Help Sales ÁSZF

Női válogatottunk 1,5-0,5-re győzött, férficsapatunk 2-2-öt ért a csehekkel szemben

Címkék: 35. Mitropa-kupa Prága

A Mitropa-kupa nyolcadik fordulójában női válogatottunk 1,5-0,5-re legyőzte a cseh duót, megőrizte harmadik helyét. Vajda Szidónia ötödik játszmáját nyerte meg, Gara Tícia remizett. A befejező játéknapon együttesünk a két meccsponttal vezető németekkel játszik, a döntetlen már elsőségüket jelentené. Férficsapatunk nagy csatában döntetlent ért el a cseh első gárdával szemben. Erdős Viktor nyert, Papp Gábor és Kántor Gergely remizett, Horváth Ádám kikapott. Meglepetésre a németek elszenvedték első vereségüket, ezzel nyílt lett a bajnoki cím sorsa, sok függ a magyar-német mérközéstől. Az utolsó fordulót reggel 9 órától rendezik meg. 

35. Mitropa-kupa Prága

Negyedik győzelmét aratta női válogatottunk, a csapat motorja, Vajda Szidónia ötödik játszmáját nyerte meg, hét partijából 6 pontot gyűjtött. Meglepte Karolina Olsarovát a Ponziani megnyitással, kedvező állást ért el, majd egyre nagyobb fölénybe került. Gyorsabban is kasszírozhatta volna az egész pontot, de győzelme egy pillanatra sem forgott veszélyben.

Gara Tícia az éltáblán csak ötven százaléknál tart, hat szereplésén 3 pontnál. Joanna Worekkel szemben minimális előnyét nem tudta győzelemig fokozni.

A győzelemmel válogatottunk a harmadik helyen várja a befejező játéknapot, a két meccsponttal vezető németekkel mérkőzik meg. Ellenfelünk 1-1-gyel győztes lenne, nekünk ebben az esetben az osztrákokban kell bíznunk…

A 8. forduló eredményei:

Csehország – Magyarország  0,5 – 1,5

Joanna Worek (2363) – Gara Tícia (2359) döntetlen  (Grünfeld védelem, 38)

Vajda Szidónia (2345) – Karolina Olsarova (2253) 1 – 0 (Ponziani megnyitás, 46)

Németország – Svájc  1,5 – 0,5

Horvátország – Ausztria  0,5 – 1,5

Szlovákia – Lengyelország  2 - 0

Olaszország – Szlovénia  2 – 0

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

1

Németország

 * 

1

1

2

2

2

14

12,5

2

Olaszország

1

 * 

1

1

1

2

2

12

11,0

3

Magyarország

1

 * 

1

1

2

½

11

10,0

4

Szlovákia

1

½

1

 * 

½

2

10

9,5

5

Ausztria

0

1

1

 * 

0

½

1

7

6,5

6

Svájc

½

1

½

½

2

 * 

1

0

6

7,0

7

Csehország

½

0

½

½

1

 * 

2

1

6

7,0

8

Horvátország

0

½

½

½

0

 * 

6

6,0

9

Lengyelország

0

0

0

1

2

1

½

 * 

1

5

5,5

10

Szlovénia

½

0

½

½

½

½

1

 * 

3

5,0

Az utolsó forduló párosítása:

Magyarország – Németország

Szlovénia – Csehország

Lengyelország – Olaszország

Ausztria – Szlovákia

Svájc - Horvátország

Férficsapatunk nagy csatában érte el a 2-2-öt a csehek első együttesével szemben. A mérkőzés számunkra rosszul indult, hiszen a teljesen formán kívül játszó Horváth Ádám 29 lépésben szenvedett újabb vereséget. Kántor Gergely kicsit jobban állt, Erdős Viktorban is bízhattunk, Papp Gábor kis hátránnyal küzdött.

35. Mitropa-kupa Prága

Időzavarban Vlastimil Babula vesztőt húzott, Erdős Viktor harmadik győzelmének örülhetett, a kiegyenlítésnek. Viktor eddigi 7 partijából 5 pontot szerzett.

Kántor Gergely partija időzavarban kissé hullámzott, hol kisebb, hol nagyobb előnye volt a minőségelőnyös állásában, a vezércserével végképp kiengedte előnyét. Junior bajnokunk hatodszor remizett.

Az éltáblán Papp Gábor nagyot küzdve kiharcolta a döntetlent, a csehek így egy meccspont hátránnyal várhatják a befejező fordulót. A mai játéknap óriási meglepetését a svájci csapat győzelme jelentette.

A 8. forduló eredményei:

Csehország A – Magyarország  2 - 2

Zbynek Hracek  (2605) – Papp Gábor (2596) döntetlen (Spanyol megnyitás, 71)

Erdős Viktor (2579) – Vlastimil Babula (2549)1 – 0  (Vezérindiai védelem, 37)

Peter Michalik (2519) – Horváth Ádám (2515) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 29)

Kántor Gergely (2424) – Stepan Zilka (2533) döntetlen (Katalán megnyitás, 41)

Németország – Svájc  1,5 – 2,5

Horvátország – Ausztria  1 - 3

Szlovákia – Csehország B  1 - 3

Olaszország – Szlovénia  2,5 – 1,5

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

1

Németország

 * 

2

3

2

12

20,5

2

Csehország A

 * 

2

2

2

3

3

11

20,5

3

Ausztria

2

 * 

3

3

2

10

18,0

4

Olaszország

½

2

 * 

1

2

3

3

10

16,5

5

Horvátország

½

½

1

3

 * 

1

3

8

15,0

6

Svájc

½

1

2

 * 

1

7

14,5

7

Magyarország

2

2

1

 * 

2

2

3

6

15,0

8

Szlovénia

2

3

½

2

 * 

2

2

6

14,5

9

Csehország B

1

1

1

3

2

2

 * 

3

6

14,5

10

Szlovákia

2

1

1

½

1

2

1

 * 

4

11,0

Az utolsó forduló párosítása:

Magyarország – Németország

Szlovénia – Csehország A

Csehország B – Olaszország

Ausztria – Szlovákia

Svájc - Horvátország

Hracek,Z (2605) - Papp,G (2596)
Spanyol megnyitás [C77]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.d3 d6 7.c3 0-0 8.Hbd2 b5 9.Fc2 Be8 10.Be1 Ff8 11.Hf1 h6 12.d4 g6 13.Hg3 Fg7 14.d5 Hb8 15.a4 Fb7 16.Fd3 bxa4 17.Vxa4 c6 18.c4 c5

35. Mitropa-kupa Prága

19.Va5 Ve7 20.b4 Hbd7 21.Fe3 Bec8 22.Beb1 cxb4 23.Vxb4 Bc7 24.h3 Fc8 25.Va5 Hc5 26.Fc2 He8 27.Hd2 Kh7 28.Hb3 Hd7 29.Fd3 h5 30.Vd2 Vf8 31.He2 Fh6 32.Hc3 Bb8 33.Ha4 Bcb7 34.Ha5 Bxb1+ 35.Fxb1 Fxe3 36.Vxe3 Vh6 37.Vxh6+ Kxh6 38.Hc6 Bb7 39.Fd3

Időzavarban Hracek nem vállalkozott a 39.Hd8 Bb4 40.Hxf7+ Kg7 41.Hd8 Hb6 42.Hxb6 Bxb6 43.Fc2 folytatásra.

39...Kg7 40.h4 Kf8

35. Mitropa-kupa Prága

41.c5 Bc7 42.cxd6 Hxd6 43.Bb1 Bb7 44.Bxb7 Fxb7 45.f3 Ke8 46.Kf2 Fxc6 47.dxc6 Hf8 48.Fxa6 Kd8 49.Hc5 Kc7 50.Hd3 Kb6 51.Fb7 f6

35. Mitropa-kupa Prága

52.f4 exf4 53.Hxf4 Hxb7 54.cxb7 Kxb7 55.Hd5 Hd7 56.Ke3

35. Mitropa-kupa Prága

56...g5 57.g4 gxh4 58.gxh5 h3 59.Kf3 Kc6 60.Kg3 f5 61.h6 Hf8 62.He7+ Kd6 63.Hxf5+ Ke5 64.Kxh3 Kxe4 65.Kg4 Ke5 66.Kg5 He6+ 67.Kg6 Hf4+ 68.Kg7 Kxf5 69.h7 Hg6 70.h8V Hxh8 71.Kxh8 és döntetlen

Erdős,V (2579) - Babula,V (2549)
Vezérindiai védelem [E12]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.Ff4 Fb4+ 5.Hfd2 Hh5 6.Fg3 Fb7 7.e3 g6 8.a3 Hxg3 9.hxg3 Ff8 10.Hc3 Fg7 11.Vc2 0-0 12.Bd1 d6 13.Hf3 Hd7 14.Fe2 c5 15.dxc5 Hxc5 16.b4 Vf6

Számításba jött a 16...Fxc3+ 17.Vxc3 He4 18.Vb2 a5 19.0-0 axb4 20.axb4 f5 folytatás.

17.Bd4 Hd7 18.Hb5

35. Mitropa-kupa Prága

18...d5 19.cxd5 Fxd5 20.0-0 He5 21.Hxe5 Vxe5 22.Bd2 Bfc8 23.Vb1 a5 24.bxa5 Bxa5 25.Bfd1 Ff6

Figyelmet érdemelt a 25...Ff8 lépés.

26.Vb4 Fg7 27.Hd4 Vc7 28.Ff3 Ff8 29.Vb1 Fxf3 30.gxf3 Vb7

Mindketten időzavarba kerültek, egyenlő esélyű volt az állás.

35. Mitropa-kupa Prága

31.Kg2 Bd5 32.Hb5 Bxd2 33.Bxd2 Bc5 34.a4 Bc4?

 A kapkodásban a fölöslegesen csellengő bástya reményt adott.

35.Vd1

Számításba jött a 35.Hd6 Fxd6 36.Bxd6 Bxa4 37.Bxb6 Vd5 38.Bb8+ Kg7 39.Vb2+ e5 40.Be8 változat.

35...Vc6 36.Bd8

35. Mitropa-kupa Prága

36...Vb7??

Az időzavar megtette "jótékony" hatását. 36...Bc1 37.Vd6 Vxd6 38.Hxd6 Kg7 39.He8+ Kg8 40.f4 Fe7 41.Ba8 döntetlent ígért.

37.Vd6! és sötét feladta

Michalik,P (2519) - Horváth,Á (2515)
Szicíliai védelem [B47]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 Vc7 6.Vd3 a6 7.Hxc6 dxc6 8.Vg3 e5

A vezércsere kicsit rosszabb álláshoz vezetett volna.

9.f4 b5 10.Fe2 h5 11.fxe5 h4 12.Vf2 He7

35. Mitropa-kupa Prága

13.e6 Fxe6 14.Ff4 Va5 15.Vc5 Bc8 16.Fd6 Hg6 17.e5 Fxd6 18.exd6 0-0 19.0-0 Bfe8?!

Sötéttel a 19...h3 20.g3 f6 folytatás játszható volt.

20.Fh5 Hf8?

35. Mitropa-kupa Prága

21.Vf2 g6 22.He4 Hd7 23.Vxh4 Kg7 24.Hg5 Fc4 25.Fxg6! Vb6+ 26.Kh1 Bh8 27.Fh5 Bce8 28.Hxf7 Fxf1 29.Vg5+ és sötét feladta

Kántor,G (2424) - Zilka,S (2533)
Katalán megnyitás [E05]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Hf3 Fe7 5.Fg2 0-0 6.0-0 dxc4 7.Vc2 a6 8.a4 Fd7 9.Vxc4 Fc6 10.Fg5 a5 11.Hc3 Ha6 12.Fxf6 Fxf6 13.e4 Hb4 14.Bfd1 b6 15.He1 Fe7 16.d5 exd5

A cseh sakkozó úgy ítélte meg, hogy a minőségért elegendő ellenértéket kap.

17.exd5 Fd7

35. Mitropa-kupa Prága

18.d6 Fxd6 19.Fxa8 Vxa8 20.Hb5 Fe6 21.Ve2 Fb3?! 22.Bdc1 Be8 23.Vd2 Vd8 24.Hxd6 cxd6 25.Hd3 Ha6

35. Mitropa-kupa Prága

26.Hf4

Jelentősebb volt az előny a 26.Ba3 Fe6 27.Hf4 Hc5 28.Be1 változatban.

26...Hc5 27.h4 Vd7 28.Hd5 Vc6 29.He3 h6 30.Hf5

A fenyegető időzavar árnyékában hullámzott a parti.

30...Fe6 31.Hd4 Vd5 32.Be1 Bf8 33.Kh2 Fc8 34.Ve3 Fd7 35.He2 Vf5 36.Hd4 Vh3+ 37.Kg1 Fxa4 38.Vf3 Fd7 39.Be7 Fg4 40.Vg2

Az időkontroll előtti utolsó lépés kiengedte az előnyt. 40.Vc6 He6 41.Hxe6 Fxe6 42.Bd1 d5 43.Vxb6 jó esélyt adott.

40...Vxg2+ 41.Kxg2 Fd7 és döntetlen

Worek,J (2363) - Gara,T (2359)
Grünfeld védelem [D73]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hf3 Fg7 4.g3 c6 5.Fg2 d5 6.b3 dxc4 7.bxc4 c5 8.0-0 0-0 9.Fb2 Vb6 10.Vb3 Hc6

Szupernagymesterek is kedvelik a 10...He4 11.e3 Hc6 12.He5 Hd6 13.Hxc6 bxc6 változatot.

11.dxc5 Vxb3 12.axb3 Hd7 13.Fxg7 Kxg7 14.Hc3 Hxc5 15.Hd2 Bd8 16.Ba2 Hb4 17.Bb2 Fd7 18.Ba1 Fc6 19.Fxc6 Hxc6

Tícia nyugodtan játszhatta partiját, hiszen Szidónia már nyerésre állt.

20.Hde4 Ha6 21.Kg2 h6 22.Ha4 b6 23.h4 Hab4 24.Hec3 Bab8 25.Hd1 Bd7 26.He3 e6 27.Hc3 Bbd8 28.Hc2 Hxc2 29.Bxc2 Bd2 30.Baa2 Bxc2 31.Bxc2 Hb4 32.Bb2 f5 33.Ha2 Hc6 34.Hc3 Hb4 35.Ha2 Hc6 36.Hc3 Hb4 37.Ha2 Hc6 38.Hc3 és döntetlen

Vajda,Sz (2345) - Olsarova,K (2253)
Ponziani megnyitás [C44]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.c3 Hf6 4.d4 Hxe4 5.d5 Hb8 6.Hxe5 Fd6 7.Hc4 0-0 8.Hxd6 Hxd6 9.Fd3 Be8+ 10.Fe3 Vf6 11.0-0 Hf5 12.Fxf5 Vxf5 13.Ha3 d6 14.Hb5 Ha6 15.a4 Vg6 16.Be1 Ff5 17.f3 h5 18.Vd2 Bad8 19.b4 c6 20.Hxa7 Fd7 21.Fb6 Ba8

35. Mitropa-kupa Prága

22.b5

Az oly fölényes állásban bizonytalankodás. 22.dxc6 bxc6 23.Bxe8+ Bxe8 24.b5 Hb8 25.Ff2 sima nyerést adott.

22...Bxe1+ 23.Bxe1 Hb8? 24.bxc6

A 24.dxc6 bxc6 25.c4 változatban roboghattak volna a gyalogok.

24...bxc6 25.a5 Kh7 26.c4 c5 27.Vf4 Ha6 28.Hb5 Fxb5 29.cxb5 Hb4 30.Ve4 Hc2 31.Bb1 He3  

35. Mitropa-kupa Prága

32.Bb3

Azonnal nyert a 32.Vxg6+ Kxg6 33.Fxc5 Hxd5 34.b6 folytatás.

32...Hf5 33.a6 f6 34.g4 Hd4 35.Vxg6+ Kxg6 36.gxh5+ Kf5 37.Bb1 He2+ 38.Kf2 Hc3 39.Bb3 Hxd5 40.Fa5 c4 41.Bb1 c3 42.Bc1 Bc8 43.b6 Bc5 44.b7 Bb5

35. Mitropa-kupa Prága

45.a7 Bb2+ 46.Kg1 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog