Help Sales ÁSZF

Lékó Péter elhibázott minőségáldozattal kikapott az első partiban a perui Granda Zunigától

Címkék: Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler

A norvégiai Tromsøben zajló Világkupán megkezdődtek a 64 közötti csatározások. A kétjátszmás meccs első partijában Lékó Péter sötéttel vereséget szenvedett a perui Julio Granda Zunigától. A csütörtöki második játszmában nagymesterünk győzelemmel kiharcolhatja a rájátszást. A rajtlistán előkelően jegyzett nagymesterek világossal sorban nyertek, az olasz Fabinao Caruana, az orosz Alekszandr Griscsuk, az amerikai Hikaru Nakamura és Gata Kamsky, a kubai Leinier Dominguez Perez is begyűjtötte az egész pontot. Sötéttel remizett az örmény Levon Aronjan, az orosz Vlagyimir Kramnyik és Szergej Karjakin, az izraeli Borisz Gelfand és az azeri Sahriyar Mamedgyarov. Számos parti dőlt el nagy hibának köszönhetően, a kieséses rendszerű lebonyolítás fokozott feszültsége rányomta bélyegét az összecsapások színvonalára.

Lékó Péter váratlan vereséggel kezdte meg a perui Julio Granda Zuniga elleni csatáját. Az angol megnyitású parti középjátékában nagymesterünk túlzottan passzívan védekezett, a perui sakkozó a királyszárnyon és a centrumban is akciózott. A fenyegető időzavar árnyékában Péter elkötelező döntése után hátrányba került, majd fölösleges minőségáldozatot hozott. Áttörhetetlen védőállást azonban nem tudott kiépíteni, a gyorsított tempó láthatóan nem segítette védekezését. Granda Zuniga az első körben csak a „hirtelen halál” parti megnyerésével rendkívül izgalmas rájátszásban harcolta ki a továbbjutását, a győzelem „feldobta” őt.

A világranglistán, így a rajtlistán előkelő helyet elfoglaló nagymesterek sötéttel játszva nem tudtak partit nyerni. Elsőként az ukrán exvilágbajnok Ruszlan Ponomarjov remizett, de az örmény Levon Aronjan partija is csak 22 lépésig tartott. Az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyiknak a reminél többre egy pillanatig sem volt esélye honfitársával szemben.

A világos bábukat vezetve az előkelően jegyzett nagymesterek sorban gyűjtötték be a győzelmeket. Az olasz Fabiano Caruana tetszetős nyerését szépen kivitelezett vezéráldozatának köszönhette. Az orosz Alekszandr Griscsuk támadásának sikeréhez a lengyel Dariusz Swiercz hathatós segítsége is kellett. Az amerikai Hikaru Nakamura és Gata Kamsky hozta a kötelezőt, a kubai Leinier Dominguez Perez sem hibázott. A nagy sorozatot a kínai Wang Hao szakította meg, ő viszont hálálkodhat Fortunának, hiszen az orosz Alekszej Drejev fölényes pozícióját remire rontotta. Az angol Michael Adams folytatta remisorozatát. Az orosz Alekszandr Morozevics előnyösebb állásban vesztőt húzott, de a brazil Rafael Leitao nem vette észre a tálcán kínált lehetőséget.

A viadal egyik legidősebb résztvevője a 44 esztendős ukrán Vaszilij Ivancsuk. Az amerikai ifjú titán, Ray Robsont sötéttel győzte le. Robson az első körben az ukrán olimpiai bajnok Andrej Volokityint búcsúztatta.

Az első körben meglepetésre Polgár Judit ellen győztes kubai Isan Reynaldo Ortiz Suarez fölényes állásban követett el nagy hibát, a gyalogáttöréssel a francia Maxime Vachier-Lagrave megnyerte a játszmát.

 

A 2. forduló első játszmáinak eredményei:

15. Julio Granda Zunga (perui, 2664)  – Lékó Péter (magyar, 2744) 1 – 0 (Angol megnyitás, 63)

 

1. Igor Liszij (orosz, 2648) - Levon Aronjan (örmény, 2813) döntetlen

2. Fabiano Caruana (olasz, 2796) – Yu Yangyi (kínai, 2662) 1 - 0

3. Mihail Kobalija (orosz, 2651) – Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2784) döntetlen

4. Alekszandr Griscsuk (orosz, 2785) – Dariusz Swiercz (lengyel, 2654)  1 - 0

5. Krishnan Sasikiran (indiai, 2660) - Szergej Karjakin (orosz, 2772) döntetlen

6. Hikaru Nakamura (amerikai, 2772) –  Eltaj Safarli (azeri, 2660) 1 - 0

7. Anton Filippov (üzbég, 2630) – Borisz Gelfand (izraeli, 2764)  döntetlen

8. Gata Kamsky (amerikai, 2741) – Alekszandr Simanov (orosz, 2623) 1 - 0

9. Makszim Matlakov (orosz, 2676) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2775) döntetlen

10. Leinier Dominguez Perez (kubai, 2757) – Alekszander Oniscsuk (amerikai, 2667) 1 - 0

11. Daniil Dubov (orosz, 2624) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2756) döntetlen

12. Wang Hao (kínai, 2747) – Alekszej Drejev (orosz, 2668) döntetlen

13. Viorel Bologan (moldáviai, 2672)Peter Szvidler (orosz, 2746) döntetlen

14. Michael Adams (angol, 2740) - Jurij Krivorucsko (ukrán, 2678) döntetlen

16. Alekszandr Morozevics (orosz, 2739) - Rafael Leitao (brazil, 2632) 1 - 0

17. Markus Ragger (osztrák, 2680) - Nyikita Vityjugov (orosz, 2719) döntetlen

18. Anish Giri (holland, 2737) – Li Chao (kínai, 2693) 1 - 0

19. Ray Robson (amerikai, 2623) – Vaszilj Ivancsuk (ukrán, 2731) 0 - 1

20. Tejmur Radzsabov (azeri, 2733)Lazaro Bruzon (kubai, 2698) döntetlen

21.  Nguyen Ngoc (vietnami, 2625) - Dmitrij Andrejkin (orosz, 2716) döntetlen

22. Anton Korobov (ukrán, 2720) - Baadur Zsobava (grúz, 2696) 1 - 0

23. I. R. Suarez Ortiz (kubai, 2609) Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2719) 0 - 1

24. Alekszej Shirov (lett, 2696) - Wei Yi (kínai, 2551)  döntetlen

25. Jon Hammer (norvég, 2605) – David Navara (cseh, 2715) döntetlen

26. Etienne Bacrot (francia, 2714)  - Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2699) döntetlen

27. B. Adhiban (indiai, 2567) - Alekszandr Fier (brazil, 2595) döntetlen

28.Dmitrij Jakovenko (orosz, 2724) – Pavel Eljanov (ukrán, 2702)  döntetlen

29. Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2706) - Le Quang Liem (vietnami, 2702) döntetlen

30. Alekszander Arescsenko (ukrán, 2709) Ruben Felgaer (argentin, 2586) döntetlen

31. Laurent Fressinet (francia, 2708)  - Vlagyimir Malahov (orosz, 2707)  döntetlen

32. Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2706) - Wesley So (Fülöp-szigeteki, 2710) 1 - 0

 

Granda Zuniga,J (2664) - Lékó,P (2744)
Angol megnyitás [A36]

1.c4 c5 2.g3 g6 3.Fg2 Fg7 4.Hc3 Hc6 5.Hf3 d6 6.0-0 e6 7.a3 Hge7 8.b4 0-0 9.Bb1 b6 10.e3 Fb7 11.Ve2 Vd7 12.Bd1 Bac8 13.bxc5 dxc5 14.Fb2 Bfd8 15.d3 Ha5 16.h4 Hf5

17.h5 Hd6 18.hxg6 hxg6 19.Hg5 Ve7 20.Fxb7 Haxb7 21.f4 f6 22.Hf3 Hf7 23.Kg2 Bd7 24.He4 Hbd6 25.Hf2 He8

 

26.e4 Bcd8 27.Bh1 f5 28.e5  

 

 

28...g5?

A fenyegető időzavar árnyékában elhibázott döntés.

29.fxg5 Hxg5 30.Hxg5 Vxg5 31.Fc1?!

Jóval erősebb volt a 31.Hh3 Ve7 (31...Vg4 32.Vxg4 fxg4 33.Hf4 Bb7 34.Bh5 Kf7 35.Bf1 Ke7 36.a4) 32.Hf4 Hc7 33.Bh2 b5 34.Bbh1 Vg5 35.Fc1 folytatás.

31...Vg6 32.Ff4 Bd4 33.Vf3

33...Bxf4?!

A kapkodásban fölösleges minőségáldozat.

34.Vxf4 Bd4 35.Ve3 f4 36.Vf3 Vxg3+ 37.Vxg3 fxg3 38.Kxg3 Fxe5+ 39.Kg2 Hg7 40.Bbe1 Ff6 41.Be4 Bd7 42.Hg4 Fb2 43.Bh3?! Kf7 44.a4 Ke7 45.Kf1 Kd6 46.Bh7 Bf7+ 47.Ke2 Fd4 48.He3 Bc7 49.Hc2 Fc3 50.Ha3 a6 51.Hb1 Fb4 52.Hd2 He8 53.Bh8 Be7 54.Beh4 Fxd2 55.Kxd2 Hf6

56.a5 bxa5 57.Ba8 Bb7 58.Bxa6+ Ke5 59.Bxa5 Kd6 60.Ba6+ Kd7 61.Bh6 Bb2+ 62.Kc3 Bf2 63.Bg6 és sötét feladta

 

Caruana,F (2796) - Yu,Yangyi (2662) 
 

48.dxe5! Ba8 49.Vxa8 Vxa8 50.exd6 Vd8 51.e5 g6 52.Fc4 Vg5 53.Bxf7 Vd2+ 54.Kf1 Kh8 55.d7 Vd1+ 56.Kg2 Vd2+ 57.Kh3 Vd1 58.Kg2 Vd2+ 59.Kf3 Vd1+ 60.Ke4 Ve1+ 61.Kd5 Vh1+ 62.Kd6 Va8 63.Ke7 Vb7 64.Ke8 Vc6 65.Bf6 és sötét feladta

 

Ortiz Suarez,I (2609) - Vachier-Lagrave,M (2719) 
 

 

37.Bc7+ Ka8 38.Hd7 Bxd7 39.Bxd7 Hc6 40.Kc1 g5 41.Kd1 f4 42.f3!? e3 43.Ke2??

Vesztőlépés. 43.g4 nyert volna.

 

43...g4! 44.Bf7 gxf3+ 45.Ke1 He5 46.Bxf4 Bc6 47.Kd1 e2+ 48.Kd2 Bc1 és világos feladta

 

Morozevics,A (2739) - Leitao,R (2632)

29.Hf5 Be8 30.Fc3 Hxe4 31.Fxg7 Fg5 32.Hd4?! Vc4 33.Hxc6 Kxg7 34.Ha5 Ve6 35.Vb4??

Időzavaros hiba.

 

35...Ff6?

Rafael Leitao azonnali nyerést hagyott ki a 35...Hg3+! 36.hxg3 Vh6+ 37.Kg1 Fe3+ 38.Bf2 Fxf2+ 39.Kxf2 Vf6+ 40.Kg1 Vxa1+ 41.Kh2 Be5 változatban.

36.Bad1 Fc3 37.Vb5 Fe5 38.Bd3 Bb8 39.Va4? Vh6 40.h3 Hg3+? 41.Bxg3+ Fxg3 42.Hc6 Be8 43.Hd4 Vf6 44.Vb5 Ve5 45.Hf5+ Kh8 46.Vd7?! Ba8 47.Hh6 Vf6 48.Hxf7+ Kg8 49.Hh6+ Kh8 50.Hf7+ Kg8 51.Vd1 Ve6 52.Hh6+ Kh8 53.Vd4+ és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog