Help Sales ÁSZF

Lopotában a világossal játszók három partit nyertek a GP-verseny első játéknapján

Címkék: Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze

Lopotában a grúz kultúrát is bemutató látványos megnyitó ünnepséggel és érdekes partikkal kezdődött meg a Grand Prix-sorozat ötödik versenye. A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan, legnagyobb riválisa, az indiia Humpy Koneru, és a kínai Ju Wenjun rajtolt győzelemmel.

 

Látványos ünnepség után a FIDE elnöke, Kirszan Iljumzsinov nyitotta meg a grúz üdülőhelyen megszervezett GP-versenyt. A norvégiai Tromsøben a sakkolimpia idején a kongresszus elnököt is választ, az 1995 óta regnáló Iljumzsinov kihívója a sakkozás 13. világbajnoka, Garri Kaszparov. Az orosz exvilágbajnok csapatában a bolgár Szilvio Danajlov, aki ismételni szeretne az Európai Sakkszövetség elnöki posztján, míg a grúzok Iljumzsinovot támogatják, és egyúttal Zurab Azmaiparasvilit, a FIDE egykori alelnökét.  

 

A látványos ünnepséggel megkezdődött GP-versenyen az első fordulóban érdekes csatákat vívtak a küzdelemre mindig kész nagymesternők. A világossal játszók három győzelmet arattak, az esélyesek hozták a „kötelezőt”. A kínai világbajnoknő Hou Ji-fannal szemben az üzbég Nafisza Muminova tetszetős taktikai esélyt szalasztott el.

 

Az indiai Humpy Koneru gyorsabb nyerést is elmulasztott a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova ellen. Az örmény Elina Danieljan szívós védekezés helyett azonnali vesztőt húzott, Ju Wenjun is nyeréssel rajtolt.

 

Az olimpiai bajnoknő, a grúz Nana Dzagnidze nyerőlépést hagyott ki az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjukkal játszott partijában. Tetszetős közbeiktatása után sötét királyállása menthetetlen lett volna.

Kiegyenlített erők küzdelmében osztozott meg  a ponton a kínai Zhao Xue és a grúz Bela Hotenasvili,  nem bírt egymással az indiai Dronavalli Harika és az ismét ukrán színekben játszó Anna Muzicsuk.

 

Az első forduló eredményei:

Humpy Koneru (indiai, 2613) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488) 1 – 0 (Modern védelem, 43)

Zhao Xue (kínai, 2538) – Bela Hotenasvili (grúz, 2518) döntetlen (Vezércsel, 53)

Hou Ji-fan (kínai, 2629) – Nafisza Muminova (üzbég, 2332)  1 – 0 (Spanyol megnyitás, 30)

Ju Wenjun (kínai, 2532) – Elina Danieljan (örmény, 2460) 1 – 0 (Vezércsel, 71)

Nana Dzagnidze (grúz, 2541) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 253) döntetlen (Angol megnyitás, 29)

Dronavalli Harika (indiai, 2503) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2561) döntetlen (Angol megnyitás, 65)

 

A 2. forduló párosítása:

Antoaneta Sztefanova – Anna Muzicsuk

Alekszandra Kosztenjuk – Dronavalli Harika

Elina Danieljan – Nana Dzagnidze

Nafisza Muminova – Ju Wenjun

Bela Hotenasvili – Hou Ji-fan

Humpy Koneru – Zhao Xue

Hou Ji-fan (2629) - Muminova,N (2332)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.Fxc6 dxc6 6.Hbd2 Ve7 7.0-0 Fg4 8.Hc4 0-0-0 9.Ve2 Hd7 10.Fe3 f6 11.a3 Hf8 12.b4 Fd4 13.Fxd4 exd4 14.Bfb1 Hg6 15.h3 Hf4 16.Vd2

16...Hxh3+?

Az üzbég sakkozónő a 16...g5! 17.hxg4 h5! folytatással gondokat okozhatott volna a világbajnoknőnek. 18.Kf1 (18.g3 hxg4; 18.Hxd4 Bxd4; 18.Vd1 hxg4 19.Hxd4 Bxd4 20.Vxg4+ Kb8) 18...hxg4 19.Hg1 Bh1 20.g3 Bxg1+ 21.Kxg1 Bh8 22.gxf4 Vh7 után nincs védelem a matt ellen

17.gxh3 Fxh3 18.a4 Vf7 19.Vf4 g5 20.Vh2 Fe6 21.Hfd2 f5

22.b5 c5 23.b6 axb6 24.a5 f4 25.axb6 cxb6 26.Hd6+ Bxd6 27.Ba8+ Kc7 28.Bxh8 Bd7 29.Vh6 Ve7 30.Hc4 és sötét feladta

 

Koneru,H (2613) - Sztefanova,A (2488)
Modern védelem [B06]

1.d4 d6 2.e4 g6 3.Hc3 Fg7 4.Fe3 a6 5.h4 h5 6.Vd2 b5 7.f3 Hd7 8.Hh3 Fb7 9.Hg5 e6 10.Fe2 Hgf6 11.a4 b4 12.Hd1 c5 13.Hf2 Ve7 14.c3 bxc3 15.bxc3 0-0 16.0-0 Bfb8 17.Bfb1 He8 18.Hd3 Fc6 19.Va2 Hc7 20.Va3 Ff8 21.dxc5 dxc5 22.Hb2 Hb6 23.Hc4 Hxa4?! 24.Bxb8 Bxb8 25.He5 Fe8

26.Hgxf7 Vxh4 27.Hxg6 Vf6 28.Hxf8 Kxf7 29.Fxc5 Vxc3?

A bolgár exvilágbajnoknő vesztőt húzott. 29...Hxc3 30.Ff1 H7b5 31.Vc1 Hd4 volt a helyes folytatás, világos jobb esélyével.

 

30.Bc1! Vxa3 31.Fxa3 Hb5 32.Fxb5 axb5 33.Bc7+ Kg8 34.Fb4!?

Humpy Koneru a 34.Hh7 Ff7 35.Hf6+ Kg7 36.Hd7 b4 37.Hxb8 bxa3 38.Ba7 Hc5 39.Bxa3 változattal döntő anyagi előnyt szerezhetett volna.

34...Bb6 35.Hh7 e5 36.Hg5 Bg6 37.Be7 Bxg5 38.Bxe8+ Kf7 39.Bb8 Hb2 40.Bxb5 Hc4 41.Kf2 h4 42.Bb7+ Kg6 43.Fc3 és sötét feladta

 

Ju Wenjun (2532) - Danieljan,E (2460)
Vezércsel [D38]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 Fb4+ 4.Hc3 d5 5.Fg5 h6 6.Fxf6 Vxf6 7.Va4+ Hc6 8.e3 0-0 9.Fe2 dxc4 10.0-0 a6 11.Fxc4 Fd6 12.He4 Ve7 13.Bfd1 e5 14.Hxd6 cxd6 15.Fd5 Fd7 16.Va3 Bfe8 17.Bac1 Bac8 18.dxe5 dxe5 19.Vxe7 Bxe7 20.h3 g6 21.Bc5 Bce8 22.a3 Kg7 23.Bdc1 Hd8 24.Hd2 Fc6 25.e4 f5 26.Hc4 Fxd5 27.exd5 Hf7 28.d6 Bd7 29.Bc7 Bed8 30.Hb6 Bxd6 31.Bxb7 Bd1+ 32.Bxd1 Bxd1+ 33.Kh2 e4 34.Hc4 Kg8 35.Bb6 g5?

 

36.Bxa6 Bf1 37.Bg6+ Kf8 38.Bf6 f4 39.Hd6 Ke7 40.Hxe4 Be1 41.f3 Be2 42.Bf5 Ke6 43.Bf6+ Ke7 44.Bb6 He5 45.Bb3 Hc4 46.a4 He3 47.a5 Bxg2+ 48.Kh1 Bc2

49.a6 Bc1+ 50.Kh2 Ba1 51.Bb7+ Ke6 52.a7 Kd5 53.Bc7 Kd4 54.Bd7+ Kc4 55.Bb7 Kd5 56.Bc7 Kd4 57.Hc3 Kd3 58.Bd7+ Kc4 59.Hb1 Ba4

60.b3+! Kxb3 61.Bd3+ Kb2 62.Ba3 Bxa7 63.Bxa7 Kxb1 64.Bh7 Kc2 65.Kg1 Kd2 66.Bxh6 Ke2 67.Bh5 Kxf3 68.Bxg5 Ke2 69.Ba5 f3??

Elina Danialjannak a 69...Kf3 70.Bg5 Ke2 71.Ba5 Kf3 72.h4 Kg4 73.h5 Hf5 74.Kf2 folytatással kellett volna védekeznie.

 

 

70.Ba2+ Ke1 71.Bf2 és sötét feladta

 

Dzagnidze,N (2541) - Kosztenjuk,A (2532)
Angol megnyitás [A28]

1.c4 e5 2.Hc3 Hf6 3.Hf3 Hc6 4.a3 d5 5.cxd5 Hxd5 6.Vc2 Fe6 7.e4 Hde7 8.b4 Hg6 9.Fb5 Vd6 10.Fb2 a6 11.Fa4?!

Nana Dzagnidzének a 11.Fxc6+ Vxc6 12.d4 exd4 13.Hxd4 Vc4 14.0-0-0 c5 15.Hxe6 fxe6 16.He2 Vxc2+ 17.Kxc2 változat mellett kellet volna döntenie.

11...Hf4

Mi szólt a 11...b5 12.Fb3 Hd4 13.Hxd4 exd4 14.Ha2 d3 15.Vd1 Fe7 folytatás ellen?

12.0-0 0-0-0 13.Fxc6 bxc6 14.Ha4 Hd3

15.Bfc1?

Az olimpiai bajnoknők csatájában a grúzok legjobbja azonnal nyerhetett volna a 15.Fd4! exd4 (15...c5 16.Hxc5 Hxc5 17.bxc5) 16.Vxd3 Kb8 17.Bfc1 változatban, a felszakított sötét királyállást nem lehet megvédeni.

15...f6 16.He1 Hxc1 17.Bxc1 Vd7 18.d4 exd4 19.Hd3 c5! 20.Hdxc5 Fxc5 21.Hxc5 d3 22.Hxd3 Fb3 23.Vc5 Kb8 24.Fd4 Vxd4 25.Vxc7+ Ka8 26.Vc6+ Ka7 27.Vc7+ Ka8 28.Vc6+ Ka7 29.Vc7+ és döntetlen

 

Harika,D (2503) - Muzicsuk,A (2561)
Angol megnyitás [A33]

1.c4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e6 6.g3 Vb6 7.Hdb5 He5 8.Fg2 a6 9.Ha4 Vd8 10.Hd6+ Fxd6 11.Vxd6 Hxc4 12.Vc5 d5 13.b3 Hd7 14.Vb4 Va5 15.Fa3 Vxb4+ 16.Fxb4 a5 17.Fc3 Hce5 18.f4 b5 19.Fxe5 Hxe5 20.Hb6 Bb8 21.Bc1 Fd7 22.Hxd5 exd5 23.fxe5 Ke7 24.Fxd5 Bbc8 25.Kf2 Fe6 26.Fb7 Bxc1 27.Bxc1 Bb8 28.Fe4 a4 29.Bc7+ Kd8 30.Bc3 b4 31.Bd3+ Ke7 32.Fd5 axb3 33.axb3 Bc8 34.Fxe6 Kxe6 35.Bd4 Bb8 36.Be4 Bb5 37.Kf3 Kd5 38.Kf4 Ke6 39.h4 h5 40.e3 g6 41.Bc4 Ke7 42.Bc7+ Ke6 43.Bc6+ Ke7 44.Ke4 Kd7 45.Ba6 Ke7 46.Kd4 Kd7 47.e4 Ke7 48.Bd6 Ba5 49.Bb6 Ba1 50.Bb7+ Ke6 51.Bb6+ Ke7 52.Ke3 Be1+ 53.Kf3 Bf1+ 54.Ke2 Bc1 55.Bxb4 Bc3 56.Kf2 Ke6 57.Bb5 Bd3 58.b4 Bb3 59.Kg2 Be3 60.Bc5 Bxe4 61.b5 Bxe5 62.Bxe5+ Kxe5 63.Kf3 f6 64.b6 Kd6 65.Ke4 Kc6 és döntetlen

 

Zhao Xue (2538) - Hotenasvili,B (2518)
Vezércsel [D53]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 Fe7 5.Fg5 0-0 6.Vc2 dxc4 7.e3 c5 8.dxc5 Va5 9.Fxc4 Vxc5 10.Fd3 h6 11.Fh4 b6 12.0-0 Fb7 13.Bfd1 Ha6 14.Va4 Vb4 15.Hd4 Vxa4 16.Hxa4 Hb4 17.Fe2 Bac8 18.Hc3 g5 19.Fg3 He4 20.Hdb5 Ff6 21.Fd6 Hxd6 22.Hxd6 Bb8 23.Hxb7 Bxb7 24.Ff3 Bc7 25.Hb5 Bc2 26.a3 Ha6 27.Bab1 Bxb2 28.Bxb2 Fxb2 29.Bb1 Fe5 30.Hxa7 Fc7 31.Hb5 Fe5 32.Bd1 Hc5 33.g3 Kg7 34.Fe2 Ba8 35.f4 Fb2 36.Bb1 Ff6 37.Bd1 Fe7 38.Kg2 Ba4 39.Bd4 Bxd4 40.exd4 He4 41.a4 gxf4 42.gxf4 Fb4 43.Kf3 Hc3 44.Hxc3 Fxc3 45.Ke4 Kf6 46.Fc4 Ke7 47.d5 exd5+ 48.Fxd5 Kf6 49.Fc4 Fd2 50.Fd5 Fc3 51.Fc4 Fd2 52.Fd5 Fc3 53.Fc4 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: http://lopota2014.fide.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog