Help Sales ÁSZF

Női csapatunk másodszor is 4-0-ra nyert, férfi válogatottunk 2,5-1,5-re győzött

Címkék: sakkolimpia

A norvégiai Tromsøben zajló 41. sakkolimpia második fordulójában női válogatottunk 4-0-ra legyőzte Libanont. Hoang Thanh Trang, Gara Anita, Gara Tícia és Papp Petra alkotta a győztes csapatot. Férfi együttesünk 2,5-1,5-re nyert a venezuelai négyes ellen, Almási Zoltán és Polgár Judit győzött, Lékó Péter remizett, nagy meglepetésre Rapport Richárd világossal játszva vereséget szenvedett. A második játéknap már bővelkedett meglepetésekben, a legnagyobb szenzációt az ukránok pontvesztése jelentette a norvégok második csapatával szemben. Az oroszok, a kínaiak, az azeriek fél-fél pontot elhullajtottak, az örmények és  az amerikaiak egyet-egyet. A nőknél a kínaiak és az oroszok is hibátlanok. Férficsapatunk a harmadik fordulóban már rangadót játszik a kínaiakkal, a nők a norvégokkal mérkőznek meg.

 

Fordulatos, hibákkal tarkított küzdelmek után férfi válogatottunk minimális arányú győzelmet aratott Venezuela ellen. Az éltáblánál ezúttal már Lékó Péter ült, kis előnyét nem tudta győzelemig fokozni. Almási Zoltán minőségáldozattal jutott remek ellenjátékhoz, a középen rekedt világos király nem is tudott megbirkózni a fenyegető veszélyekkel.

 

Hidegzuhanyként hatott Rapport Richárd veresége. A Réti megnyitás került terítékre, eredeti játékfelépítést láttunk. Ricsi a vezérszárnyon nem tudott áttörni, míg Jan Arnando Rohl Montes a királyszárnyon nyomult előre. Élő-pontjához hű maradt, a sorozatos cserék után már  egyenlőek voltak az esélyek, az elhibázott vezércserét kövezően ismét aggódni kellett, majd ismét megvolt a döntetlen. Ekkor már végzetes hiba következett, vereség a vége,

Polgár Judit a kedvenc szicíliai védelmet játszotta meg, kockáztatott hosszúra sáncolt, Mindketten játszhattak volna jobban, majd a játszma kritikus állásában Judit elnézte a d6 lépést. Reménytelennek tűnt a helyzete, amikor Andres Guerrero Vargas nyerő helyett vesztőt húzott.

 

A játéknap óriási meglepetését az ukránok pontvesztése jelentette, a norvég második csapat sikere kárpótlást jelentett Magnus Carlsenék szerény 2-2-es eredményéért, a világbajnoknak egy pillanatig sem volt nyerési esélye Tomy Nyback ellen. Vaszilij Ivancsuk nagyon benézte, hogy a világos bástyák betörése után védhetetlen lesz pozíciója, Az örményeknél Lev Aronjan és Szergej Movszeszjan csak remizett, az oroszoknál Jan Nepomnjacsij hullajtott el fél pontot. A harmadik fordulóban már érdekes rangadókra is sor kerül, Lékóék a kínaiakkal játszanak fontos meccset.

 

A 2. forduló érdekesebb eredményei:

Magyarország – Venezuela  2,5 – 1,5

Lékó Péter (2740) – Eduardo Iturrizaga Bonelli (2653) döntetlen

Almási Zoltán (2690) – Felix Jose Ynoiosa Aponte (2448) 1 – 0

Rapport Richárd (2704) – Juan Armando Rohl Montes (2390) 0 – 1

Polgár Judit (2676) – Andres Guerrero Vargas (2318) 1 – 0

 

Oroszország – Katar 3,5 – 0,5

Norvégia2 – Ukrajna 2 –

Finnország – Norvégia  2 – 2

Franciaország – Mongólia 4 – 0

Ausztrália – Örményország 1 – 3

Kolumbia – Egyesült Államok  1 – 3

Kína – Albánia 3,5 – 0,5

Skócia – Azerbajdzsán 0,5 – 3,5

Izrael – Tadzsikisztán 3,5 – 0,5

Singapore – Anglia 1 – 3

Hollandia – Ecuador  4 – 0

Norvégia3 – Németország 0 – 4

Kuba – Portugália 4 - 0

 

Az élcsoport állása:

 

Hely.

Rajtl.

 

Ország

Ford.

    + 

    = 

    - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

3

Franciaország

2

2

0

0

4

8.0

8.0

2

11

Hollandia

2

2

0

0

4

8.0

8.0

3

12

Németország

2

2

0

0

4

8.0

8.0

4

13

Kuba

2

2

0

0

4

8.0

8.0

5

20

Olaszország

2

2

0

0

4

8.0

8.0

6

21

Grúzia

2

2

0

0

4

8.0

8.0

7

29

Szerbia

2

2

0

0

4

8.0

8.0

8

31

Vietnam

2

2

0

0

4

8.0

8.0

9

1

Oroszország

2

2

0

0

4

8.0

7.5

10

7

Kína

2

2

0

0

4

8.0

7.5

11

8

Azerbajdzsán

2

2

0

0

4

8.0

7.5

12

9

Izrael

2

2

0

0

4

8.0

7.5

13

16

Csehország

2

2

0

0

4

8.0

7.5

14

18

Bulgária

2

2

0

0

4

8.0

7.5

15

30

Brazília

2

2

0

0

4

8.0

7.5

16

4

Örményország

2

2

0

0

4

8.0

7.0

17

6

Egyesült Államok

2

2

0

0

4

8.0

7.0

18

10

Anglia

2

2

0

0

4

8.0

7.0

19

15

Lengyelország

2

2

0

0

4

8.0

7.0

20

26

Törökország

2

2

0

0

4

8.0

7.0

21

51

Svájc

2

2

0

0

4

8.0

7.0

22

5

Magyarország

2

2

0

0

4

8.0

6.5

 

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

 

T.

Rajtl.

 

Ország

Pont

MP

:

MP

Pont

Ország

 

Rajtl.

1

4

Örményország

7

4

:

4

8

Franciaország

3

2

6

Egyesült Államok

7

4

:

4

8

Hollandia

11

3

14

Norvégia

3

:

3

6

Montenegró

53

4

12

Németország

8

4

:

4

7

Anglia

10

5

15

Lengyelország

7

4

:

4

8

Kuba

13

6

20

Olaszország

8

4

:

4

7

India

19

7

26

Törökország

7

4

:

4

8

Grúzia

21

8

43

Izland

7

4

:

4

8

Szerbia

29

9

51

Svéjc

7

4

:

4

8

Vietnam

31

10

54

Macedónia

7

4

:

4

Oroszország

1

11

5

Magyarország

4

:

4

Kína

7

12

8

Azerbajdzsán

4

:

4

Horvátország

24

13

27

Fehéroroszország

4

:

4

Izrael

9

14

16

Csehország

4

:

4

Irán

39

15

18

Bulgária

4

:

4

6

Spanyolország

17

 

Női csapatunk kihasználta kedvező párosítását, Libanon ellen is 4-0-ra győzött. Ismét Papp Petra nyert először, sorban a társak is követték. A harmadik játéknapon a norvégokkal küzdenek meg a  tv-kamerák előtt.

A kínaiak könnyebben, az oroszok kicsit nehezebben érvényesítették a papírformát. Az ukránoktól az ausztrálok, a grúzoktól a montenegróiak „csentek el” egy pontot.

 

A 2. forduló érdekesebb eredményei:

Magyarország – Libanon  4 – 0

Hoang Thanh Trang (2485) – Knarik Mouradian (2188) 1 – 0

Gara Anita (2327) – Elena Nekresova (2076) 1 – 0

Gara Tícia (2321) – Maya M Jalloul (1922) 1 – 0

Papp Petra (2274) – Danielle Bedrosian (1715) 1 – 0

 

Kína – Venezuela 4 – 0

Ecuador -. Norvégia  0 – 4

Brazília – Oroszország 0 – 4

Ukrajna – Ausztrália 3 – 1

Montenegró – Grúzia 1 – 3

India – Dánia 3,5 – 0,5

Egyesült Államok – Belgium 3 – 1

Banglades – Örményország 0 – 4

Egyiptom – Németország 1,5 – 2,5

 

Az élcsoport állása:

 

H.

Rajtl.

 

Ország

Ford.

    + 

    = 

    - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

1

Kína

2

2

0

0

4

8.0

8.0

2

2

Oroszország

2

2

0

0

4

8.0

8.0

3

10

Örményország

2

2

0

0

4

8.0

8.0

4

13

Magyarország

2

2

0

0

4

8.0

8.0

5

21

Irán

2

2

0

0

4

8.0

8.0

6

22

Azerbajdzsán

2

2

0

0

4

8.0

8.0

7

23

Indonézia

2

2

0

0

4

8.0

8.0

8

24

Argentína

2

2

0

0

4

8.0

8.0

9

40

Fehéroroszország

2

2

0

0

4

8.0

8.0

10

5

India

2

2

0

0

4

8.0

7.5

11

14

Bulgária

2

2

0

0

4

8.0

7.5

12

19

Kuba

2

2

0

0

4

8.0

7.5

13

3

Ukrajna

2

2

0

0

4

8.0

7.0

14

7

Egyesült Államok

2

2

0

0

4

8.0

7.0

15

20

Vietnam

2

2

0

0

4

8.0

7.0

16

38

Norvégia

2

2

0

0

4

8.0

7.0

 

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

 

T.

Rajtl.

Ország

Pont

MP

:

MP

Pont

Ország

 

Rajtl.

1

7

Egyesült Államok

7

4

:

4

8

Kína

1

2

38

Norvégia

7

4

:

4

8

Magyarország

13

3

2

Oroszország

8

4

:

4

7

Franciaország

9

4

10

Örményország

8

4

:

4

7

Vietnam

20

5

41

Bosznia-Hercegovina

7

4

:

4

8

Irán

21

6

22

Azerbajdzsán

8

4

:

4

7

Svájc

42

7

6

Románia

4

:

4

8

Indonézia

23

8

12

Németország

4

:

4

8

Argentína

24

9

40

Fehéroroszország

8

4

:

4

Hollandia

16

10

17

Kazahsztán

4

:

4

India

5

11

33

Törökország

4

:

4

Bulgária

14

12

35

Horvátország

4

:

4

Kuba

19

13

11

Spanyolország

6

4

:

4

7

Ukrajna

3

14

18

Szlovákia

4

:

4

Ausztria

34

15

8

Lengyelország

6

4

:

4

Fülöp-szigetek

43

16

4

Grúzia

7

4

:

4

6

Olaszország

31

Lékó,P (2740) - Iturrizaga Bonelli,E (2653)
Angol megnyitás [A32]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 c5 4.g3 cxd4 5.Hxd4 Fb4+ 6.Fd2 Fxd2+ 7.Hxd2 Hc6 8.H2b3 Vb6 9.e3 0-0 10.Fe2 d5 11.cxd5 exd5 12.Hxc6 bxc6 13.Vd4 Fa6 14.Fxa6 Vxa6 15.Hc5 Vc8 16.0-0 Vh3 17.f3 Bfe8 18.Bae1 Be7 19.e4 dxe4 20.Hxe4 Hxe4 21.Bxe4 Bxe4 22.Vxe4 Vd7 23.Be1 h6 24.Kg2 Bd8 25.b3 Vd2+ 26.Be2 Vc3

27.Vc2 Vxc2 28.Bxc2 Bd1 29.g4 Kf8 30.Kg3 Bd6 31.Bc4 Ke7 32.Ba4 Bd7 33.Kf4 Ke6 34.h4 Kd5 35.h5 Be7 36.Ba6 Kc5 37.Kf5 Kb5 38.Ba4 c5 39.f4 a5

40.g5! Be6 41.Be4 Bd6 42.Be7 hxg5 43.Bb7+?

Mi szólt a 43.fxg5 Bd5+ 44.Kg4 Bd4+ 45.Kf3 változat ellen?

43...Kc6 44.Bxf7 gxf4 45.Kxf4 Bd5 46.Kg4 Bd2 47.Kh3 Bd1 48.Kh4 Bh1+ 49.Kg5 Bg1+ 50.Kf5 Bf1+ 51.Kg6 Bg1+ 52.Kf5 Bf1+ és döntetlen

 

Ynojosa Aponte,F (2448) - Almási,Z (2690)
Caro-Kann védelem [B14]

1.c4 c5 2.Hc3 g6 3.e3 Hf6 4.d4 cxd4 5.exd4 d5 6.Fg5 He4 7.Hxe4 dxe4 8.He2 Fg7 9.Vd2 0-0 10.Bd1 Hc6 11.Fe3 Vc7 12.Hc3 Bd8 13.Hb5 Vb8 14.d5 He5 15.Fe2 a6 16.Hc3 Vc7 17.Ha4

 

 

17...Fg4

A minőségáldozat jó ellenesélyt biztosított.

18.Fb6 Vd7 19.Fxd8 Bxd8 20.Hc5?! Vc8 21.Fxg4 Vxg4 22.Ve2 Vxg2 23.Vxe4 Vh3

Nagymesterünk kevesellte a végjáték nyújtotta esélyt a 23...Vxe4+ 24.Hxe4 Hxc4 25.b3 Hb2 26.Bb1 Bxd5 változatban.

 24.Hd3 Hf3+ 25.Ke2 Hd4+ 26.Kd2 Vd7 27.b3 e6 28.dxe6 Hxe6 29.Kc2 Ve7 30.Hc1

30...Bc8! 31.He2? b5 32.Bd2 bxc4 33.bxc4 Vb4 34.Kd1 Bxc4 35.Va8+ Ff8 36.Ke1 Hd4 37.a3 Hc2+ 38.Kd1 Vb1+ 39.Hc1 Hd4 40.Bxd4 Vc2+ és világos feladta

 

Rapport,R (2704) - Rohl Montes,J (2390)
Réti megnyitás [A06]

1.Hf3 d5 2.b3 Fg4 3.He5 Ff5 4.e3 Hd7 5.Hxd7 Vxd7 6.Fb2 e6 7.d3 Hf6 8.Hd2 0-0-0 9.Fe2 Kb8 10.a3 Fd6 11.c4 Ve7 12.b4 c6 13.Va4 Fc7 14.Fd4 b6 15.Bc1 e5 16.Fb2 d4 17.e4 Fd7 18.Vb3 Fe6 19.a4 Hd7 20.a5 b5 21.0-0 Fd6 22.Vc2 Bc8 23.c5 Fc7 24.f4 f6 25.Hf3 g5!

 

26.fxe5?! fxe5 27.Hd2 g4 28.Bce1 h5 29.Fd1 Hf8 30.Vb1?

 Láthatóan nagymesterünknek elfogytak az ötletei, tétova lépései a venezuelai ellenfél előnyéhez vezettek.

30...Hg6 31.Fb3 Bcf8 32.Fxe6 Vxe6 33.Fc1 h4 34.Vb3 Ve7 35.Vd1 Ve6 36.Bxf8+ Bxf8 37.Bf1 Bxf1+?! 38.Vxf1 Fd8

39.Vf5?

Ricsi már  kimászott a bajból, amikor a nagyon gyanús végjátékot választotta.

39...Vxf5 40.exf5 Hf4 41.Kf1 Hxd3 42.Fa3 Hf4 43.He4 Hd5 44.Fc1 Kc7?! 45.Fd2 Kd7 46.Ke2 Hf6 47.Hg5

47...e4 48.He6 d3+?! 49.Ke3 Fc7 50.Hxc7 Kxc7 51.Kf4 Kd7 52.Ke5 Ke7  

 

53.a6?

Vesztőlépés.53.h3 gxh3 54.gxh3 Kf7 55.Kf4 után remi lett volna a parti.

53...Kf7 54.Kf4 h3! 55.g3 Ke7 56.Ke5 Hh5 57.Fg5+ Kf7 58.Kd6 Hxg3 59.Kxc6 Hxf5 és világos feladta

 

Guerrero Vargas, A (2318) - PolgárJ (2676)
Szicíliai védelem [B46]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 a6 6.f4 Hge7 7.Hf3 b5 8.a3 Fb7 9.Fd3 Hg6 10.0-0 Vc7 11.Hg5? f6 12.Hh3 Fc5+ 13.Kh1 0-0-0 14.Vh5 Hce7 15.Ve2 e5?! 16.fxe5?! Hxe5 17.Hf4 h5 18.a4 g5

19.axb5! gxf4 20.bxa6 Fc6 21.Fxf4 Bdg8 22.Fc4 Bg4 23.Hd5 Fxd5 24.Fxd5 Hxd5 25.exd5 Kb8 26.Bf3? Ka8 27.h3 Bhg8?

Judit jobban állhatott volna 27...d6 lépésre.

 

 

28.d6! Vc6 29.hxg4 hxg4 30.Bc3 Bh8+ 31.Fh2 Vxd6 32.Ve4+ Hc6

33.g3??

A venezuelai sakkkozó nyerhetett volna 33.Bh3 Bxh3 34.gxh3 g3 35.Fg1-gyel, a nagy hiba után csattant a bástyaáldozatos kombináció, a matt védhetetlenné vált.

33...Bxh2+! 34.Kxh2 Vd2+ és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog