Help Sales ÁSZF

Mesterhármassal kilencen az élen, Berkes nyerést hagyott ki, Prohászka a címvédővel remizett

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A koszovói Gjakovaban zajló 17. Európa-bajnokság harmadik fordulójában Berkes Ferenc remizett a fehérorosz Vladiszlav Kovalevvel, nagymesterünk nyerőesélyes állást rontott el. Prohászka Péter sötéttel a címvédő orosz Jevgenyij Najerrel osztozott meg a ponton. Antal Gergely a koszovói Enver Berisha ellen nyert. Kilencen értek el mesterhármast, Berkes huszonhét társával együtt 2,5 pontos, Prohászka és Antal 2-2 pontot gyűjtött. A 11 fordulós viadalról huszonhárman kvalifikálják magukat a jövő évi Világkupára.

Újabb értékes döntetlennel folytatta szereplését Prohászka Péter. A címvédő orosz Jevgenyij Najerrel, az idei Aeroflot-verseny győztesével sötéttel remizett. Nem véletlen, hogy az orosz sakkozó maga kínálta a békekötést, kezdeti kis előnyét a spanyol megnyitású partiban Prohászka pontos játékának köszönhetően elfogyott.

Joggal bosszankodhat Berkes Ferenc. A fehérorosz Vladiszlav Kovalevvel szemben a Caro-Kann védelem egyik ritkább változatában előnybe került. Amikor bástyájával betört a második sorra egyre jobb lett a pozíciója, ráadásul ellenfele súlyos időzavarba is került. Berkes többször is még nagyobb feladat elé állíthatta volna a fehérorosz sakkozót, majd a döntő előnyt jelentő folytatást is kihagyta, kényszerű örökös sakk lett a vége. Berkes következő partiját az angol David Howell ellen győztes grúz Tornike Szanikidzevel játssza.

Antal Gergely játszmáját nem közvetítették, kötelező győzelmet aratott. A 2013-as kontinensviadalon elsőként végzett ukrán Alekszander Mojszejenkoval folytatja.

Kilencen nyerték meg harmadik partijukat is. A lengyel Radoslaw Wojtaszek a szicíliai védelem rejtelmeiben jobban tájékozódott. Az orosz Makszim Matlakov a nyitásból nem hozott ki előnyt, de Benjamin Bok a végjátékban sokat hibázott. Az orosz testvérharcban Erneszto Inarkijev sötéttel volt eredményes. Az örmény Zaven Andriaszjan a rutinos, sok csatát megélt orosz Alekszej Drejevre mért vereséget.

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Constantin Lupulescu (román, 2620, 2) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2722, 2)  0 - 1

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2618, 2) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 2) döntetlen

Makszim Matlakov (orosz, 2693, 2) – Benjamin Bok (holland, 2614, 2)  1 - 0

Laurent Fressinet (francia, 2692, 2) – Alekszander Zubov (ukrán, 2612, 2)  döntetlen

Denisz Hiszmatullin (orosz, 2609, 2) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 2)  0 - 1

Mustafa Yilmaz (török, 2603, 2) – Viktor Laznicka (cseh, 2667, 2)  döntetlen

Zaven Andriaszjan (örmény, 2602, 2) – Alekszej Drejev (orosz, 2662, 2)  1 - 0

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2601, 2) – Baadur Zsobava (grúz, 2661, 2)  0 - 1

Alekszej Goganov (orosz, 2600, 2) – Ivan Saric (horvát, 2650, 2)  döntetlen

Alexander Ipatov (török, 2648, 2) – Ante Brkic (horvát, 2584, 2)  1 - 0

Daniil Dubov (orosz, 2644, 2) – Kaido Kulaots (észt, 2566, 2)  1 - 0

Mircea-Emilian Parligras (román, 2599, 2) – Jevgenyij Romanov (orosz, 2641, 2)  1 - 0

Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2562, 2) – Berkes Ferenc (magyar, 2636, 2)  döntetlen

Robert Hovhanniszjan (örmény, 2632, 2) – Manuel Petroszjan (örmény, 2480, 2)  döntetlen

Zurab Sturua (grúz, 2548, 2) – Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2628, 2)  1 - 0

Jevgenyij Najer (orosz, 2681, 1,5) – Prohászka Péter (magyar, 2593, 1,5)  döntetlen

Enver Berisha (koszovói, 2097, 1) – Antal Gergely (magyar, 2539, 1) 0 - 1

A verseny állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

 TB1 

 TB3 

 TB4 

 1

7

GM

Makszim Matlakov

RUS

2693

3,0

4,0

6,0

2

2

GM

Radoslaw Wojtaszek

POL

2722

3,0

4,0

5,5

12

GM

Erneszto Inarkijev

RUS

2686

3,0

4,0

5,5

4

26

GM

Baadur Dzsobava

GEO

2661

3,0

4,0

5,0

5

32

GM

Alexander Ipatov

TUR

2648

3,0

4,0

5,0

36

GM

Daniil Dubov

RUS

2644

3,0

4,0

5,0

7

58

GM

Zaven Andriaszjan

ARM

2602

3,0

4,0

4,5

8

89

GM

Zurab Sturua

GEO

2548

3,0

3,5

4,0

9

61

GM

Mircea-Emilian Parligras

ROU

2599

3,0

2,5

3,0

10

4

GM

Ruszlan Ponomarjov

UKR

2715

2,5

4,5

6,5

11

20

GM

Viktor Laznicka

CZE

2668

2,5

4,5

5,5

30

GM

Ivan Saric

CRO

2650

2,5

4,5

5,5

42

GM

Berkes Ferenc

HUN

2636

2,5

4,5

5,5

14

43

GM

Robert Hovhanniszjan

ARM

2632

2,5

4,5

5,5

50

GM

Ivan Salgado Lopez

ESP

2618

2,5

4,5

5,5

57

GM

Mustafa Yilmaz

TUR

2603

2,5

4,5

5,5

84

GM

Vladislav Kovalev

BLR

2562

2,5

4,5

5,5

18

55

GM

Alekszander Zubov

UKR

2612

2,5

4,5

5,5

19

108

IM

Manuel Petroszjan

ARM

2480

2,5

4,5

5,0

20

8

GM

Laurent Fressinet

FRA

2692

2,5

4,0

6,0

21

34

GM

Mihail Kobalija

RUS

2646

2,5

4,0

5,5

22

5

GM

Francisco Vallejo Pons

ESP

2700

2,5

4,0

5,5

53

66

GM

Prohászka Péter

HUN

2593

2,0

4,0

5,0

88

92

GM

Antal Gergely

HUN

2539

2,0

3,5

4,0

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2722, 3) – Alexander Ipatov (török, 2648, 3)

Daniil Dubov (orosz, 2644, 3) – Makszim Matlakov (orosz, 2693,k 3)

Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 3) – Zaven Andriaszjan (örmény, 2602, 3)

Baadur Dzsobava (grúz, 2661, 3) – Mircea-Emilian Parligras (román, 2599, 3)

David Navara (cseh, 2735, 2,5) – Zurab Sturua (grúz, 2548, 3)

Mihailo Olekszijenko (ukrán, 2622, 2,5) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2721, 2,5)

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 2,5) – Guijarro David Anton (spanyol, 2616, 2,5)

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2700, 2,5) – Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2618, 2,5)

Levan Pantszulaja (grúz, 2613, 2,5) – Laurent Fressinet (francia, 2692, 2,5)

Alekszander Zubov (ukrán, 2612, 2,5) – Anton Korobov (ukrán, 2674, 2,5)

Viktor Laznicka (cseh, 2668, 2,5) – Alekszej Goganov (orosz, 2600, 2,5)

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2666, 2,5) – Mustafa Yilmaz (török, 2603, 2,5)

Ivan Saric (horvát, 2650, 2,5) – Daniele Vocaturo (olasz, 2574, 2,5)

Merab Gagunasvili (grúz, 2569, 2,5) – Nils Grandelius (svéd, 2649, 2,5)

Rasmus Svane (német, 2526, 2,5) – Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2647, 2,5)

Mihail Kobalija (orosz, 2646, 2,5) – Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2562, 2,5)

Manuel Petroszjan (örmény, 2480, 2,5) – Martyin Kravcsiv (ukrán, 2641, 2,5)

Berkes Ferenc (magyar, 2636, 2,5) – Tornike Szanikidze (grúz, 2537, 2,5)

Antal Gergely (magyar, 2539, 2) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2663, 2)

Prohászka Péter (magyar, 2593, 2) – Marco Codenotti (olasz, 2428, 2)

Najer,E (2681) - Prohászka,P (2593)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.c3 0-0 6.0-0 d6 7.Hbd2 He7 8.d4 exd4 9.cxd4 Fb6 10.Be1 c6

A moszkvai világbajnok-jelölti versenyen az exvilágbajnokok csatájában, Viswanathan Anand és Veszelin Topalov partijában a bolgár nagymester, és Anish Giri egy játéknappal később Fabiano Caruanával szemben is a 10...Fg4 11.h3 Fh5 változatot választotta.

11.Fd3 Hg6 12.Hc4

12...d5 13.Hxb6 axb6 14.e5 He4 15.Fxe4 dxe4 16.Hg5 Ff5

17.Hxh7 Kxh7 18.Vh5+ Kg8 19.Vxf5 Vxd4 20.e6

Világos előnye minimális a 20.Vxe4 Vxe4 21.Bxe4 Bfe8 22.f4 f6 23.a3 fxe5 24.f5 Hf8 25.Fd2 Bad8 26.Fc3 Bd5 változatban.

20...Bae8 21.Fe3 Vd6 22.Vxe4 Bxe6 23.Vc2 Bfe8 24.Bed1 Ve7 25.Bd4 és döntetlen

Kovalev,V (2562) - Berkes,F (2636)
Caro-Kann védelem [B19]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hd2 dxe4 4.Hxe4 Ff5 5.Hg3 Fg6 6.h4 h6 7.Hf3 e6

Tavaly Berkes Ferenc az indiai Pentala Harikrishna ellen a 7...Hd7 8.h5 Fh7 9.Fd3 Fxd3 10.Vxd3 e6 11.Fd2 Hgf6 12.0-0-0 Fe7 13.He4 Hxe4 14.Vxe4 Hf6 15.Ve2 Vd5 16.c4 Ve4 17.Vxe4 Hxe4 változatot választotta, a fehérorosz sakkozó ellen a békés folytatás nem elégítette ki.

8.He5 Fh7 9.Fd3 Fxd3 10.Vxd3 Hd7 11.f4 Fe7

Sötéttel előszeretettel játsszák a 11...Fb4+ 12.c3 Fe7 13.Fd2 Hgf6 14.0-0-0 0-0 változatot.

12.Fd2

 

12...Hxe5 13.fxe5 Fxh4 14.0-0-0 Fxg3 15.Vxg3 He7 16.Vxg7 Bg8 17.Vh7 Bxg2 18.Bhf1 Hf5 19.Fxh6

19...Ke7

Nagymesterünk hosszas számolgatás után játszotta meg a legjobb esélyt adó folytatást.

20.Fd2 Vg8 21.Vh3 Vg3 22.Bf3 Vxh3 23.Bxh3 a5 24.Ba3 b6 25.Bd3

25...Bd8 26.c3 c5 27.Fe1 c4

Számításba jött a 27...cxd4 28.cxd4 Bd5 29.Fc3 Kd7 30.Bh3 Kc6 31.Bh7 Bd7 32.Kb1 a4 folytatás is.

28.Bh3 Bdg8

29.d5?! exd5 30.Bxd5 Be2

Figyelmet érdemelt a 30...Bg1 31.Bd1 B8g2 32.Fd2 Ke6 33.Bh7 Bxd1+ 34.Kxd1 a4 választás.

31.Bd1?

A súlyos időzavarba került Kovalev gyengén védekezett. 31.Bh1 Bg6 32.a4 Ke6 33.Bb5 Kd7 34.Fd2 Kc6 35.Bf1 Hg3 36.Bf6+ Bxf6 37.exf6 Be6 38.Kc2 Bxf6 39.Fe3 remiesélyt adott volna.

31...a4

Berkes Ferenc kihagyta a 31...Bgg2 32.Fd2 Hg3 33.Fg5+ Ke6 34.Bd6+ Kxe5 35.Bd2 Kf5 36.Bd5+ Ke6 37.Bd2 Be1+ 38.Bd1 Bxd1+ 39.Kxd1 He4 lehetőséget.

32.Bf3 Ke6

Pontosabb volt a 32...Bgg2 33.Fd2 Ke6 34.a3 b5 35.Bh3 Kxe5 folytatás.

33.Ff2?

 

33...Bg2 34.Bf1 b5

Jobb lehetőséget adott a 34...Kxe5 35.Fxb6 Bc2+ 36.Kb1 Bxb2+ 37.Kc1 Hd6 38.Fc7 Bxa2 39.Kb1 Bgb2+ 40.Kc1 Kd5 folytatás.

35.a3 Kxe5 36.Fa7 Bc2+ 37.Kd1?

Kovalev vesztőt húzott.

37...Bcd2+?

Döntő előnyt adott a 37...Bgd2+ 38.Ke1 Hh4 39.Fd4+ Kd5 40.Bf5+ Hxf5 41.Bxf5+ Kd6 42.Bf6+ Ke7 43.Bf5 Bxb2 folytatás.

38.Kc1 Bc2+ 39.Kb1 Bxb2+ 40.Ka1 Ba2+ 41.Kb1 Bgb2+ 42.Kc1 Bc2+ 43.Kb1 Hd6

44.Fb8 Bcb2+ 45.Kc1 Bd2 46.Bf6 Bac2+ 47.Kb1 Bb2+ és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog