Magnus Carlsen Man-szigeti elsőségével 36 pontra növelte előnyét

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Nemzetközi Sakkszövetség 2017. november 1-től érvényes világranglistáján a háromszoros világbajnok norvég Magnus Carlsen előnye  36 pont az örmény Levon Aronjan előtt. Az amerikai Fabiano Caruana és az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov javított helyezésén, az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik rontott. Legjobb magyarként Rapport Richárd a 48., Almási Zoltán a 61., Lékó Péter a 65. a top százas listán. A női világranglistán a kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan növelte előnyét, 104 ponttal előzi meg az ukrán Anna Muzicsukot.

 

A Man szigetén megrendezett remek mezőnyű nyílt verseny, a Klubcsapatok Európa-kupája, csapatbajnokságok eredményei kerültek beszámításra a november 1-től érvényes ranglistán, amelyek befolyásolták a legjobbak Élő-pontszámait.

A világbajnok Magnus Carlsen a kitűnő erőket felvonultató nyílt versenyen is bizonyította, hogy a kissé fesztiválhangulatú tornán is lehet pontokat gyűjteni, nemcsak az 50 ezer fontos csekknek, hanem idei első klasszikus gondolkodási idejű viadalon elért győzelmének, hanem a 11 pontnak is örülhetett.

Vlagyimir Kramnyik gyengébb szereplésével eldőlt, hogy a súlyozott Élő-átlaggal az amerikai Fabiano Caruana és Wesley So lett világbajnokjelölt. Az orosz exvilágbajnok a rendezőktől kapott szabadkártyával végül játszhat a jövő évi világbajnok-jelölti döntőben.

Rapport Richárd Man szigeten újabb pontokat szerzett, megközelítette a + 2700 Élő-pontos határt. Nagy kár, hogy oly sok pontot eltékozolt túlzottan extrém játékával, 14 hónapja 2752 pontja volt!

Öt orosz, négy kínai, három amerikai, két-két azerbajdzsáni és indiai nagymester mellett egy-egy norvég, örmény, francia, holland,  bolgár, lengyel, kubai, vietnami és cseh játékos a legjobb 25-ben.

A férfi világranglista élcsoportja:                 

név

nemzet

0917

1017

1117

J.

Sz.

 

1.

Carlsen,M

norvég

2827

2826

2837

9

1990

 

2.

Aronjan,L

örmény

2802

2801

2801

0

1982

 

3.

Caruana,F

amerikai

2799

2794

2799

9

1992

 

4.

 Mamedgyarov,S

azerbajzsáni

2797

2791

2799

5

1985

 

5.

   Vachier-        Lagrave,M

francia

2804

2794

2796

2

1990

 

6.

So,W

amerikai

2792

2788

2788

0

1993

 

7.

Kramnyik,V

orosz

2803

2794

2787

13

1975

8.

Anand,V

indiai

2794

2783

2782

11

1969

 

9.

Griscsuk,A

orosz

2788

2785

2782

5

1983

 

10.

Nakamura,H

amerikai

2781

2774

2780

9

1987

 

11.

Ding Liren

kínai

2771

2772

2774

7

1992

 

12.

Szvidler,P

orosz

2756

2760

2763

8

1976

 

13.

Giri,A

holland

2777

2762

2762

7

1994

 

14.

Karjakin,S

orosz

2780

2765

2760

7

1990

 

15.

Topalov,V

bolgár

2749

2749

2749

0

1975

 

16.

Yu Yangyi

kínai

2750

2743

2746

7

1989

 

17.

Wojtaszek,R

lengyel

2739

2737

2741

11

1987

 

18.

Li Chao

kínai

2745

2739

2741

2

1989

 

19.

Radzsabov,T

azerbajdzsáni

2742

2741

2741

0

1987

 

20.

Wei Yi

kínai

2748

2740

2739

6

1999

 

21.

Dominguez Perez,L

kubai

2739

2739

2739

0

1983

 

22.

Harikrishna,P

indiai

2741

2733

2738

7

1986

 

23.

Matlakov,M

orosz

2728

2730

2738

6

1991

 

24.

Le Quang Liem

vietnami

2739

2737

2737

0

1991

 

25.

Navara,D

cseh

2720

2726

2732

10

1985

 

 

48.

          Rapport,R

magyar

2675

2686

2692

8

1996

 

61.

Almási,Z

magyar

2707

2707

2685

10

1976

 

65.

Lékó,P

magyar

2679

2679

2680

11

1979

 

Az országok rangsorát a legjobb tíz sakkozó Élő-átlaga alapján számolják ki. Az orosz sakkozók 32 ponttal vezetnek a második helyezett kínaiak előtt. A további sorrendben egyetlen változás, hogy legjobbjaink megelőzték a lengyeleket.

1.Oroszország 2744 (- 4, 241 nemzetközi nagymester, 533 nemzetközi mester, 2537 címviselő)

2. Kína 2712 (+ 1, 43, 33, 160)

3. Egyesült Államok 2694 (- 2, 94, 151, 784)

4. Ukrajna 2679 (- 3, 91, 200, 556)

5. India 2672 (- 1, 48, 94, 334)

6. Azerbajdzsán 2659 (+ 2, 24, 27, 140)

7. Franciaország 2647 (+ 1, 49, 105, 428)

8. Magyarország 2642 (+ 1, 55, 121, 474)

9. Lengyelország 2641 (- 1, 43, 107, 406)

10. Örményország 2639 (- 2, 41, 29, 121)

A honi rangsorban Rapport Richárd az élen, Almási Zoltán sok pontot eltékozolt, elsősorban Man szigetén.

A honi ranglista élcsoportja:

Rapport Richárd 2692 (+ 6), Almási Zoltán 2685 (- 22), Lékó Péter  2680 (+ 1), Berkes Ferenc 2653 (- 8), Balogh Csaba 2632 (- 2), Erdős Viktor 2622 ( - 2), Héra Imre 2616 (- 3), Bánusz Tamás 2616 (- 1), Prohászka Péter  2614, Gledura Benjámin 2605 (+ 5), Papp Gábor 2603 (+ 5)

A női világranglistát vezető kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan előnye 104 pont az ukrán Anna Muzicsuk előtt. A grúz Nana Dzagnidze ismét a top tízben.

A női rangsor élcsoportja:

1.Hou Ji-fan (kínai) 2680 (+ 2, 8)

2. Anna Muzicsuk (ukrán) 2576

3. Ju Wenjun (kínai) 2567 (- 12, 9)

4. Alekszandra Kosztenjuk (orosz)  2549 (- 3, 10) 

5. Marija Muzicsuk (ukrán) 2544

6. Viktorija Cmilyte (litván) 2542

7. Katyerina Lahno (orosz) 2541

8. Lei Tingjie (kínai) 2528

9. Nana Dzagnidze (grúz) 2524 (+ 4, 7)

10. Tan Zhongyi (kínai) 2523

33. Hoang Thanh Trang (magyar) 2438

74. Gara Anita (magyar) 2385 (+ 3, 1)

Az országok rangsorában a kínai sakkozónők 15 ponttal előzik meg az oroszok legjobbjait. A grúzok ismét a dobogón, a lengyelek két helyezést javítva az ötödikek, a mieink a kilencedikek.

1. Kína 2495 (+ 3)

2. Oroszország 2480

3. Grúzia 2417 (+ 3)

4. Ukrajna 2412 (- 4)

5. Lengyelország 2363   (+ 6)

6. Németország 2360 (- 1)

7. India 2358 (- 28)

8. Egyesült Államok 2350 (+ 8)

9. Magyarország 2345 (- 1)

10. Azerbajdzsán 2315 (- 1)

A honi ranglista élcsoportjában változás, hogy Papp Petra az ötödik helyre lépett előre. Rudolf Annának remek Man-szigeti szereplése szépen kamatozott.

A magyar ranglista élcsoportja:

Hoang Thanh Trang 2438, Gara Anita 2385 (+ 3), Lázárné Vajda Szidónia 2364, Medvegy Nóra 2357, Papp Petra 2335 (+ 9), Mádl Ildikó 2327 (+ 4), Marjanovics Annamária 2327 (+ 1), Rudolf Anna 2325 (+ 39), Gara Tícia 2317

A juniorok világranglistáját vezető kínai Wei Yi az ukrán Vaszilij Ivancsukkal vívott párharca 3-3-mal ért véget. Gledura Benjámin változatlanul a kilencedik, 6 pontot nyert.

A legjobb juniorok:

1.Wei Yi (kínai) 2739 (- 1, 6)  1999

2. Jan-Krysztof Duda (lengyel) 2710 (+ 4, 2) 1998

3. Vladiszlav Artyemijev (orosz) 2696  1998

4. Matthias Blübaum (német) 2643 (2) 1997

5. Jeffery Xiong (amerikai) 2629 (9)  2000

9. Gledura Benjamin (magyar) 2606 (+ 5, 11)  1999

54. Kántor Gergely (magyar) 2514 (+ 8, 16) 1999

80. Korpa Bence (magyar) 24823 (+ 1, 6) 1998

A legjobb 20 éven aluli hölgyeknél a legjobbak nem játszottak versenyen. A 16 éves Marjanovics Annamária 21. a rangsorban.

A legjobb 20 éven aluli hölgyek:

1. Lei Tingjie (kínai) 2528 1997

2. Alekszandra Gorjacskina (orosz) 2478  1998

3. Ni Shigun (kínai) 2441  1997

4. Zsanszaja Abdumalik (kazah) 2428 2000

5. Sarasadat Khademalsharieh (iráni) 2419 (+ 5, 6) 1997

21. Marjanovics Annamária (magyar) 2327 (+ 1, 1)  2001

43. Terbe Julianna (magyar) 2263 (+ 11, 3) 1997

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Carlsen átvette a vezetést, egy pont az előnye Ding Liren, Aronjan és So előtt
2019. 06. 07.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog