Help Sales ÁSZF

Női válogatottunk győzött, férficsapatunk kikapott a horvátokkal vívott csatában

Címkék: 35. Mitropa-kupa Prága

A Mitropa-kupa ötödik fordulójában női válogatottunk 1,5-0,5-re nyert a horvát együttessel szemben. Gara Tícia világossal győzött, Vajda Szidónia remizett. A győzelemnek köszönhetően csapatunk feljött a második helyre. Férficsapatunk újabb negatív meglepetést okozott a horvátok elleni vereségével. Erdős Viktor az éltáblán villámgyőzelmet aratott, de Kántor Gergely döntetlene mellett Horváth Ádám és Korpa Bence is vesztett. A hatodik játéknapon a szlovákokkal mérkőzünk meg.

35. Mitropa-kupa Prága

A Prágában zajló viadalon női válogatottunk harmadik győzelmével már a második helyre lépett előre. Nagymesternőink ma is jól küzdöttek. Gara Tícia korai támadást indított, Kockáztatott, hogy az oly áhított nyerést megszerezze. Akcióját Tihana Ivekovic jó védekezéssel háríthatta volna, de az ellenfélnek meg kell adni a hibázás lehetőségét, Tícia taktikája bevált, a nehézüteg összjátéka győzelmeskedett.

A mesterhármassal kezdő Vajda Szidónia kicsit kedvezőbb állását már nyugodtan játszhatta, a kedvezőbb huszárvégjátékra való lebonyolítást nem játszotta meg, Patricija Vujinovic megtalálta az ellenesélyt.

A forduló rangadója az olasz-német meccs volt. Londonból megérkezett Elisabeth Paehtz, reménytelennek tűnő pozícióját megnyerte Olga Zimina ellen, az 1-1-es végeredmény az üldözőknek kedvezett.

Az 5. forduló eredményei:

Magyarország – Horvátország  1,5 – 0,5

Gara Tícia (2359) – Tihana Ivekovic (2115) 1 - 0 (Szicíliai védelem, 30)

Patricija Vujinovic (2131) – Vajda Szidónia (2345) döntetlen (Szláv védelem, 41)

Olaszország – Németország  1 - 1

Csehország – Szlovákia  0,5 – 1,5

Szlovénia – Svájc  0,5 – 1,5

Lengyelország – Ausztria  1 – 1

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

1

Németország

 * 

1

1

2

2

8

7,5

2

Magyarország

 * 

1

½

2

7

6,5

3

Olaszország

1

 * 

1

1

7

6,0

4

Csehország

 * 

½

1

1

2

6

6,0

5

Szlovákia

1

½

 * 

½

5

5,0

6

Ausztria

1

1

½

 * 

1

5

5,0

7

Svájc

½

1

1

½

 * 

4

4,5

8

Szlovénia

½

½

½

 * 

1

3

4,0

9

Lengyelország

0

0

1

1

1

 * 

3

3,0

10

Horvátország

0

½

½

0

 * 

2

2,5

A 6. forduló párosítása:

Németország – Ausztria

Svájc – Lengyelország

Horvátország – Szlovénia

Szlovákia – Magyarország

Olaszország – Csehország A

35. Mitropa-kupa Prága

Nehéz szívvel írok férficsapatunk újabb vereségéről, a horvátok minimális győzelme a forduló meglepetése volt. Számunkra nem is indulhatott volna jobban a találkozó, mint Erdős Viktor villámgyőzelmével. Rejtély, hogy a vezetés korai megszerzése miért nem nyugtatta meg a társakat?

Különböző oldalra történt sáncolás mellett Viktor gyalogáldozattal nyitotta a h vonalat, válogathatott a kecsegtető lehetőségek között, hogy miként folytassa akcióját, 21 lépés után már győztesként állhatott fel a sakkasztaltól.

Mindig rejtély volt számomra, hogy a középjátékban a lépésjelöltek között nehezen választó sakkozók miért bíznak abban, hogy az idő szorításában majd megtalálják a legjobb lépéseket, kihasználják az esélyeket.

Horváth Ádám és Korpa Bence veresége is egyértelműen az időzavaruk számlájára írható. A gyengébb Élő-pontszámú ellenfeleiknek tálcán kínálták a lehetőséget, hogy átvegyék a kezdeményezést. Jurica Srbic minőségáldozatát követően hibázott, de Ádám megkönnyítette nyerését. Korpa Bence is sokat tett azért, hogy Julijan Plenca taktikai csapással döntő előnyt érjen el. Kántor Gergely jobban állt, majd időzavarban örülhetett  annak, Jadranko Plenca „beérte” a gyors döntetlennel.

Folytatódott a cseh-német versenyfutás, Svájc kiütéses győzelmet aratott. Nagy meglepetés a címvédő, de tavalyi összeállításukhoz képest jóval szerényebb Élő-pontszámú sakkozóikkal játszó osztrák négyes sikere.

Az 5. forduló eredményei:

Magyarország – Horvátország  1,5 – 2,5

Erdős Viktor (2579) – Blazimir Kovacevic (2490)  1 – 0 (Vezércsel, 21)

Jurica Srbis (2422) – Horváth Ádám (2515) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 42)

Korpa Bence (2461) – Julijan Plenca (2410) 0 – 1 (Angol megnyitás, 49)

Jadranko Plenca (2402) Kántor Gergely (2424) döntetlen (Spanyol megnyitás, 31)

Olaszország – Németország  0,5 – 3,5

Csehország A – Szlovákia  3 - 1

Szlovénia – Svájc 0,5 – 3,5

Csehország B – Ausztria  1,5 – 2,5

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

1

Csehország A

 * 

2

3

3

9

15,0

2

Németország

 * 

2

2

3

8

14,0

3

Ausztria

2

 * 

2

6

10,5

4

Horvátország

½

½

 * 

3

6

10,0

5

Svájc

½

 * 

2

5

10,0

6

Olaszország

½

1

2

 * 

3

5

9,0

7

Magyarország

2

 * 

2

2

3

9,0

8

Szlovénia

2

½

2

 * 

2

3

8,0

9

Szlovákia

1

2

½

1

 * 

3

7,0

10

Csehország B

1

1

2

2

 * 

2

7,5

A 6. forduló párosítása:

Németország – Ausztria

Svájc – Csehország B

Horvátország – Szlovénia

Szlovákia – Magyarország

Olaszország – Csehország A

Gara,T (2359) - Ivekovic,T (2115)
Szicíliai védelem [B74]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 g6 6.Fe2 Fg7 7.0-0 Hc6 8.Fe3 0-0 9.Hb3 Fd7 10.f4 Bc8 11.Ff3 Vc7 12.Kh1 Bfd8 13.g4 Vb8 14.g5 He8 15.Fg4 Fxg4 16.Vxg4 b5

Sötéttel még jobb volt a 16...Fxc3 17.bxc3 d5 18.exd5 Bxd5 folytatás.

17.f5 Fxc3 18.bxc3 He5 19.Vf4 Hg7 20.Fd4 b4 21.fxg6 fxg6 22.Fxe5 dxe5 23.Vf7+ Kh8 24.Vxe7 Bxc3? 

35. Mitropa-kupa Prága

25.Bf7 Be8 26.Vf6

Pontosabb volt a 26.Baf1 Bcc8 27.Vf6 Bg8 28.Bf2 folytatás.

26...Bg8 27.Bd1 Va8?

A horvát sakkozónő a 27...Bc7 28.Bd5 Bxf7 29.Vxf7 Vc8 30.Bc5 Vg4 változatban sikerrel védekezhetett volna.

28.Bd5 Bc6 29.Vxe5 Be6

 

35. Mitropa-kupa Prága

30.Vd4 és sötét feladta

Vujnovic,P (2131) - Vajda,Sz (2345)
Szláv védelem [D14]

1.Hf3 d5 2.c4 c6 3.cxd5 cxd5 4.d4 Hc6 5.Hc3 Hf6 6.Ff4 Ff5 7.e3 e6 8.Fb5 Fd6 9.Fxd6 Vxd6 10.0-0 0-0 11.Bc1 Fg4 12.a3 Bfc8 13.Fe2 Fxf3 14.Fxf3 Ha5 15.Fe2 a6 16.Ha4 b5 17.Bxc8+ Bxc8 18.Hc5 Hc4 19.b4?!

 

35. Mitropa-kupa Prága

19...Hxa3 20.Va1 Hc4 21.Vxa6 Vxa6 22.Hxa6 He8 23.Hc5 Ba8 24.Bd1 Hed6 25.Kf1 Ba2 26.g4 h6 27.h4 g6 28.h5

 

35. Mitropa-kupa Prága

28...g5

Szidónia a 28...gxh5 29.gxh5 Kg7 30.Be1 Hd2+ 31.Kg2 H2e4 változatban jó esélyhez jutott volna.]

29.Bc1 Ha3 30.Fd3 Hdc4 31.Ke1?! Bb2

Az a vonal átengedésével elfogyott az előny. 31...Hd2 32.Fe2 Hc2+ 33.Kxd2 Hxd4+ 34.Kd3 Hxe2 35.Bc2 Bxc2 36.Kxc2 Hg1 37.Kd3 Kg7 38.Hd7 f6 kedvező huszárvégjátékhoz vezetett volna.

 

35. Mitropa-kupa Prága

32.Ba1! Bxb4 33.Ba2 Bb2 34.Fxc4 Hxc4 35.Ba8+ Kg7 36.Ba7 e5 37.He6+ Kg8 38.Ba8+ Kh7 39.Ba7 Kg8 40.Ba8+ Kh7 41.Ba7 és döntetlen

Erdős,V (2579) - Kovacevic,B (2490)
Vezércsel [D37]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Hbd7 5.Ff4 c6 6.e3 Hh5 7.Fe5 Fe7 8.Fd3 0-0 9.Vc2 g6 10.h4 f5 11.0-0-0 Hhf6

 

35. Mitropa-kupa Prága

12.h5!

Viktor gyalogáldozattal jutott nagy támadáshoz.

12...Hxh5 13.g4

Még pontosabb volt a 13.cxd5 cxd5 14.g4 Hg7 15.Bh2 folytatás.

13...Hg7 14.Bh6 Hxe5 15.Hxe5 Ff6? 16.f4 Fxe5 17.dxe5 Fd7

 

35. Mitropa-kupa Prága

18.Vh2 Kf7 19.gxf5 exf5 20.Bxh7 Bh8 21.Bg1 és sötét feladta

Srbis,J (2422) - Horváth,Á(2515) 

Szicíliai védelem [B47]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 Vc7 6.g3 a6 7.Fg2 Hf6 8.0-0 h5 9.Hxc6 dxc6 10.Fg5 e5 11.Fxf6 gxf6 12.h4 Fe6 13.Ve2 0-0-0 14.Bad1 Bd4 15.Bxd4 exd4 16.Hb1 Va5 17.a3 Vb5 18.Vxb5 axb5 19.Be1 b4 20.axb4 Fxb4 21.Bd1 c5 22.Ff3 Kc7 23.c3

35. Mitropa-kupa Prága

23...Fb3?

Ádám hibája után Srbic nyerésre játszhatott. 23...dxc3 24.bxc3 Fb3 25.Bc1 (25.cxb4 Fxd1 26.Fxd1 cxb4) 25...Fa5 26.Ha3 b6 változatban sötét a futópárjával tarthatja az állást.

24.cxb4 Fxd1 25.Fxd1 c4 26.Ha3 Ba8 27.Kf1?! c3 28.Hb5+ Kb6

 

35. Mitropa-kupa Prága

29.Hxc3 dxc3 30.bxc3 Ba1? 31.Ke2 Kb5 32.Kd2 Kc4? 33.Fxh5 Ba2+ 34.Ke3 Kxc3 35.Fxf7 Ba3 36.e5

Még egyszerűbb volt a 36.Kf4 b5 (36...Ba1 37.h5 Bf1 38.f3 Bh1 39.Kf5) 37.h5 Ba7 38.Fg6 Ba2 39.h6 Bxf2+ 40.Kg4 Bd2 41.h7 Bd8 42.Kf5 változat.

36...Kxb4+ 37.Ke4 Kc5 38.h5 fxe5 39.h6 Ba6 40.h7 Bh6 41.Fg6 Kd6 42.Kf5 és sötét feladta

Korpa,B (2461) - Plenca,J (2410)
Angol megnyitás [A16]

1.Hf3 Hf6 2.g3 g6 3.Fg2 Fg7 4.c4 d5 5.cxd5 Hxd5 6.0-0 Hb6 7.Hc3 e5 8.d3 h6 9.Fe3 0-0 10.Bc1 Hc6 11.a3 Hd4 12.Hd2 c6 13.Hde4 Fe6 14.Hc5 Ve7 15.Hxe6 Hxe6 16.He4 Hd5 17.Fd2

Számításba jött a 17.Fc5 Hxc5 18.Hxc5 Bfd8 19.Vd2 folytatás.

17...Bfd8 18.b4 Hf6 19.Hxf6+ Vxf6 20.Fc3 Ve7 21.Vc2 h5 22.e3 h4 23.Bfd1 Bd7 24.Fb2 Bad8 25.Vc4 Ff6

 

35. Mitropa-kupa Prága

26.b5

Nem Bence állásával volt baj, hanem a viharos gyorsasággal fogyó gondolkodási idővel.

26...c5 27.a4 b6 28.a5 Bd6 29.axb6 axb6 30.Ba1

 

35. Mitropa-kupa Prága

30...e4 31.Fxf6 Vxf6 32.Fxe4?! Hg5 33.Ba2 Hf3+ 34.Kg2 He5

A horvát sakkozó nem élt a 34...h3+ 35.Kxh3 Vh8+ 36.Kg2 Vxh2+ 37.Kf1 He5 lehetőséggel.

35.Vc2 Ve6 36.Kg1 h3 37.Ba3 Vg4 38.f4?

A taktikai elnézéssel sötét döntő előnyt ért el. 38.Ba8 Bxa8 39.Fxa8 Vd7 40.Fe4 f5 41.Fc6 Hxc6 42.bxc6 Vxc6 43.Kf1 egyenlő esélyt adott.  

 

35. Mitropa-kupa Prága

38...Hc4! 39.Vxc4? Vxd1+ 40.Kf2 Vd2+ 41.Kf3 Be6!?

Simán nyert a 41...Vxh2 42.Kg4 Ve2+ 43.Kxh3 Kg7 folytatás.

42.Ba2 Ve1 43.g4 Be7 44.g5 Kh7 45.Vc2? Vh1+ 46.Kg3 Vg1+ 47.Kf3

 

35. Mitropa-kupa Prága

47...Bxe4! 48.dxe4 Bd1 49.Vb3 c4 és világos feladta

Plenca,J (2402) - Kántor,G (2424)
Spanyol megnyitás [C77]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.d3 Fc5 6.c3 0-0 7.Fxc6 bxc6 8.Hxe5 d5 9.d4 Fb6 10.exd5 Vxd5 11.Vf3 c5 12.Vxd5 Hxd5 13.dxc5 Fxc5 14.0-0 Ff5 15.Hd2 Bfe8 16.Hdf3 Fe4 17.Be1 f5 18.Fd2 Hb6 19.Fe3 Fxe3 20.Bxe3 Bad8 21.a4 g5 22.h3 h5 23.a5 Hd5 24.Bee1 Hf4 25.Hc4 Hxh3+

Junior bajnokunk már nagy időzavarban volt.

26.gxh3 Fxf3 27.Bxe8+ Bxe8 28.b4 Kg7 29.Hd2 Fa8 30.Hb3 g4 31.Hc5 gxh3 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog