Help Sales ÁSZF

Magnus Carlsen harmadszor rapid világbajnok, Humpy Koneru a rájátszásban nyert

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Moszkvában az indiai Humpy Koneru és a norvég világbajnok Magnus Carlsen sikerével fejeződött be a King Salman női-és férfi rapid világbajnokság. Koneru holtverseny után a kínai Lei Tingjie ellen a rájátszásban diadalmaskodott, Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül szerezte meg harmadik rapid világbajnoki címét. A második helyen előállt holtverseny a remekül hajrázó, a FIDE zászlaja alatt játszó, korábban iráni színekben szereplő 16 éves Alireza Firouzjának kedvezett, bronzérmes az amerikai Hikaru Nakamura. A női viadalon a török Ekaterina Atalik lett a harmadik. Vasárnap és hétfőn a villám-világbajnokság küzdelmeire kerül sor.

A rapid világbajnokság harmadik játéknapja szuperrangadóval kezdődött meg, Maxime Vachier-Lagrave és Magnus Carlsen összecsapásával. A szicíliai védelmű partiban MVL előnybe került, de rossz tervet választva eltékozolta kedvező esélyét és a világbajnok átvette a kezdeményezést. Carlsen elhibázott vezércserével mentőövet dobott ellenfelének, a tornán megőrizte félpontos előnyét MVL, Jan-Krzysztof Duda ellen győztes Hikaru Nakamura, a világbajnokjelölt Wang Hao–t veretlenségétől megfosztó Lenier Dominguez Perez és Le Quang Liem ellen nyertes Levon Aronjan előtt. Sok volt a döntetlen, Anton Korobov, Alekszandr Griscsuk és a címvédő Daniil Dubov javított helyezésén.

Az élcsoportban a 11. forduló eredményei:

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2873, 7,5) – Magnus Carlsen (norvég, 2886, 8) döntetlen

Hikaru Nakamura (amerikai, 2819, 7) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2751, 7,5) 1 - 0

Leinier Dominguez Perez (amerikai, 2755, 7) – Wang Hao (kínai, 2748, 7,5) 1 - 0

Le Quang Liem (vietnami, 2740, 7) – Levon Aronjan (örmény, 2784, 7) 0 - 1

Peter zvidler (orosz, 2738, 7) – Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2752, 7) döntetlen

Gadir Guszejnov (azerbajdzsáni, 2691, 7) – Szergej Karjakin (orosz, 2749, 7) döntetlen

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2748, 7) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2745, 7) döntetlen

Anton Korobov (ukrán, 2818, 6,5) – David Anton Guijarro (spanyol, 2709, 7) 1 - 0

Alekszandr Griscsuk (orosz, 2808, 6,5) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2636, 6,5) 1 - 0

Borisz Gracsev (orosz, 2606, 6,5) – Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2756, 6,5) döntetlen

Szanan Szjugirov (orosz, 2664, 6,5) – Daniil Dubov (orosz, 2752, 6,5) 0 - 1

A párosítás szeszélye folytán Magnus Carlsennek a következő rangadót is sötéttel kellett játszania Levon Aronjan ellen. A kritikus állásban a háromszoros örmény olimpiai bajnok hibázott, a norvég világelső a felkínált esélyt tökéletesen használta ki. Győzelmével Carlsen egy pontra növelte előnyét. Döntetlenek sora született, Vladislav Artyemijev megkezdte felzárkózását.

Az élcsoportban a 12. fordulóban eredményei:

Levon Aronjan (örmény, 2784, 8) – Magnus Carlsen (norvég, 2886, 8,5) 0 - 1

Hikaru Nakamura (amerikai, 2819, 8) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2873, 8) döntetlen

Alekszandr Griscsuk (orosz, 2808, 7,5) – Leinier Dominguez Perez (amerikai, 2755, 8) döntetlen

Wang Hao (kínai, 2748, 7,5) – Anton Korobov (ukrán, 2818, 7,5) döntetlen

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2745, 7,5) – Daniil Dubov (orosz, 2752, 7,5) döntetlen

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2752, 7,5) – Alekszander Motyilev (orosz, 2703, 7,5) 1 - 0

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2751, 7,5) – Peter Szvidler (orosz, 2738, 7,5) döntetlen

Szergej Karjakin (orosz, 2749, 7,5) – Pavel Ponkratov (orosz, 2687, 7,5) döntetlen

Ilia Smirin (izraeli, 2584, 7,5) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2748, 7,5) döntetlen

Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2756, 7) – Gadir Guszejnov (azerbajdzsáni, 2691, 7,5) 1 - 0

A világbajnokot Sahriyar Mamedgyarov sem tudta megállítani, Magnus Carlsen újabb sikerével másfél pontra növelte előnyét. A döntetlenül végződött játszmákat a kiélezett küzdelmek jellemezték, eltékozolt esélyek, szerencsés menekülések jellemezték a csatákat.

Az élcsoportban a 13. forduló eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2886, 8,5) – Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2752, 8,5) 1 – 0

Leinier Dominguez Perez (amerikai, 2755, 8,5) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2819, 8,5) döntetlen

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2873, 8,5) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2751, 8) döntetlen

Anton Korobov (ukrán, 2818, 8) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2745, 8) döntetlen

Peter Szvidler (orosz, 2738, 8) – Alekszandr Griscsuk (orosz, 2808, 8) döntetlen

Levon Aronjan (örmény, 2784, 8) – Wang Hao (kínai, 2748, 8) döntetlen

Pavel Ponkratov (orosz, 2687, 8) – Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2756, 8) 0 - 1

Daniil Dubov (orosz, 2752, 8) – David Anton Guijarro (spanyol, 2709, 8) döntetlen

Szergej Karjakin (orosz, 2749, 8) – Ilia Smirin (izraeli, 2584, 8) 0 – 1

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2748, 8) – Alireza Firouzja (FIDE, 2614, 8) döntetlen

A tizennegyedik körben Magnus Carlsen döntetlennel fél pontra került harmadik világbajnoki címe megszerzésétől. Érzékeny vereséget szenvedett Maxime Vachier-Lagrave, fontos partit nyert Hikaru Nakamura. A világbajnokjelölt Wang Hao elvesztette érmes reményeit, a dobogós helyekért folyó küzdelembe bekapcsolódott Alireza Firouzja.

Az élcsoportban a 14. forduló eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2886, 10,5) – Leinier Dominguez Perez (amerikai, 2755, 9) döntetlen

Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2756, 9) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2873, 9) 1 - 0

Ilia Smirin (izraeli, 2584, 9) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2819, 9) 0 - 1

Anish Giri (holland, 2747, 8,5) – Anton Korobov (ukrán, 2818, 8,5) döntetlen

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2745, 8,5) – Alekszandr Griscsuk (orosz, 2808, 8,5) döntetlen

David Anton Guijarro (spanyol, 2709, 8,5) – Levon Aronjan (örmény, 2784, 8,5) döntetlen

Daniil Dubov (orosz, 2752, 8,5) – Peter Szvidler (orosz, 2738, 8,5) 1 - 0

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2752, 8,5) – Borisz Gelfand (izraeli, 2700, 8,5) 1 - 0

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2751, 8,5) – Gadir Guszejnov (azerbajdzsáni, 2691, 8,5) 1 - 0

Rauf Mamedov (azerbajdzsáni, 2679, 8,5) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2748, 8,5) döntetlen

Wang Hao (kínai, 2748, 8,5) – Alireza Firouzja (FIDE, 2614, 8,5) 0 - 1

Az utolsó forduló előtt az élcsoport állása:

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

1

Magnus Carlsen

NOR

2886

11,0

112,5

119,0

2712

2

3

Hikaru Nakamura

USA

2819

10,0

107,0

112,5

2684

3

8

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2756

10,0

103,5

109,0

2645

4

12

Sahriyar Mamedgyarov

AZE

2752

9,5

115,0

121,0

2721

5

9

Leinier Dominguez Perez

USA

2755

9,5

113,5

119,5

2717

6

13

Jan-Krzysztof Duda

POL

2751

9,5

112,0

117,5

2688

7

69

Alireza Firouzja

FID

2614

9,5

111,5

118,0

2702

8

11

Daniil Dubov

RUS

2752

9,5

106,0

112,5

2676

Az utolsó fordulóban Hikaru Nakamura nem merte kockáztatni dobogós helyezését, a döntetlennel Magnus Carlsen pályafutása harmadik rapid világbajnoki címét szerezte meg. Imponáló teljesítményt nyújtott, megőrizte veretlenségét, négy évvel berlini sikere után az orosz fővárosban is világbajnokként ünnepelhetik. A 16 esztendős Alireza Firouzja a taktikázó klasszisok között remek hajrával ezüstérmesként zárta szereplését, Nakamura végzett a harmadik helyen, Vladiszlav Artyemijev végül leszorult a dobogóról.  

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

Hikaru Nakamura (amerikai, 2819, 10) – Magnus Carlsen (norvég, 2886, 11) döntetlen

Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2756, 10) – Daniil Dubov (orosz, 2752, 9,5) döntetlen

Leinier Dominguez Perez (amerikai, 2755, 9,5) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2751, 9,5) döntetlen

Alireza Firouzja (FIDE, 2614, 9,5) – Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2752, 9,5) 1 - 0

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2873, 9) – Pavel Ponkratov (orosz, 2687, 9) döntetlen

Anton Korobov (ukrán, 2818, 9) – Rauf Mamedov (azerbajdzsáni, 2679, 9) 1 - 0

Alekszandr Griscsuk (orosz, 2808, 9) – Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2603, 9) döntetlen

Levon Aronjan (örmény, 2784, 9) – Shekhar Ganguly Surya (indiai, 2592, 9) 1 - 0

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2748, 9) – Hrant Melkumjan (örmény, 2631, 9) döntetlen

Anish Giri (holland, 2747, 9) – Ilia Smirin (izraeli, 2584, 9) döntetlen

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2745, 9) – Yu Yangyi (kínai, 2747, 9) 0 - 1

Mihail Antipov (orosz, 2636, 9) – David Anton Guijarro (spanyol, 2709, 9) 0 - 1

A King Salman férfi rapid világbajnokság végeredménye:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

1

GM

Magnus Carlsen

NOR

2886

11,5

128,5

136,0

2719

2

69

GM

Alireza Firouzja

FID

2614

10,5

130,0

137,0

2706

3

3

GM

Hikaru Nakamura

USA

2819

10,5

125,5

131,5

2698

4

8

GM

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2756

10,5

120,5

126,0

2653

5

6

GM

Levon Aronjan

ARM

2784

10,0

130,5

136,5

2684

6

9

GM

Lenier Dominguez Perez

USA

2755

10,0

128,5

135,5

2719

7

13

GM

Jan-Krzysztof Duda

POL

2751

10,0

128,5

135,0

2693

8

11

GM

Daniil Dubov

RUS

2752

10,0

122,5

129,5

2681

9

4

GM

Anton Korobov

UKR

2818

10,0

114,5

120,0

2629

10

30

GM

David Anton Guijarro

ESP

2709

10,0

114,5

120,0

2613

11

19

GM

Yu Yangyi

CHN

2747

10,0

114,5

119,5

2602

12

12

GM

Sahriyar Mamedgyarov

AZE

2752

9,5

133,5

139,5

2713

13

21

GM

Le Quang Liem

VIE

2740

9,5

127,0

134,5

2659

14

2

GM

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2873

9,5

127,0

132,5

2705

15

95

GM

Ilia Smirin

ISR

2584

9,5

126,5

133,5

2743

16

18

GM

Anish Giri

NED

2747

9,5

126,5

132,0

2643

17

63

GM

Hrant Melkumjan

ARM

2631

9,5

126,0

133,0

2685

18

22

GM

Peter Szvidler

RUS

2738

9,5

126,0

133,0

2656

19

41

GM

Pavel Ponkratov

RUS

2687

9,5

124,0

131,0

2651

20

32

GM

Alekszandr Motyilev

RUS

2703

9,5

123,0

130,0

2635

21

5

GM

Alekszandr Griscsuk

RUS

2808

9,5

122,5

130,0

2651

(204 résztvevő)

Magnus Carlsen a 60 ezer dolláros első díja mellett eddigi pályafutása legszebb trófeáját veheti át. Szaúd-Arábiából megérkeztek a győzteseknek járó különleges kupák. A FIDE elnöke, Arkagyij Dvorkovics és a Szaúd-Arábiai Sakkszövetség elnöke, Rami Altassam kis ünnepség keretében helyezte el nagy gondossággal helyezte el az aranyozott ezüst kupákat a vitrinben, a trófeák elkészítése egyenként mintegy 150 órát igényelt.  

A női világbajnokságon a rajtlistán csak a huszonnegyedik Irina Bulmaga a harmadik játéknapot az exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk legyőzésével kezdte meg. A gyengébb kezdés után a második játéknapon remeklő Marija érzékeny vereséget szenvedett. Igazi dráma zajlott a kínai rangadón. Az exvilágbajnoknő Tan Zhongyi először remire rontotta Lei Tingjie ellen nyerést ígérő állását, majd tisztet nézett el. A szeme sarkában könnycseppeket is véltünk felfedezni. Az orosz derbin Olga Girja diadalmaskodott-

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Irina Bulmaga (román, 2383, 6,5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2518, 6,5) 1 - 0

Lei Tingjie (kínai, 2496, 6,5) – Tan Zhongyi (kínai, 2496, 6,5) 1 - 0

Anna Muzicsuk (ukrán, 2592, 6) – Dronavalli Harika (indiai, 2425, 6) döntetlen

Katyerina Lahno (orosz, 2533, 6) – Olga Girja (orosz, 2365, 6) 0 - 1

Ekaterina Atalik (török, 2360, 6) – Humpy Koneru (indiai, 2438, 6) döntetlen

Natalija Pogonyina (orosz, 2494, 5,5) – Elina Danieljan (örmény, 2356, 5,5) döntetlen

Nana Dzagnidze (grúz, 2478, 5,5) – Anna Novikova (orosz, 2147, 5,5) 1 - 0

Daria Voit (orosz, 2344, 5,5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2434, 5,5) döntetlen

A kilenc fordulón keresztül tartó tündöklése után Irina Bulmaga elszenvedte első vereségét. Marija Muzicsuk nem tudta rendezni sorait, Lei Tingjei elleni vereségével búcsút inthetett dobogós reményeinek. Két játéknapon a várakozás feletti teljesítményt nyújtó Meri Arabidze nem bírta a fokozott feszültséget. Tan Zhongyi fontos rangadót nyert Nana Dzagnidze ellen, Ekaterina Atalik megfosztotta érmes reményeitől Dronavalli Harikát.

Az élcsoportban a 10, forduló eredményei:

Olga Girja (orosz, 2365, 7) – Irina Bulmaga (román, 2383, 7,5) 1 - 0

Marija Muzicsuk (ukrán, 2518, 6,5) – Lei Tingjie (kínai, 2498, 7,5) 0 - 1

Meri Arabidze (grúz, 2416, 6,5) – Anna Muzicsuk (2592, 6,5) 0 - 1

Tan Zhongyi (kínai, 2496, 6,5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2478, 6,5) 1 - 0

Dronavalli Harika (indiai, 2425, 6,5) – Ekaterina Atalik (török, 2360, 6,5) 0 - 1

Humpy Koneru (indiai, 2438, 6,5) – Katyerina Lahno (orosz, 2533, 6) döntetlen

Nino Homeriki (grúz, 2327, 6) – Natalija Pogonyina (orosz, 2494, 6) döntetlen

Valentyina Gunyina (orosz, 2434, 6) – Bajra Kovanova (orosz, 2258, 6) 0 - 1

Az utolsó előtti fordulóban Lei Tingjie visszaverte Anna Muzicszk támadási kísérletét, a döntetlennel megőrizte éllovasi pozícióját. A második helyre visszakapaszkodott Olga Girja izgalmas partiban kapott ki Tan Zhongyitól, kihasználta kedvező párosítását Humpy Koneru.

Az élcsoportban a 11. forduló eredményei:

Lei Tingjie (kínai, 2498, 8,5) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2592, 7,5) döntetlen

Olga Girja (orosz, 2365, 8) – Tan Zhongyi (kínai, 2496, 7,5) 0 - 1

Irina Bulmaga (román, 2383, 7,5) – Ekaterina Atalik (török, 2360, 7,5) döntetlen

Daria Voit (orosz, 2344, 7) – Humpy Koneru (indiai, 2438, 7) 0 - 1

Bajra Kovanova (orosz, 2258, 7) – Elina Danieljan (örmény, 2356, 7) döntetlen

Dronavalli Harika (indiai, 2425, 6,5) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2538, 6,5) döntetlen

Katyerina Lahno (orosz, 2533, 6,5) – Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2418, 6,5) 1 - 0

Batkhuyaga Munguntuul (mongol, 2368, 6,5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2518, 6,5) 0 – 1

A viadal utolsó körében az első és második helyen álló kínai olimpiai bajnoknők vereséget szenvedtek. Lei Tingjie már a bajnoki címének küszöbén botlott, honfitársnője, Tan Thongyi éppen a nagy riválistól, Humpy Konerutól kapott ki. A bajnoki cím sorsát rájátszás döntötte el. Humpy Koneru az első villámpartit időtúllépéssel elvesztette, Lei Tingjie előnyének birtokában rontotta el a visszavágóm fölényes állását. A „hirtelen halál” játszma fokozott feszültségét Humpy bírta jobban, sötéttel játszva remizett, ez a világbajnoki címet jelentette számára.

 

Az utolsó forduló eredményei:

Ekaterina Atalik (török, 2360, 8) – Lei Tingjie (kínai, 2498, 9) 1 - 0

Humpy Koneru (indiai, 2438, 8) – Tan Zhongyi (kínai, 2496, 8,5) 1 - 0

Anna Muzicsuk (ukrán, 2592, 8) – Olga Girja (orosz, 2365, 8) döntetlen

Irina Bulmaga (román, 2383, 8) – Natalija Pogonyina (orosz, 2494, 7,5) 0 - 1

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2455, 7,5) – Katyerina Lahno (orosz, 2533, 7,5) döntetlen

Marija Muzicsuk (ukrán, 2518, 7,5) – Bajra Kovanova (orosz, 2258, 7,5) döntetlen

Elina Danieljan (örmény, 2356, 7,5) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2293, 7,5) döntetlen

Nino Homenisvili (grúz, 2327, 7,5) – Alekszandrija Kosztenjuk (orosz, 2538, 7) 0 - 1

Valentyina Gunyina (orosz, 2434, 7) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2401, 7) döntetlen

Elisabeth Paehtz (német, 2381, 7) – Dronavalli Harika (indiai, 2425, 7) 0 - 1

A King Salman női rapid világbajnokság végeredménye:

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

13

GM

Humpy Koneru

IND

2438

9,0

86,0

90,5

2405

2

5

GM

Lei Tingjie

CHN

2498

9,0

87,5

91,5

2414

3

31

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2360

9,0

83,0

88,0

2374

4

30

WGM

Olga Girja

RUS

2365

8,5

88,0

92,5

2463

5

6

GM

Tan Zhongyi

CHN

2496

8,5

86,5

92,0

2382

6

1

GM

Anna Muzicsuk

UKR

2592

8,5

83,5

88,5

2378

7

4

GM

Marija Muzicsuk

UKR

2518

8,5

82,0

87,5

2350

8

7

WGM

Natalija Pogonyina

RUS

2494

8,5

78,5

82,5

2361

9

24

IM

Irina Bulmaga

ROU

2383

8,0

88,5

93,5

2408

10

53

IM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2293

8,0

81,5

86,5

2390

11

3

GM

Katyerina Lahno

RUS

2533

8,0

81,5

86,0

2375

12

33

GM

Elina Danieljan

ARM

2356

8,0

80,5

86,0

2333

13

16

GM

Dronavalli Harika

IND

2425

8,0

80,0

85,0

2395

14

10

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2455

8,0

77,5

82,5

2334

15

28

WGM

Polina Suvalova

RUS

2370

8,0

74,0

79,0

2289

16

2

GM

Alekszandra Kosztenjuk

RUS

2538

8,0

73,5

78,5

2296

17

37

WGM

Daria Voit

RUS

2344

8,0

72,5

77,0

2301

18

19

IM

Meri Arabidze

GEO

2416

7,5

81,0

85,0

2388

19

62

WGM

Bajra Kovanova

RUS

2258

7,5

79,5

83,0

2380

20

14

GM

Valentyina Gunyina

RUS

2434

7,5

78,5

83,5

2322

(122 résztvevő)

Verőci Zsuzsa

Fotók: Maria Emalianova Lennart Ootes David Llada

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog