Help Sales ÁSZF

Lékó remizett, Morozevics többször is fonalas nyerést hagyott ki

Címkék: Szaratov Lékó Péter

A Szaratovban zajló szuperverseny hatodik fordulójában Lékó Péter sötéttel remizett az orosz Jevgenyij Tomasevszkijjel. A két évvel ezelőtti Európa-bajnokkal a katalán megnyitásban 32 lépésben osztozott meg a ponton, változatlanul hármas holtversenyben második a 12 fős mezőnyben. Fordulatos küzdelemben, 98 lépést követően ért véget döntetlennel a spanyol Alekszej Shirov és orosz Alekszandr Morozevics csatája. Az éllovas többször is fonalas nyerést hagyott ki. A játéknap egyetlen győzelmét az orosz Nyikita Vitjugov aratta. A pénteki pihenőnap után a szombati hetedik játszmáját Lékó Péter világossal a FIDE exvilágbajnoka, az ukrán Ruszlan Ponomarjov ellen játssza.

A hatodik játéknapon Lékó Péter sötéttel kiegyenlített küzdelemben remizett az orosz Jevgenyij Tomasevszkijjel. A 2009-es Európa-bajnok orosz sakkozó a katalán megnyitásban ritkább változat mellett döntött, de előnyt nem tudott elérni a jól felkészült nagymesterünkkel szemben.

A romantikus időket idézte a spanyol Alekszej Shirov és az orosz Alekszandr Morozevics összecsapása. Shirov a 12. lépésben tisztet áldozott, Morozevics számos védőterv között választhatott. 19.Hxd5! után világos esélyei tűntek jobbnak, Morozevics elkerülte a lebonyolítást. Időzavarban Shirov hibázott, Morozevics fonalasan nyerhetett volna. A bonyodalmak elcsitultak, a végjátékban az orosz sakkozó két szabadgyalogjával nyerésre állt, de többször is kihagyta a „mesterötös” lehetőségét, a csata pontosztozkodással zárult.

A spanyol megnyitás nyílt változatában remizett az ukrán Ruszlan Ponomarjov és az izraeli Michael Roiz. Nem keltette fel túlzottan a sakkrajongók érdeklődését az orosz Jevgenyij Alekszejev és az ukrán Alekszander Mojszejenko partija, békés küzdelme.

A játéknap egyetlen győzelmét az orosz Nyikita Vitjugov aratta, ehhez honfitársa, Dmitrij Andrejkin hathatós segítséget nyújtott. Változatlanul nyeretlen a harmadik ukrán résztvevő, Pavel Eljanov is, hatodszor remizett.

A 6. forduló eredményei:

Ni Hua (kínai, 2670) – Pavel Eljanov (ukrán, 2683)  döntetlen (Skót megnyitás, 62)

Alekszej Shirov (spanyol, 2713) – Alekszandr Morozevics (orosz, 2737) döntetlen (Francia védelem, 98)

Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2662) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2726) döntetlen (katalán megnyitás, 30)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2705) – Nyikita Vitjugov (orosz, 2726) 0 – 1 (Francia védelem, 37)

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2710) – Lékó Péter (magyar, 2728) döntetlen (Katalán megnyitás, 32)

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2758) – Michael Roiz (izraeli, 2668) döntetlen (Spanyol megnyitás, 30)

A verseny állása:

1.Alekszandr Morozevics 5 pont

2-4. Lékó Péter, Jevgenyij Tomasevszkij és Jevgenyij Alekszejev  3,5

5-8. Alekszander Mojszejenko, Michael Roiz,  Nyikita Vitjugov és Alekszej Shirov 3

9-10. Ruszlan Ponomarjov és Pavel Eljanov 2,5

11. Dmitrij Andrejkin 2

12. Ni Hua 1,5

A szombati 7. forduló párosítása:

Michael Roiz – Ni Hua

Lékó Péter – Ruszlan Ponomarjov

Nyikita Vitjugov – Jevgenyij Tomasevszkij

Alekszander Mojszejenko – Dmitrij Andrejkin

Alekszandr Morozevics – Jevgenyij Alekszejev

Pavel Eljanov – Alekszej Shirov

 

Tomasevszkij,E (2710) - Lékó,P (2728)
Katalán megnyitás [E05]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Fg2 Fe7 5.Hf3 0-0 6.0-0 dxc4 7.Vc2 a6 8.a4 Fd7 9.Fg5 Fc6 10.Bd1

A legtöbbet 10.Vxc4 fordult elő. 10...Fd5 (10...h6 11.Fxf6 Fxf6 12.Hc3 Fxf3 13.Fxf3 c6 is számos játszmában került megjátszásra.) 11.Vc2 Fe4 12.Vd1 c5 13.dxc5 Fxc5 14.Hbd2 Fc6 15.He5 Fxg2 16.Kxg2 Hbd7 folytatást többek között az utolsó Amber-tornán Levon Aronjan és Szergej Karjakin partijában láttuk.

10...a5 11.e3 Ha6 12.Vxc4 Hd7 13.Fxe7 Vxe7 14.Hc3 Fxf3 15.Fxf3 c6 16.Ha2 Hb6 17.Vc3 Hb8 18.Hc1 Hd5 19.Vc4 Hb6 20.Vb3 Hd5 21.Hd3 Ha6 22.He5 Hab4 23.Bac1 Hb6 24.Bc3 Bfd8 25.Bdc1 g6 26.h4 h5 27.Kg2 Kg7 28.Fe4 H6d5 29.Bc4 Hb6 30.Bc5 Hd7 31.Hxd7 Bxd7 32.Ff3 és döntetlen

Shirov,A (2713) - Morozevics,A (2737)
Francia védelem [C11]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.e5 Hfd7 5.f4 c5 6.Hf3 Hc6 7.Fe3 Fe7 8.a3 b6 9.Fd3 0-0 10.0-0 a6 11.He2

Alekszej Shirov nagy reményeket fűzött a tisztáldozathoz?

11...c4

 

 

12.Fxh7+ Kxh7 13.Hg5+ Fxg5 14.fxg5 Bh8

Számos védőlépés is számításba jött, az éllovas ajándékba adta az f7 gyalogot.

 15.Bxf7 Kg8 16.g6 Hf8

Kacérkodhatnánk a 16...Vh4 lépéssel is.

17.Hf4 Ba7?! 18.Vf3 Ve8

 

 

19.Hxd5! Hxg6 20.Bxa7 Hxa7 21.Hxb6 Fd7 22.Vb7 Fc6 23.Vxa7 Hh4 24.Vc7

A bonyolult csatában kiegyenlítődtek az esélyek. 24.Vxa6-ra 24...Hf3+ 25.Kf2 Vf7 26.d5 Hd4+ 27.Ke1 Fb5 következett volna.

24...Hxg2 25.Fg5 Hh4 26.Kf2 Hf5 27.h4 Kh7

 

 

28.Bf1 Fb5

Jobb volt 28...Hxd4 29.Ke3 Hxc2+ 30.Kd2 Vg6 31.Bf6 Vd3+ 32.Kc1 Hd4 33.Bh6+ Kg8 34.Vc8+ Kf7 35.Vc7+ örökös sakkal.

 29.a4 Fxa4 30.Ke1 Bf8 31.Hxa4?! Vxa4 32.Ff6 Va1+

Ismét Morozevics állt nyerésre.

33.Kf2 Vxb2 34.Kg1 Vxd4+ 35.Kh2 Vd2+ 36.Kh1

 

 

36...Vh6!?

Kimaradt a sima nyerés a 36...Hg3+ 37.Kg1 He2+ 38.Kh1 Bg8 39.Vf7 Hg3+ 40.Kg1 Hxf1 41.Fg5 Vd4+ folytatásban.

37.Bg1 a5 38.Fg5 Vh5 39.Vxc4 Vf3+ 40.Kh2 Vf2+ 41.Bg2 Ve1 42.Vg4 Kg8

Miért hagyta Moro életben az e5 gyalogot? 42...Vxe5+ 43.Ff4 Vd4 volt a logikus folytatás.

43.Ff6 Bf7 44.h5 Ve3 45.c3 Vxc3

 

46.h6 Hxh6 47.Vxe6 Kh7 48.Fg5? Bf5 49.Fh4 Vxe5+ 50.Vxe5 Bxe5

A kalandoknak vége, a végjátékban sötétnek két gyalogja van, technikai nehézségeket okoz a nyerés, különös tekintettel a kevés gondolkodási időre.

51.Fd8 a4 52.Ba2 Be4 53.Kg3 Kg6 54.Kf3 Kf5 55.Bb2 Hf7 56.Fc7 He5+ 57.Kg2 Hc4 58.Bb8 Be7 59.Fg3 Ba7 60.Bb4 He3+ 61.Kf3 Hd5 62.Bb5 Ke6 63.Ff2 Ba6 64.Fd4 g6 65.Ke4 Hc7 66.Bg5 Kf7 67.Bg1 a3 68.Kd3 He6 69.Fe5 g5 70.Kc4 Kg6 71.Kb3 Kf5 72.Fc3 a2 73.Ba1 g4 74.Fe1 Hc5+

Nyert a 74...Hd4+ 75.Kb2 Be6 76.Kc3 Hf3 77.Fg3 Be3+ 78.Kb2 Be2+ 79.Ka3 Hd4 fonalas változat.

 

75.Kc4 He4 76.Kb3 Kf4 77.Fh4 Hd2+ 78.Kb2 Hf3 79.Ff2

 

 

79...Be6

Moro ismét nyerhetett volna a 79...He5 80.Fh4 Hd3+ 81.Kc2 Ke4 82.Kb3 Bh6 83.Fe7 g3 változatban.

80.Bxa2 Be2+ 81.Ka3 Bxa2+ 82.Kxa2 He5 83.Kb3

A világos király időben érkezik.

83...Kf3 84.Fe1 Hd3 85.Fh4 Hf4 86.Kc2 Hg2 87.Fe7 g3 88.Kd2 Hf4 89.Fc5 g2 90.Fa7 Hg6 91.Ke1 He5 92.Fg1 Hd3+ 93.Kd2 Hf2 94.Ke1 Hh3 95.Fa7 Hf4 96.Kd2 Kg3 97.Ke1 Hd3+ 98.Ke2 és döntetlen

Andrejkin,D (2705) - Vitjugov,N (2726)
Francia védelem [C15]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Fb4 4.a3 Fxc3+ 5.bxc3 dxe4 6.Vg4 Hf6 7.Vxg7 Bg8 8.Vh6 Hbd7 9.He2 c5 10.a4 Vc7 11.dxc5 Vxc5 12.Vd2 Hb6 13.a5 Hbd5 14.c4 He7 15.Fa3 Ve5 16.Vc3 Vxc3+ 17.Hxc3 a6 18.g3 Fd7 19.Fg2 Fc6 20.0-0 Hf5 21.Bae1

Jobb volt 21.Bad1, nem beengedni a huszárt d4-re.

21...Hd4 22.Hxe4?!

Minőségáldozat vagy elnézés?

22...Hxe4 23.Fxe4 Fxe4 24.Bxe4 Hf3+ 25.Kg2 Hd2 26.Bh4 Hxf1 27.Kxf1 Bd8 28.c5 Bd2 29.Bb4 Bg5 30.Bxb7 Bxc2 31.c6 Bxc6 32.Be7+ Kd8 33.Bxf7 Bxa5 34.Fb4 Bf5 35.Ba7 Bc2 36.Fe1 Bc1 37.f4 Ba5 és világos feladta

Ponomarjov,R (2758) - Roiz,M (2668)
Spanyol megnyitás [C83]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Hxe4 6.d4 b5 7.Fb3 d5 8.dxe5 Fe6 9.Fe3 Fe7 10.c3 Hc5 11.Fc2 Hd7 12.Be1 Hdxe5 13.Hxe5 Hxe5 14.Fd4 Hg6 15.Fxg7 Bg8 16.Fxg6 Bxg7 17.Bxe6 hxg6 18.Be2 Kf8 19.Hd2

A jól ismert elméleti változatban világos másik lehetősége 19.Vd3 Bh7 20.Hd2, ezt választotta Balogh Csaba is az izraeli Mihalevszkij ellen a tavalyi sakkolimpián, 20...Ff6 21.Hf3 Vd6 22.Bae1 Kg7 23.h3 Bd8 24.He5 Bh5 25.Hg4 d4 26.Hxf6 Vxf6 27.cxd4 Bxd4 28.Vc3 c5 következett, a parti remi lett.

19...Ff6 20.Hf3 Bh7 21.a4 Kg7 22.Vb3 c6 23.Vb4 Bh8 24.Bae1 bxa4 25.h3 Vc7 26.Vxa4 c5 27.He5 Bhe8 28.Hg4 Bxe2 29.Bxe2 Vd6 30.Hxf6 és döntetlen

Alekszejev,E (2662) - Mojszejenko,A (2726)
Katalán megnyitás [E04]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.c4 d5 4.g3 dxc4 5.Fg2 c5 6.0-0 Hc6 7.Va4 Fd7 8.Vxc4 cxd4 9.Hxd4 Bc8 10.Hc3 Hxd4 11.Vxd4 Fc5 12.Vh4 0-0 13.Fg5 h6 14.Fxf6 Vxf6 15.Vxf6 gxf6 16.Fxb7 Bb8 17.Ff3 Bxb2 18.Bfd1 Fe8 19.He4 Fe7 20.Bab1 Bxb1 21.Bxb1 f5 22.Hd2 Fc5 23.Bc1 Fb6 24.Fc6 Fxc6 25.Bxc6 Bd8 26.Hc4 Bd1+ 27.Kg2 Ba1 28.Hxb6 axb6 29.Bxb6 Bxa2 30.e3 Kg7 és döntetlen

Ni,Hua (2670) - Eljanov,P (2683)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Fc5 5.Hb3 Fb4+ 6.Fd2 a5 7.a3 Fxd2+ 8.Vxd2 Hf6 9.Hc3 0-0 10.0-0-0 d6 11.Kb1 Fe6 12.f4 Be8 13.Hd4 Fd7 14.Be1 Hxd4 15.Vxd4 Fc6 16.Fc4 Vd7 17.a4 Be7 18.Be3 Bae8 19.Bhe1 Vg4 20.g3 b6 21.Ff1 Vh5 22.h3 h6 23.e5 dxe5 24.Bxe5 Bxe5 25.Bxe5 Vf3 26.Fb5 Fxb5 27.Hxb5 Bxe5 28.fxe5 Hd5 29.b3 c6 30.Hc7 Hb4 31.e6 Ve2 32.exf7+ Kxf7 33.Vd7+ Kg6 34.Ve6+ Vxe6 35.Hxe6 Kf6 36.Hc7 Ke5 37.Ha8 Hd5 38.c4 Hc3+ 39.Kc2 He4 40.Hxb6 c5 41.g4 Hf2 42.Kd2 Hxh3 43.Ke3 Hg5 44.Hd7+ Kd6 45.Hf8 He6 46.Hg6 Hd4 47.Ke4 Hxb3 48.He5 Hd2+ 49.Kf5 g6+ 50.Hxg6 Hxc4 51.Ke4 Hb2 52.Hh4 Hxa4 53.Hf5+ Ke6 54.Hxh6 Hb2 55.Hf5 Hc4 56.Hg3 a4 57.He2 a3 58.Hc3 Hb6 59.Kd3 Ke5 60.Kc2 Hd5 61.Hxd5 Kxd5 62.Kb3 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog