Help Sales ÁSZF

Női válogatottunk nagy csatában szenvedett minimális vereséget a címvédő orosz csapattól

Címkék: 42. sakkolimpia Baku

A bakui sakkolimpia negyedik fordulójában a három győzelemmel rajtoló női válogatottunk minimális vereséget szenvedett a címvédő, háromszoros olimpiai bajnok orosz csapattól. Kevés hiányzott a bravúros döntetlenhez, az éltáblán Hoang Thanh Trang előnyösebb állását nem tudta győzelemig fokozni . Lázárné Vajda Szidónia és Papp Petra is remizett, Gara Anita vereséget szenvedett. Férficsapatunk a derekasan küzdő Nicaragua négyesét 4-0-ra győzte le.  A játéknap nagy rangadóján Ukrajna 2,5-1,5-re nyert Oroszország ellen, három partit is a sötéttel játszók nyertek meg.  Csak remizett a norvég világbajnok Magnus Carlsen, kikapott a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan.  Az ötödik fordulóban Lettország és Svédország az ellenfél.

42. sakkolimpia Baku

Férficsapatunk a harmadik fordulóban a házigazdák együttesétől elszenvedett veresége után a mai játéknapra könnyű ellenfelet kapott. Nicaragua négyese azonban várakozáson felül helytállt, jól küzdöttek, de a végén mind a négy játszmát elbukták. Almási Zoltán kapott pihenőnapot, Rapport Richárd, Berkes Ferenc, Balogh Csaba és Gledura Benjámin nyert. Rapport játszmája 64(!) lépésig tartott, Balogh csapdába csalta ellenfele vezérét, a két sötét partiban nem is oly könnyen született meg Berkes és Gledura nyerése,

42. sakkolimpia Baku

Felfokozott érdeklődés kísérte a forduló nagy rangadóját, az ukrán-orosz párharcot. Ezúttal a világbajnoki kihívó, Szergej Karjakin kapott szabadnapot, a tavalyi Világkupa elődöntőjében nem kis szerencsével győzte le Pavel Eljanovot, az orosz szakvezetés inkább az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyikra bízta az éltáblát. Kramnyik a partit szinte végig kis hátránnyal játszotta, pontos védekezéssel remizett.

A második táblán jelentős fordulat következett be, Jevgenyij Tomasevszkij sokat ígérő pozíciójából vesztett az exvilágbajnok Ruszlan Ponomarjovval szemben, Nem nélkülözte a fordulatot Anton Korobov és Jan Nepomnjacsij csatája sem, az ukrán sakkozó váratlan királymanővere büntetést érdemelt és kapott is. Alekszandr Griscsuk a bonyodalmakban eltévedt, Andrej Volokityin negyedik győzelmét aratta. Külön érdekesség, hogy a meccsen eldőlt három partiban a sötéttel játszók voltak eredményesek, a kezdési joggal bírók hibáztak.

42. sakkolimpia Baku

Folytatta menetelését Azerbajdzsán első számú csapata. A két évvel ezelőtti olimpiám bronzérmes India megnyerte negyedik mérkőzését is. A címvédő kínai gárda nem kegyelmezett az olaszoknak. A hollandok remek sikert könyvelhettek el az angolokkal szemben, csak Michael Adams és Anish Giri partija lett döntetlen.  Meglepetésre négy remivel lett 2-2 az amerikai-cseh meccs, holott a nagy trió, Fabinao Caruana, Hikaru Nakamura és Wesley So is játszott. Nem kis szenzáció, hogy a világbajnok Magnus Carlsen már második partiját remizte el, az ausztrál David Smerdon örökös sakkot kényszerített ki.

A negyedik forduló után hat csapatnak van 8-8 meccspontja, a sorrendet az ún, olimpiai Berger-Sonneborn pontszám határozza meg, Az ötödik játéknap slágermeccse Ukrajna és Kína összecsapása lesz, de komoly a tétje az azeri-indiai találkozónak is. A rajtlistát vezető orosz csapat „külső körön” törhet előre, ahogy válogatottunk is folytathatja a felkapaszkodást, Alekszej Shirov vezette lett együttes a következő ellenfelünk.

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

T.

R.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

R.

1

5

Ukrajna

10

6

:

6

11

Oroszország

1

2

9

India

11

6

:

6

Kuba

15

3

2

Egyesült Államok

10½

6

2

:

2

6

Csehország

17

4

30

Románia

10

6

1

:

3

6

11

Azerbajdzsán 1

4

5

3

Kína

10½

6

3

:

1

6

Olaszország

36

6

6

Anglia

9

6

½

:

6

10½

Hollandia

11

7

23

Fehéroroszország

10½

6

:

6

9

Lettország

21

8

24

Szerbia

6

2

:

2

6

10½

Szlovénia

29

9

27

Görögország

8

5

2

:

2

5

Franciaország

8

10

14

Spanyolország

8

5

:

½

5

Peru

34

11

18

Horvátország

5

:

5

8

Mongólia

57

12

37

Kazahsztán

10

5

2

:

2

5

Észtország

61

13

20

Grúzia

5

3

:

1

5

Bulgária

22

14

7

Lengyelország

4

3

:

1

5

Montenegró

50

18

10

Magyarország

8

4

4

:

0

4

Nicaragua

102

Magyarország – Nicaragua  4 – 0

Rapport Richárd (2752) – Mauro Ampie (2348)  1 – 0 (Réti megnyitás, 64)

Juan Jose Pineda (2175) – Berkes Ferenc (2640) 0 – 1 (Aljechin védelem, 35)

Balogh Csaba (2614) – William Alfaro (2188)  1 – 0 (Szicíliai védelem, 36)

William Bravo (2194) – Gledura Benjámin (2585)  0 – 1 (Grünfeld védelem, 35)

Ukrajna – Oroszország  2,5 – 1,5

Pavel Eljanov (2739) – Vlagyimir Kramnyik (2808) döntetlen

Ruszlan Ponomarjov (2709) – Jevgenyij Tomasevszkij (2731) 1 – 0

Anton Korobov (2675) – Jn Nepomnjacsij (2740) 0 – 1

Andrej Volokityin (2647) – Alekszandr Griscsuk (2754) 1 - 0

Az élcsoport állása:

H.

R.

Csapat

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

3

Kína

4

4

0

0

8

57,0

13,5

18,00

2

4

Azerbajdzsán 1

4

4

0

0

8

56,0

14,0

17,00

3

11

Hollandia

4

4

0

0

8

52,0

14,0

16,00

4

9

India

4

4

0

0

8

49,0

13,5

16,00

5

23

Fehéroroszország

4

4

0

0

8

49,0

13,0

16,00

6

5

Ukrajna

4

4

0

0

8

46,0

12,5

16,00

7

2

Egyesült Államok

4

3

1

0

7

46,0

12,5

17,00

8

17

Csehország

4

3

1

0

7

44,0

11,5

17,00

9

24

Szerbia

4

3

1

0

7

44,0

10,5

17,00

10

29

Szlovénia

4

3

1

0

7

42,0

12,5

15,00

11

14

Spanyolország

4

3

1

0

7

42,0

11,5

16,00

12

20

Grúzia

4

3

1

0

7

40,0

11,5

15,00

13

57

Mongólia

4

3

1

0

7

33,0

10,5

14,00

14

1

Oroszország

4

3

0

1

6

54,0

12,5

20,00

15

7

Lengyelország

4

3

0

1

6

48,0

12,5

17,00

16

15

Kuba

4

3

0

1

6

48,0

11,0

20,00

23

10

Magyarország

4

3

0

1

6

38,0

12,0

16,00

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

T.

R.

Csapat

Pont

MP

:

MP

Pont

Csapat

R.

1

5

Ukrajna

12½

8

:

8

13½

Kína

3

2

11

Hollandia

14

8

:

8

13

Fehéroroszország

23

3

24

Szerbia

10½

7

:

7

12½

Egyesült Államok

2

4

4

Azerbajdzsán 1

14

8

:

8

13½

India

9

5

29

Szlovénia

12½

7

:

7

11½

Csehország

17

6

14

Spanyolország

11½

7

:

7

11½

Grúzia

20

7

57

Mongoóia

10½

7

:

6

13½

Törökország

19

8

1

Oroszország

12½

6

:

6

11

Egyiptom

43

9

35

Moldávia

11

6

:

6

12½

Lengyelország

7

10

15

Kuba

11

6

:

6

13½

Kanada

25

11

21

Lettország

10½

6

:

6

12

Magyarország

10

12

38

Svédország

13

6

:

6

11

Románia

30

13

39

Paraguay

10

6

:

6

11½

Franciaország

8

14

32

Vietnam

11½

6

:

6

Anglia

6

Női sakkolimpia

42. sakkolimpia Baku

A mesterhármassal rajtoló női csapatunk a címvédő, háromszoros olimpiai bajnok orosz válogatottal vívott nagy csatát. A mérkőzésen elsőként Papp Petra és Alekszandra Gorjacskina osztozott meg a ponton, a többi három táblán kiélezett küzdelem folyt. Az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk a nyitásban meglepte Európa-bajnoknőnket, Hoang Thanh Trangot, de a kezdeti nehézségeket nagymesternőnk szépen megoldotta, és  végjátékban már jobban állt. A játszma befejező szakaszában a győzelemért játszott, a nyeréssel döntetlenre menthette volna a meccset, de sajnos elfogyott a gondolkodási ideje, nem találta meg a nagyobb esélyt nyújtó folytatást.

Vajda Szidónia a kétszeres kontinensbajnok Valentyina Gunyinával mérte össze erejét. Szidónia egy bátor minőségáldozattal okozott zavart ellenfele soraiban, Gunyina nem vállalta a még több bonyodalmat, örökös sakkal ért véget az összecsapásuk.

A jól megjátszott nyitás után sajnos Gara Anita rossz tervet választott, sötéten mozgó futójának lecserélését követően a tavalyi világbajnokság döntőse, Natalija Pogonyina egyre nagyobb előnybe került, győzelme a két meccspontot jelentette az orosz csapatnak. Az ötödik fordulóban a svédek lesznek az ellenfeleink, az északi csapatban csak étáblásuk, Pia Cramling lehet veszélyes.

42. sakkolimpia Baku

Az ukránok „gólarányt” is javítottak, a partik nem ígértek 3,5-0,5-ös győzelmet, a franciák időzavaraikban sokat rontottak. Meglepő az India-Izrael meccs végeredménye, az azeriek sokáig vezettek. Négy csapat eddig hibátlan, egyelőre még várat magára az oroszukrán rangadó. A játéknap nagy meglepetése, hogy a lettek éltáblása, Dana Reizice-Ozola legyőzte a világbajnoknőt, Hou Ji-fant.

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

T.

R.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

R

1

8

Magyarország

10

6

:

6

11

Oroszország

3

2

2

Ukrajna

10

6

:

½

6

11½

Franciaország

23

3

5

India

10½

6

2

:

2

6

Izrael

18

4

16

Azerbajdzsán 1

9

6

2

:

2

6

10½

Románia

11

5

12

Litvánia

10½

6

:

6

9

Kazahsztán

31

6

43

Svédország

9

6

1

:

3

6

10½

Szerbia

27

7

29

Lettország

6

:

5

10

Kína

1

8

20

Olaszország

10

5

:

5

Azerbajdzsán 2

28

9

19

Vietnam

9

5

:

5

Spanyolország

14

10

10

Németország

5

3

:

1

5

9

Argentína

26

Magyarország – Oroszország  1,5 – 2,5

Hoang Thanh Trang (2467) – Alekszandra Kosztenjuk (2538)  döntetlen (Nimzoindiai védelem, 59)

Valentyina Gunyina (2520) – Lázárné Vajda Szidónia (2372) döntetlen (Elfogadott vezércsel, 36)

Papp Petra (2336) – Alekszandra Gorjacskina (2475) döntetlen (Spanyol megnyitás, 31)

Natalija Pogonyina (2484) – Gara Anita (2355) 1 – 0 (Grünfeld védelem,  34)

Az élcsoport állása:

H.

R.

Csapat

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

2

Ukrajna

4

4

0

0

8

50,0

13,5

16,00

2

27

Szerbia

4

4

0

0

8

47,0

13,5

15,00

3

3

Oroszország

4

4

0

0

8

46,0

13,5

15,00

4

31

Kazahsztán

4

4

0

0

8

42,5

11,5

16,00

5

11

Románia

4

3

1

0

7

47,0

12,5

17,00

6

5

India

4

3

1

0

7

46,5

12,5

17,00

7

20

Olaszország

4

3

1

0

7

46,5

12,5

16,00

8

1

Kína

4

3

1

0

7

45,0

12,5

17,00

9

18

Izrael

4

3

1

0

7

44,0

11,5

18,00

10

10

Németország

4

3

1

0

7

42,5

12,5

15,00

17

8

Magyarország

4

3

0

1

6

43,0

11,5

18,00

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

T.

R.

Csapat

Pont

MP

:

MP

Pont

Csapat

R.

1

27

Szerbia

13½

8

:

8

13½

Ukrajna

2

2

3

Oroszország

13½

8

:

8

11½

Kazahsztán

31

3

18

Izrael

11½

7

:

7

12½

Románia

11

4

16

Azerbajdzsán 1

11

7

:

7

12½

Németország

10

5

19

Vietnam

11½

7

:

7

12½

India

5

6

1

Kína

12½

7

:

7

12½

Olaszország

20

7

6

Egyesült Államok

10½

6

:

6

12

Litvánia

12

8

30

Görögország

10

6

:

6

12

Szlovénia

38

9

13

Irán

12

6

:

6

10

Hollandia

21

10

8

Magyarország

11½

6

:

6

10

Svédország

43

Verőci  Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog