Help Sales ÁSZF

Minimális győzelemmel rajtolt a kínai és az orosz válogatott a csapat-világbajnokságon

Címkék: Női csapat-világbajnokság

A törökországi Mardinban kisebb meglepetésekkel kezdődött meg a női csapat-világbajnokság. A kétszeres címvédő kínai válogatott csak 2,5-1,5-re nyert a házigazdák együttese ellen. Megszenvedett az olimpiai bajnok orosz csapat a Vietnam négyesével szemben, minimális győzelemmel zárták a találkozót. India és Ukrajna meccs 2-2-vel ért véget. A grúz és az örmény válogatott 4-0-s győzelemmel érvényesítette a papírformát.

 

Az első játéknap egyik legnagyobb szenzációját a török csapat második táblásának, Kubra Ozturknak sötéttel elért győzelme jelentette Zhao Xue ellen. A kétszeres bajnok kínai együttes a világbajnoknő Hou Ji-fan nélkül játszott, az óriási Élő-pont és játékerő különbség ellenére nagyon megszenvedtek a minimális nyerésért.

Az olimpiai bajnok orosz csapatban csak Valentyina Gunyina tudott nyerni. Sokáig „billegett” a második tábla, Tatjana Koszinceva a bonyodalmak végén örülhetett a reminek, Hoang minőségáldozattal teremtett jó ellenesélyt.

A forduló rangadója, az India-Ukrajna találkozó 2-2-vel ért véget. Az éltáblán a világbajnoki kihívó, a világranglista második helyezett Humpy Koneru többször is fonalas nyerést hagyott ki, majd látványos vezéráldozattal próbálkozott, de Anna Usenyina védhette volna a fenyegetéseket. A „mérgezett” áldozat elfogadása matthoz vezetett. A grúz és az örmény együttesek gond nélkül érvényesítették a papírformát.

Az első forduló eredményei:                                 

India – Ukrajna  2 - 2

Humpy Koneru (2600) – Anna Usenyina (2463)  1 - 0

Dronavalli Harika (2512) – Maria Muzicsuk (2460)  döntetlen

Sachdev Tania (2428) – Inna Gaponenko (2435)  döntetlen

Rout Padmini (2392) – Natalija Zsukova (2427)  0 - 1

 

Törökország – Kína  1,5 – 2,5

Yildiz Betul Cemre (2297) – Ju Wenjun (2543)  döntetlen

Ozturk Kubra (2239) – Zhao Xue (2541)  1 – 0

Cemhan Kardelen (1881) – Tan Zongyi (2448) 0 – 1

Patel Yesem (1832) – Zhang Xiaowen (2364)  0 - 1

 

Dél-Afrika – Grúzia  0 - 4

Cecile van der Merwe (2057) – Lela Zsavahisvili (2475) 0 - 1

Anzel Solomons (1926) – Bela Hotenasvili (2497)  0 - 1

Denise Frick (1916) – Nino Hurcidze (2440) 0 - 1

Lauren van Niekerk (1607) – Salome Melia (2392)  0 - 1

 

Örményország -  Görögország  4 - 0

Lilit Mkrtchian (2469) – Marina Makropoulou (2201)  1 - 0

Lilit Galojan (2383) – Ekaterini Fakhiridou (2180) 1 - 0

Maria Kurszova (2315) – Ekaterini Pavlidou (2176)  1 - 0

Nelly Aginjan (2263) – Zoi Iordanidou (2169)  1 - 0

 

Vietnam – Oroszország  1,5 – 2,5

Pham Le Thao Nguyen (2341) – Nagyezsda Koszinceva (2546)  döntetlen

Hoang Thi Bao Tram (2341) – Tatjana Koszinceva (2526)  döntetlen

Nguyen Thi Thanh An (2300) – Alekszandra Kosztenjuk (2439)  döntetlen

Hoang Thi Nhu (2218) – Valentyina Gunyina (2514)  0 - 1

 

 

A 2. forduló párosítása:

Ukrajna – Oroszország

Görögország – Vietnam

Grúzia – Örményország

Kína – Dél-Afrika

India – Törökország

 

Koneru,H (2600) – Usenyina,A (2463)
Vezércsel [D30]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.e3 e6 5.Fd3 Hbd7 6.b3 c5 7.0-0 Fe7 8.Fb2 cxd4 9.exd4 b6 10.Hbd2 Fb7 11.Ve2 0-0 12.Bac1 Bc8 13.Bfd1 Be8 14.He5 Fd6 15.Hef3 Fe7 16.He5 Fd6 17.Hdf3 Hf8 18.Ve3 dxc4 19.bxc4 h6 20.Hd2 Ve7 21.f4 Vc7 22.Bf1 Bed8 23.Fb1 H8d7 24.Kh1 Vb8 25.a3 Va8 26.Vg3 Hh5 27.Vh3 Hhf6

A tisztáldozatra is világosnál az előny. 27...Hxf4 28.Bxf4 Hxe5 29.Bf2 (29.dxe5 Fxa3 30.Fxa3 Bxd2 31.Bg4 Bxc4 32.Bgxc4 Fxg2+ 33.Kg1 Fxh3 34.Bc8+ Bd8 35.Bxa8 Bxa8 36.Fe4 Bd8) 29...Hg6 30.Fxg6 fxg6 31.Vxe6+ Kh7 32.d5 változatban.

28.Bce1 Bc7 29.Bf2 Hf8 30.Kg1 Be7 31.Be3 H6h7?! 32.Bg3 Kh8 33.Vh5 Hf6

 

34.Vh4

Humpy Koneru még aligha feledte a világbajnoki döntőt, ahol nem tudott játszmát sem nyerni Hou Ji-fan ellen. Nem vállalkozott a kombinációs megoldásra, a  34.Hxf7+ Bxf7 35.Vxf7 Bd7 36.Bxg7 Bxf7 37.Bxf7 He8 38.f5 e5 39.c5 Fd5 40.cxd6 Fxf7 41.dxe5 Kg8 42.Bf3 Vd5 43.Bg3+ Hg7 44.Fd3 folytatásra.

34...Vc8 35.f5

Kimaradt a nagy fölényhez vezető 35.d5 Fxe5 36.fxe5 Hg8 37.Vg4 g6 38.Bgf3 Bdd7 39.Fd3 változat.

35...Vc7 36.fxe6 Bxe6 37.Hdf3 Be7 38.Bf1

Nyert a 38.d5! Bxe5 39.Hxe5 Fxe5 (39...Fc5 40.Fd4) 40.Bxf6! folytatás.

38...Bde8?

Anna Usenyina csökkenthette volna a támadó haderőt 38...Fxf3 39.Bgxf3 Fxe5 40.dxe5 H6h7-tel.

39.Hg5 Fxe5? 40.dxe5 H6h7

 

41.Vxh6?

A vezéráldozat kockára tette Humpy nyerését, s mindez már az időkontroll után! 41.Hxh7 Hxh7 42.e6 f6 43.Bxf6! Vc5+ 44.Bf2 simán nyert.

41...gxh6?             

Anna nem látta meg a partit mentő és a meccset megnyerő 41...Vc5+ 42.Kh1 (42.Bf2?? gxh6 43.e6+ f6) 42...Vxc4 43.Kg1 Vc5+ és remi!

42.e6+ f6 43.Bxf6 Kg8

Sötétnek már nem volt mentsége. 43...Hxf6 44.Fxf6+ Bg7 45.Hf7+ Vxf7 46.exf7 Be1+ 47.Kf2 Bxb1 48.Fxg7+ Kh7 49.Fxf8 Bb2+ 50.Ke1 Bb1+ 51.Kd2 Bf1 52.Bg7+ Kh8 53.Kc3 és a király betörése ellen nincs védelem.

44.Hf7+ és sötét feladta, a matt védhetetlen. 44…Hg5 (44...Vxg3 45.Hxh6+ Kg7 46.Bg6 matt) 45.Hxh6+ Kg7 46.Bf4+ Kxh6 47.Bh4 a matt!

Zhao Xue (2541) - Ozturk,K (2239)
Elfogadott vezércsel [D20]

1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.e4 e5 4.Hf3 Fb4+ 5.Fd2 Fxd2+ 6.Hbxd2 exd4 7.Fxc4 Hc6 8.0-0 Vf6 9.e5 Vg6 10.Vb3 Hge7 11.Va3 0-0 12.b4 a6 13.Bfe1 Fe6 14.Fd3 Vh6 15.Vb2 Hd5 16.Fe4 Bad8 17.Hf1 Hdxb4 18.a3 Hd5 19.Hg3 Hc3 20.Fxc6 bxc6 21.Hxd4 Ha4 22.Vb4

 

22...c5 23.Vxa4 cxd4 24.Vc6 d3 25.Be3 d2 26.Vf3 Vg6 27.h3 Bd4 28.Bd1 Bfd8 29.Bc3 h6 30.Kh2

 

 

30...c5

A második c5 lépés már nyer.

31.Ve3 c4 32.Hf1 Bd3 33.Bxd2 Fd5! 34.f3 Bxe3 35.Hxe3 Vg5 36.Hxc4 Fxc4 37.Bxd8+ Vxd8 38.Bxc4 Ve7 39.a4 Vxe5+ 40.Kg1 Ve1+ 41.Kh2 Kh7 42.Be4 Vd1 43.Bc4 g5 44.h4 Vd5 45.Be4 f5 46.Be2 Vd6+ és világos feladta

Koszinceva,T (2526) – Hoang,T (2341)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Ff5 4.Hf3 e6 5.Fe2 Hd7 6.0-0 Fg4 7.Hbd2 g6 8.c4 He7 9.cxd5 cxd5 10.h3 Fxf3 11.Hxf3 Fg7 12.Vb3 Vb6 13.Va3 Hc6 14.Fe3 Ff8 15.Vd3 Fg7 16.a3 0-0 17.b4 Bac8 18.Hd2 He7 19.Hb3 Hf5 20.Fd2 Bc4 21.Fc3 Bfc8 22.Fb2 Bc2 23.Bab1 B2c7 24.Hc5 Hf8 25.f4 a5 26.g4 He7 27.Fc3 axb4 28.Bxb4 Va7 29.Ba4 Vb8 30.Fa5

 

30...Bxc5!

A minőségáldozattal Hoang megragadta az esélyt, bonyolulttá a küzdelmet az időzavarral is küszködő Tatjana ellen.

31.dxc5 Hd7 32.Fb6 Hxc5 33.Fxc5 Bxc5 34.Vd4 Vc8 35.Ba8 Vxa8 36.Vxc5 Ff8 37.Vc3 Va7+ 38.Kg2 d4 39.Vf3 Hd5 40.Bc1 He3+ 41.Kh2 Va5 42.Bc8 Kg7 43.h4

 

43...Fe7

Bajban lehetett volna Tatjana a 43...Vd2 44.Bd8 (44.Kh3 d3 45.Ff1 Fe7 46.f5 exf5 47.gxf5 Hxf5 48.Fxd3 Hxh4) 44...Ve1 45.Bd7 Vxh4+ 46.Kg1 Ve1+ 47.Kh2 Fc5 48.Kh3 Hd5 változatban.

44.h5 Ve1?

44…gxh5 45.gxh5 Kh6-tal menekülni kellett volna.

 

 

  45.Bc7?!

A bonyodalmakban mindketten hibáztak. 45.h6+! Kxh6 46.Bg8 Vh4+ 47.Vh3 Vxh3+ 48.Kxh3 g5 49.fxg5+ Fxg5 50.Bb8 b6 51.Kg3 Kg7 52.Bxb6 Hd5 53.Bb7 és az anyagi előny eldönti a pont sorsát.

45...Hd5 46.Bxb7 Vh4+ 47.Kg2 He3+ 48.Kg1 d3 49.Fxd3 Fc5 50.Bc7 Fb6 51.Bb7 Fd4 52.Bd7 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog