Help Sales ÁSZF

Női csapatunk harmadszor is győzött, a férfi válogatott kikapott Kínától

Címkék: Sakkolimpia Tromsø

A norvégiai Tromsøben zajló 41. sakkolimpia harmadik fordulójában is nyert női válogatottunk, 3-1-re nyert a házigazdák együttesével szemben. Hoang Thanh Trang és Mádl Ildikó győzött, Gara Tícia és Papp Petra remizett.  Férficsapatunk 2,5-1,5-re kikapott a kínai négyestől. Lékó Péter az éltáblán remek győzelmet szerzett, Rapport Richrd döntetlent ért el. Balogh Csaba és Almási Zoltán vereséget szenvedett. Kikapott a címvédő örmény válogatott a franciáktól, az amerikai négyest a hollandok győzték le. A férfiaknál 11, a nőknél 12 együttes ért el mesterhármast. A negyedik játéknapon női csapatunk Kubával, a férfi válogatottunk a portugálokkal mérkőzik meg.

 

A sakkolimpia harmadik  fordulójában is születtek meglepetések, de szép számmal a papírformának megfelelő eredményeket is jegyezhettünk. Férficsapatunk a Venezuela elleni minimális győzelmének köszönhetően  első rangadóját játszhatta, a nagyon fiatal kínai együttessel csatázott. Horváth Tamás a tegnapi kalandos partija után pihenőnapot adott Polgár Juditnak. A találkozó nem kezdődött jól, a második táblán Balogh Csaba korán hátrányba került Ding Lirennel szemben.

 

Lékó Péter állása biztatóan alakult, kiskombináció után kedvező anyagi összetétellel egre nagyobb előnybe került. Wang Yue életét időzavar is fenyegette, de leginkább Péter királyának betörése okozhatott számára komoly gondokat. Nagymesterünk szabadgyalogja minőséget nyert, az anyagi előny érvényesítése könnyű feladat volt.

Lékó Péter győzelmével válogatottunk kiegyenlített, miután a negyedik táblán Ni Hua és Rapport Richárd játszmája a sorozatos cserék után pontosztozkodással fejeződött be

Almási Zoltán szépen túljátszotta Yu Yangyit, időzavarban kicsit korán nyerte le a gyalogot, A kínai sakkozó ellenesélyt kapott, vissza is nyerte a gyalogot, döntetlent vártunk. A minimális anyagú vezérvégjátékot azonban Yu elkezdte „nyúzni”, lépésismétlések is tarkították a kapkodásban a partit. A drámai végkifejletet a szokásos buszozás miatt nem láthattam, csak a gépem bekapcsolása után döbbentem meg, hogy mekkora sakkvakság okozta a parti elvesztését, Zoli királyával „aknamezőre” lépett. A kínaiak ezzel a nagyon mázlis nyeréssel megszerezték a két meccspontot, Csapatunknak, de különösen Almási Zolinak a bakit gyorsan feledni kell, és a portugálok ellen megkezdeni a felzárkózást.

Kikapott a címvédő örmény válogatott, három döntetlen mellett Laurent Fressinet sikere jelentette a franciák győzelmét. Az éltáblán Levon Aronjan esélyes állását remire rontotta a nagyon szívósan védekező Maxime Vachier-Lagrave ellen

Először játszott az amerikaiaknál legjobbjuk, a világranglistán ötödik Hikaru Nakamura. A holland Anish Giri sötéttel állta a sarat, és nem kis meglepetésre három eldőlt parti mellett a tulipánosok nyertek 2,5-1,5-re. Az élcsoportban négy találkozó is 2-2-vel fejeződött be.

 

Magnus Carlsen vezetésével nyert a norvég csapat, könnyedén győzött a rajtlistán első orosz együttes, Kínával rangadót játszanak a mai játéknapon. Nehezen, de hozták a kötelezőt az azeriek és az izraeliek. Javítottak az ukránok.

 Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Magyarország – Kína  1,5 – 2,5

Lékó Péter (2740) – Wang Yue (2708) 1 – 0 (Orosz huszárjáték, 71)

Ding Liren (2742) – Balogh Csaba (2637) 1 – 0 (Angol megnyitás, 42)

Almási Zoltán (2690) – Yu Yangyi (2668) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 85)

Ni Hua (2666) – Rapport Richárd (2704) döntetlen (Francia védelem, 31

 

T.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

1

Örményország

7

4

:

4

8

Franciaország

2

Egyesült Államok

7

4

:

4

8

Hollandia

3

Norvégia

3

3

:

1

3

6

Montenegró

4

Németország

8

4

2

:

2

4

7

Anglia

5

Lengyelország

7

4

2

:

2

4

8

Kuba

6

Olaszország

8

4

2

:

2

4

7

India

7

Törökország

7

4

2

:

2

4

8

Grúzia

8

Izland

7

4

:

4

8

Szerbia

9

Svájc

7

4

2

:

2

4

8

Vietnam

10

Macedónia

7

4

0

:

4

4

Oroszország

11

Magyarország

4

:

4

Kína

12

Azerbajdzsán

4

:

4

Horvátország

13

Fehéroroszország

4

:

4

Izrael

14

Csehország

4

:

4

Irán

15

Bulgária

4

:

4

6

Spanyolország

16

Brazília

4

½

:

4

6

Üzbegisztán

 

Az élcsoport állása:

 

Hely.

Csapat

Ford.

    + 

    = 

    - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Franciaország

3

3

0

0

6

32.0

10.5

2

Szerbia

3

3

0

0

6

32.0

10.5

3

Oroszország

3

3

0

0

6

30.0

11.5

4

Üzbegisztán

3

3

0

0

6

28.0

9.5

5

Hollandia

3

3

0

0

6

26.0

10.5

6

Románia

3

3

0

0

6

24.0

10.5

7

Kína

3

3

0

0

6

24.0

10.0

8

Azerbajdzsán

3

3

0

0

6

24.0

10.0

9

Izrael

3

3

0

0

6

24.0

10.0

10

Bulgária

3

3

0

0

6

24.0

10.0

11

Csehország

3

3

0

0

6

18.0

10.0

12

Olaszország

3

2

1

0

5

26.0

10.0

13

Grúzia

3

2

1

0

5

26.0

10.0

14

Belgium

3

2

1

0

5

24.0

9.5

15

Kazahsztán

3

2

1

0

5

24.0

9.5

16

India

3

2

1

0

5

24.0

9.0

17

Kuba

3

2

1

0

5

22.0

10.0

18

Vietnam

3

2

1

0

5

22.0

10.0

19

Anglia

3

2

1

0

5

22.0

9.0

35

Magyarország

3

2

0

1

4

19.0

8.0

 

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

 

T.

R.

Csapat

Pont

MP

:

MP

Pont

Csapat

R

1

3

Franciaország

10½

6

:

6

10

Azerbajdzsán

8

2

29

Szerbia

10½

6

:

6

10

Csehország

16

3

14

Norvégia

5

:

5

9

Lengyelország

15

4

1

Oroszország

11½

6

:

6

10

Kína

7

5

11

Hollandia

10½

6

:

6

10

Izrael

9

6

18

Bulgária

10

6

:

6

10½

Románia

32

7

33

Üzbegisztán

6

:

5

10

Németország

12

8

26

Törökország

9

5

:

5

10

Olaszország

20

9

21

Grúzia

10

5

:

5

9

Mexikó

46

10

44

Belgium

5

:

5

9

Svájc

51

11

49

Kazahsztán

5

:

5

Moldávia

45

12

13

Kuba

10

5

:

5

9

India

19

13

48

Paraguay

9

5

:

5

10

Vietnam

31

14

10

Anglia

9

5

:

5

Lettország

23

15

55

Banglades

8

5

:

5

9

Ukrajna

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

75

Portugália

7

4

:

4

8

Magyarország

5

 

Női sakkolimpia

 

Válogatottunk megszerezte harmadik győzelmét is. A norvégok elleni találkozón Mádl Ildikó végzetes kötéseket létrehozva gyors nyerésével lépéselőnyhöz juttatta együttesünket. Papp Petra ellenfele szívósan védte passzív állását, nem sikerült áttörni. Az éltáblán Hoang Thanh Trang kedvenc francia védelmében nyert. Gara Tíciának meg kellett elégednie a döntetlennel. Kedvező a párosítás a negyedik játéknapra is, Kuba négyese következik.

 

A címvédő orosz csapat csak minimális arányban tudta legyőzni a francia négyest, a kínaiak világbajnoknőjük, Hou Ji-fan vezérletével az amerikaiakat verték 3-1-re. Irán vezeti a versenyfutást, harmadik meccsüket is 4-0-ra nyerték meg. Az ukránok pontot vesztettek a spanyolokkal szemben.

 

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Norvégia – Magyarország  1 – 3

Shella Barth Sahl (2216) – Hoang Thanh Trang (2485) 0 – 1 (Francia védelem, 38)

Mádl Ildikó (2347) – Silie Bjerke (2189) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 28)

Ninina Koskela (2213) – Gara Tícia (2321) döntetlen (Szicíliai védelem, 71)

Papp Petra (2274) – Elien Hagesalther (2182) döntetlen (Spanyol megnyitás, 40)

 

T.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

1

Egyesült   Államok

7

4

1

:

3

4

8

Kína

2

Norvégia

7

4

1

:

3

4

8

Magyarország

3

Oroszország

8

4

:

4

7

Franciaország

4

Örményország

8

4

3

:

1

4

7

Vietnam

5

Bosznia-Hercegovina

7

4

0

:

4

4

8

Irán

6

Azerbajdzsán

8

4

:

4

7

Svájc

7

Románia

4

:

4

8

Indonézia

8

Németország

4

3

:

1

4

8

Argentína

9

Fehéroroszország

8

4

:

4

Hollandia

10

Kazahsztán

4

2

:

2

4

India

11

Törökország

4

2

:

2

4

Bulgária

12

Horvátország

4

:

4

Kuba

13

Spanyolország

6

4

2

:

2

4

7

Ukrajna

14

Szlovákia

4

3

:

1

4

Ausztria

15

Lengyelország

6

4

2

:

2

4

Fülöp-szigetek

16

Grúzia

7

4

:

½

4

6

Olaszország

 

Az élcsoport állása:

 

H.

Csapat

Ford.

    + 

    = 

    - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

Irán

3

3

0

0

6

28.0

12.0

7.00

2

Kína

3

3

0

0

6

28.0

11.0

8.00

3

Örményország

3

3

0

0

6

28.0

11.0

8.00

4

Oroszország

3

3

0

0

6

26.0

10.5

8.00

5

Indonézia

3

3

0

0

6

26.0

10.5

8.00

6

Hollandia

3

3

0

0

6

26.0

9.0

8.00

7

Magyarország

3

3

0

0

6

24.0

11.0

7.00

8

Kuba

3

3

0

0

6

24.0

10.0

8.00

9

Grúzia

3

3

0

0

6

20.0

10.5

6.00

10

Szlovákia

3

3

0

0

6

20.0

10.5

6.00

11

Azerbajdzsán

3

3

0

0

6

18.0

10.5

6.00

12

Németország

3

3

0

0

6

17.0

9.5

5.00

 

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

 

T.

R.

Csapat

Pont

MP

:

MP

Pont

Csapat

R.

1

21

Irán

12

6

:

6

10½

Szlovákia

18

2

38

Norvégia

8

4

:

4

Csehország

27

3

1

Kína

11

6

:

6

10½

Azerbajdzsán

22

4

23

Indonézia

10½

6

:

6

11

Örményország

10

5

12

Németország

6

:

6

10½

Oroszország

2

6

16

Hollandia

9

6

:

6

10½

Grúzia

4

7

13

Magyarország

11

6

:

6

10

Kuba

19

8

43

Fülöp-szigetek

5

:

5

8

Spanyolország

11

9

14

Bulgária

5

:

5

8

Lengyelország

8

10

30

Kolumbia

10

5

:

5

Kazahsztán

17

11

5

India

5

:

5

Szerbia

15

12

3

Ukrajna

9

5

:

5

Törökország

33

 

Lékó,P (2740) – Wang Yue (2718)
Orosz huszárjáték [C42]

1.e4 e5 2.Hf3 Hf6 3.Hxe5 d6 4.Hf3 Hxe4 5.Hc3 Hxc3 6.dxc3 Fe7 7.Fe3 Hc6 8.Vd2 Fe6 9.0-0-0 Vd7 10.h4 h6 11.b3 Ff6 12.Hd4 a6 13.Hxe6 fxe6 14.g3 0-0-0 15.Fh3 Kb8 16.Bhe1 Bde8 17.Fg2 d5 18.Fc5 g5 19.hxg5 hxg5 20.Ve3 Vg7

 

 

 

21.Fxd5 exd5?!

A kínai nagymester a [21...Fxc3 22.Fxc6 Bd8 23.Kb1 Fxe1 24.Bxe1 bxc6 25.Vxe6 Vc3 változat esélyeit pontatlanul értékelte, világosnak természetesen elegendő kompenzációja lett volna a minőségért.

22.Vxe8+ Bxe8 23.Bxe8+ Fd8 24.Bxd5 Kc8 25.Fe7

25...Vxe7?

Péter jelentős előnyéhez vezetett. Figyelmet érdemelt a 25...b6 26.Kb2 g4 27.Bexd8+ Hxd8 28.Bxd8+ Kb7 29.Fh4 Vf7 30.Bd2 Vf5 folytatás.

26.Bxe7 Fxe7 27.Kd2 Ff6 28.Ke3 He7 29.Bd3

A bástya erősebb sötét két könnyűtisztjénél.

 29...Hf5+ 30.Kf3 b5 31.Kg4 Hd6 32.Kh5 Kd7

Wang Yue nehézségeit csak fokozta időzavara. Péter királyvándorlása és betörése ellen nem volt védelme.

 

33.Kg6 Fe7 34.f4 gxf4 35.gxf4 Ke8 36.f5 Hf7 37.Be3 Kf8 38.f6 Fd6 39.Bh3 Kg8 40.Kf5 Kf8 41.Bh5 Ke8 42.Bh7 Ff8 43.Bh4 Kd7 44.Bh7 Ke8 45.Bh1 Fd6 46.Kg6 Kf8 47.Bh7 He5+ 48.Kf5 Hf7 49.Bg7 Hd8 50.c4 bxc4 51.bxc4 Hb7 52.Kg6 Ke8

 

53.f7+ Kd8 54.Bg8+ Kd7 55.Ba8 Hd8 56.Kg7 He6+ 57.Kg8 Hc5 58.f8V Fxf8 59.Kxf8 Kc6 60.Ke7 Kb6 61.Kf6 Kb7 62.Bh8 Hd7+ 63.Ke6 Hb6 64.c5 Ha4 65.Kd5 Hc3+ 66.Kc4 Hb5 67.Bh6 Ha7 68.Kd5 Hb5 69.Bh3 c6+ 70.Kc4 a5 71.Bb3 és sötét feladta

 

Ding Liren (2742) - Balogh,Cs (2637)
Angol megnyitás [A20]

1.c4 e5 2.g3 Hf6 3.Fg2 c6 4.Hf3 e4 5.Hd4 d5 6.cxd5 Vxd5 7.e3 Ve5 8.f4 exf3 9.Hxf3 Vh5 10.0-0 Fe7 11.Hc3 0-0 12.d4 Fe6 13.e4 Hbd7 14.Vc2 Bad8 15.He2 Vb5 16.Hf4 Vc4 17.Vb1 Fg4 18.b3 Vb4 19.Fb2 Bfe8 20.Vc2 Vb6 21.Kh1 Hh5 22.Hd3 Hhf6 23.Hd2 Hf8 24.Hc4 Vc7 25.He3 Vc8 26.Vf2 Fh5?

Nehéz állásban döntő hiba.

 

27.Hf4 Hg4 28.Hxg4 Fxg4 29.d5!? f6 30.h3 Fd7 31.e5 fxe5 32.Hh5 Ff6 33.Hxf6+ gxf6 34.Vxf6 Fxh3

35.Fxe5 Bxe5 36.Vxe5 Hg6 37.Vf6 Bf8 38.Vg5 Bxf1+ 39.Bxf1 Fxg2+ 40.Kxg2 Ve8 41.d6 Ve4+ 42.Bf3 és sötét feladta

 

Almási,Z (2690) – Yu Yangyi (2668)
Szicíliai védelem [B92]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fe2 e5 7.Hb3 Fe7 8.0-0 0-0 9.Be1 Fe6 10.Ff3 a5 11.a4 Ha6 12.Fg5 h6 13.Fxf6 Fxf6 14.Hb5 Vb6 15.Hd2 Bfd8 16.Hf1 Hc5 17.Ve2 d5

18.exd5 Fxd5 19.Fxd5 Bxd5 20.He3 Bd7 21.Bad1 Bad8 22.b3 Ve6 23.Bxd7 Bxd7 24.Bd1 e4 25.Bxd7 Vxd7 26.Vc4

Zoli szép előnyt ért el, csak az időzavar ne fenyegetett volna...

26...Fe7 27.Hc3 Vc6 28.g3 Ff8 29.Vd5 Ve8 30.Hc4 g6 31.He5 Kg7

32.Hxe4

Kár volt siettetni a gyalognyerést.

32...Hxe4 33.Vxe4 Fd6 34.f4 Ve6 35.Vd4 f6 36.Hf3 g5 37.fxg5 hxg5 38.Kf2 b6 39.Vd3 Fc5+ 40.Hd4

40...Vd5 41.c3 Vxb3

Nagymesterünk visszavesztette a gyalogot, de a legrosszabbra egy pillanatra sem gondoltunk.

 42.Kf3 g4+ 43.Kxg4 Vxa4 44.Kf3 Fxd4 45.cxd4 b5 46.d5 b4 47.d6 Vd7 48.h4 b3 49.Vxb3 Vc6+ 50.Kg4 Vxd6 51.Vb7+ Kh6 52.Va8 Vd7+ 53.Kf4 Vc7+ 54.Kf3 Kg7 55.Ve8 Vc3+ 56.Kg2 Vc2+ 57.Kh3 Vf5+ 58.Kg2 Vd5+ 59.Kh2 Va2+ 60.Kh3 Vf7

61.Va4 Ve6+ 62.Kh2 Ve2+ 63.Kh3 Vf1+ 64.Kh2 Vf5 65.Ve8 Ve5 66.Vd7+ Kg6 67.Vd3+ Vf5 68.Ve2 Kf7 69.Vc4+ Kg7 70.Vc7+ Kg6 71.Vc4 Vf2+ 72.Kh3 Vf5+ 73.Kg2 Kg7 74.Vc7+ Kh6 75.Vc6 Ve5 76.Vc4 Vd6 77.g4 Vd7 78.Vf4+ Kg7 79.g5 Vd5+ 80.Kf2 Vc5+

 

81.Ke2??

A kapkodásban is érthetetlen hiba.

81...Ve5+ 82.Ve3 Vxe3+ 83.Kxe3 f5 84.h5 a4 85.Kf4 a3 és világos feladta

 

Ni Hua (2666) - Rapport,R (2704)
Francia védelem [C03]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 b6 4.Hgf3 Hf6 5.Fd3 c5 6.exd5 exd5 7.0-0 Fe7 8.c4 0-0 9.cxd5 cxd4 10.Hxd4 Vxd5 11.H2f3 Fc5 12.Hb3 Hbd7 13.Fe2 Fb7 14.Vxd5 Hxd5 15.Hxc5 Hxc5 16.Bd1 Bfd8 17.Hd4 h6 18.Fd2 He4 19.Fe1 Hf4 20.Ff1 Bd5 21.He2 Hd3 22.Hc3 Hxc3 23.Bxd3 Bxd3 24.Fxd3 Fe4 25.Fa6 Hb1 26.f3 Fg6 27.a4 Bd8 28.b4 Bd1 29.Kf2 Bc1 30.Ba2 Hc3 31.Fxc3 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog