Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Magnus Carlsen negyedszer, Tan Zhongyi először rapid világbajnok

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Almatiban a norvég világelső Magnus Carlsen elsőségével fejeződött be az Open kategóriában a rapid világbajnokság. A 13 fordulós viadalon fordulatokban gazdag összecsapások után Carlsen félpontos előnnyel végzett az élen, negyedszer ünnepelhették világbajnokként. Nagyszerű sikerként ezüstérmes lett a 18 éves német Vincent Keymer, harmadikként a remekül hajrázó amerikai Fabiano Caruana ért célba. A román színekben játszó Rapport Richárd nyolcadikként fejezte be a sok meglepetéssel is szolgáló 178 résztvevős versenyt. A női világbajnoki cím sorsa rájátszásban dőlt el, a kínai Tan Zhongyi a kazah Dinara Szaduakasszova ellen 1,5-0,5-re  nyert. Szenzáció a 15 éves indiai Savitai Shri B harmadik helye. Csütörtökön és pénteken a villám-világbajnokság küzdelmeivel folytatódnak a csatározások, a résztvevők 21, illetve 17 fordulóban mérik össze erejüket, játszmánként 3-3 perc a gondolkodási idő, lépésenként2-2 másodperc bónusszal.

 

A rapid világbajnokság második játéknapja, kilenc forduló után Magnus Carlsen félpontos előnnyel vezetett Vlagyimir Fedoszejev, Vincent Keymer és Nodirbek Abduszattorov triója előtt. A tizedik kör a norvég világelső legyőzte Keymert, egy pontra növelte előnyét. Caruana folytatta nagy sorozatát, fontos csatát nyert Fedoszejevvel szemben. Már szinte biztosra vehettük, hogy Caruana-Carlsen örökrangadóra kerül sor a 11. fordulóban, amikor Vladiszlav Artyemojev erőfeszítésait siker koronázta, Arjun Erigaisi a döntetlent ígérő vezérvégjátékban vesztőt húzott. Artyemijev világossal játszhatott Carlsennel. Győzelemmel kezdte a játéknapot Rapport Richárd, 6,5 pontjávak a harmincedik helyen állt.   

Az élcsoportban a 10. forduló eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2834, 7,5) – Vincent Keymer (német, 2590, 7) 1 - 0

Fabiano Caruana (ametikai, 2747, 6,5) – Vlagyimir Fedoszejev (FID, 2741, 7) 1 - 0

Nodirbek Abduszattoov (üzbég, 2676, 7) – Yu Yangyi (kínai, 2743, 6,5) döntetlen

Vladiszlav Artyemijev (FID, 2727, 6,5) – Arjun Erigaisi (indiai, 2628, 6,5) 1 - 0

Anish Giri (holland, 2708, 6,5) – Danyil Dubov (FID, 2712, 6,5) 0 - 1

Sarin Nihal (indiai, 2628, 6) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2791, 6) döntetlen

Jan Nepomnjacsij (FID, 2766, 6) – Jevgenyij Tomasevszkij (FID, 2628, 6) 1 - 0

Alekszandr Griscsuk (FID, 2759, 6) – Bassem Amin (egyiptomi, 2567, 6) döntetlen

Sahrijar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2746, 6) – Zsamsaran Tszidipov (FID, 2550, 6) döntetlen

Rauf Mamedov (azerbajdzsáni, 2578, 6) – Santosh Gujrathi Vidit (indiai, 2659, 6) 0 - 1

Rapport Richárd (román, 2802, 5,5) – Sebastien Maze (francia, 2574, 5,5) 1 - 0

A 11. forduló nagy meglepetéssel kezdődött, a kapkodva játszó Magnzs Carlsen 33 lépés uztán kapitulált Vladiszlav Artyemijevvel vívott partijában, az orosz nagymester befogta a világbajnokot. Santosh Gujrathi Vidit és lendületbe jött, a címvédő Nodirbek Abduszattorov másodszor kapott ki. Vincent Keymert nem t9rte meg Carlsentől elszenvedett veresége, Jan Nepomnjacsijt kényszerítette megadásra. Kihasználta kedvező párosítását Rapport Richérd, kettős győzelme az élcsoportba repítette.

Az élcsoportban a 11. forduló eredményi:

Vladiszlav Artyemijev (FID, 2727, 7,5) – Magnus Carlsen (norvég, 2834, 8,5) 1 - 0

Danyil Dubov (FID, 2712, 7,5) – Fabiano Caruana (amerikai, 2747, 7,5) döntetlen

Santosh Gujrati Vidit (indiai, 2659, 7) – Nodirbek Abduszattorov (üzbég, 2676, 7,5) 1 - 0

Vincent Keymer (német, 2590, 7) – Jan Nepomnjacsij (FOD, 2766, 7) 1 - 0

Timur Garayev (amerikai, 2617, 6) – Rapport Richárd (román, 2802, 6,5) 0 – 1

Yu Yangyi (kínai, 2743) – Vladiszlav Fedoszejev (FID, 2741, 6) 0 - 1

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2781, 6,5) – Szergej Zsigalko (FID, 2612, 6,5) 1 - 0

Arjun Erigaisi (indiai, 2628, 6,5) – Alekszandr Griscsuk (GID, 2759, 6,5)

Bassem Amun (egyiptomi, 2567, 6,5) – Sahrijar Mamedgyarov (auerbajdzsáni, 2746, 6,5)

Giga Quparadze (grúz, 2538, 6,5) – Anish Giri (holland, 2708, 6,5)  0 – 1

A 12. körben Magnus Carlsen és Fabiano Caruana megosztozott a ponton, míg Vincemt Keymer újabb remek győzelmet aratott. Az utolsó forduló előtt Carlsennel holtversenyben vezette a versengést. Döntőnek bizonyult Parham Maghsoodloo sikere Jan-Krzysztof Dudával szenben, jutalmul Magnus Carlsennel játszhatott.

Az élcsoportban a 12. forduló eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2834, 8,5) – Fabiano Caruana (amerikai, 2747, 8) döntetlen

Vladiszlav Fedoszejev (FID, 2741, 8) – Vladiszlav Artyemijev (FID, 2727, 8,5) döntetlen

Vincent Keymer (német, 2590, 8) – Santosh Gujrathi Vidit (indiai, 2659, 8) 1 – 0

Rapport Richárd (román, 2802, 7,5) – Danyil Dubov (FID, 2712, 7,5) döntetlen

Parham Maghsoodloo (iráni, 2656, 7,5) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2791, 7,5) 1 – 0

Anish Giri (holland, 2708, 7,5) – Alekszej Szarana (FID, 2629, 7,5) döntetlen

Sarin Nihal (indiai, 2628, 7,5) – Nodirbek Abduszattorov (üzbég, 2676, 7,5) döntetlen

Jan Nepomnjacsij (FID, 2766, 7) – Arjun Erigaisi (indiai, 2628, 7,5Ö döntetlen

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2777, 7) - Bassem Amin (egyiptomi, 2657, 7) 1 – 0

Sahrijar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2746, 7) – Shant Szargsjan (örmény, 2561, 7) 1 – 0

Rauf Mamedov (azerbajdzsáni, 2578, 7) – Yu Yangyi (kínai, 2743, 7) 1 - 0

Az élcsoport állása az utolsó forduló előtt

H.

R.

Név

FED

Élő

tsPont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

1

GM

Magnus Carlsen

NOR

2834

9

86,5

93

2660

0

2

54

GM

Vincent Keymer

GER

2590

9

85,5

90

2673

0

3

12

GM

Vladiszlav Artyemijev

FID

2727

9

85

91

2629

0

4

14

GM

Danyil Dubov

FID

2712

8,5

86,5

92,5

2662

0

5

11

GM

Vlagyimir Fedoszejev

FID

2741

8,5

84

89

2664

0

6

8

GM

Fabiano Caruana

USA

2747

8,5

82,5

87

2642

0

7

24

GM

Parham Meghsoodloo

IRI

2656

8,5

75

79,5

2570

0

8

37

GM

Arjun Erigaisi

IND

2628

8

87,5

92,5

2708

0

9

15

GM

Anish Giri

NED

2708

8

82

88

2632

0

10

60

GM

Rauf Mamedov

AZE

2578

8

81,5

85,5

2625

0

11

20

GM

Nodirbek Abduszattorov

UZB

2676

8

81

86

2685

0

12

36

GM

Alekszej Szarana

FID

2629

8

80

85,5

2602

0

13

22

GM

Santosh Gujrathi Vidit

IND

2659

8

80

85,5

2568

0

14

85

GM

Volodar Murtin

FID

2534

8

80

83

2682

0

15

38

GM

Sarin Nihal

IND

2628

8

79,5

84,5

2657

0

16

92

GM

Amin Tabatabaei

IRI

2526

8

76

79

2650

0

17

9

GM

Sahrijar Mamedgyarov

AZE

2746

8

75,5

80,5

2569

0

18

2

GM

Rapport Richárd

ROU

2802

8

74,5

79

2596

0

19

5

GM

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2777

8

74

79,5

2570

0

 

Izgalmakban bővelkrdő utolsó fordulóval ért véget a fordulatokban gazdag viadal. Magnus Carlsen viharos támadást indított Parham Maghsoodloo királa ellen.

 

A norvég világelső győzelmét követően érdeklődéssel figyeltem 18 éves vetélytársának küzdelmét Maxime Vachier-Lagrave ellen, Vincent Keymer a kapkodásban nyerő helyett döntetlenhez vezető  folytatást választott, óriási esélyt szalasztott el, hogy villámpartikban megvívjon a világbajnoki címért Carlsennel. Szenzációs siker az ezüstérme. Remekelt Fabiano Caruana, nagyszerű hajrájának köszönhetően harmadik lett, Vladiszlav Artyemijev lecsúszott a dobogóról.

Öten értek el 9 pontot, Danyil Dubov a mezőny egyetlen veretlrn résztvevőjeként a negyedik, Rapport Richátd a hajrában kedvező párosításainak is köszönhetően nyolcadikként zárta szereplését.

Az utolsó forduló eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2834, 9) – Parham Maghsoodloo (iráni, 2656, 8,5) 1 – 0

Fabiano Caruana (amerikai, 2747, 8,5) – Vladiszlav Artyemijev (FID, 2727, 9) 1 – 0Maxime Vachier-Lagrave (franci, 2777, 8,5) – Vincent Keymer (német, 2590, 8,5) döntetlen

Danyil Dubov (FID, 2712, 8,5) – Vlagyimir Fedoszejev (FID, 2741, 8,5) döntetlen

Volodar Murtin (FID, 2534, 8) – Rapport Richárd (román, 2802, 8)

Arjun Erigaisi (indiai, 2628, 8) – Sahrijar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2746, 8) 1 – 0

Santosh Gujrathi Vidit (indiai, 2659, 8) – Anish Giri (holland, 2708, 8) döntetlen

Nodirbek Abduszattorov (üzbég, 2676, 8) – Rauf Mamedov (azerbajdzsáni, 256, 8) döntetlen

Alekszej Szarana (FID, 2629, 8) – Nihal Sarin (indiai, 2628, 8) döntetlen

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2791, 7,5) – Tabatabei M. Amin (iráni, 2526, 7,5) 1 – 0

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2640, 7,5) – Jan Nepomnjacsij (FID, 2766, 7,5) 0 – 1

Christopher Yoo (amerikai, 2463, 7,5) – Alekszandz Griscsuk (FID, 2759, 7,5)

 

 

A rapid világbajnokság végeredménye:

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

1

GM

Magbus Carlsen

NOR

2834

10

100

107

2660

0

2

54

GM

Vincent Keymer

GER

2590

9,5

102,5

107,5

2682

0

3

8

GM

Fabiano Caruana

USA

2747

9,5

96,5

101,5

2649

0

4

14

GM

Danyil Dubov

FID

2712

9

103

109

2669

0

5

37

GM

Arjun Erigaisi

IND

2628

9

102,5

107,5

2711

0

6

11

GM

Vlagyimir Fedoszejev

FID

2741

9

100

105,5

2668

0

7

12

GM

Vlasiszlav Artyemijev

FID

2727

9

99,5

106,5

2638

0

8

2

GM

Rapport Richárd

ROU

2802

9

85,5

91

2591

0

9

38

GM

Sarin Nihal

IND

2628

8,5

96,5

102,5

2655

0

10

20

GM

Nodirbek Abduszattorov

UZB

2676

8,5

96,5

101,5

2676

0

11

60

GM

Rauf Mamedov

AZE

2578

8,5

96,5

101,5

2629

0

12

15

GM

Anish Giri

NED

2708

8,5

96

102,5

2634

0

13

4

GM

Jan-Krzysztof Duda

POL

2791

8,5

95

101

2627

0

14

6

GM

Jan Nepomnjacsij

FID

2766

8,5

95

100,5

2629

0

15

22

GM

Santosh Gujrathi Vidit

IND

2659

8,5

93,5

99,5

2580

0

16

36

GM

Alekszej Szarana

FID

2629

8,5

93,5

99

2605

0

17

24

GM

Parham Maghdoodloo

IRI

2656

8,5

90,5

95,5

2592

0

18

7

GM

Alekszandr Griscsuk

FID

2759

8,5

88

94

2563

0

19

5

GM

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2777

8,5

87,5

93

2571

0

20

26

GM

Surya Ganguly

IND

2646

8,5

87

93

2535

0

21

76

GM

Makszim Csigajev

FID

2548

8,5

85

90

2542

0

 

Hihetetlen izgalmak után a női viadalon rájátszás döntötte el a világbajnoki címet. Tan Zhongyi a villámpartikban 1,5-0.re legyőzte Dinara Szaduakasszovát. Az utolsó forduló előtt a kazah nagymesternő félpontos előnnyel vezetett, de nem kockáztatott, gyorsan remizett a 15 éves Savitha Shrivel, Tan Zhongyi legyőzte Bibo Bacsiasvilit, kiharcolta a rájátszást. Szaduakasszova ezüstérme a kazah sakkozás nagy sikere. A 15 éves indiai sakkozónő bronzérme a világbajnokság egyik szenzációja.

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Tan Zhongyi (kínai, 2502, 6,5) – Alekszandra Gorjacskina (FID, 2484, 6,5) döntetlen

Zsanszaja Abdumalik (kazah, 2448, 6) – Savathi Shri B (indiai, 2311, 6,5) 1 - 0

Valentyina Gunyina (FID, 3489, 6) – Humpy Koneru (indiai, 2468, 6) 0 - 1

Turmunhzui Munkhzui (mongol, 2192, 6) – Dinara Szaduakasszova (kazah, 2435, 6) 0 - 1

Bela Hotenasvili (grúz, 2405, 5,5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2370, 5,5) 1 - 0

Daria Voit (FID, 2312, 5,5) – Alekszandra Kosztenjuk (FID, 2527, 5,5) 0 - 1

Antoaneta Sztanova (bolgár, 2399, 5,5) – Qianyung Gong (szingapúri, 2315, 5,5) 0 - 1

Katyerina Lahno (FID, 2531, 5) – Leja Garifullina (FID, 2316, 5) 0 - 1

Az élcsoportban a 10. forduló eredményei:

Humpy Koneru (indiai, 2468, 7) – Tan Zhongyi (kínai, 2502, 7) döntetlen

Dinara Szaduakasszova (kazah, 2435, 7) – Alekszandra Gorjacskina (FID, 2484, 7) 1 - 0

Alekszandra Kosztenjuk (FID, 2537, 6,5) – Zsanszaja Abdumalik (kazah, 2448, 7) döntetlen

Qianyun Gong (szingapúri, 2315, 6,5) – Savathi Shri B (indiai, 2311, 6,5) 0 - 1

Polina Suvalova (FID, 2384, 6) – Bela Hotenasvili (grúz, 2405, 6,5) döntetlen

Elina Danieljan (örmény, 2331, 6) – Valentyina Gunyina (FID, 2389, 6) 0 - 1

Az utolsó forduló eredményei:

Savitha Shri B (indiai, 2311, 7,5) – Sinara Dzaduakasszova (kazah, 2435, 8) döntetlen

Zsanszaja Abdumalik (kazah, 2448, 7,5) – Humpy Koneru (indiai, 2468, 7,5) döntetlen

Tan Zhongyi (kínai, 2502, 7,5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2370, 7) 1 – 0

Bela Hotenasvili (grúz, 2405, 7) – Alekszandra Kosztenjuk (FID, 2537, 7) döntetlen

Alekszandra Gorjacskina (FID, 2484, 7)

Alekszandra Gorjacskina (FID, 2484, 7) – Valentyina Gunyina (FID, 2389, 7) 1 - 0

 

Rájátszás:

Tan Zgonyi – Dinara Szaduakasszova döntetlen

Dinara Szaduakasszova – Tan Zhongyi 0 – 1

 

A női rapid világbajnokság végeredménye:

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

3

GM

Tan Zhongyi

CHN

2502

8,5

73,5

79

2363

0

2

9

IM

Dinara Szaduakasszova

KAZ

2435

8,5

65,5

70

2269

0

3

36

WIM

,Savithi Shri B

IND

2311

8

69

72

2347

0

4

4

GM

Alekszandra Gorjacskina

FID

2484

8

68,5

73

2353

0

5

8

GM

Zsanszaja Abdumalik

KAZ

2448

8

67,5

71

2334

0

6

7

GM

,Humpy Koneru

IND

2468

8

66

70,5

2353

0

7

60

IM

Alina Bivot

FID

2179

7,5

71,5

76,5

2376

0

8

11

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2405

7,5

69

73

2348

0

9

1

GM

Alekszandra Kosztenjuk

FID

2537

7,5

64

68,5

2334

0

10

45

IM

Darja Csarocskina

FID

2259

7,5

57

59

2319

0

 

Verőci Zsuzsa

Fotó: chess24.com

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Stavangerben Carlsen hatodszor győzött, két ponttal előzte meg Nakamurát, Ju Wenjun 3 pontos előnnyel nyert
2024. 06. 08.

A Norway Chess 2024 viadalok utolsó fordulója előtt Carlsen és Ju Wenjun is másfél pontos előnnyel vezet
2024. 06. 07.

Carlsen wlőnye egy pontra nőtt, Ju Wenjun ismlt az élen
2024. 06. 05.

Carlsen udőtúllépéssel vesztett, Nakamura hátránya fél pontra csökkent, Muzicsuk előnye fél pont
2024. 06. 04.

Ding Liren kétlépéses mattot nézett el Carlsen ellen, a norvég világelsp átvette a vezetést
2024. 06. 03.

Félidőben Nakamura egypontos előnnyel vezet Carlsen előtt, Vaishali előnye is egy pont, Muzicsuk a mésodik
2024. 06. 02.

A világranglisták éllovasai megőrizték vezető pozíciójukat
2024. 06. 01.

A Norway Chess 2024 Noway viadallokon a négy forduló után Nakamura és Vaishali vezet
2024. 05. 31.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte Carlsent, átvette a vezetést, Caruana nyert Ding Liren ellen
2024. 05. 30.

Carlsen az Armageddon játszmában legyőzte a címvédő Nakamurát, Vaishali 3 pontos nyeréssel vezet
2024. 05. 29.

A stavangeri viadal első fordulójában az Armageddon játszmák döntöttek
2024. 05. 28.

A Norway Chess 2024 viadalon Nakamura játszik címvédőként, Carlsen vezeti a rajtlistát 
2024. 05. 26.

A Tuxera Aquaprofit NSK tizenhatodik, sorozatban tizenötödik bajnoki címét ünnepli
2024. 05. 14.

Varsóban Magernus Carlsen győzött a GCT Superbet rapid és villámversenyen
2024. 05. 13.

Wei Yi újabb ötös nyerősorozatával két és fél ponttal előzi meg a világelső Magnus Carlsent
2024. 05. 12.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog