Help Sales ÁSZF

Moszkvában az utolsó forduló dönt, Nepomnjacsij félpontos előnnyel az élen

Címkék: X. Tal-emlékverseny Moszkva

A Moszkvában zajló X.Tal-emlékverseny nyolcadik fordulójában ismét öt döntetlen született. A félpontos előnnyel vezető orosz Jan Nepomnjacsij az indiai exvilágbajnok Viswanathan Ananddal remizett. A holland Anish Giri és az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarovval osztozott meg a ponton, második helyről várhatja a befejező játéknapot. Az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik gyalogelőnyét nem tudta győzelemig fokozni honfitársa, Jevgenyij Tomasevszkijjel szemben. A kínai Li Chao jól védekezett az örmény Levon Aronjan ellen. Az orosz Peter Szvidler és az izraeli Borisz Gelfand az egyenlő állásban gyorsan békét kötött. A döntés az utolsó fordulóra maradt,  amely magyar idő szerint 12 órakor kezdődik.

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

A 26 esztendős Jan Nepomnjacsij számára kedvezően alakultak a nyolcadik játéknap eredményei, a döntetleneknek köszönhetően megőrizte félpontos előnyét. Az exvilágbajnok Viswanathan Ananddal az angol megnyitás ritkább változatában remizett. Nem sáncolt, sőt a vezércsere után királyával bátran előretört. A kritikus állásban a nagymesterek a békés megoldás mellett tették le voksukat, lépésismétléssel ért véget a küzdelmük.

A holland Anish Giri és az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov olasz megnyitású partijában sötét fokozatosan egyenlítette ki esélyeit, a sorozatos cseréket követően egyeztek meg a döntetlenben.

A kínai Li Chao eredeti nyitást követően hátrányba került az örmény Levon Aronjan ellen, aki gyalogáldozattal jutott kezdeményezéshez. Li Chao aktív védekezéssel kiharcolta a döntetlent.

Az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik nem tudta megtörni honfitársa, Jevgenyij Tomasevszkij ellenállását. A középjátékban Kramnyik gyalogot nyert, de előnyét nem tudta győzelemig fokozni, 108 lépésben lett döntetlen a csatájuk.

Az izraeli Borisz Gelfand javította Vishy Ananddal szemben játszott változatát, harmadik döntetlenét érte el, már biztossá vált, hogy a 2013-as Tal-emlékverseny győztese ezúttal utolsóként végez. Az orosz Peter Szvidler változatlanul ötvenszázalékos.

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

A 8. forduló eredményei:

Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2808) - Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2731)  döntetlen (Réti megnyitás, 108)

Peter Szvidler (orosz, 2745) - Borisz Gelfand (izraeli, 2743)  döntetlen (Szicíliai védelem, 29)

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2740) - Viswanathan Anand (indiai, 2776)   döntetlen (Angol megnyitás, 29)

Levon Aronjan (örmény, 2795) - Li Chao b (kínai, 2746)  döntetlen (Vezércsel, 60)

Anish Giri (holland, 2755) - Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2761)  döntetlen (Olasz megnyitás, 40)

A verseny állása:

1. Jan Nepomnjacsij 5,5 pont

2.Anish Giri 5

3-5. Levon Aronjan, Vlagyimir Kramnyik és Viswanathan Anand 4,5

6-7.  Peter Szvidler  és Li Chao b 4

8. Sahriyar Mamedgyarov 3,5

9. Jevgenyij Tomasevszkij 3

10. Borisz Gelfand 1,5

H.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

1

Jan Nepomnjacsij

2740

RUS

*

½

½

1

½

½

½

1

1

2

Anish Giri

2755

NED

½

*

0

½

½

1

½

1

1

5

3

Levon Aronjan

2795

ARM

½

1

*

½

½

½

½

½

½

4

Vlagyimir Kramnyik

2808

RUS

0

½

½

*

1

½

½

½

1

5

Viswanathan Anand

2776

IND

½

½

0

*

½

½

1

½

1

6

Peter Szvidler

2745

RUS

½

0

½

½

½

*

1

½

½

4

7

Li Chao b

2746

CHN

½

½

½

½

0

*

½

½

1

4

8

Sahriyar Mamedgyarov

2761

AZE

0

½

½

0

½

½

*

½

1

9

Jevgenyij Tomasevszkij

2731

RUS

0

0

½

½

½

½

½

*

½

3

10

Borisz Gelfand

2743

ISR

0

½

0

0

½

0

0

½

*

Az utolsó forduló párosítása:

Sahriyar Mamedgyarov – Vlagyimir Kramnyik

Li Chao b – Anish Giri

Viswanathan Anand – Levon Aronjan

Borisz Gelfand – Jan Nepomnjacsij

Jevgenyij Tomasevszkij – Peter Szvidler

Nepomnjacsij,J (2740) - Anand,V (2776)
Angol megnyitás [A21]

1.c4 e5 2.Hc3 Fb4 3.Hd5 Fc5

Viswanathan Anand korábban a változatot csak villámpartikban játszotta meg a GCT belga tornáján Hikaru Nakamura és Veszelin Topalov ellen.

4.Hf3 c6 5.Hc3 d6 6.e3 Fb4 7.d4

Topalov a 7.Vc2 Hf6 8.a3 Fxc3 9.Vxc3 0-0 10.d3 Be8 11.Fe2 e4 12.Hd2 d5 változatban küzdött meg Ananddal.

7...e4 8.Hd2 Fxc3

A bakui sakkolimpián a Nakamura-Adhiban játszmában a 8...Hf6 9.Vc2 Ve7 10.a3 Fxc3 11.Vxc3 a5 12.b3 0-0 13.Fb2 Be8 14.h3 d5 változatot láttuk, az indiai titán alul maradt a csatában.

9.bxc3 Hf6

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

10.f3

Az éllovas orosz nagymester gyors döntést hozott. 10.Vc2 Ve7 11.Fe2 0-0 12.0-0 c5 13.h3 tartotta volna az állást.

10...exf3?!

 Jobb volt a 10...Ff5 11.fxe4 (11.g4? Hxg4!) 11...Hxe4 12.Vf3 Hxd2 13.Vxf5 Hxf1 14.Ve4+ Ve7 15.Vxe7+ Kxe7 16.Bxf1 választás.

11.Vxf3 0-0 12.h3 Va5 13.Fb2

Figyelmet érdemelt a 13.e4 Be8 14.Fe2 Hbd7 15.0-0 folytatás.

13...Vf5 14.Fa3?!

Jan Nepomnjacsij végleg kiengedte a kezdeményezést a kezéből. 14.e4 Hxe4 15.Hxe4 Be8 16.Fd3 Vxf3 17.gxf3 f5 18.Kd2 fxe4 19.fxe4 változatban világos megőrizte volna térelőnyét.

14...Be8 15.Vxf5 Fxf5 16.Kf2 Bd8 17.Kf3 c5 18.g4 Fg6 19.Fg2 h6 20.Kf4 Hc6 21.Fxc6 bxc6 22.e4 Hd7 23.Hb3 Be8 24.Bhe1 Be6 25.Be3 Bae8 26.Bae1 Bf6+ 27.Kg3 Bfe6 28.Kf4

Nepomnjacsij nem remélt előnyt a 28.dxc5 dxc5 (28...He5 29.cxd6 Hxc4 30.Fc5 Hxd6 31.Fxd6 Bxd6) 29.Hxc5 B6e7 30.Hxd7 Bxd7 31.e5 Bd2 változatban.

28...Bf6+ 29.Kg3 Bfe6 és döntetlen

Giri,A (2755) - Mamedgyarov,S (2761)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.0-0 Hf6 5.d3 d6 6.c3 h6 7.Be1 0-0 8.Hbd2 a6 9.Hf1 Ha5

Új ötlet a változatban. Pavel Eljanov is a 9...Fa7 10.Fb3 Be8 11.Hg3 Fe6 12.Fxe6 Bxe6 13.d4 Be8 mellett döntött a stavangeri tornán Vlagyimir Kramnyikkal szemben.

10.b4 Hxc4 11.bxc5 Ha5 12.cxd6 cxd6 13.a4 b5 14.axb5 axb5 15.Bb1 Vc7 16.Fd2 Be8 17.h3 Hb7 18.Hh4

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

18...d5 19.exd5 Hxd5 20.Bxb5 Hxc3 21.Fxc3 Vxc3 22.Hf3 Ba5 23.Bxa5 Vxa5 24.Vd2 Vb5 25.Vc3 f6

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

26.d4 exd4 27.Hxd4 Vd7 28.Bxe8+ Vxe8 29.He3 Hd6 30.Vc5 Ve5 31.Vxe5 fxe5 32.Hc6 e4 33.Kh2 Kf7 34.Kg3 g5 35.h4 Hf5+ 36.Hxf5 Fxf5 37.hxg5 hxg5 38.He5+ Kf6 39.Hc4 Fe6 40.He3 és döntetlen

Szvidler,P (2745) - Gelfand,B (2743)
Szicíliai védelem  [B31]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 g6 4.Fxc6 bxc6 5.0-0 Fg7 6.Be1 Hh6 7.c3 0-0 8.h3 d5 9.d3 c4 10.dxc4 dxe4 11.Vxd8 Bxd8 12.Bxe4 Hf5

Borisz Gelfand tért el a viadal ötödik fordulójában Viswanathan Ananddal játszott partijától, ahol a 12...e5 13.Be1 f6 14.Hbd2 Hf7 folytatásban az exvilágbajnok a 15.He4 lépéssel újított. (Erneszto Inarkijev a 15.Hb3 a5 16.Fe3 a4 17.Fb6 Be8 18.Hc5 mellett döntött Gelfanddal vívott júliusi párharcában.) 15...f5 16.Heg5 e4 17.Hxf7 Kxf7 18.Fg5 Bd3 19.Hd4 Fa6 20.b3 c5 21.He2 h6 22.Fe3 Bc8 23.h4 Ff6 folytatásban világos jobban állt, meg is nyerte a játszmát.

13.Be1 c5 14.Hbd2 Fb7 15.He4 Bac8 16.Hg3

 

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

16...Hd6 17.Bxe7 Fxf3 18.gxf3 Hxc4 19.Fg5 Hxb2 20.Bxa7 Ba8 21.Bb7 Bd1+ 22.Bxd1 Hxd1 23.He4 Hxc3 24.Hxc5 h6 25.Fe3 Bxa2 26.Bb8+ Kh7 27.Bb7 Kg8 28.Bb8+ Kh7 29.Bb7 Kg8 és döntetlen

Aronjan,L (2795) – Li Chao b (2746)
Vezércsel [D06]

1.Hf3 d5 2.d4 Ff5 3.c4 e6 4.Hc3 Hc6 5.Ff4 Fd6 6.cxd5 exd5 7.Hxd5 Fe4 8.Hc3 Fxf3 9.Fxd6 Vxd6 10.gxf3 Vxd4 11.e3 Vf6 12.Hd5

Az érdekes állásban számításba jött a [12.f4 Hge7 13.Fg2 Bd8 14.Vb3 0-0 15.0-0 folytatás.]

12...Vd6 13.Vb3 Hge7 14.Hxe7 Hxe7 15.Bd1 Vf6 16.Va4+

Nem látni, hogy sötétnek elegendő ellenjátéka lett volna a 16.Vxb7 0-0 17.Fg2 Bab8 18.Vxc7 Hf5 19.0-0 Bxb2 20.f4 Bxa2 21.Bd7 változatban.

16...Hc6 17.Ve4+ Kf8 18.Fb5 Be8 19.Vc2 Vxf3 20.Vc5+ Kg8 21.Bg1 Vf6 22.Fxc6 bxc6 23.Bd2 g6 24.Bg4 Kg7 25.Bc4 Bd8 26.Bf4 Ve6 27.Bfd4 Bb8 28.Bd7 Vf6 29.b3 Bb7 30.Ve7 a5 31.B2d4 Bf8 32.Ke2 Vxe7 33.Bxe7 Kf6 34.Bee4 Ba8 35.Bf4+ Ke7 36.Bfe4+ Kf6 37.Bf4+ Ke7 38.Bde4+ Kf8

 

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

39.Be6 g5 40.Bf3 g4 41.Bf4 Bb4 42.Bef6 Bxf4 43.Bxf4 h5 44.Bf5 a4 45.Bxh5 Ke7 46.b4 a3 47.Kd3 Bd8+ 48.Kc2 Ke6 49.Bc5 Bh8 50.Bxc6+ Ke5 51.Bxc7 Bxh2

 

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

52.Bxf7 g3 53.Kb3 Bxf2 54.Bg7 g2 55.Kxa3 Ke4 56.Bg3 Be2 57.Ka4 Bxa2+ 58.Kb5 Kd3 59.Kc6 Bc2+ 60.Kb6 Bf2 és döntetlen

Kramnyik,V (2808) - Tomasevszkij,E (2731)
Réti megnyitás [A07]

1.Hf3 Hf6 2.g3 d5 3.Fg2 c6 4.0-0 Fg4 5.d3 Hbd7 6.h3 Fxf3 7.Fxf3 e5 8.e4 dxe4 9.dxe4 Fc5 10.Hd2 Ve7 11.a4 a5 12.Ve2 0-0 13.Hc4 Ve6 14.Kg2 Hb6 15.He3 Bfd8 16.b3 Hc8 17.Fb2 Fd4 18.Bad1 Hd6

 

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

19.Fxd4 exd4 20.Bxd4 Hdxe4 21.Bxd8+ Bxd8 22.Hc4 b5 23.axb5 cxb5 24.Hxa5 Bd2 25.Vxb5 h6 26.Hc4 Bxc2 27.Vb8+ Kh7 28.Ve5 Vxe5 29.Hxe5 Bb2 30.Fd1

Az exvilágbajnok kevesellte a 30.Be1 Hc5 31.b4 Bxb4 32.Hxf7 végjáték esélyét.

30...Hd5 31.Hc4 Ba2 32.Ff3 Hdc3 33.h4 g5 34.h5 Kg7 35.b4 Ba4 36.Fxe4 Hxe4 37.Bb1 Hc3 38.Bc1 He2 39.Bc2 Hd4 40.Bd2 Hc6

 

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

41.He3 Bxb4 42.Hf5+ Kh7 43.Bd6 He5 44.Bxh6+ Kg8 45.Ba6 Hg4 46.Ba8+ Kh7 47.Ba7 Hh6 48.Hd6 Kg7 49.Kf3 g4+ 50.Kg2 Bb6 51.He8+ Kh7 52.Ba5 Be6 53.Hc7 Bf6 54.Kf1 Bf5 55.Bd5 Bf6 56.Bd7 Bf5 57.Hd5 Kg7 58.Hf4 Be5

 

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

59.Bd5 Be4 60.Hg2 Kf6 61.He3 Ba4 62.Ke2 Ba3 63.Bc5 Bb3 64.Hd5+ Kg7 65.Hc3 Bb6 66.Bg5+ Kf8 67.Be5 Kg7 68.Ke3 Bb3 69.Bc5 Bb2 70.Bg5+ Kf8 71.Bb5 Bc2 72.He4 Kg7 73.Bg5+ Kf8 74.Hf6 Bc3+ 75.Ke4 Bc4+ 76.Kd3 Ba4 77.Hh7+ Ke7 78.Be5+ Kd6 79.Bb5 Kc6 80.Bb8 Ba2 81.Ke3 Ba5 82.Hf6 Bf5 83.He4 Bxh5 84.Bd8 Kc7 85.Be8 Bf5 86.Bh8 Bf3+ 87.Kd4 Hf5+ 88.Ke5 He7 89.Bh7 Hg6+ 90.Kd4 Kd8 91.Hg5 Bxf2 92.Hxf7+ Ke8 93.Hg5 Bf5 94.He6 Bf7 95.Bh6 He7 96.Bh8+ Kd7 97.Hc5+ Kc7 98.Ba8 Hc6+ 99.Kc4 Bf1 100.He4 Bd1 101.Be8 Be1 102.Kd5 Bd1+ 103.Ke6 Bd8 104.Bxd8 Kxd8 105.Hc3 Hd4+ 106.Ke5 Hf3+ 107.Kf4 Hh2 108.Hd5 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog