Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés

Meglepetés az orosz Jevgenyij Najer Európa-bajnoki címe

Címkék: Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem

Jeruzsálemben az orosz Jevgenyij Najer sikerével fejeződött be a XVI. Európa-bajnokság. A befejező játéknapon sötéttel remizett honfitársával, Denisz Hiszmatullinnal, aki végül negyedikként zárta a versenyfutást. Az ezüstérmet a cseh David Navara érdemelte ki, bronzérmes a lengyel Mateusz Bartel, aki az orosz Jan Nepomnjacsijt győzte le az utolsó fordulóban.  Győzelemmel zárta szereplését Erdős Viktor, az izraeli Danny Raznikov ellen nyert, 6,5 pontjával a 49. helyen végzett. Bánusz Tamás az orosz Alekszej Drejevvel osztozott meg a ponton, 6,5 pontot gyűjtve a 79. lett.

A mesterhármassal rajtoló, majd négyet remiző, szereplését újabb mesterhármassal folytató orosz Jevgenyij Najer a befejező játéknapon már döntetlennel is megnyerte a 16. Európa-bajnokságot. A rajtlistán csak 37. nagymester a kontinensbajnokság előtt alighanem csak a Világkupára való továbbjutást jelentő helyezés elérésében bízott. Az orosz válogatottak mellett szekundánsként is jeleskedő sakkozó  jól hajrázott, rutinját jól kamatoztatta.

A tavalyi Eb-n a cseh David Navara a második helyen előállt nyolcas holtversenyben a „rövidebbet” húzta, csak a továbbjutást jelentő hetedik helyen végzett. Navara ezzel a Világkupán már biztosította részvételét, Jerezsálemben a minél jobb helyezés elérésére játszhatott, az ezüstérem eddigi pályafutása legszebb sikere.

A lengyel Mateusz Bartel 2012-ben nagy meglepetésre megnyerte az Aeroflot nyílt versenyt, kivívta a dortmundi szuperversenyen való szereplés jogát. Három évet kellett várnia az újabb sikerre, a rajtlistán 39. helyezettként bronzérmes lett. A befejező játéknapon az orosz Jan Nepomnjacsijt győzte le. Az orosz sakkozás egyik nagy tehetségének tartott Nepomnjacsij sorozatos hibákkal igazi ellenállás nélkül adta meg magát.

Erdős Viktor könnyű győzelmet aratott, az izraeli Dannyi Raznikov a variról szerény ismeretekkel rendelkezett. Nagymesterünk sajnálhatja, hogy a viadalon gyors remikkel taktikázott. Bánusz Tamás a rutinos orosz Alekszej Drejevvel remizett, kecsegtető esélyt hagyott kihasználatlanul.  

Az Eb-ről számos szerényebb Élő-pontszámú sakkozó biztosította továbbjutását.

 

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

Denisz Hiszmatullin (orosz, 2653, 7,5) – Jevgenyij Najer (orosz, 2634, 8) döntetlen

David Navara (cseh, 2735, 7,5) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2681, 7)  döntetlen

Mateusz Bartel (cseh, 2631, 7) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2714, 7)  1 - 0

Makszim Matlakov (orosz, 2695, 7) – Maxim Rodhstein (izraeli, 2660, 7)  döntetlen

Anton Korobov (ukrán, 2687, 7) – Andrej Volokityin (ukrán, 2646, 7)  döntetlen

Ivan Popov (orosz, 2639, 7) – Szanan Szjugirov (orosz, 2678, 7) döntetlen

Viktor Laznicka (cseh, 2670, 7) – Yuri Vovk (ukrán, 2588, 7)  döntetlen

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2668, 7) – Emre Can (török, 2555, 7)  döntetlen

Alekszandr Motiljev (orosz, 2665, 7) – Ilia Iljusenok (orosz, 2450, 7)  döntetlen

Pavel Eljanov (ukrán, 2727, 6,5) – Jevgenyij Romanov (orosz, 2625, 6,5)  1 - 0

Nils Grandelius (svéd, 2609, 6,5) – Etienne Bacrot (francia, 2711, 6,5)  döntetlen

Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2695, 6,5) – Alekszander Zubov (ukrán, 2607, 6,5)  1 - 0

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2692, 6,5) – Alekszej Goganov (orosz, 2605, 6,5)  döntetlen

Tamir Nabaty (izraeli, 2585, 6,5) – Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2677, 6,5)  1 - 0

Hannes Stefansson (izlandi, 2573, 6,5) – Borisz Gracsev (orosz, 2670, 6,5)  0 - 1

Bánusz Tamás (magyar, 2582, 6) – Alekszej Drejev (orosz, 2643, 6)  döntetlen

Danny Raznikov (izraeli, 2494, 5,5) – Erdős Viktor (magyar, 2615, 5,5)  0 – 1

 

Az Európa-bajnokság végeredménye:

 

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

37

GM

Jevgenyij Najer

RUS

2634

8.5

2636

70.5

75.0

2

1

GM

David   Navara

CZE

2735

8.0

2643

72.0

77.5

3

39

GM

Mateusz Bartel

POL

2631

8.0

2600

67.5

72.0

4

28

GM

Denisz Hiszmatullin

RUS

2653

8.0

2547

66.5

71.5

5

71

GM

Yuri Vovk

UKR

2588

7.5

2648

69.0

72.5

6

11

GM

Anton Korobov

UKR

2687

7.5

2646

71.0

76.0

7

67

GM

Alexander Ipatov

TUR

2592

7.5

2634

66.0

70.0

8

3

GM

Pavel   Eljanov

UKR

2727

7.5

2623

72.5

78.5

9

33

GM

Andrej Volokityin

UKR

2646

7.5

2623

70.0

75.0

10

7

GM

Makszim Matlakov

RUS

2695

7.5

2615

64.0

69.5

11

13

GM

Szanan Szjugirov

RUS

2678

7.5

2609

66.5

71.5

12

8

GM

Alekszander Mojszejenko

UKR

2695

7.5

2608

66.0

68.5

13

22

GM

Alekszandr   Motiljev

RUS

2665

7.5

2607

70.5

76.0

14

128

Ilia Iljusenok

RUS

2450

7.5

2598

69.0

72.5

15

47

GM

Robert Kempinski

POL

2625

7.5

2592

65.5

70.5

16

30

GM

Ilia   Szmirin

ISR

2650

7.5

2590

67.0

72.5

17

12

GM

Ivan   Cseparinov

BUL

2681

7.5

2589

63.0

68.0

18

20

GM

Gabriel   Szargiszjan

ARM

2668

7.5

2585

71.0

76.5

19

35

GM

Ivan Popov

RUS

2639

7.5

2583

69.0

74.0

20

19

GM

Viktor Laznicka

CZE

2670

7.5

2583

63.0

68.5

21

26

GM

Maxim Rodhstein

ISR

2660

7.5

2580

69.0

74.0

22

73

GM

Ante Brkic

CRO

2586

7.5

2577

61.0

64.5

23

27

GM

Liviu-Dieter Nisipenu

GER

2654

7.5

2540

66.5

71.5

24

18

GM

Borisz Gracsev

RUS

2670

7.5

2531

61.0

65.5

25

75

GM

Tabir Nabaty

ISR

2585

7.5

2530

61.5

65.5

26

92

GM

Emre Cemre

TUR

2555

7.5

2463

61.0

65.5

27

4

GM

Jan Nepomnjacsij

RUS

2714

7.0

2639

70.5

76.5

28

60

GM

Alekszej Goganov

RUS

2605

7.0

2625

66.0

70.5

29

51

GM

Ivan Bukavsin

RUS

2622

7.0

2599

68.5

74.0

30

2

GM

Nyikita Vityjugov

RUS

2735

7.0

2599

66.5

72.5

31

81

GM

Daniele Vocaturo

ITA

2579

7.0

2597

65.5

69.5

32

5

GM

Etienne Bacrot

FRA

2711

7.0

2596

66.0

71.5

33

38

GM

Daniil Dubov

RUS

2632

7.0

2578

69.5

74.5

34

57

GM

Nils Grandelius

SWE

2609

7.0

2578

66.5

71.5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

49

54

GM

Erdős Viktor

HUN

2615

6.5

2595

67.0

71.5

79

77

GM

Bánusz   Tamás

HUN

2582

6.5

2489

59.5

64.0

 

A tavalyi kontinensbajnokságról továbbjutott sakkozók:

 

Hely.

Rajt

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

33

Alekszander Motiljev

RUS

2656

9.0

2633

69.0

74.0

2

99

David Anton Guijarro

ESP

2559

8.0

2644

65.0

69.0

3

48

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2641

8.0

2642

68.0

72.5

4

66

Dragan Solak

TUR

2610

8.0

2632

67.5

71.5

5

2

Pavel Eljanov

UKR

2723

8.0

2630

68.5

73.5

6

46

Constantin Lupulescu

ROU

2643

8.0

2606

67.5

73.0

7

15

David Navara

CZE

2700

8.0

2604

72.0

77.5

8

31

Ivan Saric

CRO

2661

8.0

2546

63.5

68.5

9

34

Igor Liszij

RUS

2655

8.0

2539

64.5

69.5

10

62

Hrant Melkumjan

ARM

2613

7.5

2651

69.5

74.5

11

8

Radoslaw Wojtaszek

POL

2713

7.5

2625

74.5

80.5

12

3

Dmitrij Jakovenko

RUS

2723

7.5

2623

68.0

73.0

13

57

Vladiszlav Artemijev

RUS

2621

7.5

2614

65.0

70.0

14

44

Ilia Szmirin

ISR

2644

7.5

2612

70.5

76.0

15

11

Laurent Fressinet

FRA

2709

7.5

2612

68.5

74.5

16

26

Gabriel Szargiszjan

ARM

2676

7.5

2607

66.0

70.5

17

13

Alekszander Arescsenko

UKR

2705

7.5

2600

63.5

68.5

18

59

Milos Perunovic

SRB

2617

7.5

2598

65.5

70.5

19

23

Ivan Cseparinov

BUL

2681

7.5

2597

63.0

68.0

20

77

Viorel Iordachescu

MDA

2583

7.5

2596

63.0

68.0

21

29

Szergej Zsigalko

BLR

2671

7.5

2578

67.0

72.5

22

89

Samvel Ter-Szahakjan

ARM

2572

7.5

2558

62.0

66.5

23

39

Balogh   Csaba

HUN

2651

7.5

2539

63.0

67.5

 

Raznikov,D (2494) – Erdős,V (2615)
Nimzoindiai védelem [E35]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 d5 5.cxd5 exd5 6.Fg5 h6 7.Fh4 c5 8.dxc5 Fe6 9.e3 0-0 10.Hf3 Hbd7 11.Fe2 Bc8 12.a3 Fxc3+ 13.Vxc3 g5 14.Fg3 He4

A 2013/14-es GP-sorozat utolsó versenyén, Sardzsában lejátszott tornán a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan a 14...Hxc5 15.0-0 Hfe4 16.Vc2 Fd7 17.a4 Vb6 18.Vd1 Vxb2 19.Fe5 Vb3 folytatásban győzte le egy évvel korábbi világbajnoki döntőbeli ellenfelét, az ukrán Anna Usenyinát.

15.Vd4 Hdxc5 16.Bd1 Hb3 17.Vb4

17...Hc1 18.Hd4 Hxe2 19.Kxe2?

19...Bc4 20.Vxb7 Va5 21.f3 Fc8 22.Fe1

22...Va6 23.Vxa6 Fxa6 24.Bd3 Hc5 25.Kd2 Hxd3 26.Kxd3 Bc1+ 27.Kd2 Bfc8 28.b4 Bb1 és világos feladta

 

Bánusz,T (2582) - Drejev,A (2643)
Katalán megnyitás [E07]

1.c4 c6 2.d4 d5 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 e6 5.g3 dxc4 6.Fg2 Hbd7 7.0-0 Fe7 8.a4 0-0 9.e4 e5 10.dxe5 Hg4 11.Ff4 Va5

12.e6 fxe6 13.Ve2 Hde5 14.Hxe5 Hxe5 15.Fxe5 Vxe5 16.Kh1 Fd7 17.f4 Vc5 18.e5 Bad8 19.He4 Vb4 20.Bfc1 Fe8 21.Bxc4 Vb3 22.Bc3 Vb4 23.Bc4 Vb3 24.Bc3 Vb4 25.a5 Fg6 26.Bc4 Vb5 27.a6 Fh5?

 

 

28.Vf1 Vxb2 29.axb7?

Bánusz Tamás a 29.Bb1 Va2 30.axb7 Fe2 31.Ba4 Vxa4 32.Vxe2 folytatásban remek esélyhez jutott volna.

29...Fe2 30.Vc1 Vxb7 31.Bxc6 Bd1+ 32.Vxd1 Fxd1 33.Bxd1 Vxc6!?

Az orosz nagymester nem bízott a 33...Vb3 34.Bdc1 a5 35.B6c3 Vb5 változat sikerében.

34.Hf6+ gxf6 35.Fxc6 fxe5 36.fxe5 Bf2 37.Fd7 Kf7 38.Ba1 Fc5 39.Bc1 Fd4 40.Bc6 és döntetlen

 

Bartel,M (2631) - Nepomnjacsij,J (2714)
Szicíliai védelem [B51]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.Fb5+ Hc6 4.0-0 Fd7 5.Be1 a6 6.Fxc6 Fxc6 7.d4 cxd4 8.Hxd4 Fd7 9.Fg5 Hf6 10.Fxf6 gxf6 11.Hc3 e6 12.Vh5 Fg7? 13.Bad1 Bc8

 

 

14.Hf5! exf5 15.exf5+ Kf8 16.He4 Fc6 17.Hxd6 Vc7 18.Hxc8 Vxc8 19.Bd4

A lengyel nagymester válogathatott a nyerések között.

19...Vc7 20.Vd1!?

A siker küszöbén kissé pontatlan. 20.Bed1 Fe8 21.Bd8 Ve5 22.h3 Kg8 23.B1d7 Ff8 24.Vg4+ Fg7 25.Vd4 volt a sima nyerés.

20...Fh6 21.h4 Va5 22.Bd8+ Kg7 23.Vg4+ Fg5 24.Bdd1 h6 25.a3 Vc7 26.Vg3 Va5 27.f4?! Vc5+ 28.Be3

28...Fxg2 29.fxg5 hxg5 30.hxg5

30...Bh1+??

Jan Nepomnjacsij a 30...Fe4 31.gxf6+ Kxf6 32.Bd6+ Ke7 33.f6+ Ke8 34.c3 Bh1+ 35.Kf2 Vf5+ 36.Bf3 Vxf3+ 37.Vxf3 Fxf3 38.Kxf3 a5 változatban még reménykedhetett volna...

31.Kxg2 Vc6+ 32.Bf3 Bxd1 33.gxf6+ Kxf6 34.Vh4+ Kg7 35.f6+ Kg8 36.Vg3+ Kf8 37.Vb8+ Ve8  

 

38.Bh3! Bd2+ 39.Kf3 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A világbajnoki döntő ötödik játszmája, a harmadik spanyol megnyitású parti is döntetlen lett
2021. 12. 02.

A 18 éves Alireza Firouzja az új világranglista második helyettje, Magnus Carlsen előnye 52 pont
2021. 12. 01.

Magnus Carlsen 31. születésnapján 33 lépésben lett döntetlen a világbajnoki döntő negyedik játszmája
2021. 12. 01.

A világbajnoki döntő harmadik játszmája békés döntetlennel fejeződött be
2021. 11. 28.

Dubajban kölcsönösen elszalasztott kedvező lehetőségek után 58 lépésben döntetlen a második játszma is
2021. 11. 28.

Küzdelmes döntetlennel kezdődött meg a világbajnoki döntő
2021. 11. 27.

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Férficsapatunk Azerbajdzsánnal 2-2-öt játszott, Gledura negyedik partiját is megnyerte
2021. 11. 16.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog