Help Sales ÁSZF

Lékó negyedszer remizett, Morozevics harmadszor nyert

Címkék: Szaratov Lékó Péter

A Szaratovban zajló szuperverseny negyedik fordulójában Lékó Péter sötéttel remizett az orosz Jevgenyij Alekszejevvel. A Grünfeld védelmű parti kiegyenlített küzdelmet hozott, 30 lépés után született a megegyezés. A játéknap egyetlen győzelmét az éllovas orosz Alekszandr Morozevics aratta. Ismét sötéttel nyert kalandos partiban, előnyét egy pontra növelte. Az ötödik fordulóban Lékó Péter világossal az orosz Dmitrij Andrejkinnel mérkőzik meg.

Lékó Péter negyedik játszmáját is elremizte a szaratovi 19-es kategóriájú tornán. Az orosz Jevgenyij Alekszejevvel szemben a Grünfeld védelmet játszotta meg. A g3-as változatban kiegyenlített küzdelmet láttunk, a különböző színű futók mellett  logikus volt a békekötés.

Az orosz Alekszandr Morozevics harmadik győzelmét aratta, de ehhez a kínai Ni Hua hathatós segítséget nyújtott. A szicíliai védelmű partiban világossal egyértelműen jobban állt, két tisztje lett bástyáért, de rosszul bonyolított, és Morozevics királyszárnyi szabadgyalogjai eldöntötték a pont sorsát.

A spanyol Alekszej Shirov világossal játszva is nehéz pillanatokat élt át, de a Klubcsapatok Európa-kupáján sikerrel játszó orosz Nyikita Vitjugov a kritikus állásban nem találta meg a nyerőesélyes folytatást.

Pontosztozkodás született az ukrán rangadón, Pavel Eljanov és Alekszander Mojszejenko partijában. Kis előnyét nem tudta érvényesíteni az orosz Jevgenyij Tomasevszkij az első helyre rangsorolt ukrán Ruszlan Ponomarjovval szemben. Az orosz Dmitrij Andrejkin nyerési kísérleteit a bástya és futó a bástya elleni végjátékban az izraeli Michael Roiz pontos védekezéssel meghiúsította.

A 4. forduló eredményei:

Ni Hua (kínai, 2670) – Alekszandr Morozevics (orosz, 2737) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 47)

Pavel Eljanov (ukrán, 2683) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2726) döntetlen (Vezércsel, 51)

Alekszej Shirov (spanyol, 2713) – Nyikita Vitjugov (orosz, 2726) döntetlen (Francia védelem, 42)

Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2662) – Lékó Péter (magyar, 2728) döntetlen (Grünfeld védelem, 30)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2705) – Michael Roiz (izraeli, 2668) döntetlen (Caro-Kann védelem, 116)

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2710) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2758) döntetlen (Katalán megnyitás, 37)

A verseny állása:

1.Alekszandr Morozevics 3,5 pont

2-3. Jevgenyij Alekszejev és Jevgenyij Tomasevszkij 2,5

4-9. Lékó Péter, Dmitrij Andrejkin, Pavel Eljanov, Alekszander Mojszejenko, Michael Roiz és  Alekszej Shirov 2

10-11. Nyikita Vitjugov  és Ruszlan Ponomarjov 1,5

12. Ni Hua 0,5

Az 5. forduló párosítása:

Ruszlan Ponomarjov – Ni Hua

Michael Roiz – Jevgenyij Tomasevszkij

Lékó Péter – Dmitrij Andrejkin

Nyikita Vitjugov – Jevgenyij Alekszejev

Alekszander Mojszejenko – Alekszej Shirov

Alekszandr Morozevics – Pavel Eljanov

Alekszejev,E (2662) - Lékó,P (2728)
Grünfeld védelem [D71]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.g3 Fg7 4.Fg2 d5 5.cxd5 Hxd5 6.Hc3 Hxc3 7.bxc3 c5 8.e3 0-0 9.He2 Hc6 10.0-0 cxd4 11.cxd4 Fe6 12.Va4 Fd7 13.Va3 Ha5 14.Bb1 Bc8 15.Bd1 a6 16.d5 Hc4 17.Vb4 b5 18.Hd4 e5 19.dxe6 Fxe6 20.Fb2 Hxb2 21.Hxe6 Vf6 22.Bxb2 Vxe6 23.Fd5 Vb6 24.Bbb1 Fc3 25.Vf4 Vc7 26.Vf3 Bcd8 27.Bd3 b4 28.Bbd1 Kg7 29.Fb3 Bxd3 30.Bxd3 a5 és döntetlen

Ni,Hua (2670) - Morozevics,A (2737)
Szicíliai védelem [B82]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 e6 5.Hc3 d6 6.Fe3 Hf6 7.f4 Fe7 8.Vf3 0-0 9.0-0-0 Hxd4 10.Fxd4 Va5 11.e5 dxe5 12.Fxe5 Hd7 13.Fd4 Ff6 14.Fb5 Fxd4 15.Bxd4 Hf6 16.Bhd1 a6 17.Fd3 Bb8 18.g4 e5 19.fxe5 Vxe5 20.h4 g6 21.Bf4 Kg7?!

 

 

22.Bf1 Fxg4 23.Bxg4 Hxg4 24.Vxg4

A kínai nagymester a ét könnyűtiszttel a bástya ellenében biztatóan állt.

24...Bbd8 25.Vf3 Bd6 26.He4 Bb6 27.c3 Vh2 28.Fc2 Vxh4 29.Bh1 Vd8 30.Ve3 h5

A királyszárnyi szabadgyalogok végjátékban veszélyesen nyomulhatnak előre.

31.Bd1 Vc7 32.Vd4+ Kh6 33.Hd6 f5 34.Fb3 Bc6 35.Ve5?

A vezér fölöslegesen kötésbe lépett.

35...Kh7 36.Bd5 Bd8 37.Hf7 Vxe5 38.Bxe5 Bd7 39.Be8 Bf6 40.He5 Bg7 41.Kd2

 

 

41...g5 42.Ke2 g4 43.Kf1 Kh6 44.Fd5 f4 45.c4 f3 46.c5 Kg5 47.b4 h4 és világos feladta

Shirov,A (2713) - Vitjugov,N (2726)
Francia védelem [C11]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.e5 Hfd7 5.f4 c5 6.Hf3 Hc6 7.Fe3 Fe7 8.a3 Vb6 9.Ha4 Va5+ 10.Fd2 Vc7 11.dxc5 Hxc5 12.Hxc5 Fxc5 13.b4 Fb6 14.c4 dxc4 15.Bc1 Vd8 16.Bxc4 h6 17.a4 a6 18.Vc2 Fd7 19.Ve4 Bb8 20.Fd3 He7 21.a5 Fa7 22.Ke2 Fb5 23.Bc3 Fc6

 

24.Bxc6

Kényszer a minőségáldozat. A 24.Vc4 0-0 25.Bhc1 Vd7 26.Kf1 Bbc8 folytatás sötét még nagyobb előnyéhez vezetett volna.

24...bxc6 25.Bc1 Vd7 26.Fxa6 0-0 27.g4 Bfd8 28.f5 exf5 29.gxf5 Hxf5 30.Bxc6 Bxb4! 31.Fc4 Bb2 32.Fd3

 

 

32...Hd4+

Bajban lett volna Alekszej Shirov a 32...Fe3 33.Vxf5 Fxd2 34.Vxd7 Fxa5+ 35.Ke3 Bxd7 változatban.

33.Hxd4 Vxd4 34.Vxd4 Fxd4 35.e6 fxe6 36.Fc2 e5 37.a6 Bb6 38.Fe4 Bxc6 39.Fxc6 Bc8 40.Fb7 Bc7 41.Fe3 Bc2+ 42.Kd1 Fxe3 és döntetlen

Tomasevszkij,E (2710) - Ponomarjov,R (2758)
Katalán megnyitás [E08]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 Fb4+ 4.Fd2 Fe7 5.Fg2 d5 6.Hf3 c6 7.Vc2 0-0 8.0-0 Hbd7 9.Bd1 b6 10.Ff4 Fa6 11.cxd5 cxd5 12.He5 Bc8 13.Hc6 Hh5 14.Fe3 Hb8 15.Hxe7+ Vxe7 16.Hc3 f5 17.Vd2 Hc6 18.Bac1 Vd7 19.f3 h6 20.Ff2 Hf6 21.b3 Bc7 22.Ff1 He7 23.Bc2 Bfc8 24.Bdc1 Kf7 25.Hb1 Bxc2 26.Bxc2 g5 27.Bxc8 Vxc8 28.Hc3 h5 29.Fg2 g4 30.Fe1 Hg6 31.Vg5 Vh8 32.h3 Hh7 33.Ve3 Hf6 34.Vg5 Hh7 35.Ve3 Hf6 36.Vg5 és döntetlen

Eljanov,P (2683) - Mojszejenko,A (2726)
Vezércsel [D38]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fb4 5.cxd5 exd5 6.Fg5 Hbd7 7.e3 c5 8.dxc5 Va5 9.Bc1 Fxc3+ 10.bxc3 0-0 11.Hd4 He4 12.Ff4 Vxa2 13.Bc2 Va5 14.Hb5 Hdxc5 15.f3 Fd7 16.Hc7 Fa4 17.fxe4 Fxc2 18.Vxc2 Bac8 19.Hxd5 Bfe8 20.e5 Bcd8 21.Fc4?! Va1+ 22.Vd1 Vxd1+ 23.Kxd1 b5 24.Fa2 Bxd5+ 25.Fxd5 Bd8 26.Kc2 Bxd5 27.Bb1 He6 28.e4 Bd8 29.Fe3 a6 30.Ba1 Ba8 31.Kb3 Hd8 32.Fc5 Hc6 33.Fd6 h5 34.c4 bxc4+ 35.Kxc4 Hd8 36.Kd5 He6 37.g3 Bc8 38.Bxa6 Bc2 39.h4 Bc3 40.Ba3 Hc7+ 41.Fxc7 Bxa3 42.e6 fxe6+ 43.Kxe6 Be3 44.Ff4 Be1 45.e5 Kf8 46.Kf5 Kf7 47.Kg5 g6 48.Kh6 Be2 49.Kh7 Be4 50.Kh6 Be2 51.Kh7 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog