Négyen nyerték meg negyedik játszmájukat is, Rapport javított, indiai sakkozót győzött le

Címkék: Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport

A Gibraltáron zajló Tradewise nyílt verseny negyedik fordulója után mesternégyessel  holtversenyben vezet az amerikai Hikaru Nakamura, a kínai Wei Yi, az indiai Adhiban és a spanyol Renier Vazquez. Az esélyesek közül többek között a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov és az orosz Peter Szvidler gyűjtött fél ponttal kevesebbet. A mai játéknapon javított Rapport Richárd, világossal az indiai Venkatesh ellen nyert, 3 pontja van.

Négyen vették sikerrel a negyedik akadályt is. A rajtlistán második amerikai Hikaru Nakamura gond nélkül győzte le a svéd Nils Grandeliust. Nagyot hibázott az izraeli Maxim Rodhstein, döntetlent ígérő vezérvégjátékban mohón leütött egy gyalogot, a spanyol Reinier Vazquez Igarza jó sakkokat tudott adni. A kínai párharcban a 15 éves Wei Yi diadalmaskodott, Ju WEnjun jobban is védekezhetett volna. Az indiai Adhiban nem kegyelmezett a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanovának.

 

Mesterhármast követően a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan partija pontosztozkodással zárult az indiai Babu Lalith ellen.Kissé hosszúra nyúlt a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov és az orosz Peter Szvidler partija, de izlandi ellenfeleik, Hannes Stefansson és Gudmundur Kjartarsson végül megadásra kényszerült. A két évvel korábbi győztes orosz Nyikita Vityjugov világossal, honfitársa, Dmitrij Jakovenko sötéttel csak remizett.

Tegnapi váratlan veresége után javított Rapport Richárd, élőben sajnos nem láthattuk az indiai Venkatesh elleni győzelmét.

 

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Hikaru Nakamura (amerikai, 2776, 3) – Nils Grandelius (svéd, 2602, 3)  1 - 0

Michael Roiz (izraeli, 2592, 3) – Pentala Harikrishna (indiai, 2723, 3)  döntetlen

Renier Vazquez Igarza (spanyol, 2592, 3) – Maxim Rodhstein (izraeli, 2680, 3)  1 - 0

Wei Yi (kínai, 2675, 3) – Ju Wenjun (kínai, 2547, 3)  1 - 0

Hou Ji-fan (kínai, 2673, 3) – Babu Lalith (indiai, 2537, 3)  döntetlen

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2515, 3) – Adhiban (indiai, 2630, 3)  0 - 1

Peter Szvidler (orosz, 2739, 2,5) – Gudmundur Kjartansson (izlandi, 2468, 3)  1 - 0

Veszelin Topalov (bolgár, 2800, 2,5) – Hannes Stefansson (izlandi, 2573, 2,5)  1 - 0

Nyikita Vityjugov (orosz, 2735, 2,5) – Benjamin Bok (holland, 2572, 2,5)  döntetlen

Sebastian Bogner (svájci, 2565, 2,5) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2733, 2,5)  döntetlen

Yu Yangyi (kínai, 2724, 2,5) – Deep Sengupta (indiai, 2569, 2,5)  1 - 0

Gawain Jones (angol, 2671, 2,5) – Grigorij Oparin (orosz, 2551, 2,5)  0 - 1

Victor Mikhalevski (izraeli, 2571, 2,5) – David Howell (angol, 2670, 2,5)  0 - 1

Anna Muzicsuk (ukrán, 2544, 2,5) – Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2628, 2,5)  döntetlen

Rapport Richárd (magyar, 2716, 2) – Venkatesh M. R. (indiai, 2460, 2,5)  1 - 0

 

Az élcsoport állása:

1-4. Hikaru Nakamura (amerikai), Wei Yi (kínai), Adhiban B. (indiai) és Renier Vazquez Igarza (spanyol) 4 pont

5-17. Pentala Harikrishna (indiai), Yu Yangyi (kínai), Grigorij Oparin (orosz), Veszelin Topalov (bolgár), Babu Lalith (indiai), Hou Ji-fan (kínai), Peter Szvidler (orosz), David Howell (angol), Michael Roiz (izraeli), Aleksandr Lendermam (amerikai), David Anton Guijarro (spanyol), Salem A. R. Saleh (Egyesült Arab Emírségek) és Viorel Bologan (moldáviai) 3,5

18-58. Gudmundur Kjartansson (izlandi), Nyikita Vityjugov (orosz), Dmitrij Jakovenko (orosz), Prasanna Vishnu (indiai), Ju Wenjun (kínai), Maxim Rodhstein (izraeli, Dennis Wagner (német), Rapport Richárd (magyar),… 3

 

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

Adhiban B (indiai, 2630, 4) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2776, 4)

Renier Vazquez Igarza (spanyol, 2592, 4) – Wei Yi (kínai, 2675, 4)

David Anton Giijarro (spanyol, 2617, 3,5) – Veszelin Topalov (bolgár, 2800, 3,5)

Viorel Bologan (moldáviai, 2608, 3,5) – Peter Szvidler (orosz, 2739, 3,5)

Babu Lalith (indiai, 2537, 3,5) – Yu Yangyi (kínai, 2724, 3,5)

Pentala Harikrishna (indiai, 2723, 3,5) – Alaksandr Lenderman (amerikai, 2614, 3,5)

Grigorij Oparin (orosz, 2551, 3,5) – Hou Ji-fan (kínai, 2673, 3,5)

David Howell (angol, 2670, 3,5) – Salem A. R. Saleh (Egyesült Arab Emírségek, 2603, 3,5)

Joan.Cristian Chirila (román, 2548, 3) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2735, 3)

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2733, 3) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2544, 3)

Kevin Spragett (kanadai, 2538, 3) – Rapport Richárd (magyar, 2716, 3)

Makszim Matlakov (orosz, 2695, 3) – Maria Muzicsuk (ukrán, 2520, 3)

 

Nakamura,H (2776) - Grandelius,N (2602)
Angol megnyitás [A25]

1.c4 Hf6 2.Hc3 e5 3.g3 Hc6 4.Fg2 Fc5 5.a3 a6 6.e3 Fa7 7.Hge2 d6 8.b4 0-0 9.d3 He7 10.0-0 c6 11.h3 Fe6 12.Fb2 Vd7 13.Kh2 Hg6 14.Vd2 d5 15.c5 Bae8 16.Ha4 Ve7 17.Bae1 e4?

18.Fxf6 Vxf6 19.dxe4 dxe4 20.Hac3 Ff5 21.Hd4 Fb8 22.Vc2 Hh4 23.Fxe4 Bxe4 24.Hxe4 Vg6 25.Hxf5 Hf3+ 26.Kg2 Hxe1+ 27.Bxe1 Vxf5 28.Bd1 h5 29.Vc4 Ve5 30.h4 Ve7 31.Hg5 Be8 32.Bd4 g6 33.Vd3 Vf8 34.Bd7 Be7 35.f4 és sötét feladta

 

Wei Yi (2675) – Ju Wenjun (2547)
Spanyol négyeshuszárjáték [C48]

1.e4 e5 2.Hf3 Hf6 3.Hc3 Hc6 4.Fb5 Fc5 5.0-0 0-0 6.Hxe5 Be8 7.Hf3 Hxe4 8.Hxe4 Bxe4 9.d3 Be8 10.d4 Fe7 11.d5 a6 12.Fd3 Hb4 13.Fc4 b5 14.Fb3 c6 15.dxc6 dxc6 16.He5 Fe6 17.Fxe6 fxe6 18.Ve2 Vc7 19.Ff4 Fd6 20.Bad1 Hd5 21.Fg3 b4 22.Bfe1 a5

23.Vc4 Bac8 24.Hd3 Fxg3 25.hxg3 c5 26.Be5 Hb6 27.Ve4 Vc6 28.Vxc6

Az ifjú titánnak döntenie kellett, hogy melyik gyalogelőnyös végjátékot játssza. 28.Be1 Vxe4 29.B1xe4 Hd7 30.Bxe6 Kf7 31.Bxe8 Bxe8 32.Bxe8 Kxe8 33.b3 Ke7 34.f3 c4 35.Hb2 cxb3 36.axb3 Ke6 37.Kf2 Kd5 38.Ke3 volt a másik lehetőség.

28...Bxc6 29.Bxc5 Bxc5 30.Hxc5 Bc8 31.Hxe6 Bxc2 32.Bd6 Ha4 33.Bd7

33...Bxb2?! 34.Bxg7+ Kh8 35.Ba7 h6 36.Bxa5 Bxa2 37.Bb5

Az időkontroll előtt nem könnyű értékelni a 37.Hc5 Hc3 38.Bxa2 Hxa2 39.Kf1 Kg7 40.Ke2 Hc3+ 41.Kd2 Kg6 42.Hd3 Ha2 43.Kc2 Kg5 44.f3 Hc3 45.Hf4 Hb5 46.Kb3 Hd4+ 47.Kxb4 Hf5 48.He2 He3 49.Kc3 Hxg2 50.Kd3 He1+ 51.Ke4 Hc2 52.f4+ Kf6 53.g4 végjáték esélyeit.

37...Ba1+ 38.Kh2 Bb1 39.Hd4 Hc3 40.Bb7 Hd5?

Ju Wenjun jobban védekezhetett volna a 40...He4 41.f3 Hd2 42.He2 b3 43.Hc3 Bc1 44.Hd5 Kg8 változatban.

41.g4 Bb2 42.Kg3 Hc3 43.f3 Hd5 44.Hf5 b3 45.Hxh6 He3 46.Kf4 Hxg2+ 47.Kg5 Bb1

48.Kf6 és sötét feladta

 

Topalov,V (2800) - Stefansson,H (2573)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.c3 0-0 6.0-0 Be8 7.Fg5 h6 8.Fh4 Fe7 9.Hbd2 d6 10.Fg3 Fd7 11.a4 Ff8 12.Be1 a6 13.Fc4 g6 14.d4 Fg7 15.Vb3 Be7 16.dxe5 dxe5 17.Fd5 Bb8 18.Hc4 Hh5 19.Fh4 g5 20.Fg3 Ve8 21.He3 Hf4 22.Vc2 Kh8 23.b4 Hd8 24.Fb3 Fe6 25.Bad1 Bd7 26.Bxd7 Vxd7 27.Hf5 Hc6 28.Bd1 Ve8 29.h3 Bd8 30.Fxe6 Bxd1+ 31.Vxd1 fxe6 32.Hxg7 Kxg7 33.b5 axb5 34.axb5 He7 35.Hxe5 Hh5 36.Vd4! Hxg3 37.Hg4+ Kh7 38.fxg3 Vxb5

39.Vf6 Vc5+ 40.Kh2 Hg8 41.Vf7+ Kh8 42.Vg6 h5 43.Vxh5+ Kg7 44.e5 Ve7 45.c4 b6

46.Hf6 Hxf6 47.Vxg5+ Kf7 48.Vf4 c6 49.exf6!? e5 50.Ve3 Ve6 51.h4 Kxf6 52.Vxb6 e4 53.Vd4+ Kg6 54.c5 e3

55.Vd6 Vxd6 56.cxd6 e2 57.d7 e1V 58.d8V Ve6 59.Vd4 Vc8 60.g4 c5 61.h5+ Kf7 62.Vd5+ Kg7 63.Ve5+ Kg8 64.g5 Vg4 65.Ve8+ Kh7 66.Vf7+ és sötét feladta

 

Hou Ji-fan (2673) - Lalith,B (2537)
Caro-Kann védelem [B19]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hd2 dxe4 4.Hxe4 Ff5 5.Hg3 Fg6 6.h4 h6 7.Hf3 Hd7 8.h5 Fh7 9.Fd3 Fxd3 10.Vxd3 e6 11.Fd2 Hgf6 12.0-0-0 Fe7 13.Kb1 0-0 14.He4 Hxe4 15.Vxe4 Hf6 16.Ve2 Vd5 17.Fe3 Bad8 18.He5 Hd7 19.Hd3 Vb5 20.f4 c5

21.g4 Hb6 22.dxc5 Ha4 23.c4 Vxc4 24.Vc2 Vxc2+ 25.Kxc2 Hxc5 26.Hxc5 Fxc5 27.Fxc5 Bc8 28.b4 b6

29.Bd7 a6 30.a4 bxc5 31.b5 axb5 32.axb5 Bb8 33.Bb1 f5 34.gxf5 Bxf5 35.Kc3 Bxf4 36.Bg1 Bxb5 37.Bgxg7+ Kf8 38.Bh7 Kg8 39.Bxh6 Bbb4 40.Bg6+ Kh8 41.Bh6+ Kg8 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog