Help Sales ÁSZF

Lékó remizett Ivancsukkal, Nepomnjacsij egypontos előnnyel vezet a befejező játéknap előtt

Címkék: 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter

A Danzhouban zajló szuperverseny nyolcadik fordulójában az orosz Jan Nepomnjacsij győzött a kínai Bu Xiangzhi ellen, a befejező játéknap előtt egypontos előnnyel vezet. Lékó Péter fordulatokban gazdag partiban remizett az ukrán Vaszilij Ivancsukkal, mindketten esélyt szalasztottak el. Az indiai Pentala Harikrishna nem tudta érvényesíteni anyagi előnyét, a kínai Wang Hao jól védekezett. Mindkét kínai házirangadó döntetlennel ért véget, Hou Ji-fan és Yu Yangyi, valamint Wang Yue és Ding Liren osztozott meg a ponton. Lékó Péter sötéttel Ding Liren ellen játssza utolsó játszmáját, Nepomnjacsij sötéttel a nyeretlen Ivancsukkal mérkőzik meg.

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

Danzhouban Lékó Péter és Vaszilij Ivancsuk a harminckilencedik klasszikus gondolkodási idejű partit játszotta egymással, 24 döntetlen mellett az ukrán fenomén 8-6-ra vezetett. A különböző időkontroll mellett vívott játszmákat is figyelembe véve nyolcvanötödször mérkőztek meg, 20-16-tal Ivancsuknál volt az előny. Mai csatájukat a szicíliai védelem Richter-Rauser változatában vívták meg. A különböző oldalra történt sáncolás után bonyolult küzdelem alakult ki, sötét meggyengült királyállása reményt adott. Az első nagy hibát a torna doyenje követte el, Péter a h4 közbeiktatott lépéssel jelentős előnyt érhetett volna el. Vezércsere után kölcsönös időzavarban folytatódott a játszma, Ivancsuk kezdeményezett, bástyái betörtek világos állásába. Azonnali nyerést is kihagyott, futólépése elhibázott volt, nagymesterünk közbeiktatott gyaloglépéssel hozott létre mattfenyegetést, ez megmentette a játszmát. A parti utolsó lépéseinél már Péter játszott gyalogelőnnyel, de a különböző színű futók mellett ez már remi volt.

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

Az orosz Jan Nepomnajcsij ötödik nyerésével ismét egypontos előnnyel vezet. A kínai Bu Xiangzhi királyállást meggyengítő gyaloglépésére támadásba lendült, a vonalak nyitása eldöntötte a küzdelmet.

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

Az indiai Pentala Harikrishna sokáig küzdött azért, hogy esetleges győzelemmel csak félpontos hátránnyal kezdhesse az utolsó fordulót, de Wang Hao a gyengébben megjátszott nyitást követően jól védekezett, a bástya és futó a bástya elleni végjátékban ismerte a motívumokat, 146 lépést6 követően egyeztek meg döntetlenben.

Két kínai derbire is sor került. A világbajnoknő Hou Ji-fan és Yu Yangyi, a címvédő Wang Yue és az első számú kínai sakkozó, Ding Liren sem bírt egymással.

A 8. forduló eredményei:

Hou Ji-fan (kínai, 2653) – Yu Yangyi (kínai, 2734) döntetlen (Szicíliai védelem, 42)

Wang Yue (kínai, 2730) – Ding Liren (kínai, 2778)  döntetlen (Colle szisztéma, 39)

Lékó Péter (magyar, 2712) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2728) döntetlen (Szicíliai védelem, 77)

Jan Napomnjacsij (orosz, 2725) – Bu Xiangzhi (kínai, 2723) 1 - 0 (Spanyol megnyitás, 48)

Wang Hao (kínai, 2734) – Pentala Harikrishna (indiai, 2755) döntetlen (Vezérindiai védelem, 146)

A verseny állása:

H.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

Perf.

1

Jan Nepomnjacsij

2725

RUS

*

0

1

0

1

1

1

1

½

2868

2

Pentala Harikrishna

2755

IND

1

*

½

½

0

1

½

½

½

2776

3

Wang Yue

2730

CHN

0

½

*

½

½

½

½

1

1

2769

4

Yu Yangyi

2734

CHN

1

½

*

½

0

½

½

½

½

4

2726

5

Bu Xiangzhi

2723

CHN

0

1

½

½

*

0

½

1

½

4

2726

6

Ding Liren

2778

CHN

0

0

½

1

1

*

½

½

½

4

2722

7

Lékó Péter

2712

HUN

0

½

½

½

½

*

½

½

½

2679

8

Vaszilij Ivancsuk

2728

UKR

½

½

½

0

½

½

*

½

½

2684

9

Hou Ji-fan

2653

CHN

0

0

½

½

½

½

½

*

1

2690

10

Wang Hao

2734

CHN

½

½

0

½

½

½

½

0

*

3

2639

Az utolsó forduló párosítása:

Pentala Harikrishna – Hou Ji-fan

Bu Xiangzhi – Wang Hao

Vaszilij Ivancsuk – Jan Nepomnjacsij

Ding Liren – Lékó Péter

Yu Yangyi – Wang Yue

Lékó,P (2712) - Ivancsuk,V (2728)
Szicíliai védelem [B66]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 Hc6 6.Fg5 e6 7.Vd2 a6 8.0-0-0 Fe7 9.f4 Hxd4 10.Vxd4 b5 11.Fxf6 gxf6 12.e5

Lékó Péter 2009-ben a nalcski GP-versenyen a 12.f5 Fd7 13.Kb1 Vc7 14.Fe2 Vc5 15.Vxc5 dxc5 16.Fh5 változatot választotta.

12...d5 13.f5 0-0

Vaszilij Ivancsuk a 13...fxe5 14.Vxe5 Ff6 15.Vg3 Fh4 16.Vh3 0-0 17.Fd3 Ba7 18.Kb1 Ff6 19.Bhf1 Kh8 folytatásban gyanúsan állt Szergej Karjakin ellen.

14.g4

Új lépés a változatban.

14...b4 15.He2 Fd7 16.Hg3 fxe5 17.Vxe5 Ff6 18.Ve1 Be8 19.Vf2 Fh8 20.Hh5 Vg5+ 21.Kb1 exf5 22.Fg2 Bad8 23.Fxd5 Fb5?

 

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

24.Vxf5?

Nagymesterünk a 24.h4 Vg6 25.Bhg1 f4 26.Vxf4 Bc8 27.Fb3 folytatással jelentős előnyt érhetett volna el.

24...Vxf5 25.gxf5 Fe2 26.Bdg1+ Kf8 27.Hf4 Fb5 28.Bg4 h5 29.Bh4 Be5 30.Bxh5 Ff6 31.Ff3?! Bd4 32.Hd3?

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

32...Fxd3 33.cxd3 Bxd3 34.Fd1 Bd2 35.Bh6 Kg7?!

Kölcsönös időzavarban mindketten hibáztak. 35...Bxf5 36.Fc2 Bff2 37.b3 a5 38.Bd1 Bxc2 39.Bxf6 Bb2+ 40.Ka1 Bxa2+ 41.Kb1 Bfb2+ 42.Kc1 Bxh2 43.Kb1 Bhb2+ 44.Kc1 Be2 45.Kb1 Bab2+ 46.Ka1 Bxb3 47.Bdf1 Be7 végjáték jöhetett volna létre.

36.Bh3 Bc5 37.Bb3 a5 38.Bg1+ Kf8 39.a3 Bc4 40.a4 Bxh2

 

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

41.Bgg3 Bch4?! 42.Bgd3 Bh1 43.Bd6 Ke7 44.Bd2 Fg5 45.Bd5 B4h2 46.Ka2 Ff6 47.Ff3 Bf1 48.Be3+ Kf8 49.Kb3 Bxb2+ 50.Kc4 b3 51.Bd7?

 

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

51...Fg5?

A torna doyenje azonnali nyerést hagyott ki a 51...Bc2+ 52.Kd3 (52.Kxb3 Bb2+ 53.Kc4 Bc1+ 54.Kd5 Bd2+) 52...b2 53.Bb7 Bc3+ 54.Ke2 Bxe3+ változatban.

52.f6!

A mattfenyegetés megmentette Pétert.

52...Fxf6 53.Fd5 Bf4+ 54.Kb5 Fh4 55.Kxa5 Ff2 56.Bee7 Fc5 57.Bxf7+ Bxf7 58.Bxf7+ Ke8 59.Bf3 Kd7 60.Kb5 Kd6 61.Fxb3 Fd4

 

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

62.a5 Ke5 63.Bh3 Bf2 64.Kc6 Bf6+ 65.Kb7 Bd6 66.Bh5+ Kf4 67.Fa4 Bg6 68.Fd7 Bg7 69.Kc7 Fe5+ 70.Kc6 Bg6+ 71.Kb5 Bg7 72.Fc6 Bg5 73.Bh4+ Kg3 74.Ba4 Fc3+ 75.Kb6 Fxa5+ 76.Bxa5 Bxa5 77.Kxa5 és döntetlen

Nepomnjacsij,J (2725) – Bu Xiangzhi (2723)
Spanyol megnyitás [C84]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 b5 6.Fb3 Fb7 7.d3 Fe7 8.Hc3 d6 9.a3 0-0 10.Be1 h6

Bu Xiangzhi tavaly kétszer is a 10...Be8 lépést választotta. Erneszto Inarkijevvel a 11.Fa2 (Wei Yi a 11.h3 h6 12.He2 Ff8 13.Hg3 Vd7 14.c3 d5 változatban kis előnnyel játszhatott, de a partit elbukta.) 11...Vd7 12.Fg5 h6 13.Fxf6 Fxf6 14.Hd5 Fd8 15.c3 He7 16.Hxe7+ Fxe7 17.d4 Ff6 folytatásban kiegyenlített.

11.He2 Be8 12.Hg3 Ff8 13.c3 Vd7

A tavalyi tornán Yu Yangyi ellen a 13...d5?! 14.exd5 Ha5 15.c4 c6 16.Bxe5 bxc4 17.Bxe8 Hxe8 18.dxc6 folytatásban hátrányba került.

14.d4 Ha5 15.Fc2 Hc4 16.a4 Bad8 17.b3 Hb6 18.a5 Hc8 19.d5 c5?!

A változat szelleméhez jobban illik a 19...c6 20.c4 He7 21.h3 cxd5 22.cxd5 Bc8 terv.

20.h3 g6 21.c4 b4 22.Ba2 Fg7 23.Fb1 He7 24.Hh2

A vezérszárny lezárása után a játék a királyszárnyon folytatódik, fölösleges gyengítést kerülni kell!

24...g5?

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

25.Hh5 Fc8 26.Hxf6+ Fxf6 27.Vh5 Kg7 28.Hg4 Bh8

 

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

29.f4! gxf4 30.g3 Hg6? 31.gxf4 Ve7

Azonnal vesztett a 31...Hxf4 32.Fxf4 exf4 33.Hxf6 Kxf6 34.e5+ Kg7 35.Bg2+ Kf8 36.e6 változat. 31...exf4-re 32.Hxf6 Kxf6 33.e5+ dxe5 34.Bg2 Bde8 35.Fb2 Bhg8 36.Bxe5 Hxe5 37.Vh4+ Bg5 38.Vxh6+ következett volna.

32.Hxf6 Vxf6 33.fxe5 dxe5

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

34.Bg2 Vd6 35.Bf1 Bde8 36.Kh1 Be7 37.Fe3 Bc7 38.Bgf2 Bh7

 

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

39.Bf6 Vxf6 40.Bxf6 Kxf6 41.Fxh6 Bxh6 42.Vxh6 Be7 43.h4 Be8 44.Vg5+ Kg7 45.h5 Bh8 46.Fc2 Bh6 47.Fd1 f6 48.Vg1 és sötét feladta

Wang Yue (2730) – Ding Liren (2778)
Colle szisztéma [D05]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.e3 e6 5.Fd3 Hbd7 6.0-0 Fd6 7.Hbd2 0-0 8.e4 e5 9.cxd5 cxd5 10.Be1 Be8 11.exd5 exd4 12.Bxe8+ Vxe8 13.Hc4 Ff8 14.Ff4 Hc5

 

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

15.d6 Fg4 16.h3 Hxd3 17.Vxd3 Fxf3 18.Vxf3 Bc8 19.Ha5 b6 20.Hb3 Vd7 21.Bd1 Fxd6 22.Bxd4 He8 23.Fxd6 Hxd6 24.Vd3 Bd8 25.Hd2 Vc7 26.He4 Hb7 27.Bxd8+ Hxd8 28.Vd5 h6 29.g3 He6 30.Kg2 Kf8 31.Hc3 Vc8 32.h4 Ke7 33.Kf3 Vd7 34.Vxd7+ Kxd7 35.Ke4 Kc6 36.Ke5 Hc5 37.Kd4 He6+ 38.Ke5 Hc5 39.Kd4 He6+ és döntetlen

Hou Ji-fan (2653) – Yu Yangyi (2734)
Szicíliai védelem [B92]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fe2 e5 7.Hb3 Fe7 8.0-0 0-0 9.Fe3 Fe6 10.Vd2 Hbd7 11.a4 Bc8 12.a5 Vc7 13.Bfd1 Bfd8 14.Ve1 Vc6 15.Ff3 h6 16.Hc1 Vc7 17.h3 Be8 18.Hb3 Vb8 19.Bac1 Fd8 20.Ba1 Bc4 21.Hd2 Bc6 22.Hf1 Vc8 23.Bd2 b5 24.axb6 Hxb6 25.Bd3 Hc4 26.Fc1 Fa5 27.Vd1

Számításba jött a 27.b3 Ha3 28.Bxa3 Fxc3 29.Vd1 Fb4 30.Ba2 a5 31.He3 Vc7 folytatás.

 

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

27...Hxb2 28.Fxb2 Fxc3 29.Bxc3 Bxc3 30.Fxc3 Vxc3 31.Bxa6 Bc8 32.Bxd6 Vxc2 33.Bd8+ Kh7 34.Bxc8 Vxc8 35.He3 Vc5 36.h4 g6 37.g3 Kg7 38.Fg2 Vb4 39.Va1 Vc5 40.Vd1 Vb4 41.Va1 Vc5 42.Vd1 Vb4 és döntetlen

Wang Hao (2734) - Harikrishna,P (2755)
Vezérindiai védelem [E15]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fa6 5.b3 Fb4+ 6.Fd2 Fe7 7.Fg2 d5 8.Vc2 0-0 9.0-0 c5 10.Hc3 Hc6 11.dxc5 bxc5 12.Bad1 Bc8 13.Ff4 Va5 14.Fd2 dxc4 15.Hd5

 

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

15...cxb3 16.Hxe7+ Hxe7 17.axb3 Vb5 18.Ba1 Vxe2 19.Bfe1 Vd3 20.Vxd3 Fxd3 21.He5 Fc2 22.Bxa7 Hed5 23.Bb7 Bb8 24.Bxb8 Bxb8 25.Bc1 Fxb3 26.Bxc5 h6 27.h4 Fa4 28.g4 Hb6 29.g5 hxg5 30.hxg5 Hfd7 31.Hxd7 Hxd7 32.Ba5 Fb3 33.f4 Hf8 34.Fe4 Bd8 35.Fe3 Fd5 36.Fc2 Bc8 37.Bc5 Ba8 38.Bc7 Ff3 39.Fc5 Fh5 40.Fxf8 Kxf8 41.Kf2

 

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

41...Ba3 42.Fe4 g6 43.Bc8+ Kg7 44.Ba8 Bb3 45.Ba5 Fg4 46.Bc5 Ba3 47.Fg2 Fd1 48.Fe4 Ba4 49.Ke3 Ba2 50.Bc3 Bh2 51.Bc1 Fg4 52.Bg1 Fh5 53.Bc1 Be2+ 54.Kd3 Ba2 55.Ke3 Fg4 56.Bg1 Fh3 57.Bc1 Ba5 58.Kd4 Fg4 59.Ke3 Fh3 60.Bh1 Ba3+ 61.Kf2 Fg4 62.Bc1 Ba2+ 63.Ke3 Ba7 64.Kf2 Kf8 65.Ke3 Ke7 66.Bb1 Ba3+ 67.Kf2 Ba4 68.Bb7+ Kf8 69.Bb8+ Kg7 70.Ke3 Ba2 71.Bb4 Bh2 72.Bc4 Fd1 73.Bc1 Fa4 74.Ba1 Fb3 75.Bb1 Bh3+ 76.Kd4 Kf8 77.Ba1 Bh4 78.Ke3 e5 79.fxe5 Bg4 80.Kf3 Fe6

 

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

81.Fxg6 fxg6 82.Ba6 Fc8 83.Bxg6 Bg1 84.Kf4 Bf1+ 85.Ke3 Ke7 86.Bh6 Bg1 87.Kd4 Fe6 88.g6 Ff5 89.g7 Bxg7 90.Ba6 Bg4+ 91.Kd5 Fe4+ 92.Kc5 Fg2 93.Bf6 Be4 94.Bg6 Bxe5+

 

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

95.Kd4 Be2 96.Bb6 Be4+ 97.Kd3 Bh4 98.Ke3 Fd5 99.Ba6 Kd7 100.Bf6 Fe6 101.Bf4 Bh5 102.Kd4 Kd6 103.Ke3 Ba5 104.Bb4 Kc5 105.Be4 Fd5 106.Be7 Ba3+ 107.Kf4 Kd4 108.Bd7 Bf3+ 109.Kg4 Bf6 110.Kg5 Bf8 111.Be7 Fe4 112.Ba7 Bf5+ 113.Kg4 Bf6 114.Kg5 Bf1 115.Be7 Bf5+ 116.Kg4 Ke3 117.Be6 Ba5 118.Be8 Ba6 119.Be5 Ba1 120.Kg5 Bg1+ 121.Kf6 Bg6+ 122.Ke7 Kd4 123.Be6 Bg1 124.Kf6 Fd5 125.Be7 Bf1+ 126.Kg5 Fe4 127.Be8 Ff5 128.Ba8 Fe6 129.Ba3 Fd5 130.Kg4 Ke5 131.Be3+ Fe4 132.Ba3 Bf8 133.Ba5+ Fd5 134.Kg3 Bg8+ 135.Kf2 Kd4 136.Ba4+ Kd3 137.Ba3+ Kd2 138.Ba5 Bg5 139.Bc5 Kd3 140.Ba5 Bg2+ 141.Kf1 Ff3 142.Ba3+ Ke4 143.Ke1 Be2+ 144.Kf1 Kf4 145.Ba7 Bb2 146.Bf7+ és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog