Help Sales ÁSZF

Női csapatunk győzött Románia ellen, férfi válogatottunk 2-2-re végzett a címvédő örményekkel

Címkék: Sakkolimpia Tromsø

A norvégiai Tromsøben zajló sakkolimpia hetedik fordulójában női válogatottunk a hatodik helyre rangsorolt román együttest győzte le 2,5-1,5-re. Gara Tícia nyert, Hoang Thanh Trang, Mádl Ildikó és Papp Petra remizett. Férficsapatunk 2-2-re végzett a címvédő örményekkel, Balogh Csaba egyenlítette ki Lékó Péter vereségét, Rapport Richárd és Polgár Judit partija döntetlennel ért véget. Az orosz női csapat 3-1-re nyert Kína ellen, Katyerian Lahno a világbajnoknő Hou Ji-fant győzte le. Óriási meglepetésre a férfi négyesük 3-1-re kikapott a csehektől. A kubaiak ellen győztes azeriek az élen. A német Arkadij Naiditsch megadásra kényszerítette a világbajnok Magnus Carlsent. A nyolcadik játéknapon mindkét együttesünkre ragadó vár, a haramdik helyen álló női csapatunk az éllovas oroszokkal, a férfiak az élmezőnybe visszakapaszkodott amerikaiakkal mérkőznek meg.

 

A meglepetések olimpiájának hetedik játéknapján férficsapatink a címvédő, háromszoros olimpiai bajnok örmény együttessel csatázott. A találkozó ismert pikantériája, hogy az örmények kapitánya Arshak Petroszjan, Lékó Péter apósa.  Éltáblásunkra a világranglistán második Levon Aronjan várt… Péter túlzottan gyorsan próbálta Aronjan centrumát támadni,  17.d5 után egyértelművé vált világos előnye. Aronjan a kölcsönös időzavarban nem mindig választotta a legjobb lépéseket. Péter hősiesen védekezett, de Levon végül megtalálta  a győzelemhez vezető utat.

 

A negyedik táblán Polgár Judit és Vlagyimir Akopjan a spanyol megnyitás berlini változatában osztozott meg a ponton, és fokozott figyelem irányult Balogh Csaba és Rapport Richárd játszmáira. Közismerten Almási Zoltánnak mumusa Szergej Movszeszjan, az örmény sakkozó hihetetlen állásokból is megmenekült, sőt fordítani is tudott. Zoli nagyon szeretett volna szépíteni a mérlegén, de végül Ricsi játszott Movszeszjannal. A francia védelmű parti nyitásából jól is jött ki, gyalogot nyert, időzavarban azonban kicsúszott a kezéből a kezdeményezés, döntetlennel zárult a küzdelem.

 

Balogh Csabára nagy felelősség hárult, egyenlítenie kellett. A tatikai megoldásból második táblán játszó Csaba a feszültséget remekül bírta, anyagi előnyét Gabriel Szargiszjannal szemben biztos kézzel érvényesítette. Válogatottunkra újabb nehéz meccs vár, a rajtnál bizonytalankodó, a „külső körön” felkapaszkodott amerikai négyessel kell csatázniuk.

Az oroszok kapitányának, Jurij Dohojannak az arcáról mindent le lehetett olvasni, az eredményjelentőn már két vereséget is beírtak a csehekkel vívott, látszólag könnyű meccsen. David Navara szép stílusban játszotta túl Alekszandr Griscsukot, miután az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyikot pihentették előző napi vesztése után. A másodikon Peter Szvidler kapott ki, Viktor Laznicka nyerése még nagyobb szenzációnak számít. Szergej Karjakin és Jan Nepomnjacsij erejéből csak remire futotta, a rajtlistát vezető orosz válogatottnak immár három pont a hátránya a kubaiak ellen győztes azeriekkel szemben.

Meglepetésként könyvelhettük el a kínaiak oly nagy arányban elért győzelmét, a bolgárok sikerét. A franciák is kapaszkodnak, a rendkívül szoros élmezőnyben a párosításnak döntő szerepe lesz a hajrában.

Nagy csalódás érte a házigazdák első számú együttesét, a világbajnok Magnus Carlsen addig erőszakoskodott Arkadij Naiditsch elleni végjátékban, míg a német nagymester „megbüntette”, Carlsen veresége a mérkőzés elvesztését is jelentette.

 

Az élcsoportban a 7. forduló érdekesebb eredményei:

Örményország – Magyarország  2 – 2

Levon Aronjan (2805) – Lékó Péter (2740)  1 – 0 (Vezércsel, 60)

Balogh Csaba (2637) – Gabriel Szargiszjan (2686) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 60)

Szergej Movszeszjan (2672) – Rapport Richárd (2704)  döntetlen (Francia védelem, 48)

Polgár Judit (2676) – Vlagyimir Akopjan (2655) döntetlen (Spanyol megnyitás,40)

 

T.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

1

Kuba

18½

11

:

11

18

Azerbajdzsán

2

Csehország

17½

10

3

:

1

10

18

Oroszország

3

Norvégia

14½

9

:

9

16½

Németország

4

Szerbia

17

10

½

:

10

17½

Kína

5

Bulgária

16½

10

3

:

1

10

17½

Hollandia

6

Horvátország

17½

10

:

10

18

Románia

7

Örményország

17½

10

2

:

2

10

17

Magyarország

8

Franciaország

17½

9

3

:

1

9

16

Grúzia

9

Katar

16

9

1

:

3

9

17½

India

10

Egyesült Államok

16½

9

:

½

9

15½

Üzbegisztán

11

Lengyelország

17

9

3

:

1

9

16½

Bosznia-Hercegovina

12

Kazahsztán

15½

9

½

:

9

17

Ukrajna

 

Az élmezőny állása:

 

H.

Csapat

Ford.

    + 

    = 

    - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

Azerbajdzsán

7

6

1

0

13

166.5

20.5

61.00

2

Kína

7

5

2

0

12

166.0

21.0

58.00

3

Csehország

7

6

0

1

12

150.0

20.5

55.00

4

Bulgária

7

5

2

0

12

149.5

19.5

59.00

5

Románia

7

6

0

1

12

138.0

20.5

52.00

6

Franciaország

7

5

1

1

11

159.0

20.5

60.00

7

Kuba

7

5

1

1

11

153.5

20.0

61.00

8

Örményország

7

5

1

1

11

145.0

19.5

58.00

9

India

7

5

1

1

11

138.5

20.5

51.00

10

Ukrajna

7

5

1

1

11

136.5

20.5

50.00

11

Magyarország

7

5

1

1

11

136.0

19.0

56.00

12

Lengyelország

7

5

1

1

11

134.0

20.0

52.00

13

Németország

7

4

3

0

11

133.0

19.0

54.00

 

Az élmezőnyben a 8. forduló párosítása:

 

T.

R.

Csapat

Pont

MP

:

MP

Pont

Csapat

R.

1

7

Kína

21

12

:

13

20½

Azerbajdzsán

8

2

32

Románia

20½

12

:

12

20½

Csehország

16

3

42

Bosznia-Hercegovina

17½

9

:

9

16

Norvégia

14

4

2

Ukrajna

20½

11

:

12

19½

Bulgária

18

5

3

Franciaország

20½

11

:

11

20

Lengyelország

15

6

12

Németország

19

11

:

11

20

Kuba

13

7

19

India

20½

11

:

11

19½

Örményország

4

8

5

Magyarország

19

11

:

11

20

Egyesült Államok

6

9

11

Hollandia

18½

10

:

10

20

Brazília

30

10

1

Oroszország

19

10

:

10

18½

Spanyolország

17

11

72

Indonézia

18½

10

:

10

18½

Izrael

9

12

27

Fehéroroszország

18

10

:

10

19

Horvátország

24

13

10

Anglia

18½

10

:

10

17½

Szerbia

29

14

35

Argentína

19

10

:

10

18½

Szlovénia

28

 

Női sakkolimpia

 

A hetedik forduló után hat győzelemmel és a rajtlistát vezető kínaiaktól elszenvedett vereséggel a szenzációsan szereplő női válogatottunk a harmadik helyről várja a kétszeres olimpiai bajnok, címvédő orosz csapat elleni  találkozót. A hatodiknak rangsorolt románok legyőzése komoly fegyvertény volt, a nyerés még nagyobb arányú is lehetett volna. Hoang Thanh Trang gyalogelőnyt szerzett, de Peptannak elegendő ellenjátéka volt.

 

Nagy csatában osztozott meg a ponton Cristina-Adela Foisor és Mádl Ildikó, kétszeres olimpiai bajnoknőnk kedvezőbb álláást remire adva biztosította be a mérkőzés megnyerését. Gara Tícia a taktikai bonyodalmakban nagyon él, Alina L’Ami vesztére élzte ki a pozíciót, Tícia számolt pontosabban,  anyagi előnnyel zárta az adok-kapok ütközetet. Papp Petra minőségáldozattal került előnybe, Irina Bulmaga nagy nehézségek árán tudta megmenteni a partit.

 

Csúcsrangadón az orosz négyes 3-1-re legyőzte az esélyesebbnek tartott kínai együttest. Az éltáblán a frissen „igazolt” Katyerina Lahno a világbajnoknő  Hou Ji-fan ellen nyert.

Az élcsoportban a 7. forduló érdekesebb eredményei:

Magyarország – Románia 2,5 – 1,5

Hoang Thanh Trang (2485) – Corina-Isabela Corina (2422)  döntetlen (Elfogadott vezércsel, 42)

Cristina-Adela Foisor (2404) – Mádl Ildikó (2347) döntetlen (Réti megnyitás, 52)

Gara Tícia (2321) – Alina L’Ami (2446) 1 – 0 (Francia védelem,

Irin Bulmaga (2354) – Papp Petra (2274) döntetlen (Szicíliai védelem, 42)

 

T.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

1

Oroszország

19

12

3

:

1

12

21

Kína

2

Norvégia

17

8

½

:

8

15

Vietnam

3

Lengyelország

16½

11

2

:

2

10

18½

Franciaország

4

Magyarország

17½

10

:

10

17½

Románia

5

Örményország

17

10

2

:

2

10

17½

Egyesült Államok

6

Indonézia

17

10

2

:

2

9

19

Irán

7

Grúzia

17

9

3

:

1

9

14½

Szerbia

8

Görögország

16

9

1

:

3

9

17½

Kolumbia

9

Kazahsztán

15

9

1

:

3

9

16

Ukrajna

10

Hollandia

14½

9

½

:

8

17

India

 

Az élmezőny állása:

 

H.

Csapat

Ford.

    + 

    = 

    - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

Oroszország

7

7

0

0

14

179.5

22.0

61.00

2

Kína

7

6

0

1

12

188.5

22.0

66.00

3

Magyarország

7

6

0

1

12

148.0

20.0

58.00

4

Lengyelország

7

5

2

0

12

136.5

18.5

55.00

5

Franciaország

7

5

1

1

11

170.5

20.5

62.00

6

Grúzia

7

5

1

1

11

153.0

20.0

57.00

7

Egyesült Államok

7

5

1

1

11

143.0

19.5

56.00

8

Indonézia

7

5

1

1

11

141.5

19.0

59.00

9

Ukrajna

7

5

1

1

11

134.0

19.0

54.00

10

Örményország

7

5

1

1

11

133.5

19.0

57.00

11

Kolumbia

7

5

1

1

11

127.5

20.5

48.00

12

Németország

7

5

0

2

10

143.0

19.0

57.00

 

Az élmezőnyben a 8. forduló párosítása:

 

T.

R.

Team

Pont

MP

:

MP

Pont

Csapat

R.

1

2

Oroszország

22

14

:

12

20

Magyarország

13

2

33

Törökország

14½

8

:

8

17½

Norvégia

38

3

1

Kína

22

12

:

12

18½

Lengyelország

8

4

9

Franciaország

20½

11

:

11

19½

Egyesült Államok

7

5

3

Ukrajna

19

11

:

11

20

Grúzia

4

6

30

Kolumbia

20½

11

:

11

19

Örményország

10

7

5

India

20½

10

:

11

19

Indonézia

23

8

19

Kuba

17½

10

:

10

19

Németország

12

9

20

Vietnam

18½

10

:

10

21

Irán

21

10

6

Románia

19

10

:

10

18

Azerbajdzsán

22

11

11

Spanyolország

18

10

:

10

19½

Üzbegisztán

46

12

24

Argentína

20½

10

:

10

18½

Szlovénia

37

Aronjan,L (2805) - Lékó,P (2740)
Félszláv védelem [D43]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 c6 5.Fg5 h6 6.Fxf6 Vxf6 7.Vb3 Hd7 8.e4 dxe4 9.Hxe4 Vf4 10.Fd3 Fe7 11.Fc2! 0-0 12.0-0 Bd8 13.Bad1 b6 14.Bfe1 Fb7 15.h4 Vc7 16.Ve3 c5?!

17.d5 exd5 18.cxd5 Hf8 19.Hg3 Ff6 20.Fe4 Be8 21.d6 Vd7 22.Vd2 He6 23.Fxb7 Vxb7 24.Hf5 Bed8 25.Be3 h5 26.Ve2 b5 27.Hg5 Hf4 28.Vf1 c4 29.g3 Hd3 30.Bdxd3 cxd3 31.Vxd3 Fxg5 32.hxg5 g6 33.He7+ Kh7

 

34.Bf3

Azonnal nyert a 34.Vb3 Bf8 35.Bf3 Kg7 36.Vc3+ Kh7 37.Vd3 folytatás.

34...Vxe7 35.dxe7 Bxd3 36.Bxd3 Be8 37.Bd7 a5 38.Kg2 Kg7 39.Kh3 f5 40.gxf6+ Kxf6 41.Kh4 a4 42.a3 Kf7 43.f4 Kf6 44.Bb7 Ba8 45.Bb6+ Kxe7 46.Bxg6 Bd8 47.Bg5 b4 48.Ba5 Bd2 49.Bxa4 bxa3 50.Bxa3 és sötét feladta

 

Balogh,Cs (2637) - Szargiszjan,G (2686)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.c3 0-0 6.0-0 Be8 7.Fg5 h6 8.Fh4 Fe7 9.Hbd2 d6 10.a4 a6 11.Fc4 Hh5

 

12.Hg5 Fxg5 13.Vxh5 Fe6 14.Fxg5 Vxg5 15.Vxg5 hxg5 16.Fxe6 Bxe6 17.b4 a5 18.b5 Hb8 19.Hc4 Hd7 20.f3 g6 21.Kf2 Kg7 22.Bh1 f5 23.Ke2 g4 24.fxg4 fxe4 25.dxe4 Hf6 26.Kf3 d5 27.exd5 e4+ 28.Kg3 Hxd5 29.Bad1 c6 30.bxc6 bxc6 31.Bhe1 Ba7 32.He3 Hxc3 33.Bd4 Ha2 34.g5 Hb4 35.h4 Bf7 36.Be2 Hd3

 

 

37.Hg4 Hf4 38.Be3 Hh5+ 39.Kh3 Bf4 40.g3 Bf3 41.Bxf3 exf3 42.Bd7+ Kh8 43.Bf7 Be4 44.Bxf3 Bxa4 45.He5 Kh7 46.Bd3 Ba1 47.Bd7+ Hg7 48.Hg4 Kg8 49.Bd8+ Kf7 50.He5+ Ke7 51.Hxc6+ Ke6 52.Bg8 Kf7 53.Ba8 a4 54.He5+ Ke6 55.Hxg6 Hf5 56.Hf4+ Ke5 57.Kg4 He3+ 58.Kf3 Ba3 59.Be8+ Kd6 60.Be6+ és sötét feladta

 

Movszeszjan,S (2672) - Rapport,R (2704)
Francia védelem [C04]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 Hc6 4.Hgf3 Hf6 5.e5 Hd7 6.Fd3 f6 7.exf6 Vxf6 8.Hb3 Fd6 9.Hg5 g6 10.0-0 0-0 11.c4 a5 12.a4 Hb4 13.Fe2 dxc4 14.Fxc4 Hb6 15.Fe2 H6d5

Ricsi a nyitást tökéletesen megoldotta.

16.Ff3 b6 17.Be1 Fd7 18.He4 Vg7 19.Fg4 Bae8 20.Fg5 h6 21.Fh4 Ff4 22.Fg3 Fc6 23.Ff3 Kh8 24.Hc1

 

24...Bd8 25.Vb3 Fxg3 26.hxg3 Vxd4

A gyalogért az örmény nagymester kompenzációt nem kapott.

 27.Bd1 Ve5 28.He2 Hf6

A felkínált cserék könnyítettek világos helyzetén. 28...g5 29.g4 He7 30.H2c3 Hg6 31.Bxd8 Bxd8 32.Bd1 Bxd1+ 33.Vxd1 Fd5 változat jobb volt.

29.Hxf6 Bxd1+ 30.Bxd1 Vxf6 31.Ve3 g5 32.Fxc6 Hxc6 33.Bd7 He5 34.Bxc7 Hg4 35.Vxb6 Ve5?

 Mi szólt a 35...Vxf2+ 36.Vxf2 Bxf2 37.Bc2 Bf8 38.Hd4 Bd8 39.Bd2 Bd5 folytatás ellen?

36.Bc2 Hxf2 37.Vd4 Vxd4 38.Hxd4 Hg4 39.Hxe6 Be8 40.Bc6 Bb8 41.Bc4 He3 42.Be4 Hd1 43.Be5 Bxb2 44.Bxa5 Be2 45.Hd4 Be1+ 46.Kh2 Hf2 47.g4 Hxg4+ 48.Kg3 és döntetlen

 

Polgár,J (2676) - Akopjan,V (2655)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.d4 Hd6 6.Fxc6 dxc6 7.dxe5 Hf5 8.Vxd8+ Kxd8 9.h3 h5 10.c4 Ke8 11.Hc3 Fe6 12.b3 Bd8 13.Fg5 Fe7 14.Bad1 Fxg5 15.Hxg5 Ke7 16.He2 h4 17.Hf4 Bxd1 18.Bxd1 Ba8 19.Kh2 a5 20.a4 c5 21.Bd3 Hd4 22.Hgxe6 Hxe6 23.Hxe6 Kxe6 24.f4 Bg8 25.g4 hxg3+ 26.Kxg3

26...g5 27.Kg4 gxf4+ 28.Kxf4 Bh8 29.Be3 b6 30.Kg4 Bg8+ 31.Kf4 Bh8 32.Kg5 Bg8+ 33.Kh6 Bh8+ 34.Kg7 Bh5 35.Bf3 Bg5+ 36.Kf8 Bh5 37.Be3 Bh8+ 38.Kg7 Bh5 39.Bg3 Ke7 40.Be3 és döntetlen

 

Hoang Thanh Trang (2485) - Peptan,C (2422)
Elfogadott vezércsel [D27]

1.d4 d5 2.Hf3 Hf6 3.c4 dxc4 4.e3 e6 5.Fxc4 a6 6.0-0 Hbd7 7.a4 c5 8.Hc3 Fd6 9.Ve2 Vc7 10.Bd1 0-0 11.a5 cxd4 12.exd4 b5 13.axb6 Hxb6 14.Fd3 Fb7 15.Fg5 Hbd5 16.Hxd5 Hxd5 17.Fxa6 h6 18.Fd2 Hf4 19.Fxf4 Fxf4 20.Fxb7 Vxb7 21.Bxa8 Bxa8 22.Bb1

22...Ba4 23.Vc2 Bb4 24.b3 Fd6 25.Vc3 Vd5 26.h3 g6 27.Vc8+ Kg7 28.Va6 Fe7 29.Vd3 Fd6 30.Ve3 Kh7 31.g3 Kg7 32.Kh2 Kh7 33.He5 Fxe5 34.dxe5 Kg7 35.Vc3 Vb7 36.Bb2 Kh7 37.Vd3 h5 38.h4 Kg7 39.Vd8 Vf3 40.Ve7 Bxb3 41.Vf6+ Kg8 42.Bxb3 és döntetlen

 

Foisor,C (2404) - Mádl,I (2347)
Réti megnyitás [A07]

1.Hf3 d5 2.g3 c6 3.Fg2 Fg4 4.d3 Hf6 5.Hbd2 Hbd7 6.0-0 e5 7.e4 dxe4 8.dxe4 Fc5 9.h3 Fh5 10.Ve2 0-0 11.Bd1 Be8 12.Hf1 Vc7 13.g4 Fg6 14.Hh4 Hf8 15.Hf5 He6 16.H1g3 Hf4 17.Vf3 Bad8 18.Fe3 Fxe3 19.fxe3 Hxg2 20.Kxg2 Bxd1 21.Bxd1 Bd8 22.Bd3 Bxd3 23.cxd3 He8 24.Vd1 Vb6 25.Vd2 Fxf5 26.Hxf5 g6 27.Hg3 Hd6 28.Kf3 f6 29.Vc3 Kf7 30.b4 Ke7 31.g5 Hf7 32.gxf6+ Kxf6 33.h4 Vd8 34.Hh1 h5 35.Hf2 g5 36.hxg5+ Hxg5+ 37.Ke2 He6 38.Va1 Vb6 39.a3 c5 40.Vh1 cxb4 41.axb4 Hg7 42.Ve1 Vc6 43.Vb1 He6 44.Vb2 a6 45.Hd1 Hg5 46.Hc3 Ve6 47.Hd5+ Kg6 48.Vc3 Vg4+ 49.Kd2 Vg2+?!

A nehéz küzdelemben elfáradta a nagymesternők. Ildikó jelentős fölényt érhetett volna el a 49...Hf3+ 50.Kc1 h4 51.He7+ Kh5 52.Vb3 Vg1+ 53.Kb2 Vf2+ 54.Ka3 Vf1 változatban.

50.Kc1 Hf3 51.He7+ Kf6 52.Hf5 és Ildikó elfogadta a román ellenfél békekötési ajánlatát, a döntetlen a mérkőzés megnyerését jelentette.

 

Gara,T (2321) - L'Ami,A (2446)
Francia védelem [C06]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 Hf6 4.e5 Hfd7 5.Fd3 c5 6.c3 Hc6 7.He2 cxd4 8.cxd4 f6 9.exf6 Hxf6 10.Hf3 Vc7 11.0-0 Fd6 12.Fg5 0-0 13.Bc1 Fd7 14.Be1 Vb6 15.Hc3 Hg4 16.Fh4 Ff4 17.Bc2 Hb4 18.Bce2 Bae8 19.Fb1 e5?

A taktikai kísérlet anyagi hátrányhoz vezetett.

 

20.dxe5 d4 21.h3 Fc6 22.Hxd4 Hxe5 23.Hxc6 bxc6 24.Vb3+ Kh8 25.a3 Fd2 26.Bd1 Fxc3 27.Vxc3 Hd5 28.Bxd5 cxd5 29.Bxe5 Bxe5 30.Vxe5 Vh6 31.Vg5 Vc6 32.Fd3 d4 33.Vh5 h6 34.Vg6 Vxg6 35.Fxg6 Bb8 36.b4 Bc8 37.Kf1 Bc3 38.a4 d3 39.Ke1 Bc4 40.Fe7 Bc6 41.Ff5 g6 42.b5 Bc1+ 43.Kd2 Bf1 44.Fxd3 Bxf2+ 45.Kc3 és sötét feladta

 

Bulmaga,I (2354) - Papp,P (2274)
Szicíliai védelem [B50]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.Fc4 Hf6 4.d3 g6 5.c3 Fg7 6.0-0 0-0 7.Be1 Hc6 8.Fb3 b5 9.h3 a5 10.a4 b4 11.Fg5 h6 12.Fe3 Bb8 13.Hbd2 Hd7 14.Bc1 bxc3 15.bxc3 Hce5 16.Hxe5 Hxe5 17.Fc2 Fa6 18.Hf1 Bb2 19.f4

19...Bxc2! 20.Bxc2 Hxd3 21.Bee2 c4 22.Vb1 Va8 23.Vb6 Fb7 24.Hd2 d5 25.e5 Fc6 26.Bb2 Hxb2 27.Vxb2 Fxa4 28.Va3 Vc6 29.Be1 Ba8 30.Ba1 Fc2 31.Ba2 Fd3 32.Hf3 e6 33.Fc5 a4 34.Hd4 Ve8 35.Vb4 Ff8 36.Fxf8 Vxf8 37.Bxa4 Vxb4 38.Bxa8+ Vf8 39.Bxf8+ Kxf8 40.Kf2 Ke7 41.g3 Fe4 42.h4 Ff5 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog