Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés

Polgár Judit és Berkes Ferenc remizett, Almási Zoltán kikapott a Világkupán

Címkék: Világkupa Hanti Manszijszk

Hanti-Manszijszkban a Világkupa második fordulójának első partijait játszották le.   Polgár Judit világossal remizett az örmény Szergej Movszeszjannal. Berkes Ferenc sötéttel osztozott meg a ponton az ukrán Zahar Efimenkóval. Meglepetésre Almási Zoltán sötéttel feladásra kényszerült a román Mircea-Emilian Parligrassal vívott partijában.  A viadal honlapján (http://chess.ugrasport.com) remek videók, kommentárok teszik élvezetessé a játszmák követését.  Csütörtökön ellenkező színelosztással játsszák a második partikat, 1-1 esetén rájátszás dönt.

A korábbi Világkupáktól eltérően már a második fordulóban is rangadókra került sor. Az első helyen kiemelt 21 éves Szergej Karjakin a 17 éves Fülöp-szigeteki So Wesleyvel csatázott. Az orosz Jevgenyij Alekszejev januárban még + 2700-as nagymester volt, az ukrán Vaszilij Ivancsuk kétszer már a második fordulóban búcsúra kényszerült. A játéknap egyik nagy meccse az üzbég Rusztam Kaszimdzsanov és az amerikai Gata Kamsky párharca. A hatszoros orosz bajnok Peter Szvidler nem volt igazán meggyőző a nyitányon, ahogy honfitársa, Nyikita Vitjugov is nagyon megszenvedett a továbbjutásért. Már csak két kínai nagymester van versenyben, sem Ni Hua, sem Bu Xiangzhi nem volt tagja a csapat-világbajnokságon ezüstérmes válogatottnak.

Almási Zoltán a román Mircea-Emilian Parligrassal egyszer játszott, a drezdai sakkolimpián a spanyol megnyitás berlini változatában legyőzte ellenfelét. Zoli számára az első forduló csak könnyed bemelegítés volt, az egyiptomi El Gindy nem fejtett ki nagy ellenállást.

Polgár Judit és az örmény Szergej Movszeszjan a 2003-as Tehetség és Kurázsi versenyen vívott meg egymással, a szicíliai védelmű ütközet kalandos körülmények között végződött pontosztozkodással. Movszeszjan először "élte túl" az első kört, korántsem volt egyszerű a kettős győzelme a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan ellen, aki szép bástyaáldozatos nyerési lehetőséget szalasztott el a második partiban.

Hou,Ji-fan (2575) - Movszeszjan,S (2700)
Szicíliai védelem [B49]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 Vc7 6.Fe2 a6 7.Fe3 b5 8.f4 Fb7 9.Ff3 Ha5 10.0-0 Hc4 11.Fc1 He7 12.Kh1 Hg6 13.e5 Fe7 14.Fxb7 Vxb7 15.Ve2 0-0 16.b3 Ha5 17.f5 Hc6 18.fxg6 Hxd4 19.gxh7+ Kh8 20.Vd3 Hc6 21.Ff4 Bac8 22.Bad1 Bc7 23.Bf3 Bfc8 24.Vd2 Hd8 25.Bg3 Ff8 26.Fg5 Hc6 27.Ff6 He7 28.Fxe7

Tetszetős volt a 28.Bxg7 Fxg7 29.Vg5 Hg6 30.Vh6! Fxf6 31.exf6 nyerés.

28…Fxe7 29.Bf1 Bf8

 

30.Vd4?

A világbajnoknő parádés áldozattal fejezhette volna be támadását: 30.Bxg7!! Kxg7 31.h8V+ Kxh8 (31...Bxh8 32.Vf4 Bf8 33.Vg4+ Kh6 34.He4) 32.Bf6 Be8 33.Vg5 Ff8 34.Bxf7 védhetetlen mattal.

 30...f5 31.He2 g5 32.Hf4 gxf4 33.Vxf4 Ve4 34.Vxe4 fxe4 35.Bxf8+ Fxf8 36.Bg8+ Kxh7 37.Bxf8 Bxc2 38.Kg1 Bxa2 39.h4 e3 40.Kf1 a5 41.Bf7+ Kg6 42.Bxd7 Bf2+ 43.Ke1 Bxg2 44.Bd3 Bg3 45.Bd6 Kf5 46.Ba6 Kxe5 47.Bxa5 Ke4 48.Ba6 Kf3 és világos feladta

Berkes Ferenc és az ukrán Zahar Efimenko a 2006-os Marx György emlékversenyen kétszer remizett egymással.

Parligras ezúttal az angol megnyitás mellett döntött, Juditéknál szicíliai védelem, de nagymesternőnk kerülte a főváltozatokat. Berkes Ferenc a kedvenc Caro-Kann védelmet "lecserélte", spanyol megnyitásban, d6-g6-os rendszerben csatázik Zahar Efimenkoval. Megszületett az első eredmény, a kínai Ni Hua és az ukrán exvilágbajnok Ruszlan Ponomarjov remizett mindössze 12 lépésben.

A játéknap első győzelmét az azeri Vugar Gasimov aratta, lendületes támadása 23 lépéses nyerést ért. Gyors döntetlenek egész sora született már meg, a kétjátszmás meccseken a legjobbak is keveset kockáztatnak. Nagymestereink játszmái is békés mederben zajlanak, az állások alapján pontosztozkodásokat várhatunk.

 Az orosz Nyikita Vitjugov győzelmét követő sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, hogy a kétjátszmás meccseken különösen fontos, hogy a sakkozó megőrizze hidegvérét, a kritikus pillanatokban is higgadtan döntsön, s ha kell, akkor az esélyesebb játékos a rájátszásban biztosítsa továbbjutását.

Almási Zoltán sajnos nem hallotta a fiatal orosz nagymester nyilatkozatát, az ötödik soron mozgó bástyáját kettős támadás érte, minőséget vesztett. A várakozásnak megfelelően Juditék partija remivel végződött. Szergej Karjakin nem állt fel boldogan a sakkasztaltól, csak remizett So Wesleyvel. Az orosz Alekszandr Morozevics nem esett kétségbe, hogy az első játéknap egyik hősével, a brazil Alekszandr Fierrel kell mérkőznie a joggal várt kínai Wang Yue helyett. Moro támadása átütött, sötéttel nyert. Az Európa-bajnok orosz Vlagyimir Potkin erőteljes támadásával szemben tehetetlen volt a spanyol Alekszej Shirov.

Almásiéknál vége a kölcsönös időzavarnak, nagymesterünk minőséghátránya megmaradt, állása reménytelen. A 46. lépésben feladásra kényszerült, Berkesék a 47. lépést követően békét kötöttek.

Nehéz perceket élt át az orosz Alekszandr Griscsuk, de végül remire mentette partiját Sabastien Fellerrel szemben. A tavalyi sakkolimpián csalással megvádolt francia sakkozó pere csak jövőre folytatódik, reméli, hogy a bírói ítélet nem töri kerékbe ígéretes karrierjét.

Almási Zoltán veresége mellett még a spanyol Francisco Vallejo Pons és a francia Etienne Bacrot vesztése jelentette a játéknap igazi meglepetését. Utolsóként az ukrán Vaszilij Ivancsuk fejezte be a játszmáját, 97 lépésben megadásra kényszerítette az orosz Jevgenyij Alekszejevet.

A második forduló első játszmáinak eredményei:

12.Mircea- Emilian Parligras (román, 2636) – Almási Zoltán (magyar, 2726) 1 - 0 (Angol megnyitás, 46)

29.Zahar Efimenko (ukrán, 2706) – Berkes Ferenc (magyar, 2696) döntetlen (Spanyol megnyitás, 47)

32.Polgár Judit (magyar, 2699) - Szergej Movszeszjan (örmény, 2700)  döntetlen (Szicíliai védelem, 32)

 

1.Szergej Karjakin (orosz, 2788) – So Wesley (Fülöp-szigeteki, 2658)  döntetlen

2.Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2659) - Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2768)  0 - 1

3.Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2765) – Daniel Fridman (német, 2659)  döntetlen

4.Ni Hua (kínai, 2662)  - Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2764) döntetlen

5.Vugar Gasimov (azeri, 2760) – Szergej Azarov (fehérorosz, 2648)  1 - 0

6.Sebastien Feller (francia, 2666) - Alekszandr Griscsuk (orosz, 2746) döntetlen

7.Tejmur Radzsabov (azeri, 2744) – Negi Parimarjan (indiai, 2642) 1 - 0

 8.Rusztam Kaszimdzsanov (üzbég, 2669) - Gata Kamsky (amerikai, 2741) döntetlen

9.Peter Szvidler (orosz, 2739) – Nguyen Ngoc Truong Son (vietnami, 2639) döntetlen

10.Pentala Hariksrishna (indiai, 2669) - Dmitrij Jakovenko (orosz, 2736)  0 - 1

11.Nyikita Vitjugov (orosz, 2733) – Anton Korobov (ukrán, 2671)  1 - 0

13.Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2724) -  Lazaro Batista Bruzon (kubai, 2673)  0 - 1

14.Alekszander Oniscsuk (amerikai, 2675) - David Navara (cseh, 2722)  döntetlen

15.Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2722) – Bu Xiangzhi (kínai, 2675) döntetlen

16.Viorel Bologan (moldáviai, 2678) - Perez Leinier Dominguez (kubai, 2719) 0 - 1

17.Alekszandr Ivanov (amerikai, 2538) – Igor Liszij (orosz, 2629)  döntetlen

18.Abhijeet Gupta (indiai, 2627) - Samuel Sankland (amerikai, 2539)   döntetlen

19.Alekszandr Mojszejenko (ukrán, 2715) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2679) döntetlen

20.Borisz Gracsev (orosz, 2680) - Le Quang Liem (vietnami, 2715)  0 - 1

21.Michael Adams (angol, 2715) -  Peter Heine Nielsen (dán, 2681)  döntetlen

22.Vlagyimir Potkin (orosz, 2682)  - Alekszej Shirov (spanyol, 2714)  1 - 0

23.Baadur Zsobava (grúz, 2713) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2683)  döntetlen

24. Jurij Drozdovszkij (ukrán, 2614) - Fabiano Caruana (olasz, 2711) döntetlen

25.Jan Nepomjacsij (orosz, 2711) – Alekszandr Rjazancev (orosz, 2688) döntetlen

26.Anton Filippov (üzbég, 2606) - Etienne Bacrot (francia, 2710)  1 - 0

27.Alekszandr Fier (brazil, 2566) - Alekszandr Morozevics (orosz, 2694) 0 - 1

28.Dmitrij Andrejkin (orosz, 2696) - Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2707)  0 - 1

30.Jaroszlav Zserebuh (ukrán, 2590)  Ruben Felgaer (argentin, 2573)  1 - 0

31.Emil Szutovszkij (izraeli, 2700) – Laurent Fressinet (francia, 2698)   1 - 0

Parligras,M (2636) - Almási,Z (2726)
Angol megnyitás [A30]

1.Hf3 Hf6 2.c4 b6 3.g3 c5 4.Fg2 Fb7 5.0-0 g6 6.Hc3 Fg7 7.d4 cxd4 8.Vxd4 d6 9.Bd1 Hbd7 10.b3 Bc8 11.Fb2 0-0 12.Bac1 Bc5 13.Ve3 Bh5 14.Bc2 Be8 15.h3 Va8 16.g4 Bc5 17.He1 Fxg2 18.Hxg2 a6 19.a4 Vc8 20.Bcd2 Be5 21.Vf3 h5 22.Hd5 hxg4 23.hxg4 Bg5 24.Ve3 Bxg4?

Nagy hiba, ilyen formában a minőségért Almási Zoltán nem kapott igazi ellenértéket. 24...Bxd5 25.cxd5 Hxg4 26.Vh3 Fxb2 27.Vxg4 Fe5 volt a helyes folytatás, egyenlő esélyű állással.

25.Hxe7+ Bxe7 26.Vxe7 Ff8 27.Ve3 He5 28.Bd4

A román sakkozó egy kicsit megijedt a nagy lehetőségtől. 28.Bxd6 Fxd6 29.Bxd6 Be4 30.Vxb6 gyorsan befejezte volna a partit.

28...Vf5 29.Bf4 Bxf4 30.Hxf4 Fh6

Időzavaros baki.

31.Fxe5 dxe5

 

 

32.Hd5!

Ez a huszárlépés kimaradt a számításból.

 32...Kg7 33.Vf3 Vg5+ 34.Vg3 Vf5 35.Vf3 Vg5+ 36.Vg3 Vf5 37.Hxf6 Vxf6 38.Bd5 Ff4 39.Vg4 Ve7 40.e3 f5 41.Vf3 Fg5 42.Vd1 Kh6 43.Bd7 Vf8 44.Vd6 Vh8 45.Bf7 Kh5 46.Vf8 és sötét feladta

Polgár,J (2699) - Movszeszjan,S (2700)
Szicíliai védelem [B50]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.b3 d6 4.d4 Hf6 5.Fd3 cxd4 6.Hxd4 Hc6 7.Fb2 d5 8.exd5 Hxd4 9.Fxd4 Vxd5 10.0-0 Fd7 11.Fc4 Va5 12.Ve2 Fe7 13.Hd2 0-0 14.Hf3 Bfd8 15.Bfd1 Fe8 16.a3 Vc7 17.Fe5 Bxd1+ 18.Bxd1 Va5 19.Fb2 Bd8 20.b4 Bxd1+ 21.Vxd1 Vc7 22.Vd4 a5 23.Fd3 axb4 24.axb4 Vd6 25.b5 Vxd4 26.Fxd4 Hd7 27.Fe4 Hc5 28.Fxc5 Fxc5 29.c4 b6 30.Fc6 Kf8 31.He5 Fd6 32.Hd7+ és döntetlen

Efimenko,Z (2706) - Berkes,F (2696)
Spanyol megnyitás [C77]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.d3 d6 6.c3 g6 7.0-0 Fg7 8.Be1 0-0 9.Hbd2 h6 10.h3 Be8 11.Hf1 b5 12.Fc2 d5 13.Fd2 Fb7 14.Hg3 dxe4 15.dxe4 Hb8 16.a4 Hbd7 17.Ve2 Bb8 18.b4 c5 19.axb5 axb5 20.Ba5 Fc6 21.Bea1 Ff8 22.Ba7 Vc8 23.Fb3 c4 24.Fc2 Ba8

A bástyacserék után Berkes Ferenc teljes kiegyenlítést ért el.

25.Fe3 Bxa7 26.Bxa7 Vb8 27.Ba5 Vd6 28.Ve1 Ba8 29.Bxa8 Fxa8 30.Va1 Fb7 31.Hd2 Va6 32.Vxa6 Fxa6 33.He2 Fb7 34.f4 He8 35.fxe5 Hxe5 36.Hd4 Hd6 37.Ff4 f6 38.Kf2 Kf7 39.Ke3 h5 40.H4f3 Ke6 41.Hd4+ Kf7 42.Fd1 Fc8 43.Fe2 Fd7 44.H4f3 Ke6 45.Hd4+ Kf7 46.H4f3 Ke6 47.Hd4+ és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A világbajnoki döntő kilencedik játszmájában Nepomnjacsij tisztet nézett el, Carlsen már 6-3-ra vezet
2021. 12. 08.

Négy döntetlen a férfi bajnokságon, a női viadalon kettős győzelmet értek el a Terbe testvérek
2021. 12. 08.

Kedden kezdődik a női és a férfi sakkbajnokság, Gaál Zsóka és Berkes Ferenc vezeti a rajtlistát
2021. 12. 06.

A Szuperligában három forduló után már hat és fél pont a címvédő Tungsram ANSK előnye
2021. 12. 06.

Nepomnjacsij gyalogot nézett el a nyolcadik partiban, Carlsen könnyen nyert, 5-3-ra vezet
2021. 12. 05.

Döntetlen a hetedik játszma, a világbajnoki döntő félidejében Magnus Carlsen 4-3-ra vezet
2021. 12. 04.

Magnus Carlsen 136 lépésben nyerte meg a világbajnoki döntő hatodik játszmáját
2021. 12. 04.

A világbajnoki döntő ötödik játszmája, a harmadik spanyol megnyitású parti is döntetlen lett
2021. 12. 02.

A 18 éves Alireza Firouzja az új világranglista második helyettje, Magnus Carlsen előnye 52 pont
2021. 12. 01.

Magnus Carlsen 31. születésnapján 33 lépésben lett döntetlen a világbajnoki döntő negyedik játszmája
2021. 12. 01.

A világbajnoki döntő harmadik játszmája békés döntetlennel fejeződött be
2021. 11. 28.

Dubajban kölcsönösen elszalasztott kedvező lehetőségek után 58 lépésben döntetlen a második játszma is
2021. 11. 28.

Küzdelmes döntetlennel kezdődött meg a világbajnoki döntő
2021. 11. 27.

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog