Help Sales ÁSZF

Lékó Péter döntetlennel rajtolt, hárman győzelemmel kezdtek a 7. Danzhou szuperversenyen

Címkék: 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter

Danzhouban Lékó Péter a kínai Yu Yangyi elleni döntetlennel kezdte meg szereplését. A kiegyenlített erők küzdelme az 51. lépésben ért véget. Az első játéknap meglepetését az orosz Jan Nepomnjacsij győzelme jelentette, Ding Liren a kritikus állásban vesztőt húzott. Nyeréssel rajtolt a címvédő Wang Yue, a világbajnoknő Hou Ji-fant győzte le. Bu Xiangzhi fordulatokban gazdag partiban az indiai Pentala Harikrishnát kényszerítette megadásra. Békés döntetlen született Wang Hao és az ukrán Vaszilij Ivancsuk játszmájában. Második partiját Lékó Péter sötéttel Wang Yue ellen játssza.

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

Küzdelmes, érdekes partikkal kezdődött meg a 7. Danzhou szuperverseny. Lékó Péter hosszas versenyzési szünet után játszik szuperversenyen, a kínai Yu Yangyi elleni döntetlennel rajtolt. A Ragozin védelmű partiban kiegyenlített erők küzdelmét láthattuk, lépésismétléssel ért véget összecsapásuk.

A tornán az első győzelmet az orosz Jan Nepomnjacsij aratta, a kínaiak első számú játékosára, Ding Lirenre mért vereséget. A skót megnyitású ütközetben Nepomnjacsij elkerülte a divatos változatot, a kínai nagymester elkötelező c5 lépésére jó esélyt kapott. A kritikus pozícióban Ding Liren vesztőt húzott.

Nyeréssel kezdett a címvédő Wang Yue, a világbajnoknő Hou Ji-fant honfitársai a korábbi tornákhoz hasonlóan nem „kímélik”.

Fordulatos csatában győzött Bu Xiangzhi. Az indiai Pentala Harikrishna két hibával nehéz állásba került, majd a felkínált menekülési eséllyel nem tudott élni.

Békés döntetlen született Wang Hao és az ukrán Vaszilij Ivancsuk elfogadott vezércselű játszmájában.

Az első forduló eredményei:

Wang Yue (kínai, 2730) – Hou Ji-fan (kínai, 2653) 1 – 0 (Ragozin védelem, 58)

Lékó Péter (magyar, 2712) – Yu Yangyi (kínai, 2734) döntetlen (Ragozin védelem, 51)

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2725) – Ding Liren (kínai, 2778) 1 – 0 (Skót megnyitás, 40)

Wang Hao (kínai, 2734) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2728) döntetlen (Elfogadott vezércsel, 38)

Pentala Harikrishna (indiai, 2755) – Bu Xiangzhi (kínai, 2723) 0 – 1 (Katalán megnyitás, 57)

A 2. forduló párosítása:

Hou Ji-fan – Bu Xiangzhi

Vaszilij Ivancsuk – Pentala Harikrishna

Ding Liren – Wang Hao

Yu Yangyi – Jan Nepomnjacsij

Wang Yue – Lékó Péter

Lékó,P (2712) – Yu Yangyi (2734)
Ragozin védelem [D38]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fb4 5.cxd5 exd5 6.Fg5 h6 7.Fh4 Ff5 8.Va4+ Hc6 9.e3 g5 10.Fg3 0-0 11.Fb5 Fxc3+ 12.bxc3 He7 13.Hd2 He4 14.Hxe4 Fxe4 15.0-0 c6 16.Fe2 Hf5 17.c4 dxc4 18.Vxc4 Vd5 19.Vxd5 Fxd5 20.a4 Bae8 21.Bfe1 Be7 22.Fg4 Hxg3 23.hxg3 f5 24.Ff3 Bd8 25.Bab1 Kf7 26.Bec1 g4

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

27.Fxd5+ Bxd5 28.Bc4 h5 29.Kf1 Ke6 30.Ke2 Kd6 31.Kd3 b6 32.Bh1 Bh7 33.f3 c5 34.e4 fxe4+ 35.fxe4 Bxd4+ 36.Bxd4+ cxd4 37.Kxd4 Ke6 38.Bc1 Bd7+ 39.Ke3 a6 40.a5 b5 41.Bc8 b4 42.Ba8 

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

42...Ke5 43.Bxa6 Bc7 44.Ba8 Bc3+ 45.Kd2 Bxg3 46.a6 Bxg2+ 47.Ke3 Bg3+ 48.Ke2 Bg2+ 49.Ke3 Bg3+ 50.Ke2 Bg2+ 51.Ke3 és döntetlen

Nepomnjacsij,J (2725) – Ding Liren (2778)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Fc5 5.Hxc6

Nem lepődünk meg, hogy Jan Nepomnjacsij nem az 5.Fe3 Vf6 6.c3 Hge7 7.Fc4 He5 főváltozatot választotta az első számú kínai nagymesterrel szemben. Az amerikai bajnokságot követő villámversenyen Garri Kaszparov háromszor is tesztelte a varit Hikaru Nakamura ellen és 2,5 pontot gyűjtött. Némi meglepetést okozott, hogy Nepomnjacsijnak szavaztak bizalmat és beválogatták a bakui sakkolimpián induló válogatottba, de éppen eredeti elgondolásaira, a megszokottól eltérő változataiban, ponterősségében bíznak.

5...bxc6 6.Fd3 d6 7.h3

Az orosz nagymester új lépéssorrenddel rukkolt ki. 7.Ve2 Hf6 (7...Ve7 8.Hd2 Hf6 9.Hb3 Fb6) 8.Fg5 Ve7 9.Hc3 Fd4 10.Ha4 Ve5 11.Fd2 eltérésben állásaira nagyon büszke nem lehetett.

7...He7

Sötét másik lehetősége a 7...Hf6 8.0-0 0-0 9.Hc3 Be8 10.Ha4 Fb6 11.Hxb6 axb6 12.Be1 Hd7 lett volna.

8.Hc3 Hg6 9.Ha4 Fd4 10.c3 Ff6 11.0-0 He5 12.Fe2 0-0 13.f4 Hd7 14.Vc2 c5

Elkötelező lépés. 14...Be8 15.Fe3 Hb6 16.Fd3 g6 17.Bae1 Fd7 számításba jött.

15.Ff3 Bb8 16.Fe3 Fa6 17.Bfd1 Ve7 18.Ff2 Fb5 19.Bab1 Hb6 20.Hxb6

Figyelmet érdemelt a 20.Hxc5 dxc5 21.e5 Fh4 (21...Fxe5 22.fxe5 Bfe8 23.Be1) 22.g3 f6 23.Be1 folytatás.

20...axb6 21.Be1 Fc4 22.b3 Fe6 23.a4 Bfd8

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

24.b4 Fc4?! 25.bxc5 bxc5 26.Bxb8 Bxb8 27.e5 dxe5 28.fxe5 Fg5 29.a5

Nepomnjacsij kecsegtető lehetőségek között válogathatott. 29.h4 Fh6 30.Ve4 Ve6 (30...Fa6 31.Vd5) 31.Fxc5 is figyelmet érdemelt.

29...g6 30.Ve4 Ve6 31.Fxc5 h5 32.Fd4 Bb3 33.Ba1 c5

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

34.a6! Fxa6 35.Va8+ Vc8?

Ding Liren vesztőt húzott. A 35...Kg7 36.Fd5 Vb6 37.Fxb3 cxd4 38.Vxa6 Vxb3 39.cxd4 Ve3+ 40.Kh1 Vxd4 41.Be1 Vc3 42.Vf1 Ff4 43.e6 Vg3 44.Vg1 fxe6 45.Bxe6 Fe5 változatban világosnak a királyállás gyengesége miatt anyagi előnyének érvényesítésében nehézségei lettek volna.

36.Bxa6 Bb8 37.Ff2 Kg7 38.Vc6 Bb1+ 39.Kh2 Vf5 40.Ve4 és sötét feladta

Harikrishna,P (2755) – Bu Xiangzhi (2723)
Katalán megnyitás [E04]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.g3 dxc4 5.Fg2 Hc6 6.Va4 Fb4+ 7.Fd2 Hd5 8.Vb5

Tavasszal két héten belül Bu Xiangzhi kétszer is a [8.Fxb4 Hdxb4 9.Ha3 Bb8 10.0-0 0-0 11.Vb5 b6 12.Vxc4 Fa6 13.Hb5 Vd5 14.Vxd5 Hxd5 15.a4 Ha5 változatban csatázott Zhou és Ghaem Maghami ellen.

8...Fxd2+ 9.Hbxd2 c3 10.bxc3 Hxc3 11.Vb2 Ha4 12.Vc2 Hb6 13.e3 0-0 14.0-0 Ve7 15.Bac1 Bd8 16.Hb3 Bb8 17.Hc5 Hd5 18.a3 h6 19.Bfe1 b6

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

20.Hxe6 Fxe6 21.Vxc6 Vxa3 22.Ba1 Vd6 23.Vxd6 cxd6 24.Bxa7 Hc3 25.e4 b5 26.d5 Fg4 27.Hd4 b4 28.h3?! Fd1 29.e5?

Pentala Harikrishna két hibával nehéz állásba került.

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

29...b3 30.e6 fxe6?

Bu Xiangzhi viszonozta a szívességet, de 30...b2 31.exf7+ Kh8 32.He6 Bdc8 33.Bxd1 Hxd1 34.Fe4 Hc3 35.Fd3 b1V+ 36.Fxb1 Bxb1+ 37.Kg2 Bbb8 38.Hf4 He4 39.h4 Kh7 után nem könnyű az anyagi előnyt érvényesíteni.

31.Bxe6?

Harikrishna a 31.Hxe6 Be8 32.Bxd1 Hxd1 33.Bxg7+ Kh8 34.Fe4 Bxe6 35.Bh7+ Kg8 36.dxe6 Hc3 37.Fg6 b2 38.Bd7 b1V+ 39.Fxb1 Bxb1+ 40.Kg2 Kf8 41.e7+ Ke8 42.Bxd6 h5 43.Be6 változatban remizhetett volna.

31...Fc2 32.Hxb3 Bxb3 33.Bee7

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

33...g5 34.Bac7 Ff5 35.Bg7+ Kh8 36.Bgf7 He2+!? 37.Kh2 Hd4 38.g4 Fd3 39.f4?! gxf4 40.Bxf4 Bb2 41.Bcf7 He2 42.Bf2 Bdb8 43.B7f6 Hc3 44.Bxh6+?

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

44...Kg7 45.Bhf6 Hd1 46.Bxb2 Bxb2 47.Bxd6 Ff1 48.Kg3 Bxg2+ 49.Kf4 Bf2+ 50.Kg5 Hc3 51.Bg6+ Kf7 52.d6 He4+ 53.Kh6 Bd2 54.Bg7+ Kf8 55.g5 Hxd6 56.Kh7 Fxh3 57.g6 Fe6 és sötét feladta

Wang Yue (2730) – Hou Ji-fan (2653)
Ragozin védelem [D38]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fb4 5.Va4+ Hc6 6.e3 0-0 7.Vc2 Fd6 8.c5

Az idei Tata Steel Chess tornán Sahriyar Mamedgyarov a 8.h3 dxc4 9.Fxc4 e5 10.0-0 változatban nyert Hou Ji-fan ellen.

8...Fe7 9.a3 a5 10.Fb5 Hb8 11.0-0 b6 12.c6 Fa6 13.Fd2 He8 14.a4 Hd6 15.He5 Ve8 16.Bac1 Ba7 17.Bfe1 f6 18.Hd3 Fc8

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

19.Vb3

Nagyobb előnyt adott a 19.e4 dxe4 20.Hxe4 Hf5 21.d5 exd5 22.Hc3 Hd4 23.Vd1 Vd8 24.Fe3 He6 25.Hf4 folytatás.

19...Hxc6 20.Fxc6 Vxc6 21.Hb5 Va8 22.Hxa7 Vxa7 23.Vc2 Fd8 24.b4 Hc4 25.bxa5 bxa5 26.Hb2 Fa6 27.Hxc4 Fxc4 28.Bb1 c5 29.Vb2 Vd7 30.dxc5 Vxa4 31.Ba1 Vc6 32.Fxa5 Fe7 33.Vb6 Bc8

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

34.Fb4 Vxb6 35.cxb6 Fxb4 36.b7 Bf8 37.Ba8 Fd6 38.Bea1!?

A címvédő a 38.Bb1 Kf7 39.Bxf8+ Kxf8 40.Bb6 Fb8 41.Bxe6 Kf7 42.Bc6 g5 43.Bc8 Fe5 44.f3 Ke7 45.b8V Fxb8 46.Bxb8 változatban nagyobb előnnyel játszhatott volna.

38...Kf7 39.Bc8 Be8 40.Bxe8 Kxe8 41.Ba8+ Ke7 42.Bg8 g5 43.Bg7+ Kd8 44.Bg8+ Ke7 45.f3 h5 46.g3 e5

7. Danzhou szuperverseny  Lékó Péter

47.b8V Fxb8 48.Bxb8 d4?! 49.exd4 exd4 50.Kf2 Ff7? 51.Bb4 d3 52.Be4+ Kf8 53.Bd4 Fg6 54.Bd7 Ff5 55.Ba7 g4 56.f4 Kg8 57.Ke3 Fh7 58.Ba5 és sötét feladta

Wang Hao (2734) - Ivancsuk,V (2728)
Elfogadott vezércsel [D20]

1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.e4 e5 4.Hf3 exd4 5.Fxc4 Fb4+ 6.Fd2 Fxd2+ 7.Hbxd2 Hc6 8.0-0 Hf6 9.e5 Hd5 10.Hb3 0-0 11.Hbxd4 Hxd4 12.Hxd4 c6 13.Fb3 a5 14.Vf3 Fe6 15.Ve4 a4 16.Fc2 g6 17.a3 Vb6 18.Bab1 Hc7 19.Vh4 Vc5 20.Bbd1 Vxe5 21.Bfe1 Vc5 22.Vg3 Bad8 23.Vxc7 Bxd4 24.Vxb7 Bfd8 25.Bxd4 Bxd4 26.Vb8+ Kg7 27.Vg3 Bc4 28.Fd3 Bd4 29.h3 Fb3 30.Ve3 Vd6 31.Fe2 c5 32.Vc3 Vf6 33.Vxc5 Bd2 34.Ff3 Bc2 35.Vb4 Bc4 36.Vd2 Bc2 37.Vb4 Bc4 38.Vd2 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog