Help Sales ÁSZF

Morozevics remivel megőrizte másfél pontos előnyét

Címkék: Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics

A Szaratovban zajló szuperverseny kilencedik fordulójában Lékó Péter világossal a kínai Ni Hua ellen játszott, küzdelmük 48 lépés után döntetlennel ért véget. Nagymesterünk minimális előnyét nem tudta győzelemig fokozni. Az éllovas orosz Alekszandr Morozevics honfitársával, a második helyen álló Jevgenyij Tomasevszkijjel osztozott meg a ponton, megőrizte másfél pontos előnyét. A játéknap egyetlen győzelmét az ukrán Pavel Eljanov aratta, feljött ötven százalékra. Lékó Péter tizedik játszmáját az orosz Nyikita Vitjugovval vívja.

A kilencedik forduló játszmái nem hozták lázba  a sakkrajongókat. A nagymesterek nem kockáztattak, öt partiban is pontosztozkodás született. A másfél pontos előnnyel vezető Alekszandr Morozevics közvetlen riválisával, Jevgenyij Tomasevszkijjel játszott és a döntetlen eredmény mindkettőjüknek kedvező volt.

Lékó Péter világossal nem bírt a sereghajtó Ni Huával. A nyitásban a kínai sakkozó vállalta  a d5 izolált gyalogot, a sorozatos cserék csak nagymesterünk minimális előnyéhez vezettek, Ni Hua pontos védekezéssel tartotta az állást.

Az ukrán Pavel Eljanov első győzelmét aratta, ez a játszma volt a játéknap legérdekesebb összecsapása. A junior világbajnok Dmitrij Andrejkin az olimpiai bajnok tisztáldozatát követően pontatlanul védekezett, majd azonnali vesztőlépést húzott. Öten is félpontos távolságból követik a harmadik helyen álló Lékó Pétert.

Békés remi született az ukrán meccsen, Alekszander Mojszejenko és Ruszlan Ponomarjov partijában. Az orosz Nyikita Vitjugov nem tudta világos igazát bizonyítani a katalán megnyitásban, az izraeli Michael Roiz kilencedik remijét könyvelhette el. A torna remikrálya címre a spanyol Alekszej Shirov is esélyes, ő is még veretlen, de egyúttal nyeretlen.

A 9. forduló eredményei:

Lékó Péter (magyar, 2728) – Ni Hua (kínai, 2670) döntetlen (Félszláv védelem, 48)

Nyikita Vitjugov (orosz, 2726) – Michael Roiz (izraeli, 2668) döntetlen (Katalán megnyitás, 26)

Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2726) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2758) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 32)

Alekszandr Morozevics (orosz, 2737) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2710) döntetlen (Skót megnyitás, 31)

Pavel Eljanov (ukrán, 2683) - Dmitrij Andrejkin (orosz, 2705) 1 – 0 (Vezérindiai védelem, 31)

Alekszejev Shirov (spanyol, 2713) – Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2662) döntetlen (Orosz huszárjáték,44)

 

A verseny állása:

1.Alekszandr Morozevics 7 pont

2. Jevgenyij Tomasevszkij 5,5

3. Lékó Péter 5

4-8. Alekszej Shirov, Jevgenyij Alekszejev, Michael Roiz, Nyikita Vitjugov és Pavel Eljanov 4,5

9-10.Ruszlan Ponomarjov és Alekszander Mojszejenko 4

11-12. Dmitrij Andrejkin és Ni Hua 3

 

Kormányzó Kupa, Szaratov

kat. XIX (2707)

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

1

2

   

1.

Morozevics, Alekszandr

g

RUS

2737

*

½

½

½

1

.

1

1

.

1

½

1

7

2922

 

2.

Tomasevszkij, Jevgenyij

g

RUS

2710

½

*

½

.

½

½

½

.

½

1

½

1

2788

 

3.

Lékó, Péter

g

HUN

2728

½

½

*

½

½

½

.

½

½

.

1

½

5

2743

 

4.

Shirov, Alekszej

g

ESP

2713

½

.

½

*

½

½

½

½

½

½

.

½

2706

 

5.

Alekszejev, Jevgenyij

g

RUS

2662

0

½

½

½

*

½

½

½

1

½

.

.

2716

 

6.

Roiz, Michael

g

ISR

2668

.

½

½

½

½

*

½

½

½

.

½

½

2706

 

7.

Vitjugov, Nyikita

g

RUS

2726

0

½

.

½

½

½

*

½

½

½

1

.

2706

 

8.

Eljanov, Pavel

g

UKR

2683

0

.

½

½

½

½

½

*

.

½

1

½

2703

 

9.

Ponomarjov, Ruszlan

g

UKR

2758

.

½

½

½

0

½

½

.

*

½

½

½

4

2657

 

10.

Mojszejenko, Alekszander

g

UKR

2726

0

0

.

½

½

.

½

½

½

*

½

1

4

2664

 

11.

Andrejkin, Dmitrij

g

RUS

2705

½

½

0

.

.

½

0

0

½

½

*

½

3

2586

 

12.

Ni, Hua

g

CHN

2670

0

0

½

½

.

½

.

½

½

0

½

*

3

2589

 

 

A 10. forduló párosítása:

Ni Hua – Jevgenyij Alekszejev

Dmitrij Andrejkin – Alekszej Shirov

Jevgenyij Tomasevszkij – Pavel Eljanov

Ruszlan Ponomarjov – Alekszandr Morozevics

Michael Roiz –Alekszander Mojszejenko

Lékó Péter – Nyikita Vitjugov

 

Lékó,P (2728) - Ni,Hua (2670)
Félszláv védelem [D45]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.e3 a6 5.Vc2 e6 6.Hf3 Hbd7 7.b3 Fd6 8.Fb2 e5

A sereghajtó kínai nagymester ritka varit választott, nem félt a d5 izolált gyalogtól.

9.cxd5 cxd5 10.dxe5 Hxe5 11.Hxe5 Fxe5 12.Fd3 0-0 13.He2 Va5+ 14.Fc3 Fxc3+ 15.Vxc3 Vxc3+ 16.Hxc3

A gyors cserék után világosnak minimális előnye van.

16...Fd7 17.f3 Bfc8 18.Kd2 h5 19.He2 Kf8 20.Hd4 Ke7 21.g3 g6 22.h3 He8 23.He2 Hc7 24.Hf4 Kd6 25.g4 Bh8 26.Bad1 a5 27.Ke2 a4 28.b4 hxg4 29.hxg4 a3 30.Kd2 Fb5 31.He2 Fxd3 32.Kxd3 Hb5 33.Bc1 Bxh1 34.Bxh1 Ba4 35.Bb1 Kc6 36.Hc3 Ba8 37.Bc1 Hxc3 38.Kxc3 Kb5 39.Kb3 b6 40.Bd1 Kc6 41.Bd4 f5 42.gxf5 gxf5 43.Bd3 Bh8 44.Kxa3 Bh3 45.f4

 

 

45...d4! 46.Bxd4 Bxe3+ 47.Kb2 b5 48.Kc2 Ba3 és döntetlen

Morozevics,A (2737) - Tomasevszkij,E (2710)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Fc5 5.Fe3 Vf6 6.c3 Hge7 7.Hc2 Fxe3 8.Hxe3 0-0 9.Fd3 He5 10.Fc2 Vb6 11.b3 d6 12.0-0 f5 13.exf5 Fxf5 14.c4 Fxc2 15.Vxc2 Bf7 16.Hc3 Baf8 17.Vd2 H5g6 18.Bae1 Va5 19.g3 Bf3 20.Hed5 Hxd5 21.Vxd5+ Vxd5 22.Hxd5 c6 23.He3 He5 24.Bd1 Hf7 25.h4 Bf6 26.h5 Be8 27.Kg2 Kf8 28.Bfe1 Bfe6 29.Bd4 Be5 30.g4 g6 31.hxg6 és döntetlen

Mojszejenko,A (2726) - Ponomarjov,R (2758)
Nimzoindiai védelem [E20]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.g3 c5 5.Hf3 cxd4 6.Hxd4 0-0 7.Fg2 d5 8.cxd5 Hxd5 9.Vb3 Hc6 10.Hxc6 bxc6 11.0-0 Va5 12.Fd2 Fxc3 13.Fxc3 Hxc3 14.bxc3 Fa6 15.Vb4 Vxb4 16.cxb4 Bab8 17.a3 Bfc8 18.Bfc1 Fxe2 19.Fxc6 Kf8 20.f4 Bd8 21.Ba2 Fb5 22.Fxb5 Bxb5 23.Bac2 a5 24.Bc8 Bxc8 25.Bxc8+ Ke7 26.Bc7+ Kf6 27.Bc4 axb4 28.axb4 Bd5 29.Bc1 Bb5 30.Bc4 Bd5 31.Bc1 Bb5 32.Bc4 és döntetlen

Eljanov,P (2683) - Andrejkin,D (2705)
Vezérindiai védelem [E16]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fb7 5.Fg2 c5 6.d5 exd5 7.Hh4 g6 8.Hc3 Fg7 9.0-0 0-0 10.Fg5 Ve8 11.cxd5 d6 12.Vd2 Hbd7 13.Fh6 Fxh6 14.Vxh6 a6 15.a4 b5 16.axb5 axb5 17.Hxb5 Bxa1 18.Bxa1 Vxe2 19.Hxd6 Vxb2 20.Bd1 c4 21.h3 c3

 

 

22.Hhf5!

Tipikus tisztáldozat, de sötét helyes játéka esetén csak remihez vezetett.

22...gxf5 23.Hxf5 He8 24.Fe4 Kh8 25.Hg7 f5 26.Hxe8 Bxe8

Pontosabb védekezés volt 26...c2, a lépés bekapcsolta volna a vezért a védelembe. 27.Fxc2 Bxe8 28.Fa4 Fc8 29.Bc1 Vg7 30.Vf4 Bg8 31.d6 Ve5 32.Vxe5+ Hxe5 33.Bc7 Bd8 34.f4 Hd7 35.Bxc8 Bxc8 36.Fxd7 és remi a végjáték.

27.Fxf5

 

 

27...Hf8??

 Dmitrij Andrejkin azonnali vesztőlépést húzott. 27...Be7 28.Fxd7 Bf7 29.Ve3 c2 30.Bc1 Fxd5 31.Fa4 Bf3 32.Ve8+ Kg7 33.Ve7+ Ff7 34.Vg5+ Fg6 35.Fxc2 Bf6 adott volna reményt.

 28.Vf6+ Kg8 29.Bd4 Vc1+ 30.Kh2 Be1 31.Fxh7+! és sötét feladta

Vitjugov,N (2726) - Roiz,M (2668)
Katalán megnyitás [E08]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 Fb4+ 4.Fd2 Fe7 5.Fg2 d5 6.Hf3 c6 7.Vc2 b6 8.Ff4 Fb7 9.0-0 Hbd7 10.Bd1 0-0 11.Hc3 dxc4 12.Hd2 Hd5 13.Hxc4 Hxf4 14.gxf4 Vc7 15.e3 Bad8 16.Bac1 c5 17.d5 exd5 18.Hxd5 Fxd5 19.Bxd5 b5 20.He5 Hxe5 21.Bxe5 Fd6 22.Bd5 Fe7 23.Be5 Fd6 24.Bd5 Fe7 25.Be5 Fd6 26.Bf5 és döntetlen

Shirov,A (2713) - Alekszejev,E (2662)
Orosz huszárjáték [C43]

1.e4 e5 2.Hf3 Hf6 3.d4 Hxe4 4.Fd3 d5 5.dxe5 Hc5 6.Fe2 Fe7 7.0-0 0-0 8.Fe3 c6 9.Hd4 Vc7 10.f4 f6 11.exf6 Fxf6 12.Hc3 He6 13.Hb3 Hd7 14.Vd2 Hb6 15.f5 d4 16.fxe6 dxc3 17.bxc3 Fxe6 18.Fd4 Fe5 19.Fxe5 Vxe5 20.Fd3 Hc4 21.Bxf8+ Bxf8 22.Be1 Hxd2 23.Bxe5 Hxb3 24.axb3 Bf6 25.c4 Kf7 26.c5 h6 27.Be4 Ke7 28.Ba4 a6 29.Bb4 Fc8 30.h4 Kd8 31.Kh2 Kc7 32.Kg3 Fe6 33.Bf4 a5 34.Bxf6 gxf6 35.Kf4 b5 36.cxb6+ Kxb6 37.Ff5 Ff7 38.Kg4 c5 39.c4 Kc7 40.Fe4 Kd6 41.Kf5 Ke7 42.Ff3 Fe8 43.g3 Ff7 44.Fe2 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog