Help Sales ÁSZF

Mesternégyessel hárman az élen, Berkes győzelmével a nyolcas üldöző boly tagja 

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A koszovói Gjakovaban lejátszották a 17. Európa-bajnokság negyedik fordulóját. Berkes Ferenc győzött a grúz Tornike Szanikidze ellen, kedvező lebonyolítással nyert végjátékra tett szert. Prohászka Péter az olasz Marco Codenottit kényszerítette megadásra, Antal Gergely a 2013-as kontinensbajnok ukrán Alekszander Mojszejenkoval szemben harcolta ki a döntetlent. Hárman, a lengyel Radoslaw Wojtaszek, az orosz Erneszto Inarkijev és a grúz Baadur Dzsobava megnyerte negyedik játszmáját is, az élen álló triót nyolcan követik félpontos hátránnyal. Berkes is 3,5 pontos, Prohászkának 3, Antalnak 2,5 pontja van. Az ötödik fordulóra nehéz párosítást kaptak sakkozóink, Berkes az orosz Matlakovval, Prohászka a svéd Grandeliussal, Antal az orosz Drejevvel mérkőzik meg.

A kontinensviadal negyedik játéknapján Berkes Ferenc a vezérgyalog megnyitást választotta a grúz Tornike Szanikidze ellen. Nagymesterünk a centrumban és a királyszárnyon akciózott, ellenfele vezérszárnyi ellenjátékában bízott. Feco kedvező végjátékra bonyolított, aktív bástyája és futója ellen a grúz sakkozó védelmet nem találhatott. Nagymesterünk válogathatott a nyerések között, végül bástyavégjátékban szerezte meg harmadik győzelmét. Fél pont a hátránya a vezető trióval szemben, ötödik partiját sötéttel az orosz Makszim Matlakovval játssza.

Prohászka Péter a várakozásnak megfelelően nyert a szerényebb Élő-pontszámú olasz Marco Codenotti ellen. Következő ellenfele a svéd Nils Grandelius lesz, aki a sakkvilág legjobbjaival sakkozhatott a stavangeri szuperversenyen.

Nehéz küzdelemben mentette döntetlenre hátrányosabb bástyavégjátékát Antal Gergely a 2013-as Európa-bajnok ukrán Alekszander Mojszejenkoval szemben. Az orosz Alekszej Drejev lesz következő ellenfele.

Hárman dicsekedhetnek mesternégyessel. A lengyel Radoslaw Wojtaszek meggyőző játékkal győzte le az egykori junior világbajnok török Alexander Ipatovot. Az orosz Erneszto Inarkijev is jó formában játszik, a szicíliai kalandokban az örmény Zaven Andriaszjan eltévedt. A grúz Baadur Dzsobavának már hátrányos állásban tett „szívességet” a román Parligras, tisztet nézett el. Visszazárkózott a rajtlistát vezető cseh David Navara, a harmadik orosz Nyikita Vityjugov. A két spanyol sakkozó, Guijarro David Anton és Ivan Salgado Lopez értékes fél pontot rabolt.

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2722, 3) – Alexander Ipatov (török, 2648, 3)  1 - 0

Daniil Dubov (orosz, 2644, 3) – Makszim Matlakov (orosz, 2693, 3)  döntetlen

Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 3) – Zaven Andriaszjan (örmény, 2602, 3)  1 - 0

Baadur Dzsobava (grúz, 2661, 3) – Mircea-Emilian Parligras (román, 2599, 3)  1 - 0

David Navara (cseh, 2735, 2,5) – Zurab Sturua (grúz, 2548, 3)  1 - 0

Mihailo Olekszijenko (ukrán, 2622, 2,5) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2721, 2,5)  0 - 1

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 2,5) – Guijarro David Anton (spanyol, 2616, 2,5) döntetlen

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2700, 2,5) – Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2618, 2,5)  döntetlen

Levan Pantszulaja (grúz, 2613, 2,5) – Laurent Fressinet (francia, 2692, 2,5)  döntetlen

Alekszander Zubov (ukrán, 2612, 2,5) – Anton Korobov (ukrán, 2674, 2,5) döntetlen

Viktor Laznicka (cseh, 2668, 2,5) – Alekszej Goganov (orosz, 2600, 2,5)  döntetlen

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2666, 2,5) – Mustafa Yilmaz (török, 2603, 2,5)  döntetlen

Ivan Saric (horvát, 2650, 2,5) – Daniele Vocaturo (olasz, 2574, 2,5)  1 - 0

Merab Gagunasvili (grúz, 2569, 2,5) – Nils Grandelius (svéd, 2649, 2,5)  döntetlen

Rasmus Svane (német, 2526, 2,5) – Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2647, 2,5)  0 - 1

Mihail Kobalija (orosz, 2646, 2,5) – Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2562, 2,5)  0 - 1

Manuel Petroszjan (örmény, 2480, 2,5) – Martyin Kravcsiv (ukrán, 2641, 2,5)  döntetlen

Berkes Ferenc (magyar, 2636, 2,5) – Tornike Szanikidze (grúz, 2537, 2,5)  1 - 0

Antal Gergely (magyar, 2539, 2) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2663, 2)  döntetlen

Prohászka Péter (magyar, 2593, 2) – Marco Codenotti (olasz, 2428, 2) 1 – 0

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

 Pont 

 TB3 

 TB4 

Perf.

1

2

GM

Radoslaw Wojtaszek

POL

2722

4,0

8,5

10,0

3376

12,5

2

12

GM

Erneszto Inarkijev

RUS

2686

4,0

8,0

10,0

3332

12,4

3

26

GM

Baadur Dzsobava

GEO

2661

4,0

7,5

9,5

3304

12,7

4

36

GM

Daniil Dubov

RUS

2644

3,5

8,5

10,0

2870

8,1

5

7

GM

Makszim Matlakov

RUS

2693

3,5

8,0

10,5

2905

8,6

6

30

GM

Ivan Saric

CRO

2650

3,5

8,0

10,0

2828

7,6

7

84

GM

Vladiszlav Kovalev

BLR

2562

3,5

8,0

9,5

2863

13,6

8

1

GM

David Navara

CZE

2735

3,5

8,0

9,5

2882

5,4

9

42

GM

Berkes Ferenc

HUN

2636

3,5

8,0

9,0

2795

6,6

10

3

GM

Nyikita Vityjugov

RUS

2721

3,5

7,5

10,0

2900

6,8

11

33

GM

Szergej Zsigalko

BLR

2647

3,5

7,5

9,0

2799

6,3

12

32

GM

Alexander Ipatov

TUR

2648

3,0

9,5

11,0

2740

3,6

13

58

GM

Zaven Andriaszjan

ARM

2602

3,0

9,5

10,0

2691

5,7

14

89

GM

Zurab Sturua

GEO

2548

3,0

9,0

10,0

2735

10,0

15

8

GM

Laurent Fressinet

FRA

2692

3,0

8,5

11,0

2750

3,0

16

5

GM

Francisco Vallejo Pons

ESP

2700

3,0

8,5

11,0

2748

2,4

17

13

GM

Ivan Cseparinov

BUL

2685

3,0

8,5

10,5

2677

0,2

18

4

GM

Ruszlan Ponomarjov

UKR

2715

3,0

8,5

10,5

2759

2,3

100

GM

Mads Andersen

DEN

2505

3,0

8,5

10,5

2698

10,3

20

48

GM

Constantin Lupulescu

ROU

2620

3,0

8,5

10,0

2671

3,6

37

66

GM

Prohászka Péter

HUN

2593

3,0

7,5

8,5

2694

6,3

103

92

GM

Antal Gergely

HUN

2539

2,5

6,0

6,5

2492

  • 1

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 4) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2722, 4)

Nyikita Vityjugov (orosz, 2721, 3,5) – Baadur Dzsobava (grúz, 2661, 4)

Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2647, 3,5) – David Navara (cseh, 2735, 3,5)

Makszim Matlakov (orosz, 2693, 3,5) – Berkes Ferenc (magyar, 2636, 3,5)

Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2562, 3,5) – Ivan Saric (horvát, 2650, 3,5)

Laurent Fressinet (francia, 2692, 3) – Daniil Dubov (orosz, 2644, 3)

Denisz Hiszmatullin (orosz, 2609, 3) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 3)

Mustafa Yimaz (török, 2603, 3) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2700, 3)

Zaven Andriaszjan (örmény, 2602, 3) – Markus Ragger (osztrák, 2696, 3)

Ivan Cseparinov (bolgár, 2685,3) – Levan Pantszulaja (grúz, 2613, 3)

Alekszej Goganov (orosz, 2600, 3) – Jevgenyij Najer (orosz, 2681, 3)

Anton Korobov (ukrán, 2674, 3) – Ante Saric (horvát, 2594, 3)

Mircea-Emilian Parligras (román, román, 2599, 3) – Viktor Laznicka (cseh, 2668, 3)

Zurab Sturua (grúz, 2548, 3) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2666, 3)

Hannes Stefansson (izlandi, 2581, 3) – Dariusz Swiercz (lengyel, 2656, 3)

Mateusz Bartel (lengyel, 2653, 3) – Alekszander Zubov (ukrán, 2612, 3)

Nils Grandelius (svéd, 2649, 3) – Prohászka Péter (magyar, 2593, 3)

Antal Gergely (magyar, 2539, 2,5) – Alekszej Drejev (magyar, 2662, 2,5)

Berkes,F (2636) - Szanikidze,T (2537)
Vezérgyalog megnyitás [D02]

1.d4 d5 2.Ff4 Hf6 3.e3 e6 4.Hd2 c5 5.c3 Hc6 6.Hgf3 Fe7 7.Fd3 0-0 8.Ve2 b6 9.Bd1 Hd7 10.h3 Be8 11.0-0 c4 12.Fc2 b5

13.e4 b4 14.Bfe1 Hf8 15.Hf1 Fd7 16.He3 Va5 17.Vd2 Bad8 18.a3 bxc3 19.bxc3 Fc8

Az a3 gyalog ütésére a futó kötésbe került volna a 19...Fxa3 20.exd5 exd5 21.Ba1 változatban és védhetetlenül fenyeget a Fd6 lépés.

20.a4 Hg6 21.Fg3 Va6 22.exd5 exd5

23.h4 Fe6 24.h5 Hf8 25.Hf5 Fxf5 26.Fxf5 Ff6 27.Fc7 Ba8 28.Vf4

Pontosabb volt a 28.h6 He7 (28...Vxa4 29.Fe5) 29.hxg7 Fxg7 30.Fc2 folytatás.

28...Vxa4 29.h6 He7 30.He5 Hxf5? 31.Vxf5 Fxe5 32.dxe5 Vd7 33.Vxd7 Hxd7  

34.Bxd5 Hb6 35.Ba5 gxh6 36.Be3 Be6 37.Bg3+ Kh8 38.f4 Bc8 39.Fd6 Bg6 40.Kf2 Bcg8 41.Bxg6 Bxg6?

A grúz nagymester nehéz állásban a rosszabb megoldást választotta, de a 41...hxg6 42.Bxa7 Bd8 43.Bxf7 Hd5 44.Kf3 Hxc3 45.e6 változat sem ígért sok jót.

42.Bxa7 Hd5 43.f5 Bg8 44.Bxf7 Hxc3 45.Bc7

Nagymesterünk válogathatott a nyerések között. 45.Kf3 Hb5 46.Ff8 c3 47.Fxh6; 45.f6 He4+ 46.Ke3 Hg5 47.Bc7 is elég meggyőzőek voltak!

45...Hb5 46.Bxc4 Hxd6 47.exd6 Bd8

48.Bd4 Kg7 49.Kf3 Kf6 50.Kf4 h5 51.d7 h4 52.Bd6+ Ke7 53.Ke5 h5 54.f6+ Kf7 55.Bd4 és sötét feladta

Antal,G (2539) - Mojszejenko,A (2663)
Szicíliai védelem [B30]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 e6 4.0-0 Hge7 5.Be1 Hg6 6.c3 d5 7.Va4 dxe4 8.Fxc6+ bxc6 9.Vxc6+ Vd7 10.Vxd7+ Fxd7 11.Bxe4 Fc6 12.Be3 Fd6

13.d4

Antal Gergely megengedte a királyszárnyi gyalogszerkezet meggyengítését. Számításba jött a 13.g3 Bd8 14.Ha3 Fc7 15.b3 terv.

13...Ff4 14.Be1 Fxc1 15.Bxc1 Fxf3 16.gxf3 Hf4 17.Kf1 Bb8 18.b3 Ke7 19.dxc5 Bhd8 20.Ha3 Bd5 21.Hc2 Bxc5 22.Hd4 Bd8 23.He2 Hxe2 24.Kxe2 Be5+ 25.Kf1

25...Bd3

Világosnak a remiért kell küzdenie.

26.c4 Bxf3 27.c5 Kd7 28.Bc4 Kc6 29.Bac1 Bef5 30.B1c2 B5f4 31.Kg2 a5 32.Bxf4 Bxf4 33.a3 g5 34.Bc3 h5 35.h3 f6 36.Be3 e5 37.Bc3 g4 38.hxg4 hxg4 39.Kg3 Bd4

40.Kh4 Be4 41.Kg3 Bf4 42.Kg2 Bd4 43.Kg3 f5 44.Kh4 e4 45.Kg5 Bd3 46.Bc2 Bxb3 47.Kxf5 Bxa3 48.Kxg4 Ba4 49.Kf4 Bb4

50.f3 exf3+ 51.Kxf3 a4 52.Ke3 a3 53.Kd3 Bb3+ 54.Kc4 Bb2 55.Kc3 Bb5 56.Ba2 Bxc5+ 57.Kb4 Bb5+ és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog