Help Sales ÁSZF

Női csapatunk szárnyal, kettős győzelem a sakkolimpia negyedik játéknapján

Címkék: sakkolimpia, Sakkolimpia Tromsø

A Tromsøben zajló sakkolimpia negyedik fordulójában ismét kettős magyar sikernek örülhettünk. Női válogatottunk Kubát  3-1-re győzte le, Gara Anita és Gara Tícia nyert, Hoang Thanh Trang és Mádl Ildikó remizett. A negyedik csapatgyőzelemmel együttesünk a harmadik helyről várja a szintén hibátlan Irán elleni meccsét. Férficsapatunk Portugália ellen 3,5-0,5-re győzött, Balogh Csaba, Almási Zoltán és Polgár Judit kényszerítették megadásra ellenfeleiket, Lékó Péter döntetlennel zárta partiját. A spanyolokkal vívják ötödik mérkőzésüket.

Férficsapatunknak nem okozott nehézséget a portugálok legyőzése. Sakkozóik ritka nyitásokkal, változatokkal próbálkoztak, de kisebb-nagyobb küzdelem után megadásra kényszerültek. Az éltáblán Lékó Péter kis előnyét nem tudta győzelemig fokozni, Paulo Dias értékes döntetlennek örülhetett. Balogh Csaba típus minőségáldozattal került fölénybe, válogathatott a jobbnál jobb folytatások között, végül bástyavégjátékban érvényesítette anyagi előnyét.

Almási Zoltán túltette magát az előző napi „sakkvakságán”, Sergio Rocha furcsa nyitására a sakkozás klasszikus elveivel került előnybe. A különböző színű futós végjátékban szabadgyalogjai eldöntötték a parti sorsát. Polgár Judit pihenőnapja után megszerezte harmadik győzelmét is, Hugo Lima Santost könnyedén győzte le. Meglepő módon a nagy arányú nyerés ellenére válogatottunk csak négy helyet lépett előre a tabellán.

A negyedik forduló legértékesebb sikerét az azeriek érték el, legyőzték a harmadik játéknapon a címvédő örmények ellen diadalmaskodó francia négyest. Három döntetlen mellett Sahriyar Mamedgyarov sötéttel nyert Maxime Vachier-Lagrave ellen.

Az azeriekhez hasonlóan a szerb és a bolgár együttes nyerte meg negyedik meccsét is. A rajtlistát vezető orosz válogatott meccse Kínával szemben négy remivel lett 2-2. Vlagyimir Kramnyik jobb állásában hibázott, a fél pontért kellett megküzdenie. Alekszandr Griscsuk pedig egyenesen vesztést úszott meg.

Magnus Carlsen hátán viszi a norvég válogatottat, Radoslaw Wojtaszek skalpját is begyűjtötte. Az egyik legnagyobb meglepetést a török négyes okozta, az olaszoknál csak világklasszisuk, Fabiano Caruana remizett.

 

A 4. forduló érdekesebb eredményei:

Portugália – Magyarország 0,5 – 3,5

Paulo Dias (2416) – Lékó Péter (2740) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 38)

Balogh Csaba (2637) – Jorge Viterbo Ferreira (2413) 1 – 0 (Modern védelem, 53)

Sergio Rocha (2392) – Almási Zoltán (2690) 0 – 1 (Szabálytalan megnyitás, 70)

Polgár Judit (2676) - Hugo Lima Santos (2266) 1 - 0 (Modern védelem, 35)

 

T.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

1

Franciaország

10½

6

:

6

10

Azerbajdzsán

2

Szerbia

10½

6

:

6

10

Csehország

3

Norvégia

5

:

5

9

Lengyelország

4

Oroszország

11½

6

2

:

2

6

10

Kína

5

Hollandia

10½

6

2

:

2

6

10

Izrael

6

Bulgária

10

6

:

6

10½

Románia

7

Üzbegisztán

6

2

:

2

5

10

Németország

8

Törökország

9

5

:

½

5

10

Olaszország

9

Grúzia

10

5

:

5

9

Mexikó

10

Belgium

5

:

5

9

Svájc

11

Kazahsztán

5

:

5

Moldávia

12

Kuba

10

5

:

5

9

India

13

Paraguay

9

5

½

:

5

10

Vietnam

14

Anglia

9

5

3

:

1

5

Lettország

15

Banglades

8

5

1

:

3

5

9

Ukrajna

16

Argentína

9

4

:

5

Görögország

17

Horvátország

8

4

:

½

4

Mongólia

18

Ecuador

8

4

:

4

9

Dánia

19

Dél-Afrika

4

1

:

3

4

Egyesült Államok

 

Az élcsoport állása:

H.

Csapat

Ford.

    + 

    = 

    - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Azerbajdzsán

4

4

0

0

8

51.0

12.5

2

Bulgária

4

4

0

0

8

47.5

12.5

3

Szerbia

4

4

0

0

8

47.0

13.0

4

Oroszország

4

3

1

0

7

59.0

13.5

5

Hollandia

4

3

1

0

7

53.0

12.5

6

Üzbegisztán

4

3

1

0

7

47.0

11.5

7

Kína

4

3

1

0

7

45.0

12.0

8

Izrael

4

3

1

0

7

45.0

12.0

9

Törökország

4

3

1

0

7

43.5

12.5

10

Kazahsztán

4

3

1

0

7

43.5

12.0

11

Grúzia

4

3

1

0

7

42.5

12.5

12

Ukrajna

4

3

1

0

7

42.0

12.0

13

Vietnam

4

3

1

0

7

39.5

13.5

14

Anglia

4

3

1

0

7

39.0

12.0

15

Norvgia

4

3

1

0

7

37.5

10.0

16

Belgium

4

3

1

0

7

36.5

12.0

17

Kuba

4

3

1

0

7

34.5

12.5

18

Németország

4

2

2

0

6

44.0

12.0

19

Horvátország

4

3

0

1

6

44.0

11.5

20

Franciaország

4

3

0

1

6

43.0

12.0

21

Csehország

4

3

0

1

6

41.0

11.5

22

Örményország

4

3

0

1

6

40.0

12.5

 

 

 

 

 

 

 

 

31

Magyarország

4

3

0

1

6

36.5

11.5

 

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

 

T.

Rajtl.

Csapat

Pont

MP

:

MP

Pont

Csapat

Rajtl.

1

8

Azerbajdzsán

12½

8

:

8

13

Szerbia

29

2

1

Oroszország

13½

7

:

8

12½

Bulgária

18

3

4

Örményország

12½

6

:

7

10

Norvégia

14

4

7

Kína

12

7

:

7

12½

Hollandia

11

5

2

Ukrajna

12

7

:

7

11½

Üzbegisztán

33

6

9

Izrael

12

7

:

7

12½

Kuba

13

7

49

Kazahsztán

12

7

:

7

12½

Törökország

26

8

21

Grúzia

12½

7

:

7

12

Belgium

44

9

31

Vietnam

13½

7

:

7

12

Anglia

10

10

12

Németország

12

6

:

6

11½

Katar

57

11

54

Macedónia

6

:

6

11½

Horvátország

24

12

3

Franciaország

12

6

:

6

11½

Argentína

35

13

16

Csehország

11½

6

:

6

Svédország

34

14

58

Norvégia2

11½

6

:

6

12

Szlovénia

28

15

32

Románia

12

6

:

6

11

Nicaragua

109

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

5

Magyarország

11½

6

 

6

10

Spanyolország

17

 

Női sakkolimpia

Szárnyal női csapatunk, negyedszer is nyerni tudtak. Három könnyebb ellenfél után Kuba következett. A végső sikert már az első kt óra után biztosra vehettük, csak a „gólarány” volt kétséges. Hoang Thanh Trang kedvezőbb végjátékát nem tudta győzelemre vezetni. Mádl Ildikó is először remizett, Yaniet Marrero Lopez kiskombinációval egyenlítette ki esélyeit. Gara Anita taktikai csapással juttatta vezetéshez válogatottunkat. Tícia gyalogelőnyét biztos kézzel vezette győzelemre.

Válogatottunk a szintén hibátlan Iránnal játssza következő meccsét. A kínaiak magabiztosan lépkednek előre, korántsem ennyire meggyőző a címvédő orosz csapat teljesítménye. Pontot vesztettek a grúzok, javítottak az ukránok. Nagy a bánat az örmény női csapatnál, „kiütéses” vereséget szenvedtek a sokat fejlődött indonéz sakkozónőktől.

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Magyarország - Kuba  3 – 1

Hoang Thanh Trang (2485) - Lisandra Teresa Ordaz Valdes (2345) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 90)

Yaniet Marrero Lopez (2324) – Mádl Ildikó (2347) döntetlen  (Szicíliai védelem, 35)

Gara Anita (2327) - Yanira Vigoa Apecheche  (2317) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 35)

Maritza Arribas Robaina (2291) – Gara Tícia (2291) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 51)

 

T.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

1

Irán

12

6

:

½

6

10½

Szlovákia

2

Norvégia

8

4

1

:

3

4

Csehország

3

Kína

11

6

:

½

6

10½

Azerbajdzsán

4

Indonézia

10½

6

:

½

6

11

Örményország

5

Németország

6

:

6

10½

Oroszország

6

Hollandia

9

6

2

:

2

6

10½

Grúzia

7

Magyarország

11

6

3

:

1

6

10

Kuba

8

Fülöp-szigetek

5

0

:

4

5

8

Spanyolország

9

Bulgária

5

:

5

8

Lengyelország

10

Kolumbia

10

5

1

:

3

5

Kazahsztán

11

India

5

:

5

Szerbia

12

Ukrajna

9

5

3

:

1

5

Törökország

 

Az élcsoport állása:

 

H.

Csapat

Ford.

    + 

    = 

    - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

Kína

4

4

0

0

8

63.0

14.5

18.00

2

Indonézia

4

4

0

0

8

52.0

14.0

16.00

3

Magyarország

4

4

0

0

8

46.0

14.0

14.00

4

Oroszország

4

4

0

0

8

46.0

13.0

16.00

5

Irán

4

4

0

0

8

45.5

15.5

12.00

6

Grúzia

4

3

1

0

7

47.0

12.5

17.00

7

Hollandia

4

3

1

0

7

47.0

11.0

19.00

8

Spanyolország

4

3

1

0

7

46.0

12.0

16.00

9

Ukrajna

4

3

1

0

7

44.0

12.0

17.00

10

Szerbia

4

3

1

0

7

40.0

11.0

15.00

11

Lengyelország

4

3

1

0

7

37.5

10.5

16.00

12

Kazahsztán

4

3

1

0

7

35.0

11.5

14.00

 

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

T.

Rajtl.

Csapat

Pont

MP

:

MP

Pont

Csapat

Rajtl.

1

23

Indonézia

14

8

:

8

14½

Kína

1

2

112

Barbados

8

4

:

4

9

Norvégia

38

3

13

Magyarország

14

8

:

8

15½

Irán

21

4

2

Oroszország

13

8

:

7

12½

Grúzia

4

5

11

Spanyolország

12

7

:

7

11

Hollandia

16

6

15

Szerbia

11

7

:

7

12

Ukrajna

3

7

8

Lengyelország

10½

7

:

7

11½

Kazahsztán

17

8

9

Franciaország

12½

6

:

6

11

Németország

12

9

40

Fehéroroszország

13

6

:

6

11

Románia

6

10

22

Azerbajdzsán

11

6

:

6

12

Egyesült Államok

7

 

Dias,P (2416) - Lékó,P (2740)
Nimzoindiai védelem [E32]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 0-0 5.a3 Fxc3+ 6.Vxc3 b6 7.Fg5 Fb7 8.f3 d5 9.e3 Hbd7 10.cxd5 exd5 11.Fd3 Be8 12.He2 h6 13.Fh4 Ve7 14.Ff2 c5 15.0-0 a5 16.Hg3 Fa6 17.Fxa6 Bxa6

18.e4! dxe4 19.fxe4 Hxe4 20.Hxe4 Vxe4 21.dxc5 Hxc5 22.Bae1 Va8 23.Bxe8+ Vxe8 24.Fxc5 bxc5 25.Vxc5 a4 26.Bc1 Ba8 27.h3 Bb8 28.Kh1 Bd8 29.Kh2 g6 30.Vc7 Ba8 31.Bc5 h5 32.Ve5 Vf8 33.Bb5 Vc8 34.Bb4 Vc2 35.Bb7 Vc4 36.Bb4 Vc2 37.Bb7 Vc4 38.Bb4 Vc2 és döntetlen

 

Balogh,Cs (2637) - Ferreira,J (2413)
Modern védelem [B06]

1.e4 g6 2.d4 Fg7 3.Hc3 d5 4.exd5 Hf6 5.Fc4 Hbd7 6.Hf3 Hb6 7.Fb3 0-0 8.0-0 a5 9.a3 a4 10.Fa2 Hbxd5 11.Hxd5 Hxd5 12.Be1 c6 13.He5 Fe6 14.c3 Hc7 15.Fxe6 Hxe6 16.Hg4 Vb6 17.Hh6+ Fxh6 18.Fxh6 Bfd8

 

19.Bxe6!

Balogh Csaba típus minőségáldozattal került előnybe.

19...fxe6 20.Ve2 Kf7 21.Be1 Vb3 22.c4 Bd6 23.d5

Jobb volt a 23.Ff4 Bad8 24.Fxd6 Bxd6 25.g3 folytatás.

23...cxd5 24.c5 Bda6 25.Ve5 Vc2

26.Vg7+ Ke8 27.Fg5 Vxc5 28.Vxh7 Bc8 29.h4 Kd7 30.Vxg6 Vd6 31.h5 e5 32.Vg7 e4 33.h6 Baa8 34.h7 Ve6 35.Bd1

Még erősebb volt a 35.Bc1 Bxc1+ 36.Fxc1 Vf6 37.Vg8 Bf8 38.Vxd5+ Vd6 39.Vxb7+ Ke6 40.Vxe4+ folytatás.

35...Bf8 36.Fxe7!? Bf7 37.Vg8?! Bxg8 38.hxg8V Bxe7?

Többé nem volt gond a parti megnyerése. A 38...Kxe7 39.Vg5+ Kd6 40.Ve3 Vf5 változatban sötét küzdhetett volna.

39.Bxd5+ Kc6 40.Vxe6+ Bxe6 41.Ba5 e3 42.fxe3 Be4 43.Kf2 Bc4 44.Kg3 b5 45.Ba8 Kd5 46.Bb8 Bc5 47.Kf4 Kc4 48.g4 Kb3 49.g5 Kxb2 50.g6 Bc1 51.g7 Bf1+ 52.Ke5 Bg1 53.Bxb5+ Kxa3 és sötét feladta

 

Rocha,S (2392) - Almási,Z (2690)
Szabálytalan megnyitás [C20]

1.e4 e5 2.Fb5 Hf6 3.d4 c6 4.dxe5 Hxe4 5.Fd3 Hc5 6.Hf3 d5 7.0-0 Fe7 8.h3 0-0 9.Hc3 Hbd7 10.He2 f6 11.exf6 Hxf6 12.Hed4 Hxd3 13.Vxd3 He4

Zoli kényelmes állással jött ki a meglehetősen furcsa nyitásból.

14.He5 Fd6 15.f4 Fxe5 Számításba jött a 15...g5 16.c4 gxf4 17.cxd5 cxd5 18.Hef3 Vb6 folytatás is.

16.fxe5 Bxf1+ 17.Vxf1 c5 18.Hf3 Fe6 19.Ff4 Vb6 20.Vc1 Bf8 21.Kh2 d4 22.a4 c4 23.Ba3 Vc5 24.c3

24...d3 25.Ve3 Vd5 26.Ba1 Fd7 27.Hd2 Hxd2 28.Vxd2 a5 29.Fg3 Be8 30.Ff4 Fc6 31.Fg3 h6 32.Ff4 Be6 33.Bf1 Fxa4 34.Bf3 Bg6 35.Bg3 Bxg3 36.Fxg3 Fc6 37.Ff4 g5 38.Fe3 Vxe5+ 39.Kg1 Vg3 40.Vf2 Vxf2+

A vezércserével nagymesterünk  a pozíciós megoldást választotta, a különböző színű futós végjátékban sem könnyebbedett a portugál sakkozó helyzete.

41.Kxf2 Kh7 42.g3 Kg6 43.Fb6 Kh5 44.Fe3 Fd7 45.h4 gxh4 46.gxh4 b5 47.Ke1 b4 48.cxb4 axb4 49.Kd2

49...c3+ 50.bxc3 b3 51.Kc1 Fe6 52.c4 Fxc4 53.Fd2 Kg6 54.Fc3 Kf5 55.Fg7 h5 56.Fh8 Kg4 57.Ff6 Fa6 58.Kd2 b2 59.Fxb2 Kxh4 60.Ke3 Kg4 61.Ff6 h4 62.Fc3 Kg3 63.Fe1+ Kh3 64.Ff2 Kg4 65.Fg1 h3 66.Fh2 Kf5 67.Fc7 Ke6 68.Fh2 Kd5 69.Fg1 Kc4 70.Kd2 Fb7 és világos feladta

 

Polgár,J (2676) - Santos,H (2266)
Modern védelem [B06]

1.e4 g6 2.d4 Fg7 3.Hc3 d5 4.exd5 Hf6 5.Fc4 Hbd7 6.Hf3 Hb6 7.Fb3 0-0 8.0-0 a5 9.a4 Hbxd5 10.Hxd5 Hxd5 11.h3 c6 12.Be1 Be8 13.Fg5 Ff5 14.Vd2 Vb6 15.Bad1 Vb4 16.Ve2 Fe6 17.Fd2 Vb6

 

18.Hg5 Fd7 19.Vf3 Ff6 20.c4 Fxg5 21.Fxg5 Hf6 22.c5 Vd8 23.Fxf6

Judit a prózai megoldást választotta a 23.d5 Hxd5 24.Bxd5 cxd5 25.Fxd5 Ff5 26.g4 helyett.

23...exf6 24.Bxe8+ Fxe8 25.d5 Fd7 26.d6 Fe6 27.Be1 Vd7 28.Fxe6 fxe6 29.Vxf6 Be8 30.Vc3 b6 31.cxb6 Vxd6 32.Vxa5 Vd4 33.b4 Bb8 34.Vc5 Vd8 35.a5 és sötét feladta

Gara,A (2327) - Vigoa Apecheche,Y (2317)
Szicíliai védelem [B50]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.b3 Hc6 4.Fb2 d6 5.d4 cxd4 6.Hxd4 Hxd4 7.Vxd4 Hf6 8.Hc3 Fe7 9.Fb5+ Fd7 10.Fxd7+ Vxd7 11.Bd1 Vc6 12.0-0 0-0 13.Bfe1 Bfd8 14.Bd3 e5 15.Ve3 b5 16.Be2 b4 17.Hd5 Hxd5 18.Bxd5 Va6 19.c4 bxc3 20.Fxc3 Bdc8 21.Bed2 h6 22.h4 Vc6 23.Fb2 a5 24.a4 Bcb8 25.g3 Bb6 26.B2d3 Vb7?

 

27.Fxe5! dxe5 28.Bd7 Fg5 29.hxg5

Kellemes gond volt, hogy Anita melyik nyerést válassza. 29.Vf3 Fe7 30.Bxb7 Bxb7 31.Vh5 is elég meggyőző volt.

29...Va6? 30.Vf3 Bf8 31.Bxf7! Bxf7 32.Bd8+ Kh7 33.Vxf7 hxg5 34.Bg8 Bg6 35.Ve8 és sötét feladta

Arribas Robaina,M (2291) - Gara,T (2321)
Szicíliai védelem [B51]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.Fb5+ Hd7 4.0-0 Hgf6 5.Be1 a6 6.Fxd7+ Fxd7 7.c3 Fc6 8.d4 Fxe4 9.Fg5 Fg6 10.Hbd2 Vc7 11.dxc5 Vxc5 12.Fxf6 gxf6 13.He4 Fxe4 14.Bxe4 0-0-0 15.Vd3 d5 16.Bh4 h6 17.Bd1 e6 18.c4 Fe7 19.Ve2? dxc4 20.Bxd8+ Bxd8 21.Bxc4 Bd1+ 22.Vxd1 Vxc4

Tícia gyalogot nyert, anyagi előnyét jó technikával érvényesítette.

23.b3 Vc3 24.He1 f5 25.g3 Kc7 26.Hd3 e5 27.Ve2 f6 28.Kg2 Vc6+ 29.Kg1 Ve4 30.Vd1 Kb6 31.Hb2 Ka7 32.Hd3 Vd4 33.Vc2 Fd8 34.Hc5 Fb6 35.Hd3 f4 36.Hb2 e4 37.gxf4 e3 38.fxe3 Vxe3+ 39.Kg2 Vxf4 40.Hd3 Vg4+ 41.Kf1 Vg1+ 42.Ke2 Vxh2+ 43.Kd1 Vxc2+ 44.Kxc2 h5 45.Hf4 h4 46.Kd3 Fc7 47.Hh3 f5 48.Kd4 Kb6 49.Kd5 Fg3 50.a4 f4 51.Hg5 f3 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Férficsapatunk Azerbajdzsánnal 2-2-öt játszott, Gledura negyedik partiját is megnyerte
2021. 11. 16.

Férficsapatunk bravúros győzelmet ért el, női együttesünk 2-2-öt játszott a franciákkal
2021. 11. 15.

 Férfi válogatottunk 3-1-re legyőzte Szlovéniát, női együttesünk 3-1-re kikapott a lengyel csapattól
2021. 11. 14.

A 23. csapat Európa-bajnokságon válogatottjaink magabiztos győzelmekkel rajtoltak
2021. 11. 13.

A csapat Európa-bajnokságon a címvédő orosz válogatottak vezetik a rajtlistákat
2021. 11. 11.

Az ukrán Sevcsenko győzött a "rigai varázsló", Mihail Tal emlékére rendezett villámversenyen
2021. 11. 10.

Firouzja szenzációs sikere, tornagyőztesként, Caruana ezüstérmesként lett világbajnokjelölt
2021. 11. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog