Nakamura folytatta nyerőszériáját, ötödik győzelmével félpontos előnnyel vezet

Címkék: Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport

A Tradewise nyílt versenyen az amerikai Hikaru Nakamura megnyerte ötödik játszmáját is. Az éllovast öten követik félpontos hátránnyal, a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov, a kínai Yu Yangyi és Wei Yi, a  spanyol Renier Vazquez Igarza és az angol David Howell. Rapport Richárd sötéttel remizett a kanadai Kevin Spraggettel. Nagymesterünk gyors királyszárnyi akciót indított, a bonyolult csatában egy pillanatban jó esélyt nyújtó folytatást hagyott ki, lépésismétléssel osztoztak meg a ponton. Rapportnak 3,5 pontja van. A hatodik játéknap csúcsrangadóját Topalov és Nakamura vívja.

Gibraltáron Hikaru Nakamura folytatta nyerőszériáját, az indiai Adhiban ellen éles változatot játszott meg, ellenfelénél jobban ismerte az állás nyújtotta esélyeket. A bonyodalmakban gyors nyerést elhibázott, anyagi előnyét végül nehézségek árán érvényesítette.

 

A kínai Wei Yi nagyon közel állt ötödik győzelméhez, de bástyavégjátékban menekülési esélyt adott, amit a spanyol Renier Vazquez Igarza jól használt ki. A bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov negyedik nyerésének örülhetett, a kínai Yu Yangyi és az angol David Howell tagja még a Nakamurát fél ponttal követő ötös csoportnak.

Rapport Richárd ötödik partija sem nélkülözte a nyitásban az extravagáns megoldást. Ricsi villámgyorsan királyszárnyi akciót indított, a kanadai Kevin Spraggett nem találta meg a legjobb ellenszert, kiegyenlítődtek az esélyek. A bonyodalmak közepette nagymesterünk előnybe kerülhetett volna, elmulasztotta a világos centrum elleni támadás lehetőségét. A játszma lépésismétléses döntetlennel ért véget.

 Az orosz nagymesterek közül csak a két évvel korábbi győztes Nyikita Vityjugov tudott nyerni, Dmitrij Jakovenko világossal sem bírt az ukrán Anna Muzicsukkal. Fölényes állását elrontotta Makszim Matlakov, a kritikus állásban azonnali vesztőt húzott, az ukrán Maria Muzicsuk kiskombinációval értékes pontot gyűjtött be. Grigorij Oparin minimális előnye kevés volt a kínai világbajnoknővel, Hou Ji-fannal vívott partijában.  

 

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

Adhiban B (indiai, 2630, 4) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2776, 4)  0 - 1

Renier Vazquez Igarza (spanyol, 2592, 4) – Wei Yi (kínai, 2675, 4)  döntetlen

David Anton Giijarro (spanyol, 2617, 3,5) – Veszelin Topalov (bolgár, 2800, 3,5)  0 - 1

Viorel Bologan (moldáviai, 2608, 3,5) – Peter Szvidler (orosz, 2739, 3,5)  döntetlen

Babu Lalith (indiai, 2537, 3,5) – Yu Yangyi (kínai, 2724, 3,5)  0 - 1

Pentala Harikrishna (indiai, 2723, 3,5) – Aleksandr Lenderman (amerikai, 2614, 3,5) döntetlen

Grigorij Oparin (orosz, 2551, 3,5) – Hou Ji-fan (kínai, 2673, 3,5) döntetlen

David Howell (angol, 2670, 3,5) – Salem A. R. Saleh (Egyesült Arab Emírségek, 2603, 3,5)  1 - 0

Joan-Cristian Chirila (román, 2548, 3) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2735, 3)  0 - 1

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2733, 3) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2544, 3) döntetlen

Kevin Spragett (kanadai, 2538, 3) – Rapport Richárd (magyar, 2716, 3)  döntetlen

Makszim Matlakov (orosz, 2695, 3) – Maria Muzicsuk (ukrán, 2520, 3)  0 - 1

 

Az élcsoport állása:

 

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

1

2

GM

Hikaru Nakamura

USA

2776

5.0

3337

2

1

GM

Veszelin Topalov

BUL

2800

4.5

2865

3

6

GM

Yu   Yangyi

CHN

2724

4.5

2860

4

12

GM

Wei Yi

CHN

2675

4.5

2850

5

15

GM

David Howell

ENG

2670

4.5

2846

6

34

GM

Renier Vazquez Igarza

ESP

2592

4.5

2833

7

45

GM

Grigorij Oparin

RUS

2551

4.0

2755

8

7

GM

Pentala Harikrishna

IND

2723

4.0

2753

9

33

GM

Michael Roiz

ISR

2592

4.0

2749

10

4

GM

Nyikita Vityjugov

RUS

2735

4.0

2744

11

21

GM

Adhiban B.

IND

2630

4.0

2736

85

GM

Prasanna V. Vishnu

IND

2463

4.0

2736

13

65

IM

Dennis Wagner

GER

2501

4.0

2727

14

3

GM

Peter Szvidler

RUS

2739

4.0

2721

15

11

GM

Maxim Rodhstein

ISR

2680

4.0

2719

16

13

GM

Hou Ji-fan

CHN

2673

4.0

2711

17

28

GM

Aleksandr Lendermen

USA

2614

4.0

2704

18

29

GM

Viorel Bologan

MDA

2608

4.0

2696

19

36

GM

Tamir Nabaty

ISR

2579

4.0

2681

20

26

GM

Daniel   Naroditsky

USA

2622

4.0

2669

21

22

GM

Axel Bachmann

PAR

2629

4.0

2646

22

32

GM

Surya   Ganguly

IND

2595

4.0

2639

23

57

IM

Maria Muzicsuk

UKR

2520

4.0

2604

24

35

GM

Sandro Mareco

ARG

2583

4.0

2596

25

39

GM

Chanda Sandipan

IND

2574

4.0

2535

26

86

GM

Venkatesh M. R.

IND

2460

3.5

2683

27

47

GM

Ju   Wenjun

CHN

2547

3.5

2666

28

51

GM

Babu Lalith

IND

2537

3.5

2661

29

5

GM

Dmitrij Jakovenko

RUS

2733

3.5

2651

30

40

GM

Hannes Stefansson

ISL

2573

3.5

2646

31

27

GM

David Anton Guijarro

ESP

2617

3.5

2627

32

8

GM

Rapport   Richárd

HUN

2716

3.5

2619

 

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

Hikaru Nakamura (amerikai, 2776, 5) – Veszelin Topalov (bolgár, 2800, 4,5)

Yu Yangyi (kínai, 2724, 4,5) – Renier Vazquez Igarza (spanyol, 2592, 4,5)

Wei Yi (kínai, 2675, 4,5)n – David Howell (angol, 2670, 4,5)

Surya Ganguly (indiai, 2595, 4) – Pentala Harikrishna (indiai, 2723, 4)

Maxim Rodhstein (izraeli, 2680, 4) – Michael Roiz (izraeli, 2592, 4)

Hou Ji-fan (kínai, 2673, 4) – Sandro Mareco (argentin, 2583, 4)

Maria Muzicsuk (ukrán, 2520, 4) – Adhiban B. (indiai, 2630, 4)

Axel Bachmann (paraguayi, 2629, 4) – Tamir Nabaty (izraeli, 2579, 4)

Daniel Naroditsky (amerikai, 2622, 4) – Chanda Sandipan (indiai, 2574, 4)

Aleksandr Lenderman (amerikai, 2614, 4) – Grigorij Oparin (orosz, 2551, 4)

Dennis Wagner (német, 2501, 4) – Viorel Bologan (moldáviai, 2608, 4)

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2733, 3,5) – Parasanna V Vishnu (indiai, 2463, 3,5

Rapport Richárd (magyar, 2716, 3,5) – Avital Boruchovsky (izraeli, 2517, 3,5)

Ivan Cseparinov (bolgár, 2681, 3,5) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2515, 3,5)

Spraggett,K (2538) - Rapport,R (2716)
Szabálytalan megnyitás [A10]

1.c4 e6 2.Hf3 f5 3.g3 Hf6 4.Fg2 Fe7 5.0-0 d5 6.b3 Hc6 7.d4 He4 8.Fb2 h5 9.Hc3 h4 10.Bc1 hxg3 11.hxg3 Ff6 12.e3

 

12...g5 13.Ve2 g4 14.Hd2

Számításba jött a 14.He5 Hxc3 15.Fxc3 He7 16.cxd5 exd5 17.f4 folytatás.

14...He7 15.Bfd1

Erősebb volt a 15.Hdxe4 dxe4 16.d5 Hg6 (16...exd5? 17.Hxe4) 17.Bfd1 változat.

15...Hxc3 16.Fxc3 Kf7 17.f4 gxf3 18.Hxf3 Fd7 19.Kf2?! Fc6 20.Bh1 Vg8 21.Bxh8 Vxh8 22.Fa5 Bc8 23.Bh1 Vg7 24.Bh3 dxc4 25.bxc4 Fe4 26.He1

 

 

26...Fxg2

Nagymesterünk extravagáns játékának logikus folytatása 26...c5 27.dxc5 Hc6 28.Fxe4 fxe4 lett volna.

27.Hxg2 Hc6 28.Fc3 Bh8 29.Bxh8 Vxh8 30.Vb2 b6 31.Vb5 Hb8 32.c5 Ve8 33.Vc4 Vc6

34.Hf4 Hd7 35.Ve2 Vh1 36.Vc4 Vh2+ 37.Kf3 Vh1+ 38.Kf2 Vc6 39.Ve2 Vh1 40.Vc4 Vc6 és döntetlen

 

Adhiban,B (2630) - Nakamura,H (2776)
Elfogadott vezércsel [D20]

1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.e4 b5 4.a4 c6 5.Hc3 a6 6.axb5 cxb5 7.Hxb5 axb5 8.Bxa8 Fb7 9.Ba1 e6 10.He2?!

A bakui GP-n Sahriyar Mamedgyarov és Rusztam Kaszindzsanov a 10.Hf3 Hf6 (10...Fxe4 11.Fe2 Hf6 12.0-0 Hc6 13.b3 Fe7 14.bxc4 bxc4 15.Fxc4 változatot Radoslaw Wojtaszek és Hikaru Nakamura a dubaji villám-vb-n tesztelte.) 11.Fe2 Fb4+ 12.Fd2 Fxd2+ 13.Vxd2 Hxe4 14.Vb4 Vd5 15.Ba5 Hd6 16.He5 Vxd4 17.Bxb5 Hxb5 18.Vxb5+ Hd7 19.Hxc4 Fd5 20.He3 Ke7 21.Vxd5 Vxd5 22.Hxd5+ exd5 23.Kd2 Bb8 24.Kc2 He5 25.Ba1 Hc6 26.Kc3 d4+ 27.Kc2 d3+ 28.Fxd3 Hb4+ 29.Kc3 Hxd3 30.Kxd3 Bxb2 folytatásban remizett.

10...Fxe4 11.b3?! Hc6 12.Hc3? Fb4 13.Fd2 Fxc3 14.Fxc3

 

 

14...b4 15.d5 bxc3 16.dxc6 Vxd1+ 17.Kxd1 cxb3 18.c7 Kd7?

Kimaradt a 18...He7! 19.Fb5+ Kf8 20.Ke2 b2 21.Bad1 g6 folytatás.

19.Ba3 b2 20.c8V+ Kxc8 21.Bxc3+ Kd7 22.Fd3 b1V+ 23.Fxb1 Fxb1 24.Bb3 Fe4 25.Bb8 g5 26.Ke2 Ke7 27.h4? gxh4 28.Bxh4 Fc6 29.Bc4 Fe8 30.Bc7+ Kd6 31.Ba7

31...He7! 32.Bd8+ Ke5 33.Bb7 Kf6 34.Bdb8 Hg6 35.Bb6 h5 36.f3 Fa4 37.Bxh8 Hxh8 38.Ke3 Hg6 39.Ba6 Fb3 40.Ba5 Fd5 41.Ba7 e5 42.Ba5 Fe6 43.Bb5 h4 44.Bb1 Kg5 45.Bb5 f6 46.Bb7 Hf4 47.Kf2 Hh5 48.Bb6 Ff5 49.Bb8 Fg6 50.Bb4 Hf4 51.Ba4 Ff7 52.Ba7 Kg6 53.Ba1 Fd5 54.Bd1 Kg5 55.Bd2 f5 és világos feladta

 

Matlakov,M (2695) - Muzicsuk,M (2520)
Katalán megnyitás [E01]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 e6 5.g3 dxc4 6.Fg2 Hbd7 7.0-0 Fb4 8.Vc2 0-0 9.Bd1 Ve7 10.He5 Hxe5 11.dxe5 Hd7 12.Ff4 f6 13.He4 Hxe5 14.Fxe5 fxe5 15.Vxc4 Fa5 16.e3 Fc7 17.Bd2 a5 18.Bad1 a4 19.Hd6 Fxd6 20.Bxd6 Ba5 21.e4 Bd5

22.B6xd5 exd5 23.exd5 Vf7 24.Bd2 Fd7 25.Vxa4 cxd5 26.Vb3 e4 27.Vxd5 Fc6 28.Vxf7+?!

Kimaradt a nyert végjátékra lebonyolító 28.Fxe4 Fxd5 29.Fxd5 Vxd5 30.Bxd5 Ba8 31.a3 kiskombináció.

28...Kxf7 29.Bd4 Ke6 30.Bb4 Ke5 31.Kf1 Ba8 32.a3 Ba5 33.Ke1 Bc5 34.Kd1 Bd5+ 35.Kc1 Bc5+ 36.Kb1 g5 37.Bb3 Bd5 38.Bc3 Bd2 39.Bc2??

Vesztőlépés.

 

 

39...e3! 40.Fxc6 e2 41.Bxd2 e1V+ 42.Kc2 bxc6 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: www.gibraltarchesscongresss.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog