Help Sales ÁSZF

Morozevics legyőzte Szvidlert, ezüstérmes lett a szuperbajnokságon

Címkék: Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij Morozevics

Moszkvában befejeződött a 64. orosz szuperbajnokság. Az utolsó fordulóban Alekszandr Morozevics legyőzte a bajnok Peter Szvidlert és ezüstérmes lett. A zárónapon az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik legyőzte Alekszandr Galkint, de csak ötödik lett. A bronzérmet a hivatalos honlap szerint Alekszandr Griscsuk kapta, aki Szergej Karjakinhoz hasonlóan csak remizett. A 28 partiból 15 végződött döntéssel.

Még be sem fejeződött a szuperbajnokság, máris fellángolt a vita, hogy milyen rendszerben bonyolítsák le az orosz bajnokságot. Nem bizonyult szerencsés ötletnek a 8 fős viadal, de a legjobbak túlzsúfolt versenynaptára miatt a vezérkar nem látott más megoldást. A svájci rendszerű bajnokságról bejutott Alekszandr Galkin és Artyom Tyimofejev nem tudott igazán ellenállni a legjobbaknak. Az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik az első fordulóbeli erőszakosságának lett az áldozata. Három partit nyert, de két legfőbb riválisától sötéttel játszva vereséget szenvedett.

Utolsó játszmáját Peter Szvidler már bajnokként játszotta, elég gyenge napot kifogva szintet ellenállás nélkül vesztett Alekszandr Morozeviccsel szemben. Szvidler a 3,5 millió rubeles díjalapból 950 ezer rubeles (cca. 24 ezer euró) első díjat kapott, A nagy visszatérő, a sokadik hullámvölgyet „túlélő” Morozevics ezüstérmes lett. Nagy reményekkel indult a tornán Kramnyik, többet vártak Szergej Karjakintól. A világbajnok-jelölti döntőt játszó Alekszandr Griscsuk ismét bronzérmesként zárta szereplését. A címvédő Jan Nepomnjacsijnak esélye sem volt jó szereplésre.

Az utolsó forduló eredményei:

Alekszandr Galkin (2598) – Vlagyimir Kramnyik (2781) 0 – 1 (Szabálytalan megnyitás, 35)

Artyom Tyimofejev (2665) – Alekszandr Griscsuk (2746) döntetlen (Szicíliai védelem, 42)

Jan Nepomnjacsij (2711) – Szergej Karjakin (2788) döntetlen (Angol megnyitás, 44)

Alekszandr Morozevics (2694) – Peter Szvidler (2739) 1 – 0 (Grünfeld védelem, 31)

 A verseny végeredménye:

1.Peter Szvidler 5 pont

2. Alekszandr Morozevics 4,5

3. Alekszandr Griscsuk 4

4-5.  Szergej Karjakin  és Vlagyimir Kramnyik  4

6. Jan Nepomnjacsij  3

7. Alekszandr Galkin 2

8. ArtyomTyimofejev 1,5

64. orosz szuperbajnokságkat. XIX (2715)
 12345678 
1. Szvidler, Peter g RUS 2739 * 0 ½ ½ 1 1 1 1 5 2869
2. Morozevics, Alekszander g RUS 2694 1 * 1 ½ ½ 0 ½ 1 2820
3. Griscsuk, Alekszander g RUS 2788 ½ 0 * 1  ½ ½ ½ 1 4 2760
4. Karjakin, Szergej g RUS 2746 ½  ½ 0 * 1 ½ 1 ½ 4 2754
5. Kramnyik, Vlagyimir g RUS 2781 0 ½ ½ 0 * 1 1 1 4 2755
6. Nepomnjacsij, Jan g RUS 2711 0 1 ½ ½ 0 * ½ ½ 3 2665
7. Galkin, Alekszander g RUS 2598 0 ½ 0 ½ 0 ½ * ½ 2 2574
8. Tyimofejev, Artyom g RUS 2665 0 0 ½ 0 0 ½ ½ * 2492

Az Élő-pontszámok változása:

Szvidler + 12, Morozevics + 12, Griscsuk + 2, Karjakin - 3,Kramnyik - 2, Nepomnjacsij - 4, Galkin - 2, Tyimofejev - 12

Morozevics,A (2694) - Szvidler,P (2739)
Grünfeld védelem [D97]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.Hf3 Fg7 5.Vb3 dxc4 6.Vxc4 0-0 7.e4 a6 8.e5 b5 9.Vb3 Hfd7 10.Fe2

AlekszandrMorozevics ritka folytatást választott. Alaposan elemzett a 10.e6 fxe6 11.Vxe6+ Kh8 12.Hg5 He5 változat.

10...c5 11.e6 fxe6 12.Vxe6+ Kh8 13.dxc5 He5 14.Vd5 Vxd5 15.Hxd5 Fb7?!

Jobb volt a 15...Hxf3+ 16.Fxf3 Fb7 17.Hc7 Fxf3 18.gxf3 Ba7 19.He6 Bxf3 20.Hxg7 Kxg7 21.Fe3 Hc6 változat.

16.Hc7 Hxf3+ 17.gxf3 Fxf3 18.Fxf3 Ba7

 

19.Hxb5 axb5 20.Ke2 Ba6 21.Fb7 Be6+ 22.Fe3

A bajnoknak csak 20 perce maradt, állása pedig szinte reménytelen volt.

22...Fxb2 23.Bab1 Fd4 24.Bxb5

Világos gyalogelőnnyel zárta az akciót.

24...Ha6 25.c6 Hc7 26.Bb3 Bf4 27.Bd1 Kg7 28.a4 Fc5 29.Bd7 Fd6 30.Bd3 He8 31.a5 és sötét feladta

Galkin,A (2598) - Kramnyik,V (2781)
Szabálytalan megnyitás [B00]

1.e4 d6 2.d4 Hf6 3.f3 c5 4.He2 e6 5.Fe3 d5 6.dxc5 Hbd7 7.Hbc3 dxe4 8.b4 b6 9.c6 Fxb4 10.cxd7+ Fxd7 11.a3 Fa5 12.Vd4 Ve7 13.fxe4 e5 14.Vd3 0-0 15.Fg5 Bac8 16.Fxf6 Vxf6 17.0-0-0 Fe6 18.Hd5 Fxd5 19.exd5 e4 20.Vd4 Vd6 21.h4

Vajon mi szólt a 21.Kb2 f5 22.g4 b5 23.gxf5 Bc4 24.Ve3 változat ellen?

21...Vxa3+ 22.Vb2 Vc5 23.Bh3 e3 24.Bg3 Fd2+ 25.Kb1 g6 26.h5 Bfe8 27.hxg6 hxg6 28.Bh3 Be5 29.Hc1 Fc3 30.Vb3?

Alekszandr Galkin vesztőt húzott.

30...Be4 31.Ha2 Va5 32.Fa6 Bb4 33.Fxc8 Bxb3+ 34.cxb3 e2 35.Hxc3 Vxc3 és világos feladta

Nepomnjacsij,J (2711) - Karjakin,S (2788)
Angol megnyitás [A29]

1.c4 e5 2.Hc3 Hf6 3.Hf3 Hc6 4.g3 d5 5.cxd5 Hxd5 6.Fg2 Hb6 7.0-0 Fe7 8.a3 0-0 9.b4 Fe6 10.d3 a5 11.b5 Hd4 12.Bb1 Hxf3+ 13.Fxf3 Bb8 14.Vc2 f5 15.Bd1 Kh8 16.Fg2 Fd6 17.a4 Ve7 18.Fd2 Vf7 19.Bf1 Hd7 20.f4 Hf6 21.fxe5 Fxe5 22.Ff4 Fxf4 23.Bxf4 Ve7 24.Bbf1 Hh5 25.Bh4 Hf6 26.Hd1 Hg4 27.Vc3 f4 28.Fe4 h6 29.Ff3 fxg3 30.hxg3 Vg5 31.Kg2 Bf6 32.Bfh1 Bbf8 33.Bh5 He3+ 34.Hxe3 Vxe3 35.Ve5 Vd2 36.Vg5 Va2 37.B5h4 c6 38.bxc6 bxc6 39.Bxh6+ Bxh6 40.Bxh6+ gxh6 41.Vxh6+ Kg8 42.Vg5+ Kh8 43.Vh5+ Kg7 44.Vg5+ és döntetlen

Tyimofejev,A (2665) - Griscsuk,A (2746)
Szicíliai védelem [B90]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.h3 Hc6 7.Fe3 e5 8.Hde2 Fe6 9.Hd5 Fxd5 10.exd5 He7 11.c4 Hf5 12.Fc1 g6 13.Hc3 Fg7 14.Fd3 Bc8 15.0-0 0-0 16.Be1 Be8 17.Fg5 h6 18.Fd2 e4 19.Hxe4 Hxe4 20.Bxe4 Bxe4 21.Fxe4 Bxc4 22.Fd3 Bd4 23.Fc3 Bxd5 24.Vf3 Bc5 25.Fxg7 Kxg7 26.Vxb7 a5 27.b4 Vf6 28.Bd1 axb4 29.Vxb4 Hd4 30.a4 Hc6 31.Vb6 Vd4 32.Fc2 Vb4 33.Vxb4 Hxb4 34.Fb3 Bc3 35.Bb1 d5 36.a5 d4 37.Fxf7 Kxf7 38.Bxb4 Ba3 39.Bxd4 Bxa5 40.Kh2 h5 41.Kg3 Ba2 42.Kf3 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog