6

13

Anglia

6

3

2

1

8

68,5

14,5

71

40,8

7

8

Lengyelország

6

4

0

2

8

67

13

76,5

50

8

1

Georgia

6

3

1

2

7

77,5

13

84

45,5

9

10

Hollandia

6

3

1

2

7

74,5

15

73,5

38,5

10

7

Örményország

6

3

1

2

7

74

14

79,5

41,8

11

15

Szerbia

6

3

1

2

7

73

12,5

79

42,5

12

12

Magyarország

6

3

1

2

7

68

13,5

75,5

40,5

13

22

Észtország

6

3

1

2

7

60

12,5

77,5

38,8

14

14

Románia

6

3

1

2

7

56,5

14,5

64

35

Az élcsoportban a 7. forduló párosítása:

 

T.

   Csapat

   Csapat

Res.

:

Res.

1

  Franciaország

  Bulgária

:

2

  Anglia

  Azerbajdzsán

:

3

  Németország

  Lengyelország

:

4

 Magyarország

  Görögország

:

     5

  Georgia

  Románia

:

6

  Örményország

  Észtország

:

7

  Szerbia

  Hollandia

:

8

  Törökország

  Ukrajna

:

Bo.

12

 Magyarország

Rtg

-

19

  Görögország

Rtg

0 : 0

4.1

GM

Hoang, Thanh Trang

2393

-

IM

Tsolakidou, Stavroula

2389

4.2

WIM

Gaál Zsóka

2304

-

FM

Avramidou, Anastasia

2247

4.3

WGM

Papp Petra

2283

-

WIM

Pavlidou, Ekaterini

2143

4.4

IM

Lázárné Vajda Szidónia

2265

-

WGM

Makropoulou, Marina

2124

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Gukesh, Nakamura és Nepomnjacsij holtversenyben az élen, Tan Zhongyi félpontos előnnyel vezet
2024. 04. 19.

Nepomnjacsij és Tan Zhongyi félpontoe előnnyel vezet
2024. 04. 18.

Nepomnjaxsij és Gukesh D reizett, Caruana és Nakamura nyert, Lei Tingjie legyőzte Gorjacskinát
2024. 04. 16.

Gukesh D és Nepomnjacsij döntetlennel is megőrizte éllovasi pozícióját, Tan Zhongyi ismét egyedül az élen
2024. 04. 15.

A nyolcadik forduló után Gukesh és Nepomnjaxsij vezet, a női viadalon hármas holtverseny az élen
2024. 04. 14.

A világbajnok-jelölti döntők félidejében Jan Nepomnjacsij és Tan Zhongyi félpontos előnnyel vezet
2024. 04. 12.

Gukesh és Nepomnjacsij remizett, megőrizték holtversenyes első helyüket, Tan Zhongyi előnye is fél pont
2024. 04. 11.

Gukesh 87 lépéses győzelemmel beérte Neomnjacsujt, Nakamura ekőször nyert
2024. 04. 10.

A világbajnok-jelölti döntők negyedik fordulójában Nepomnjacsij myert Vidit ellen, Szalimova legyőzte Konerut
2024. 04. 08.

Praggnanandhaa sötéttel nyert az indiai rangadón Vidit ellen, már a nyitásban meglepte riválisát
2024. 04. 07.

Torontóban Tan Zhongyi kettős győzelemmel rajtolt, békés első forduló, viharos második kör a vb-jelölti döntőkben
2024. 04. 06.

Carlsen harmadszor a GRENKE Chess Classic  győztese, Rapport volt a világelső legfőbb riválisa
2024. 04. 03.

Prágai elsőségével Abduszattorov negyedik az új világranglistán
2024. 04. 01.

Az új világranglistán a trónkövetelők sokat javítottak helyezésükön
2024. 02. 02.

A villámpartikban Wei Yi jobban bírta a feszültséget, a kínai sakkozó a 86. Tata Steel Masters győztese
2024. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog