Magnus Carlsen újabb szenzációs elsősége, Abidjanban három és félpontos előnnyel győzött

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Abidjanban a norvég világbajnok Magnus Carlsen szenzációs elsősével fejeződött be a Grand Chess Tour 2019 hét versenyből álló sorozatának első tornája. A világelső az összetett pontversenyben három és fél ponttal előzte meg az amerikai Hikaru Nakamurát és a francia Maxime Vachier-Lagravet. A rapid viadalt nagy fölénnyel nyerte meg, a villámversenyen a második helyen végzett. Carlsen idén már negyedik versenyén diadalmaskodott, 13 GCT pontot szerzett, 37.500 dolláros díjat nyert, meghódította Afrikát is. A GCT 2019 következő viadalát Zágrábban rendezik meg június 24. és július 9. között, a klasszikus tornán tizenketten játszanak majd.

 

A villámverseny második játéknapja előtt az összetett pontversenyben Magnus Carlsen két és fél ponttal vezetett Maxime Vachier-Lagrave előtt, három és féllel előzte meg Hikaru Nakamurát. A második körben folytatódott a trió versenyfutása. Carlsen és Nakamura győzelemmel, MVL vereséggel kezdett.

 

10. forduló

No.

Eredmény

1

Wei Yi

0 - 1

Hikaru Nakamura

2

Magnus Carlsen

1 - 0

Bassem Amin

3

Wesley So

1 - 0

Maxime Vachier-Lagrave

4

Jan Nepomnjacsij

1 - 0

Ding Liren

5

Szergej Karjakin

1 - 0

Veszelin Topalov

 

A tizenegyedik fordulóban Maxime Vachier-Lagrave másodszor is vereséget mért a norvég világbajnokra. Hikaru Nakamura nem bírt mumusával, az egyiptomi Bassem Aminnal, három összecsapásokból csak fél pontot szerzett. Próbált kapaszkodni a jelentős ponthátrányban levő orosz duó, Jan Nepomnjacsij és Szergej Karjakin.

                11. forduló

No.

Eredmény

1

Szergej Karjakin

1 - 0

Wei Yi

2

Veszelin Topalov

0 - 1

Jan Nepomnjacsij

3

Ding Liren

0 - 1

Wesley So

4

Maxime Vachier-Lagrave

1 - 0

Magnus Carlsen

5

Bassem Amin

½ - ½

Hikaru Nakamura

 

Magnus Carlsen remivel folytatta. A második helyért vívott párharcban Hikaru Nakamura legyőzte riválisát, MVL nem tudta megismételni az első játéknapi szenzációs szereplését.

12. forduló

No.

Eredmény

1

Wei Yi

1 - 0

Bassem Amin

2

Hikaru Nakamura

1 - 0

Maxime Vachier-Lagrave

3

Magnus Carlsen

½ - ½

Ding Liren

4

Wesley So

½ - ½

Veszelin Topalov

5

Jan Nepomnjacsij

½ - ½

Szergej Karjakin

Magnus Carlsen könnyedén győzte le Veszelin Topalovot, a szicíliai védelem Szvesnyikov-változatában viharos támadással lepte meg az exvilágbajnokot. MVL hozta a kötelező nyerést, Hikaru Nakamura mindössze 22 lépésben osztozott meg a ponton Ding Lirennel.

                     13. forduló

No.

Eredmény

1

Jan Nepomnjacsij

½ - ½

Wei Yi

2

Szergej Karjakin

½ - ½

Wesley So

3

Veszelin Topalov

0 - 1

Magnus Carlsen

4

Ding Liren

½ - ½

Hikaru Nakamura

5

Maxime Vachier-Lagrave

1 - 0

Bassem Amin

A trió győzelemmel folytatta. Carlsen megállította Karjakint, az orosz sakkozó középen rekedt királya miatt került anyagi hátrányba. Az összetett pontversenyben a világbajnok hárompontos előnnyel vezetett. Bassem Anin meglepetésre legyőzte Ding Lirent.

                                  14. forduló

No.

Eredmény

1

Wei Yi

0 - 1

Maxime Vachier-Lagrave

2

Bassem Amin

1 - 0

Ding Liren

3

Hikaru Nakamura

1 - 0

Veszelin Topalov

4

Magnus Carlsen

1 - 0

Szergej Karjakin

5

Wesley So

½ - ½

Jan Nepomnjacsij

 

1

 Magnus Carlsen

23½/32

2867

2

 Hikaru Nakamura

20½/32

2805

3

 Maxime Vachier-Lagrave

20½/32

2792

4

 Wesley So

18/32

2772

5

 Ding Liren

16/32

2786

6

 Wei Yi

15/32

2737

7

 Jan Nepomnjacsij

14/32

2776

8

 Szergej Karjakin

13/32

2773

9

 Veszelin Topalov

10/32

2736

10

 Bassem Amin

9½/32

2683

A villámversenyen egyetlen a 15. forduló volt, ahol valamennyi játszma döntetlennel ért véget. Az eredmények elsősorban Magnus Carlsennek kedveztek, három körrel a befejezés előtt csak fél pont választotta el az elsőségtől.  

                                         15. forduló

No.

Eredmény

1

Jan Nepomnjacsij

½ - ½

Magnus Carlsen

2

Szergej Karjakin

½ - ½

Hikaru Nakamura

3

Ding Liren

½ - ½

Maxime Vachier-Lagrave

4

Wesley So

½ - ½

Wei Yi

5

Veszelin Topalov

½ - ½

Bassem Amin

 

A norvég világbajnok Wesley So elleni döntetlennel bebiztosította újabb torna győzelmét, idén sorozatban negyedik versenyén győzött, meghódította Afrikát is! Maxime Vachier-Lagrave és Hikaru Nakamura folytatta versenyfutását az érmek színének eldöntéséért.

                     16. forduló

No.

Eredmény

1

Magnus Carlsen

½ - ½

Wesley So

2

Maxime Vachier-Lagrave

1 - 0

Veszelin Topalov

3

Hikaru Nakamura

1 - 0

Jan Nepomnjacsij

4

Wei Yi

½ - ½

Ding Liren

5

Bassem Amin

0 - 1

Szergej Karjakin

A tornagyőztes Magnus Carlsen nem kegyelmezett a viadal legfiatalabb résztvevőjének, a 19 éves Wei Yi-nek. Lépéselőnyt szerzett Hikaru Nakamura, váratlanul vesztett Maxime Vachier-Lagrave.

                                         17. forduló

No.

Eredmény

1

Wesley So

0 - 1

Hikaru Nakamura

2

Magnus Carlsen

1 - 0

Wei Yi

3

Szergej Karjakin

1 - 0

Maxime Vachier-Lagrave

4

Jan Nepomnjacsij

1 - 0

Bassem Amin

5

Veszelin Topalov

½ - ½

Ding Liren

 

Az utolsó fordulóban Magnus Carlsen érdekes végjátékban Hikaru Nakamurát is legyőzte, az amerikai nagymester az idő szorításában többször is döntetlent ígérő folytatást hagyott ki. Abidjanban Magnus Carlsen három és félpontos előnnyel diadalmaskodott! Maxime Vachier-Lagrave megnyerte utolsó partiját Jan Nepomnjacsij ellen, a villámversenyen végül az első helyen végzett, fél ponttal előzte meg a második játéknapon 6,5 pontot elérő Carlsent, mindkétszer legyőzte a norvég világbajnokot.

 

                      18. forduló

No.

Eredmény

1

Hikaru Nakamura

0 - 1

Magnus Carlsen

2

Bassem Amin

½ - ½

Wesley So

3

Maxime Vachier-Lagrave

1 - 0

Jan Nepomnjacsii

4

Wei Yi

½ - ½

Veszelin Topalov

5

Ding Liren

1 - 0

Szergej Karjakin

A villámverseny végeredménye:

Cote d'Ivoire Blitz 2019 Abidjan, GCT

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

1.

Maxime Vachier-Lagrave,

g

FRA

2792

*

*

1

1

1

0

½

1

½

0

1

0

½

½

1

1

0

1

1

1

12.0

2890

2.

Magnus Carlsen

g

NOR

2867

0

0

*

*

½

1

½

½

1

1

½

½

½

½

½

1

1

1

½

1

11.5

2858

3.

Hikaru Nakamura

g

USA

2805

0

1

½

0

*

*

½

1

½

½

1

1

1

½

½

1

½

1

0

½

11.0

2847

4.

Jan Nepomnjacsij

g

RUS

2776

½

0

½

½

½

0

*

*

0

½

½

½

1

1

1

½

½

1

1

1

10.5

2822

5.

Szergej Karjakin

g

RUS

2773

½

1

0

0

½

½

1

½

*

*

½

½

0

0

½

1

0

1

1

1

9.5

2789

6.

Wesley So

g

USA

2772

0

1

½

½

0

0

½

½

½

½

*

*

½

1

½

½

½

½

½

½

8.5

2747

7.

Ding Liren

g

CHN

2786

½

½

½

½

0

½

0

0

1

1

½

0

*

*

½

½

1

½

1

0

8.5

2741

8.

Wei Yi

g

CHN

2737

0

0

½

0

½

0

0

½

½

0

½

½

½

½

*

*

1

½

1

1

7.5

2713

9.

Veszelin Topalov

g

BUL

2736

1

0

0

0

½

0

½

0

1

0

½

½

0

½

0

½

*

*

0

½

5.5

2628

10.

Bassem Amin

g

EGY

2683

0

0

½

0

1

½

0

0

0

0

½

½

0

1

0

0

1

½

*

*

5.5

2632

 

Az összetett pontverseny végeredménye:

1.Magnus Carlsen (norvég) 26,5 pont

2-3. Hikaru Nakamura (amerikai) és Maxime Vachier-Lagrave (francai) 23

4. Wesley So (amerikai) 19,5

5. Ding Liren (kínai) 18,5

6. Wei Yi (kínai) 16,5

7-8. Jan Nepomnjacsij (orosz) és Szergej Karjakin (orosz) 15,5

9. Veszelin Topalov (bolgár) 11,5

10. Bassem Amin (egyiptomi) 10,5

 

Magnus Carlsen a Grand Chess Tour történetében a legmagasabb pontszámot érte el.


2019 Abidjan: 26,5 (Magnus Carlsen)
2016 Párizs: 25,5 (Hikaru Nakamura)
2017 Párizs: 24 (Magnus Carlsen – a holtversenyt eldöntő rájátszást megnyerte)
2016 Leuven: 23 (Magnus Carlsen)
2018 Párizs: 23 (Hikaru Nakamura)
2018 St. Louis: 22,5 (Hikaru Nakamura)
2018 Leuven: 22 (Wesley So)

Verőci Zsuzsa

Fotók: grandchesstour.com

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Gledura Benjámin a rapid bajnokság győztese, fél ponttal előzte meg Almási Zoltánt
2019. 07. 21.

Bielben Lékó Péter megnyerte a rapidversenyt, egypontos előnnyel várhatja a klasszikus torna rajtját
2019. 07. 21.

Dominguez Perez a dortmundi torna győztese, Rapport négyes holtversenyben második
2019. 07. 21.

Lékó Péter is játszik a vasárnap kezdődő bieli nagymesterversenyen
2019. 07. 20.

Rapport remizett Wojtaszekkel, Nepomnjacsij villámgyőzelmet aratott
2019. 07. 20.

Dortmundban az ötödik játéknapon is négy döntetlen született
2019. 07. 19.

Rigában Sahriyar Mamedgyarov és Maxime Vachier-Lagrave játssza a GP-verseny döntőjét
2019. 07. 19.

Mamedgyarov 34 lépéses győzelemmel kezdte So elleni elődöntőjét, Vachier-Lagrave és Griscsuk remizett
2019. 07. 18.

Négy döntetlen a negyedik fordulóban, Dominguez Perez félpontos előnnyel vezet
2019. 07. 17.

Rigában Griscsuk, So és Mamedgyarov nyert a rájátszáson, csütörtökön kezdődnek az elődöntők
2019. 07. 17.

Rapport remizett Radzsabovval, Nepomnjacsij fejjel ment a falnak, 25 lépésben kapott ki Domingueztől
2019. 07. 16.

Vachier-Lagrave elődöntős, három párharc a rájátszásban dől el
2019. 07. 16.

A rigai GP negyeddöntőjében Vachier-Lagrave sötéttel nyert Topalov ellen
2019. 07. 15.

Rigában Karjakin és Yu Yangyi a "hirtelen halál" partiban biztosította továbbjutását
2019. 07. 15.

Rapport második partijában remizett az amerikai Dominguez Perezzel
2019. 07. 15.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog