Help Sales ÁSZF

Meglepetések fordulója, lengyel-ukrán duó vezet az Aeroflot-tornán

Címkék: Aeroflot 2012

Hajrájához érkezett a Moszkvában zajló XI. Aeroflot-verseny. A hetedik fordulóban Balogh Csaba kedvező állását vesztésre rontotta az örmény Hrant Melkumjannal szemben. Pap Gyula fölénybe kerülhetett volna a kínai Ni Hua ellen, a csata végül remi lett. Szabó Krisztián vereséget szenvedett a fehérorosz Andrej Zsigalkotól. Az ukrán derbit Pavel Eljanov megnyerte Anton Korobovval szemben, meglepetés az olasz Fabiano Caruana gyors veresége Mateusz Barteltől, a lengyel sakkozó Eljanovval holtversenyben félpontos előnnyel vezet.

A játszmák menete jóval többet ígért,  mint a hetedik játéknapon nagymestereink fél pontja. Az örmény Hrant Melkumjan hátrányosabb állásban lépést ismételve reménykedett a döntetlen elérésében, de sajnos Balogh Csabát túlzottan is elragadta a hév, hogy nyeréssel magas helyezésre pályázzon. Túlerőltette a pozíciót, az örmény sakkozó váratlan győzelmével holtversenyben a harmadik.

Pap Gyula is esélyes állást rontott remire a kínai válogatott Ni Huával szemben. A bonyodalmakban Szabó Krisztián eltévedt, a fehérorosz Andrej Zsigalko feljött ötven százalékra.

A forduló meglepetését az olasz Fabiano Caruana veresége jelentette, a lengyel Mateusz Bartel elleni partija csak 22 lépésig tartott. Az ukrán derbin a várt eredmény született.

 

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Pavel Eljanov (ukrán, 2690, 4,5) – Anton Korobov (ukrán, 2660, 5) 1 - 0

Mateusz Bartel (lengyel, 2658, 4,5) – Fabiano Caruana (olasz, 2736, 4,5) 1 - 0

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2740, 4) – Alekszandr Halifman (orosz, 2632, 4)  döntetlen

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2688, 4) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2525, 4) döntetlen

Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2670, 4) - Ivan Szokolov (holland, 2641, 4)  döntetlen

Maxim Rodhstein (izraeli, 2634, 4) – Bu Xiangzhi (kínai, 2670, 4)  döntetlen

Hrant Melkumjan (örmény, 2620, 4) – Balogh Csaba (magyar, 2665, 4) 1 – 0 (Félszláv védelem,

Baris Esen (török, 2534, 4) – Viorel Jordacsescu (moldáviai, 2651, 4)  0 - 1

Eltaj Safarli (azeri, 2638, 4) – Krishnan Sasikiran (indiai, 2700, 3,5) döntetlen

Pap Gyula (magyar, 2533, 3) – Ni Hua (kínai, 2641, 3) döntetlen (Angol megnyitás, 66)

Szabó Krisztián (magyar, 2547, 2,5) – Andrej Zsigalko (fehérorosz, 2576, 2,5) 0 – 1 (Caro-Kann védelem, 60)

 

Az élcsoport állása:

1-2. Mateusz Bartel és Pavel Eljanov 5,5 pont

3-5. Viorel Jordacsescu, Anton Korobov és Hrant Melkumjan 5

6-22. Alekszandr Halifman, Vlagyimir Fedoszejev, Bu Xiangzhi, Ivan Popov, Ivan Szokolov, Maxim Rodshtein, Grzegorz Gajewski, Fabiano Caruna, Jevgenyij Tomasevszkij, Jevgenyij Alekszejev, Bartosz Socko, Baadur Zsobava, Eltaj Safarli, Szergej Zsigalko, Dmitrij Andrejkin, Karen Grigorjan és Zhou Jianchou 4,5

23-34. Krishnan Sasikiran, Vagyim Zvjagicev, Adam Zuhajev, Markus Ragger, Anton Somojev, Jaroszlav Zserebuh,… Balogh Csaba 4

38. Pap Gyula 3,5

72. Szabó Krisztián 2,5

 

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása:

Pavel Eljanov (örmény, 2690, 5,5) – Mateusz Bartel (lengyel, 2658, 5,5)

Viorel Jordacsescu (moldviai, 2651, 5) – Anton Korobav (ukrán, 2660, 5)

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2740, 4,5) – Hrant Melkumjan (örmény, 2620, 5)

Fabiano Caruana (olasz, 2736, 4,5) – Bartosz Socko (lengyel, 2636, 4,5)

Maxim Rodhstein (izraeli, 2634, 4,5) – Baadur Zsobava (grúz, 2704, 4,5)

Grzegorz Gajewski (lengyel, 2616, 4,5) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2688, 4,5)

Ivan Popov (orosz, 2599, 4,5) – Jevgenyijj Alekszejev (orosz, 2670, 4,5)

Bu Xiangzhi (kínai, 2670, 4,5) – Zhou Jianchou (kínai, 2619, 4,5)

Alekszandr Halifman (orosz, 2632, 4,5) – Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2658, 4,5)

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2525, 4,5) – Ivan Szokolov (holland, 2641, 4,5)

Karen Grigorjan (örmény, 2482, 4,5) – Eltaj Safarli (azeri, 2638, 4,5)

Anton Somojev (orosz, 2570, 4) – Balogh Csaba (magyar, 2665, 4)

Melkumjan,H (2620) - Balogh,Cs (2665)
Félszláv védelem [D45]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.e3 e6 5.Hf3 Hbd7 6.Vc2 b6 7.Fe2 Fb7 8.0-0 dxc4 9.Fxc4 c5 10.Ve2 a6 11.a4 Fe7 12.Bd1 Vc8 13.b3 0-0 14.Fb2 cxd4 15.exd4 Be8 16.Bac1 Vb8 17.He5 Fb4 18.Bd3 Hf8 19.Bg3 Vd8 20.Fd3 Hg6 21.He4 Hxe4 22.Fxe4 Fxe4 23.Vxe4 Vd5 24.Vxd5 exd5 25.Kf1 Bac8 26.Bxc8 Bxc8 27.Be3 f6 28.Hd3 Fd6 29.Be6 Bd8 30.Be1 Kf7 31.Bc1 He7 32.Ke2 a5 33.h3 h5 34.Bc2 Ke6 35.Kf1 Kd7 36.Bc1 g5 37.g3 Hf5 38.Kg2 Be8 39.Be1  

 

 

39...Be4 40.Kf1 Ke6 41.Fc3 Kd7 42.Fb2 g4! 43.hxg4 hxg4 44.Hc1 He7 45.Bd1 Be6 46.He2 Fb4 47.Bd3 Bc6 48.Fc3 Hf5 49.Fxb4 axb4 50.f3 Bc2

Csaba még korábbi előnyös állásának bűvöletében élt. 50...Hd6 51.fxg4 He4 52.Hf4 Kd6 tartotta volna az egyenlő esélyeket.

51.fxg4 Hd6 52.Hf4 Kc6 53.Be3 He4 54.Hd3 Kd6 55.Hxb4

 

55...Bb2

Hátrányosabb állásából jutott előnyhöz az örmény sakkozó.

56.Ke1 Bb1+ 57.Ke2 Bb2+ 58.Kd1 Bg2 59.Bf3 Bg1+ 60.Kc2 Bg2+ 61.Kc1 Bg1+ 62.Kb2 Bxg3 63.Bxg3 Hxg3 64.Hc2

 

64...f5 65.g5 f4 66.He1 He4 67.Hf3 Ke6 68.b4 Hd6 69.Kc3 Hc4 70.He5 Hd6 71.a5 Hb5+ 72.Kd3 bxa5 73.bxa5 Kf5 74.g6 Kf6 75.a6 Kg7 76.Kd2 Kf6 77.Ke1 Kg7 78.Kf2 Kf6 79.Kg2 Kg7 80.Kf3 Hxd4+ 81.Kxf4 Hb5 82.Kg5 Ha7 83.Hd3 Hb5 84.Hf4 d4 85.Hh5+ Kf8 86.Kh6 d3 87.g7+ és sötét feladta

Pap,Gy (2533) - Ni,Hua (2641)
Angol megnyitás [A21]

1.c4 e5 2.Hc3 Fb4 3.Hd5 Fc5 4.Hf3 c6 5.Hc3 Ve7 6.d4 exd4 7.Hxd4 Hf6 8.Fg5 0-0 9.e3 h6 10.Fh4 d5 11.cxd5 Bd8 12.Fe2 cxd5 13.0-0 Hc6 14.Bc1 Fb6 15.Ha4 Fxd4 16.exd4 Vb4 17.Fd3 Kf8?! 18.Fxf6 gxf6 19.Hc3 Vxd4 20.Vf3 Fe6 21.Hb5 Vh4 22.Ff5 Fxf5 23.Vxf5 Vg5 24.Vd3 a6 25.f4 Vg6 26.Vxg6 fxg6  

 

 

27.Hc7 Hd4 28.Hxa8 He2+ 29.Kf2?

Bajban lett volna a kínai sakkozó 29.Kh1 Hxc1 30.Hc7! Hxa2 31.He6+ Ke7 32.Hxd8 Kxd8 33.f5 g5 34.Be1 után.

29...Hxc1 30.Bxc1 Bxa8 31.Bc7 b5 32.g3 Be8 33.Bc6 Kf7 34.b4 Be4 35.a3 d4 36.Bxa6 Ke7 37.a4 bxa4 38.Bxa4 d3 39.Ba3 Bd4 40.Ke1 d2+ 41.Kd1 Bxb4 42.Kxd2 Bb2+ 43.Ke3 Bxh2 44.Ba7+ Ke6 45.Ba6+ Kf5 46.Kf3 h5 47.Ba5+ Ke6 48.Ba6+ Kf7 49.Ba7+ Kf8 50.Ba8+ Kg7 51.Ba7+ Kh6 52.Ba6 f5 53.Ba8 Bd2 54.Bb8 Bd3+ 55.Kf2 Kg7 56.Bb7+ Kf6 57.Bb6+ Kf7 58.Ba6 Bd7 59.Kf3 Be7 60.Bb6 Be6 61.Bb7+ Kf6 62.Bb8 Bd6 63.Ba8 Ke6 64.Ba5 Bc6 65.Bb5 Bc3+ 66.Kg2 Bc2+ és döntetlen

Szabó,K (2547) - Zsigalko,A (2576)
Caro-Kann védelem [B13]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.exd5 cxd5 4.c4 Hf6 5.Hc3 Hc6 6.Fg5 He4 7.Hxe4 dxe4 8.d5 He5 9.Vd4 f6 10.Vxe4 Vb6 11.Fe3 Vxb2 12.Vb1 Va3 13.Vb3 e6 14.Bb1 b6 15.Hh3 Kf7 16.Hf4 exd5 17.cxd5 Vxb3 18.Bxb3 Fb7 19.Fe2 g5 20.Hd3 Hc4 21.Fh5+ Kg7 22.Fd4 Bd8 23.Bc3 Fxd5 24.0-0 Fg8 25.Fe3 Fd6 26.Fc1 b5 27.f4 h6 28.h4 gxh4 29.f5 Ff7 30.Fxf7 Kxf7 31.a4 a6 32.axb5 axb5 33.Hf4 Fxf4 34.Bxf4 Bd5 35.Bxh4 h5 36.Bf4 Be8 37.Kh2 Bee5 38.Bcf3 Be2 39.Bh4 He5 40.Bf1 Bc5 41.Bxh5 Bcc2 42.Fa3 Bxg2+ 43.Kh1 Bg4 44.Fd6 Hd3 45.Ba1 Hf2+ 46.Kh2 Ba4 47.Bxa4 bxa4 48.Kg1 He4 49.Fa3 Hg5 50.Bh8 Bc3 51.Bf8+ Kg7 52.Fe7 He4 53.Ba8 Bc4 54.Ff8+ Kf7 55.Kg2 Hc3 56.Kf3 Hb5 57.Ke3 a3 58.Kd3 Bc3+ 59.Kd2 a2 60.Fb4 Ba3 és világos feladta

Bartel,M (2658) - Caruana,F (2736)
Szláv védelem [D11]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.e3 Fg4 5.Hc3 e6 6.h3 Fh5 7.Vb3 Vc7 8.Hh4 Hbd7 9.Fd2 Hb6 10.cxd5 exd5 11.Bc1 Fg6 12.Hxg6 hxg6 13.Fd3 Fe7 14.0-0 Kf8?!

Nehéz megérteni sötét tervét.

15.a4 a5 16.e4 dxe4 17.Hxe4 Bh5 18.Bfe1 Hxe4 19.Fxe4 Fd6 20.Vf3! Hxa4

 

21.Fxg6 Bh8?

 

22.Fg5! és sötét feladta, 22…f6 23.Be6 Vd7 24.Bce1 utáni állás reménytelen számára.

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog