Help Sales ÁSZF

Négy döntetlen az olimpiai bajnok Kínával, a címvédő orosz válogatott kikapott Kubától

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

Az örményországi Cahkadzorban zajló X. csapat-világbajnokság második fordulójában válogatottunk a tavalyi sakkolimpián győztes kínai válogatottal mérkőzött meg, négy döntetlennel zárta a mérkőzést. Reményteljes állása volt Lékó Péternek és Erdős Viktornak, Balogh Csaba remire mentette pozícióját, Rapport Richárd minimális előnye kevés volt az egész pont megszerzéséhez. A játéknap szenzációja a címvédő orosz csapat veresége volt, a kubai együttes sikerét az éltáblán Leinier Dominguez Perez 94 lépéses győzelme jelentette. Az  örmények az ukránok elleni rangadón diadalmaskodtak. India nem bírt az USA négyesével, az egyiptomi együttes pontot rabolt Izrael csapatától.  

Kevésen múlott a tromsői sakkolimpián elszenvedett vereségért a visszavágás, de a végén örülhettünk, hogy válogatottunk az olimpiai bajnok kínai csapattal négy döntetlennel 2-2-re végzett. Lékó Péter a Caro-Kann védelmű partiban a drukkerek számára oly jelentős előnyt jelentő álláshoz jutott, de Ding Liren aktív ellenjátékkal remizett. A második táblára jelölt Erdős Viktor pozíciója még több reménnyel kecsegtetett, de időzavarban ez az előny is elolvadt.

Sajnos Rapport Richárdról az utóbbi egy évben egyre kevésbé olvashatunk pozitív híreket, az oly profi módon felépített háttér, az edzőtáborok, a legismertebb edzőkkel való szisztematikus készülés folyamata megszakadt. Csak remélhetjük, hogy legfiatalabb nagymesterünk belátja, hogy csak munkával tud a sakkvilág elitjébe bekerülni, a modern megnyitáselmélet, az örökérvényű ismeretek, a klasszikus sakkiskola tanai nélkül esélye sincs a legjobbakkal szembeni sikeres megmérettetésre. Minimális előnye kevés volt az egész pont megszerzésére. Nehéz csatában harcolta ki a döntetlent Balogh Csaba a kínai sakkozás nagy reménysége, Wei Yi ellen. Volt pillanat, amikor Csba esélyeit ítéltük kedvezőbbnek, de gyalograblása után királya körül komoly viharfelhők gyülekeztek. Szerencsére Wei Yi a nyerőesélyes folytatás helyett gyengébb változatot választott, a nagy csata remivel zárult.

A második játéknap sem nélkülözte a meglepetéseket, már az első forduló eredményei is azt jósolták, hogy egy-egy parti, a kihagyott esély, az időzavaros hiba döntően befolyásolja a meccsek végeredményét. Felértékelődött válogatottunk Kuba elleni döntetlene. Három döntetlen mellett Leinier Dominguez Perez 94 lépésben legyőzte Alekszandr Griscsukot, nyerésével a Kuba 2,5-1,5-re legyőzte a címvédő orosz együttest.

Az örmények az első fordulóbeli váratlan vereségük után az ukránokkal szemben javítottak. Levon Aronjan volt a "góllövő". Négy döntetlen született az India-Egyesült Államok meccsen. Meglepő, hogy Egyiptom pontot rabolt Izraeltől.

A 2. forduló eredményei:

Magyarország – Kína  2 - 2

Lékó Péter (2713) – Ding Liren (2751) döntetlen (Caro-Kann védelem, 31)

Yu Yangyi (2724) - Erdős Viktor (2612) döntetlen (Spanyol megnyitás, 29)

Rapport Richárd (2710) – Bu Xiangzhi (2681) döntetlen (Caro-Kann védelem, 41)

Wei Yi (2703) - Balogh Csaba (2651)  döntetlen (Spanyol megnyitás, 47)

India – Egyesült Államok  2 - 2

Pentala Harikrishna (2731) – Samuel Shankland (2661)  döntetlen

Sethuraman S. P. (2634) – Alekszander Oniscsuk (2665)  döntetlen

Krishnan Sasikiran (2654) – Varuzhan Akobian (2622)  döntetlen

Gujrathi Vidit Santosh (2630) – Daniel Naroditsky (2640)  döntetlen

Oroszország – Kuba  1,5 – 2,5

Alekszandr Griscsuk (2794) – Leinier Dominguez Perez (2729)  0 - 1

Szergej Karjakin (2757) – Lazaro Bruzon Batista (2691) döntetlen

Jevgenyij Tomasevszkij (2745) – Yuniesky Quesada Perez (2629)  döntetlen

Nyikita Vityjugov (2736) – Yuri Gonzalez Vidal (2557) döntetlen

Örményország – Ukrajna  2,5 – 1,5

Levon Aronjan (2770) – Ruszlan Ponomarjov (2713)  1 - 0

Gabriel Szargiszjan (2674) – Vaszilij Ivancsuk (2731)  döntetlen

Szergej Movszeszjan (2665) – Pavel Eljanov (2733)  döntetlen

Hrant Melkumjan (2651) – Alekszander Mojszejenko (2697)  döntetlen

Egyiptom – Izrael  2 - 2

Bassem Amin (2634) – Borisz Gelfand (2747)  döntetlen

Samy Shoker (2482) – Emil Szutovszkij (2628)  1 - 0

Mohamed Ezat (2479) – Ilia Szmirin (2652)  döntetlen

Ahmed Adly (2595) – Maxim Rodhstein (2667)  0 – 1

A világbajnokság állása:

1.India 3 Meccspont, 5 pont

2-4. Kína, Izrael és Kuba 3, 4,5

5-7. Magyarország, Örményország és ukrajna 2, 4

8. Egyesült Államok 1, 3,5

9. Egyiptom 1, 3

10. Oroszország 0, 3

A 3. forduló párosítása:

Izrael – India

Ukrajna – Egyiptom

Kuba – Örményország

Kína – Oroszország

Egyesült Államok – Magyarország

Lékó,P (2713) - Ding,Liren (2751)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Ff5 4.Hf3 e6 5.Fe2 He7 6.0-0 c5 7.c4 dxc4 8.Ha3 Hbc6 9.Hxc4 Hd5 10.a3

Korábbi játszmákban a 10.Fg5 Vc7 11.Bc1 játszotta a főszerepet.

10...h6 11.Fe3 Hxe3 12.fxe3 a6 13.Bc1 b5

lekoding_398

14.Hd6+ Fxd6 15.exd6 Vxd6 16.Bxc5 0-0 17.Fd3 He7 18.b4 a5

lekoding_399

19.Fxb5 axb4 20.axb4 Ba2 21.Fc4 Bb2 22.Va4

Számításba jött  a 22.b5 Ba8 23.Ve1 g5 24.Hd2 folytatás.

22...Vb8

lekoding_400

23.b5

Már-már reméltük az egész pontot...

23...Va8 24.Va1 Bc2 25.Bc1 Fe4 26.He1 Vxa1 27.Bxa1 Bb2 28.Ba3 Hf5 29.Bb3 Bxb3 30.Fxb3 Bb8 31.Fc2 és döntetlen

Yu,Yangyi (2724) – Erdős,V (2612)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.Fxc6 dxc6 6.Hbd2 Hd7 7.Hc4 0-0 8.Fe3 Fd6 9.h4 b5 10.Ha5 Hf6 11.Hxc6 Ve8 12.Ha5 Hg4 13.Vd2

yuerdos_396

13...f5 14.exf5? Hxe3 15.fxe3 e4 16.dxe4 Vxe4

Erdős Viktor jelentős előnybe került.

17.Hg5 Fg3+ 18.Kd1 Vxf5 19.Kc1

yuerdos_397

19...Vf1+

Kimaradt a 19...Fxh4 20.Hf3 Ff6 lehetőség.

20.Bxf1 Bxf1+ 21.Vd1 Bxd1+ 22.Kxd1 Fg4+ 23.Hf3 Be8

Viktor lépésről-lépésre engedte ki előnyét.

 24.Ke2 Ff4 25.a4 Bxe3+ 26.Kf2 a6 27.Hc6 Be8 28.Hb4 Fc8 29.Hd3 és döntetlen

Rapport,R (2710) - Bu,Xiangzhi (2681)
Caro-Kann védelem [B13]

1.d4 d5 2.Hc3 Hf6 3.Ff4 c5 4.e3 cxd4 5.exd4 a6 6.Hf3 Hc6 7.He5 e6 8.Hxc6 bxc6 9.Ha4 Fd6 10.Fxd6 Vxd6 11.Fd3 0-0 12.0-0 e5 13.dxe5 Vxe5 14.Vf3 Be8 15.Vg3 Vxg3 16.hxg3 Bb8 17.Bfe1 Kf8 18.b3 a5 19.f3 Bxe1+ 20.Bxe1 Hd7 21.Ff5 Hf6 22.Fxc8 Bxc8 23.Hc5 Bc7 24.Kf2 Hd7 25.Hxd7+ Bxd7 26.Bh1 h6 27.Bh4 Bb7 28.Ke3 Ke7 29.Bg4 g6 30.Ba4 Bb5 31.g4 Kd6 32.c3 g5 33.Kd4 Bc5 34.g3 Bb5 35.Kd3 Ke5 36.Ke3 Bc5 37.Kd2 f5 38.f4+ Kf6 39.fxg5+ hxg5 40.Bd4 Bb5 41.Ke3 Ke5 és döntetlen

Wei,Yi (2703) - Balogh,Cs (2651)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.Fxc6 dxc6 6.0-0 Hd7 7.Hbd2 0-0 8.Hc4 Be8 9.Fd2 Fd6 10.Fc3 f6 11.Hh4 Hf8 12.Kh1 Hg6 13.Vh5 Fe6 14.Hf5 Vd7 15.Hce3 Fc5 16.g3 He7 17.g4 Hg6 18.Hg2 Fd6 19.Bae1 a5 20.Be3 Fb4

weibalogh_401

21.Bh3 Hf8 22.f4 Fxc3 23.bxc3 Vf7 24.Vh4 Fxf5?! 25.gxf5 Vxa2?!

weibalogh_402

26.Bg1!?

A 26.fxe5 fxe5 (26...Bxe5 27.Hf4) 27.c4 Kizárta volna a folytatást a vezért a védelemből.

26...Vf7 27.fxe5 fxe5 28.He3 Kh8

weibalogh_403

29.Bhg3 Hd7 30.Bxg7 Vxg7 31.Bxg7 Kxg7 32.Vg5+ Kh8 33.f6 Bg8 34.Vf5 a4

weibalogh_404

35.Vxd7?

A kínai nagymester villámgyorsan döntött, fonalas nyerést hagyott ki a 35.f7 Bgd8 36.Hg4 Kg7 37.f8V+ Bxf8 38.Vxd7+ Kh8 39.Vxc7 Bae8 40.Hxe5 változatban.

35...a3 36.f7 a2 37.Vf5 a1V+ 38.Hf1 Baf8 39.fxg8V+ Kxg8 40.Ve6+ Bf7 41.Ve8+ Kg7 42.Vxe5+

weibalogh_405

42...Bf6

Az átélt izgalmak után Csaba a biztos remit ígérő folytatás mellett döntött.

43.Vg5+ Kf7 44.Vh5+ Kf8 45.Vc5+ Kg8 46.Vg5+ Kf7 47.Vh5+ Kf8 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Világkupákon tizen várhatják lépéselőnyben a negyedik forduló második játszmáit, Carlsen első döntetlene
2021. 07. 23.

Újabb meglepetések a Világkupán, Giri és Mamedgyarov is kiesett, Vachier-Lagrave megmenekült
2021. 07. 21.

Balog Imre nyerte a rapid bajnokságot, rajt-cél győzelmet aratott
2021. 07. 20.

Fabiano Caruana végzetes vezérlépése, a világranglista második amerikai sakkozó kiesett a Világkupán
2021. 07. 20.

Meglepetések a Világkupák harmadik fordulójának első játszmáiban
2021. 07. 18.

A Világkupán Berkes és Erdős is elvesztette a rájátszást, nagy meglepetések, meglepő üzbég sikerek
2021. 07. 18.

Berkes és Erdős másodszor is remizett, rájátszás dönt a továbbjutásukról, Aronjan betegség miatt visszalépett
2021. 07. 17.

Berkes és Erdős remizett a 2. forduló első partijában, Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett
2021. 07. 15.

Hoang Thanh Trang, Berkes Ferenc és Erdős Viktor a Világkupa 2. fordulójában 
2021. 07. 14.

Vachier-Lagrave kétpontos előnnyel győzött, Anand lett a második a zágrábi Croantia GCT viadalon
2021. 07. 12.

Szocsiban négy magyar résztvevővel hétfőn kezdődik a női és a férfi Világkupa
2021. 07. 11.

Nepomnjacsij előnye fél pont, Kaszparov nyolc partit vesztett a villámversenyen
2021. 07. 11.

Nepomnjacsij egypontos előnnyel kezdheti a villámversenyt, Kaszparov is játszik 
2021. 07. 10.

Nepomnjacsij előnye egy pontra csökkent, Saric sötéttel győzte le a világbajnoki kihívót
2021. 07. 09.

Zágrábban a Croatia Grand Chess Tour rapid versenyén Jan Nepomnjacsij az élen
2021. 07. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog