Help Sales ÁSZF

Női válogatottunk döntetlent ért el, férficsapatunk harmadszor szenvedett vereséget

Címkék: 35. Mitropa-kupa Prága

A Mitropa-kupa hetedik fordulójában női válogatottunk mérkőzése az olaszokkal a második helyért vívott rangadón 1-1-gyel ért véget. Vajda Szidónia győzött, Gara Tícia remit ígérő bástyavégjátékot vesztett el. Férficsapatunk 3-1-es vereséget szenvedett, Papp Gábor és Erdős Viktor remizett, Horváth Ádám és Korpa Bence kikapott. Mindkét versenyben a németek két meccsponttal vezetnek, női válogatottunk a harmadik, a férfiak a hetedik helyen állnak. A nyolcadik játéknapon a házigazdák együtteseivel mérkőzünk meg.

35. Mitropa-kupa Prága

A prágai 35. Mitropa-kupa hetedik fordulójában női csapatunk a második helyért folyó versenyfutásban oly fontos rangadót játszotta az olasz duóval szemben. Olimpikonjaink vették fel a küzdelmet. Az éltáblán Gara Tícia a középjátékban rossz tervet választott, d4 izolált gyalogja gondokat okozott. Olga Zimina erőtlen folytatásának köszönhetően döntetlent ígérő bástyavégjáték jött létre, a remi a mérkőzés megnyerését jelentette volna. Tícia érthetetlen hibával elvesztette a játszmát.

Vajda Szidónia folytatta remek szereplését, negyedik győzelmével a hat partiból 5 pontnál tart. Marina Brunello pontatlankodását magabiztos játékkal használta ki, anyagi előnyét érvényesítette.

Az első helyre rangsorolt német együttes két pontra növelte előnyét. A szlovákok feljöttek a negyedik helyre.

A 7. forduló eredményei:

Magyarország – Olaszország  1 - 1

Gara Tícia (2359) – Olga Zimina (2371) 0 – 1 (Olasz megnyitás, 74)

Marina Brunello (2326) – Vajda Szidónia (2345) 0 – 1 (Olasz megnyitás, 51)

Csehország – Németország  0,5 – 1,5

Szlovénia – Szlovákia  0,5 – 1,5

Lengyelország – Horvátország  0,5 – 1,5

Ausztria – Svájc  0 - 2

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

1

Németország

 * 

1

1

2

2

2

12

11,0

2

Olaszország

1

 * 

1

1

2

1

10

9,0

3

Magyarország

1

 * 

1

2

1

½

9

8,5

4

Szlovákia

1

½

1

 * 

½

8

7,5

5

Svájc

1

½

½

 * 

1

0

2

6

6,5

6

Csehország

½

0

½

1

 * 

2

1

6

6,5

7

Horvátország

0

½

½

0

 * 

6

5,5

8

Lengyelország

0

0

2

1

½

 * 

1

1

5

5,5

9

Ausztria

0

1

1

0

½

1

 * 

5

5,0

10

Szlovénia

½

½

½

½

1

½

 * 

3

5,0

A 8. forduló párosítása:

Németország – Svájc

Horvátország – Ausztria

Szlovákia – Lengyelország

Olaszország – Szlovénia

Csehország - Magyarország

Férficsapatunk elszenvedte harmadik vereségét. Az első két táblán korrekt játékkal születek meg a döntetlenek, Papp Gábor és a legjobb pontszerzőnk Erdős Viktor kiegyenlített állásban kötött békét ellenfelükkel. Horváth Ádám másodszor, Korpa Bence harmadszor kapott ki. Különösen fájó tavaly nyílt bajnoki címet szerzett Ádám vesztése. Világossal csak tétlenül nézte, hogy Luca Moroni támadása nagy erővel bontakozik ki, gyenge védőlépésekkel könnyen adta meg magát.

Az időzavar végzetes volt Korpa Bence partijában is, a 26…g5? lépésével tálcán kínálta Marco Codenottinak a nyerőesélyt, amit ki is használt.

Az első helyért vívott rangadón a németek legyőzték a házigazdák együttesét, kétpontos előnnyel várhatják a hajrát. A harmadik helyért dúl a nagy csata, három csapatnak is 8-8 meccspontja van. A második helyre rangsorolt válogatottunk 5 ponttal a hetedik!

A 7. forduló eredményei:

Magyarország – Olaszország  1 - 3

Papp Gábor (2596) – Danyyil Dvirnyy (2560)  döntetlen (Caro-Kann védelem, 32)

Francesco Rambaldi (2543) – Erdős Viktor (2579) döntetlen (Spanyol megnyitás, 34)

Horváth Ádám (2515) – Luca Moroni (2448)  0 – 1 (Francia védelem, 34)

Marco Codenotti (2451) – Korpa Bence (2461)  1 – 0 (Szicíliai védelem, 52)

Csehország A – Németország  1,5 – 2,5

Szlovénia – Szlovákia  2 - 2

Csehország B – Horvátország  1 - 3

Ausztria – Svájc  1 - 3

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Németország

 * 

2

3

2

12

19,0

0

2

Csehország A

 * 

2

2

3

3

10

18,5

0

3

Ausztria

2

 * 

2

3

8

15,0

0

4

Horvátország

½

½

 * 

3

1

3

8

14,0

2

5

Olaszország

½

2

1

 * 

3

2

3

8

14,0

0

6

Szlovénia

2

3

 * 

2

½

2

2

6

13,0

0

7

Magyarország

2

1

2

 * 

2

3

5

13,0

0

8

Svájc

½

1

2

 * 

1

5

12,0

0

9

Csehország B

1

1

1

2

2

3

 * 

4

11,5

0

10

Szlovákia

2

1

½

1

2

1

 * 

4

10,0

0

A 8. forduló párosítása:

Németország – Svájc

Horvátország – Ausztria

Szlovákia – Csehország B

Olaszország – Szlovénia

Csehország A - Magyarország

Papp,G (2596) - Dvirnyy,D (2560)
Caro-Kann védelem [B18]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hc3 dxe4 4.Hxe4 Ff5 5.Hg3 Fg6 6.Hf3 e6 7.Fd3 Hf6 8.0-0 c5 9.Fb5+ Hc6 10.He5 Vb6 11.Fxc6+ bxc6 12.Hxg6 hxg6 13.dxc5 Fxc5 14.Vf3 Bd8 15.Fg5 Bd5 16.Fxf6 gxf6 17.c4

35. Mitropa-kupa Prága

17...Bd8 18.Vxf6 Fd4 19.Vf3 Vxb2 20.Bab1 Vxa2 21.Vxc6+ Kf8 22.Bb7 Va5 23.Vf3 Bh7 24.h3 Vc3 25.Vxc3 Fxc3 26.Bxa7 Bh4 27.He2 Bxc4 28.Hxc3 Bxc3 29.Ba2 Bdc8 30.Be2 Bc1 31.Bxc1 Bxc1+ 32.Kh2 és döntetlen

Rambaldi,F (2543) – Erdős,V (2579)
Spanyol megnyitás [C95]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 d6 8.c3 0-0 9.h3 Hb8 10.d4 Hbd7 11.Hbd2 Fb7 12.Fc2 Be8 13.Hf1 Ff8 14.Hg3 g6 15.a4 c5 16.d5 c4 17.Fg5 Hc5 18.Vd2 Fe7 19.Bf1

Az olasz sakkozó elkerülte a 19.Fh6 Hfd7 20.Hh2 Hxa4 21.Fxa4 bxa4 22.Bxa4 a5 népszerű változatot.

19...Bb8 20.Fh6 Fc8 21.axb5 axb5 22.Ve3 Hfd7 23.Hd2 Ff8 24.Fxf8 Bxf8 25.f4 exf4 26.Bxf4 He5 27.Hf3 f6 28.Bf1 Ve7 29.Hd4 Fd7 30.Ba1 Ba8 31.Bff1 Kg7 32.Hge2 Bfb8 33.Hf4 Kh8 34.Vg3 Bf8 és döntetlen

Horváth,Á(2515) - Moroni,L (2448)
Francia védelem [C14]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.Fg5 Fe7 5.e5 Hfd7 6.Fxe7 Vxe7 7.f4 a6 8.Hf3 c5 9.Vd2 Hc6 10.dxc5 Hxc5 11.Fd3 b5 12.0-0-0

Sakkozói felfogás kérdése, hogy ki melyik oldalra sáncol, a korábbi taktikai hibák miatt logikusabb volt a rövidsánc.

12...b4 13.He2 a5 14.Kb1 Fa6 15.Hed4 Hxd4 16.Hxd4 0-0 17.Ve3 Bfc8 18.f5

35. Mitropa-kupa Prága

18...b3

A sötét akciójának jól ismert felgyorsítása.

19.Fxa6?

Rossz reakció a 19.axb3 Fxd3 20.cxd3 a4 21.f6 gxf6 22.exf6 Vxf6 23.Bdf1 helyett.

19...bxa2+ 20.Ka1 Bxa6 21.Bhf1 He4 22.Bd3? a4 23.Vf4?

Horváth Ádám már időzavarban könnyen adta meg magát.

35. Mitropa-kupa Prága

23...Bb6 24.fxe6 fxe6 25.Bdf3 h6!? 26.Vf7+ Vxf7 27.Bxf7 Hd2 28.B1f2 He4 29.Bf1 Bcb8 30.Bc7? Bxb2 31.Bf3 Hd2 32.Bfc3 Hc4 33.B7xc4 dxc4 34.Hxe6 B2b5 és világos feladta. Még látványosabb volt a 34...B2b3 35.cxb3 (35.Bxc4 Ba3; 35.Bf3 c3 36.Kxa2 Bb2+ 37.Ka3 Bb1) 35...cxb3 folytatás.

Codenotti,M (2451) - Korpa,B (2461)
Szicíliai védelem [B80]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 a6 5.Hc3 Vc7 6.g3 Hc6 7.Fg2 d6 8.Hxc6 bxc6 9.0-0 Hf6 10.Ha4 e5

Többet játszották a 10...Fb7 11.c4 c5 12.Hc3 Fe7 13.f4 0-0 változatot.

11.c4 Fe7 12.Fe3 Bb8 13.Bc1 0-0 14.h3 Bd8 15.b3 Fe6 16.f4 exf4 17.gxf4 Va5 18.Fa7 Bb7 19.Fd4 He8 20.Ve2 Vc7?!

35. Mitropa-kupa Prága

21.c5 dxc5 22.Fxc5 Va5 23.Fxe7

Számításba jött a 23.f5 Fc8 24.Ve3 Fxc5 25.Bxc5 Bb5 26.Bxc6 Fb7 27.Bc2 folytatás.

23...Bxe7 24.Bfd1 Bxd1+ 25.Vxd1 Bd7 26.Vc2 g5?

35. Mitropa-kupa Prága

27.Vc5 Vd2? 28.Vxg5+

Mi volt nemzetközi mesterünk elképzelése a 28.f5 Hg7 29.Bf1 Hxf5 30.exf5 Fd5 31.Vf2 változatban?

28...Kh8 29.Vc5 Kg8? 30.f5 f6 31.Vc3 Ff7 32.Hc5 Vxc3 33.Bxc3 Bd1+ 34.Kh2 Bd2 35.a4 Hd6 36.Kg3 a5 37.Ff3 Kf8 38.Kf4 Ke7 39.Hd3 Bh2

35. Mitropa-kupa Prága

40.e5 fxe5+ 41.Kxe5 He8 42.Hf4 Bb2 43.Fxc6 Bxb3 44.Bxb3 Fxb3 45.Hd3 Hf6 46.Hc5 Fc2 47.Fb5 Fd1 48.Hb7 Hd7+ 49.Fxd7 Kxd7 50.Kf6 Kc6 51.Hxa5+ Kd5 52.Ke7 és sötét feladta

Brunello,M (2326) - Vajda,Sz (2345)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.d3 Hf6 5.c3 d6 6.Fb3 a5 7.a4 0-0 8.Fg5 h6 9.Fh4 Ve7 10.0-0 g5 11.Fg3 Fa7 12.Hbd2 Hd8 13.d4 exd4 14.Hxd4 Hc6 15.Hxc6 bxc6

35. Mitropa-kupa Prága

16.Be1

Marina Brunello a 16.e5 dxe5 17.Be1 e4 18.Hxe4 Hxe4 19.Vf3 Hd2 20.Bxe7 Hxf3+ 21.gxf3 Bb8 22.Fc4 Bxb2 23.Bxc7 folytatásban előnnyel játszhatott volna.

16...Fg4 17.Vb1?! Hh5 18.e5 d5 19.Vd3 Ve6 20.Hf3 Hxg3 21.hxg3 Ff5

Csapatversenyen a választott tervet sokszor befolyásolja, hogy a társak partijai miként alakulnak. 21...Vf5 22.Vxf5 Fxf5 23.Bac1 Bab8 24.Fc2 Fe6 folytatás is számításba jött.

22.Vd2 Bab8 23.Fa2 Fc5 24.Be2 Bb6 25.Hd4 Fxd4 26.Vxd4 Bfb8 27.c4

35. Mitropa-kupa Prága

27...Bb4 28.cxd5?! cxd5 29.Vc5? Bxa4 30.Kh2 Vg6 31.f3 Fe6 32.g4 Vd3 33.Bf2 Vd4 34.Vxd4 Bxd4 35.Bc1

35. Mitropa-kupa Prága

35...Bdb4 36.Bxc7 Bxb2 37.Bcc2 Bxc2 38.Bxc2 Bb5

Rögtön indulhatott volna az a gyalog.

39.Bd2 Kf8 40.g3 a4 41.f4 Fxg4 42.Fxd5 a3 43.Kg2

35. Mitropa-kupa Prága

43...Bb2 44.Bxb2 axb2 45.Fe4 f6 46.e6 Fxe6 47.Fb1 Ke7 48.Kf2 Kd6 49.Ke3 Kc5 50.f5 Fb3 51.Kd3 Kb4 és világos feladta

Gara,T (2359) - Zimina,O (2371)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Fc4 Fc5 5.c3 Hf6 6.cxd4 Fb4+ 7.Fd2 Fxd2+ 8.Hbxd2 d5 9.exd5 Hxd5 10.0-0 0-0 11.Bc1 h6

A főváltozat  11...Hb6 12.Fb3 a5 13.a4 Hd5 a 11...h6 helyett.

12.Be1 Fg4 13.h3 Fh5 14.Fxd5 Vxd5 15.Bc5 Fxf3 16.Hxf3 Vd6 17.Va4 Bfe8 18.Bec1 Be4 19.Vc2?! Bae8 20.g3

35. Mitropa-kupa Prága

20...Vf6

Olga Zimina a 20...Be2 21.Vd1 Bxb2 22.B1c2 Bxc2 23.Vxc2 Hxd4 24.Hxd4 Vxd4 25.Bxc7 Be1+ 26.Kg2 Vd5+ 27.f3 g6 folytatásban gyalogelőnnyel játszhatott volna.

21.He5? Hxe5 22.dxe5 B4xe5 23.Bxe5 Vxe5 24.Vxc7 Vxb2 25.a4 Vd2 26.a5 Vd5 27.Bb1 a6 28.Vc2 g6 29.Vc3 Vf5 30.Bxb7 Vxh3?! 31.Bb4 Bd8 32.Bd4 Bb8 33.Bb4 Bc8 34.Bc4 Bd8 35.Bd4 Be8 36.Bh4?! Ve6 37.Bxh6 Ve1+ 38.Vxe1 Bxe1+ 39.Kg2 Be5 40.Bh4 Bxa5 41.Bc4 Be5 42.Bc6 Be6 43.Bc7 Kg7

35. Mitropa-kupa Prága

44.Ba7

Aktív bástyával a végjáték döntetlent, s ezzel a második helyért vívott rangadó megnyerését ígérte.

44...g5 45.Kh3 Kg6 46.f4 f6 47.fxg5 Kxg5 48.Ba8 Bb6 49.Kg2 Kf5 50.Kf3 Ke5 51.Ke3 Kd5 52.Kd3 Bd6 53.Ba7 Kc5+ 54.Kc3 Bc6 55.Ba8 Kb6+ 56.Kb4 Kc7 57.g4 Kd6

35. Mitropa-kupa Prága

58.g5?

Érthetetlen hiba.

58...fxg5 59.Bg8 a5+ 60.Kxa5 Bc5+ 61.Kb4 Bf5

A világos király kizárva, többé az állás nem védhető.

62.Kc3 Ke5 63.Kd2 Kf4 64.Ke2 Kg3 65.Ke3 g4 66.Ke4  

35. Mitropa-kupa Prága

66...Bf7 67.Ke3 Be7+ 68.Kd2 Kf3 69.Bf8+ Kg2 70.Bg8 g3 71.Bf8 Kh2 72.Bh8+ Kg1 73.Bg8 g2 74.Kd3 Be5 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog