Help Sales ÁSZF

Meglepetésre az Odlar Yurdu együttese az utolsó forduló előtt egypontos előnnyel vezet 

Címkék: 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

Az Antalyában zajló 33. Klubcsapatok Európa-kupájának utolsó fordulója előtt az azerbajdzsáni Odlar Yurdu egypontos előnnyel vezet. A hatodik játéknapon a szentpétervári Mednyij Vszadnik csapata ellen 3,5-2,5-re nyert a gárda. Az orosz Globusz erejéből csak hat döntetlenre futotta a címvédő macedón Alkaloid együttesével szemben. A Nagybánya győzelmi esélyt szalasztott el a cseh AVE Novy Bor csapata ellen. A befejező játéknapon az Odlar Yurdu a neves idegenlégiósokkal felálló Novy Borral küzd meg, a Globusz ellenfele a moszkvai SZHSZM lesz, az Alkaloid a Nagybánya ellen játszik. A női csapatok versenyében a Batumi Chess Club NONA együttese egypontos előnnyel várhatja az utolsó fordulót.

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

A Klubcsapatok Európa-kupáján érik a meglepetés. A rajtlistán csak hatodik azerbajdzsáni Odlar Yurdu az orosz szupernagymesterek mellett két neves idegenlégióst, az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarovot és a holland Anish Girit is soraiban tudó Globusz előtt egypontos előnnyel vezet.

A hatodik játéknapon a Globusz a címvédő macedón Alkaloid csapatával szemben csak hat döntetlent tudott elérni. A párosítás szeszélye folytán az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik ismét sötéttel játszott, és az újdonsült világbajnokjelölt kínai Ding Liren ellenállását nem tudta megtörni. Már véglegesnek tekinthetjük, hogy az Élő-pontok alapján a két amerikai nagymester, Fabiano Caruana és Wesley So játszhat a jövő márciusi 8 résztevős világbajnok-jelölti döntőben.

Az Odlar Yurdu együttese bravúros győzelmet aratott a szentpétervári Mednyij Vszadnik csapata ellen. Öt partiban pontosztozkodás született, a két meccspontot érő nyerést Gadir Guszejnov érte el, a 22 esztendős Vlagyimir Fedoszejev sokat hibázva vesztett.

Négy játszma is döntéssel végződött a román Csm Baia Mare és a cseh AVE Novy Bor találkozóján. Az első két táblán a csehek két idegenlégiósa, a lengyel Radoslaw Wojtaszek és az indiai Pentala Harikrishna győzött. Harikrishna a spanyol megnyitású partiban Erdős Viktort kényszerítette feladásra. A hátsó táblákon a Nagybánya sakkozói voltak eredményesek, sőt Constantin Lupulescu kezében volt a nyerőesély a cseh David Navarával vívott csatájában, időzavarban a technikai feladatot nem tudta megoldani. A Nagybánya az esetleges győzelemmel dobogós helyen várhatta volna  a befejező játéknapot.

A moszkvai SZHSZM együttesében Vagyim Zvjaginceb volt a nyerőember. A francia Nice Alkehine és az olasz Padova meccsén öt partiban is döntés született.

A Dunaszerdahely csapatában Bokros Albert és Csonka Attila nyert, Németh Miklós és Czebe Attila remizett, Petényi Tamás és Varga Zoltán kikapott.

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Alkaloid (macedón, 8, 116,5) – Globusz (orosz, 9, 124)  3 - 3

Ding Liren (kínai, 2772) – Vlagyimir Kramnyik (2794)  döntetlen

Pavel Eljanov (ukrán, 2720) – Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2791) döntetlen

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2705) – Alekszandr Griscsuk (2785)  döntetlen

Yu Yangyi (kínai, 2743) – Szergej Karjakin (2765)  döntetlen

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2710) – Anish Giri (holland, 2762)  döntetlen

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2692) – Jan Nepomnjacsij (2733)  döntetlen)

Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 9, 105) – Mednyij Vszadnik (orosz, 8, 99)  3,5 – 2,5

Arkadij Naiditsch (2702) – Peter Szvidler (2760)  döntetlen

Rauf Mamedov (2678) – Makszim Matlakov (2730)  döntetlen

Gadir Guszejnov (2647) – Vlagyimir Fedoszejev (2733)  1 - 0

Eltaj Safarli (2632) – Nyikita Vityjugov (2728)  döntetlen

Nijat Abaszov (2587) – Maxim Rodshtein (izraeli, 2699) döntetlen

Azer Mirzojev (2555) – Alekszej Goganov (2571) döntetlen)

Csm Baia Mare (román, 8, 90,5) – AVE Novy Bor (cseh, 8, 107,5)  3 - 3

(Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2672) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2737)  0 - 1

Erdős Viktor (magyar, 2624) – Pentala Harikrishna (indiai, 2733)  0 - 1

Constantin Lupulescu (2620) – David Navara (2720)  döntetlen

Levente Vajda (2588) – Markus Ragger (osztrák, 2659) 1 – 0       

Vlad-Victor Barnaure (2476) – Krishnan Sasikiran (indiai, 2677) döntetlen

Tiberiu-Marian Georgescu (2459) – Mateusz Bartel (lengyel, 2613) 1 – 0)

SZHSZM Legacy Square (orosz, 7, 105) – Beer Sheva Chess Club (izraeli, 7, 98)  3,5 – 2,5

Nice Alekhine (francia, 6, 69) – Obiettivo Risarcimento Padova (olasz, 6, 68,5) 2,5 – 3,5

Gambit Asseco See (macedón, 6, 68,5) – Sk Dunajska Streda (szlovák, 6, 67,5)  3 - 3

Besiktas Jimnastik Kulübü (török, 6, 61,5) – 3CS (angol, 6, 46,5)  3,5 – 2,5

LSG Leiden (holland, 6, 52) – Riga Technical University (lett, 6, 61,5)  4,5 – 1,5

Az élcsoport állása:

H.

R.

Csapat

FED

J.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

6

Odlar Yurdu

AZE

6

5

1

0

11

153,0

25,0

2

1

Globusz

GLO

6

4

2

0

10

170,5

25,5

3

2

Alkaloid

MKD

6

4

1

1

9

174,5

26,5

4

4

AVA Novy Bor

CZE

6

4

1

1

9

156,0

24,5

5

5

SZHSZM Legacy Square

RUS

6

4

1

1

9

134,0

22,5

6

7

Csm Baia Mare

ROM

6

4

1

1

9

126,0

24,5

7

3

Mednyij Vszadnik

RUS

6

3

2

1

8

143,5

24,0

8

10

Obiettivo Risarcimento Padova

ITA

6

4

0

2

8

105,5

18,5

9

16

Besiktas Jimnastik Kulübü

TUR

6

4

0

2

8

101,5

23,5

10

12

LSG Leiden

LSG

6

4

0

2

8

84,5

18,0

11

22

Valerenga Sjakklubb

NOR

6

4

0

2

8

67,0

18,0

12

8

Beer Sheva Chess Club

ISR

6

3

1

2

7

141,0

25,0

13

11

Sk Dunajska Streda

SVK

6

3

1

2

7

117,5

22,0

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

AVE Novy Bor (cseh, 9, 156) – Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 11, 153)

Globusz (orosz, 10, 170,5) – SZHSZM Legacy Aquare (orosz, 9, 134)

Alkaloid (mecedón (9, 174,5) – Csm Baia Mare (román, 9, 126)

Obiettivo Risarcimento Padova (olasz, 8, 105,5) – Mednyij Vszadnik (orosz, 8, 143,5)

LSG Leiden (holland, 8, 84,5) – Besiktas Jimnastik Kulübü (török, 8, 101,5)

Sk Dunajska Streda (szlovák, 7, 117,5) – Valerenga Sjakkubb (norvég, 8, 67)

Beer Sheva Chess Club (izraeli, 7, 141) – Gambit Asseco See (macedón, 7, 88)

33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya

A női csapatok versenyében az utolsó forduló előtt a rajlistát vezető grúz Batumi Chess Club NONA egypontos előnnyel vezet. A moszkvai SZHSZM együttese ellen Nana Dzagnidze és Nino Bacsiasvili is sötéttel győzött. A vendégjátékos indiai Dronavalli Harika ötödször is csak remizett.

Az azerbajdzsáni Odlar Yurdu az ezüstérem várományosa lett az UGRA elleni döntetlennel.

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

UGRA Chess Club (orosz, 7, 48,5) – Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 8, 59)  2 - 2

SZHSZM Legacy Square (orosz, 6, 54) – Batumi Chess Club NONA (grúz, 8, 59,5)  1 - 3

Bossa Nova (fehérorosz, 6, 50,5) – Anatolia (török, 6, 48)  3 - 1

Az élcsoport állása:

H.

R.

 

Csapat

Games

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

1

Batumi Chess Club NONA

6

5

0

1

10

92,5

15,5

2

4

Odlar Yurdu

6

4

1

1

9

83,0

14,5

3

2

UGRA Chess Club

6

3

2

1

8

80,5

14,0

4

5

Bossa Nova

6

4

0

2

8

79,0

14,5

5

6

Cs Studentesc Medicina Timisoara

6

3

1

2

7

61,5

16,0

6

3

SZHSZM Legacy Square

6

2

2

2

6

77,5

13,0

7

7

Anatolia

6

3

0

3

6

66,5

13,5

8

9

Marmara

6

3

0

3

6

36,0

11,5

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

Batumi Chess Club NONA (grúz, 10, 92,5) – Cs Studentesc Medicina Timisoara (román, 7, 61,5)

Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 9, 83) – Marmara (török, 6, 36)

Bossa Nova (fehérorosz, 8, 79) – Mulhouse Philidor (francia, 5, 30,5)

Mediterranean (török, 0, 14) – UGRA Chess Club (orosz, 8, 80,5)

Verőci Zsuzsa

Fotó: David Llada

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Világkupákon tizen várhatják lépéselőnyben a negyedik forduló második játszmáit, Carlsen első döntetlene
2021. 07. 23.

Újabb meglepetések a Világkupán, Giri és Mamedgyarov is kiesett, Vachier-Lagrave megmenekült
2021. 07. 21.

Balog Imre nyerte a rapid bajnokságot, rajt-cél győzelmet aratott
2021. 07. 20.

Fabiano Caruana végzetes vezérlépése, a világranglista második amerikai sakkozó kiesett a Világkupán
2021. 07. 20.

Meglepetések a Világkupák harmadik fordulójának első játszmáiban
2021. 07. 18.

A Világkupán Berkes és Erdős is elvesztette a rájátszást, nagy meglepetések, meglepő üzbég sikerek
2021. 07. 18.

Berkes és Erdős másodszor is remizett, rájátszás dönt a továbbjutásukról, Aronjan betegség miatt visszalépett
2021. 07. 17.

Berkes és Erdős remizett a 2. forduló első partijában, Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett
2021. 07. 15.

Hoang Thanh Trang, Berkes Ferenc és Erdős Viktor a Világkupa 2. fordulójában 
2021. 07. 14.

Vachier-Lagrave kétpontos előnnyel győzött, Anand lett a második a zágrábi Croantia GCT viadalon
2021. 07. 12.

Szocsiban négy magyar résztvevővel hétfőn kezdődik a női és a férfi Világkupa
2021. 07. 11.

Nepomnjacsij előnye fél pont, Kaszparov nyolc partit vesztett a villámversenyen
2021. 07. 11.

Nepomnjacsij egypontos előnnyel kezdheti a villámversenyt, Kaszparov is játszik 
2021. 07. 10.

Nepomnjacsij előnye egy pontra csökkent, Saric sötéttel győzte le a világbajnoki kihívót
2021. 07. 09.

Zágrábban a Croatia Grand Chess Tour rapid versenyén Jan Nepomnjacsij az élen
2021. 07. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog