Help Sales ÁSZF

Malmőben Gledura az első fordulóban a címvédő svéd Grandeliustól kikapott 

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Malmőben megkezdődött a hagyományos Tepe Sigeman & Co nagymesterverseny.  A sorozatban 24., ezúttal 6 résztvevős viadalon Gledura Benjámin képviseli a magyar színeket. Az első játéknapon legfiatalabb nagymesterünk a tavalyi torna győztesével, a svéd Nils Grandeliussal sötéttel mérkőzött meg, a szicíliai védelmű partiban a 36. lépést követően feladásra kényszerült. Döntetlennel ért véget a norvég Aryan Tari és az indiai Santosh Gujrathi Vidit érdekes szicíliai védelmű csatája. Megosztozott a ponton a svéd Linus Johansson és az orosz Alekszandr Morozevics. Gledura második partijában is sötét lesz Morozeviccsel szemben.

 

A hagyományos tornát három év szünet után tavaly rendezték meg ismét, a Tepe főszponzorként támogatja a versenyt. Az első hét viadalt 10-10 résztvevővel rendezték meg, a svéd Ferdinand Hellers kettős sikere után a holland Ivan Szokolov, a svájci Viktor Korcsnoj elsőségét ismét Hellers tornagyőzelme követte, majd a francia Joel Lautier, 1999-ben az izraeli Borisz Gelfand diadalmaskodott. 2000-ben négy résztvevővel, két fordulóban viaskodtak a meghívottak és Polgár Judit végzett az élen. Egy év múlva ismét tízen csatáztak, az amerikai Borisz Gulko győzött, majd a dicsőséglistán az angol Nigel Short, az ukrán Vaszilij Ivancsuk, a dán Peter Heine- Nielsen, az indiai Krishnan Sasikiran, a holland Jan Timman, a bolgár Ivan Cseparinov és a svéd Tiger Hillarp Persson nevét találjuk. 2009-11 közötti három versenyt hat-hat résztvevővel rendezték meg, Short, a holland Anish Giri, majd hét éve a Fülöp-szigeteki So Wesley ért elsőként a célba, a dicsőséget osztotta Girivel és Tikkanennel.

2012-ben az olasz Fabiano Caruana győzelmével ért véget a 20. Sigeman & Co nagymesterverseny, a 16-os kategóriájú viadalon Lékó Péter veretlenül végzett a második helyen. Caruana fél ponttal előzte meg nagymesterünket.

Tizenhárom évvel Polgár Judit elsősége után öt esztendeje ismét magyar győztese volt a hagyományos tornának. A viadalon hármas holtversenyben végzett az élen Rapport Richárd, Nigel Short és a svéd Nils Grandelius. A sorrendet eldöntő kritérium legfiatalabb nagymesterünknek kedvezett, aki nyert az angol sakkozás legendája, a malmői torna doyenje ellen és remizett Grandeliussal.

Négy éve a francia Laurent Fressinet diadalmaskodott, majd három év szünet után került ismét megrendezésre a torna. Hazai győztest köszönhettek, Nils Grandelius végzett az élen.

Az idei viadalt is hat résztvevővel rendezik meg. Legfiatalabb nagymesterünk, Gledura Benjámin nem húzott szerencsés kézzel rajtszámot, ilyen rövid versenyen komoly hátrány, hogy háromszor sötéttel kell játszania, ráadásul első két partiját másodhúzóként játssza. A címvédő Grandeliussal szemben a szicíliai védelemre voksolt, az Alapin-változatot láttuk. Benjámin a 15. lépésben jelentős hibát vétett, Grandelius jelentős előnybe került, majd taktikai csapással győzött.

A norvégok junior világbajnoka, Aryan Tari a rajtlistát vezető indiai Santosh Gujrathi Vidit ellen a szicíliai védelem jól ismert változatában vívott elméleti párbajt, az érdekes csata végül lépésismétléssel lett döntetlen.

A svéd Linus Johansson a végjátékban komoly fejfájást is okozhatott volna az olimpiai bajnok, egykori világbajnokjelölt orosz Alekszandr Morozevicsnek.

Az első forduló eredményei:

Linus Johansson (svéd, 2457) – Alekszandr Morozevics (orosz, 2665) döntetlen

 (Réti megnyitás, 45)

Aryan Tari (norvég, 2603) – Santosh Gujrathi Vidit (indiai, 2707) döntetlen (Szicíliai védelem, 44)

Nils Grandelius (svéd, 2651) – Gledura Benjámin (magyar, 2615) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 36)

A 2. forduló párosítása:

Linus Johansson – Aryan Tari

Santosh Gujrathi Vidit – Nils Grandelius

Alekszandr Morozevics – Gledura Benjámin

Grandelius,N (2651) - Gledura,B (2615)
Szicíliai védelem [B22]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.c3 Hf6 4.e5 Hd5 5.Fc4 b6 6.d4 Fb7 7.0-0 Fe7 8.dxc5 bxc5 9.Hbd2 0-0 10.He4 f5?!

 

11.Hd6 Fxd6 12.exd6 Vf6 13.Be1 Hb6 14.Ff1 f4 15.a4 Fd5?

Meg kellett volna akadályozni világos következő lépését.

16.a5 Hc8

17.Ba4 g5 18.He5 Vg7 19.c4

Nagyobb előnyt adott a 19.b4 Bf5 20.c4 Bxe5 21.Bxe5 Vxe5 22.cxd5 Vxd5 23.Vxd5 exd5 24.bxc5 folytatás.

19...Fc6 20.Ba3 Bf5 21.Hg4 h5 22.Fd3 Hxd6 23.Fxf5 Hxf5 24.He5 h4? 25.Bd3 Hd4

 

26.b4! d6 27.Hg4 Hd7 28.b5 Fb7 29.a6 Fc8

 

30.Bxd4! cxd4 31.Bxe6 He5 32.Hf6+

A svéd nagymester válogathatott a nyerések között. 32.Hh6+ Kh7 33.Vh5 Fxe6 34.Hf5+ Kg8 35.Hxg7 Kxg7 36.Vxg5+ Kh7 37.Fxf4 még egyszerűbb volt.

32...Kf7 33.Bxd6 Fe6 34.He4 Hxc4 35.Bxd4 Bc8

 

36.Bd7+! és sötét feladta

Johansson,L (2457) - Morozevics,A (2665)
Réti megnyitás [A07]

1.Hf3 g6 2.g3 Fg7 3.Fg2 e5 4.d3 d5 5.0-0 He7 6.e4 d4 7.c3 dxc3 8.bxc3 0-0 9.Ha3 c5 10.Fe3 b6 11.d4 Fa6 12.Be1 exd4 13.cxd4 cxd4 14.Fxd4 Hbc6 15.Fxg7 Vxd1! 16.Baxd1 Kxg7 17.Ff1 Fc8 18.Kg2 Bd8 19.Hb5 h6 20.Bxd8 Hxd8 21.Hfd4 He6 22.Bc1 Hxd4 23.Hxd4 Fb7 24.f3 Bc8 25.Bxc8 Hxc8 26.Kf2 He7 27.Ke3 f5 28.e5

 

28...f4+? 29.Kxf4 Hd5+ 30.Ke4 Hb4+ 31.Ke3 Hxa2 32.He6+ Kg8

 

33.Hd8?

A svéd sakkozó a 33.Fd3! Hb4 34.Fxg6 a5 35.Hd4 a4 36.Hb5 Fc6 37.Ha3 Hd5+ 38.Kd4 b5 39.Hc2 b4 40.f4 folytatásban komoly fejfájást okozhatott volna az egykori világbajnok-jelöltnek.

33...Fd5 34.Kd4 Hb4 35.f4 a5 36.Fc4 Fxc4 37.Kxc4 Hc2 38.h3 a4 39.Hc6 b5+ 40.Kd3 Ha3! 41.Hd4 b4 42.Hc2 Hxc2 43.Kxc2 Kf7 44.g4 Ke6 45.h4 és döntetlen

Tari,A (2603) - Vidit,S (2707)
Szicíliai védelem [B45]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 Hc6 6.Hxc6 bxc6 7.e5 Hd5 8.He4 Vc7 9.f4 Vb6 10.c4 Fb4+ 11.Ke2 f5 12.exf6 Hxf6 13.Fe3 Vd8 14.Hd6+ Fxd6 15.Vxd6 Fb7

A változatot az indiai nagymester világossal játszotta meg a lengyel Michael Kraszenkowal szemben Wijk aan Zee-ben a nagymesterversenyen. 15...Ve7 16.Fc5 Vf7 17.Ke3 g5 18.Fe2 g4 19.Bac1 h5 20.Bc3 Vg7 21.Fd3 Kf7 22.Kd2 Be8 23.Be1 Vh6 24.Kc2 a5 25.Be5 Hh7 26.Bf5+ Kg8 27.Ve5 történt a partiban és sötét kapitulált.

16.Kd1 c5 17.Vxc5 Fe4 18.Bg1 d6 19.Vd4 0-0 20.Fe2 Ve8 21.Ke1 e5

 

22.fxe5 dxe5 23.Vc5 Fc6 24.Bd1 He4?! 25.Va3 a5

 

26.Bf1! Vg6 27.Bxf8+

Számításba jött a 27.Ve7 Bfe8 28.Vh4 Hf6 29.Vg5 választás.

27...Bxf8 28.Ff3 Vf6 29.Vd3 Vh4+ 30.Ke2! Hc3+ 31.Vxc3 e4 32.Fxe4 Fxe4 33.Kd2 Vxh2 34.Kc1 Vxg2 35.Bg1 Bf1+ 36.Bxf1 Vxf1+ 37.Kd2 Vg2+ 38.Ke1 Vh1+ 39.Kd2 Vg2+ 40.Ke1 h5 41.Vxa5 Vh1+ 42.Kd2 Vg2+ 43.Ke1 Vh1+ 44.Kd2 Vg2+ és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog