Help Sales ÁSZF

Lékó megszerezte első győzelmét, Morozevics mesternégyessel fölényesen vezet

Címkék: Szaratov Lékó Péter

A Szaratovban zajló szuperverseny ötödik fordulójában Lékó Péter megszerezte első győzelmét. Az orosz junior világbajnok Dmitrij Andrejkin ellen nyert. Nagymesterünk hármas holtversenyben második, és a szintén 3 pontos orosz Jevgenyij Tomasevszkijjel játssza hatodik játszmáját. Az orosz Alekszandr Morozevics sorozatban negyedik partijában győzött, másfél pontos előnnyel vezet.

Négy döntetlen után Lékó Péter első győzelmét aratta a 19-es kategóriájú szuperversenyen. A Nimzoindiai védelmű partiban az orosz Dmitrij Andrejkin korai tisztáldozatot hozott, házielemzést játszott. Nagymesterünk királya a veszélyeztetett zónából ellépkedett, Péter jól megszervezte  a védelmet, majd ellentámadásba lendült. Andrejkin időzavarba is került, a vereséget nem tudta elkerülni.

Az orosz Alekszandr Morozevics sorozatban negyedik győzelmét aratta. Az előző fordulóban nem kis szerencsével nyert a kínai Ni Hua ellen, ezúttal az ukrán Pavel Eljanovval szemben egységes partiban diadalmaskodott. A skót megnyitás jó választásnak bizonyult.

A játéknap másik négy játszmája döntetlennel végződött. Lépésismétléssel osztozott meg a ponton az ukrán Alekszander Mojszejenko és a spanyol Alekszej Shirov. Kiegyenlített küzdelem után remizett az izraeli Michael Roiz és az orosz Jevgenyij Tomasevszkij. Változatlanul árnyéka önmagának az ukrán Ruszlan Ponomarjov. Az orosz derbin Nyikita Vitjugov előnyös állását remire rontotta Jevgenyij Alekszejevvel szemben.

Az 5. forduló eredményei:

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2758) – Ni Hua (kínai, 2671) döntetlen (Szláv védelem, 53)

Michael Roiz (izraeli, 2668) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2710) döntetlen (Vezércsel, 33)

Lékó Péter (magyar, 2728) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2705) 1 - 0 (Nimzoindiai védelem, 37)

Nyikita Vitjugov (orosz, 2726) – Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2662) döntetlen (Vezércsel, 42)

Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2726) – Alekszej Shirov (spanyol, 2713) döntetlen (Félszláv védelem, 33)

Alekszandr Morozevics (orosz, 2737) – Pavel Eljanov (ukrán, 2683) 1 – 0 (Skót megnyitás, 41)

 

A verseny állása:

1.Alekszandr Morozevics 4,5 pont

2-4. Lékó Péter, Jevgenyij Tomasevszkij és Jevgenyij Alekszejev  3

5-7. Alekszander Mojszejenko, Alekszej Shirov és Michael Roiz 2,5

8-11. Ruszlan Ponomarjov, Nyikita Vitjugov,  Dmitrij Andrejkin és Pavel Eljanov 2

12. Ni Hua 1

 

A 6. forduló párosítása:

Ni Hua – Pavel Eljanov

Alekszej Shirov – Alekszandr Morozevics

Jevgenyij Alekszejev – Alekszander Mojszejenko

Dmitrij Andrejkin – Nyikita Vitjugov

Jevgenyij Tomasevszkij – Lékó Péter

Ruszlan Ponomarjov – Michael Roiz

 

Lékó,P (2728) - Andrejkin,D (2705)
Nimzoindiai védelem [E21]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Hf3 b6 5.e3 Fb7 6.Fd3 He4 7.Vc2 Fxc3+ 8.bxc3 f5 9.0-0 0-0 10.c5

Az adatbázisban 396 játszma a 10.Hd2 Vh4 11.f3 változatra, s mindössze 5 nagymesterünk által választott folytatásra.

10...Bf6 11.He1 Bh6 12.g3 Bh3

Az orosz nagymester tért el a tavaly játszott Georgijev-Eljanov partitól. Az ukrán sakkozó 2751 Élő-ponttal büszkélkedhetett akkor, azóta mélyrepülésben van. 12...Bg6 13.c4 Vh4 14.Hg2 Vh3 15.Hf4 Hg5 16.f3 Fxf3 17.Hxg6 hxg6 (17...Vg4 18.Bxf3 Hxf3+ 19.Kf1 hxg6) 18.e4 fxe4 19.Fxg5 exd3 20.Vf2 Fe4 21.Vf7+ Kh7 22.Bf2 Hc6 23.Be1 Vg4 24.Vxd7 bxc5 25.Bf7 Bg8 26.Ff6 és sötét feladta.

13.f3

 

 

13...Hxg3

A tisztáldozat az orosz sakkozó házielemzésének tûnt. Péter gondos védekezéssel hárította támadási kísérletét.

14.hxg3 Bxg3+ 15.Kf2 Vh4 16.Ke2 Hc6 17.Kd1 He7 18.Vf2 Vh3 19.Fd2 bxc5 20.Bb1 Fc6 21.dxc5 Hg6 22.Fe2 He5 23.Kc2 d6

 

 

24.Bh1 Vxh1 25.Vxg3 Vh5 26.Bb4 Ve8 27.c4 Fa4+ 28.Kc1 Hc6?

 

 

29.Fc3 e5 30.Bxa4 Hd4 31.exd4 Vxa4 32.dxe5 Va3+ 33.Kd2 Be8 34.cxd6 cxd6 35.Hc2 f4 36.Vxf4 dxe5 37.Vxe5 és sötét feladta

Morozevics,A (2737) - Eljanov,P (2683)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Fc5 5.Hxc6 bxc6

Nem tudhatjuk, hogy az éllovas melyik változatot választotta volna az 5...Vf6 lépésre, amelyet sokáig a legjobbnak ítélt az elmélet. Az azeri Tejmur Radzsabov előszeretettel játssza a 6.Vf3 vezércserés varit.

6.Fd3 d6 7.Hc3 He7 8.0-0 0-0 9.Ha4 Fd4 10.c3 Fb6

Figyelmet érdemelt 10...Ff6 lépés. A futó később alaposan "elásta" magát.

11.Fg5 f6 12.Fh4 Fe6 13.Vc2 Vd7 14.Bad1 Hg6 15.Fg3 Vf7 16.b3 Bae8 17.c4 c5 18.f4 He7

 

 

19.e5 f5 20.exd6 cxd6 21.Fe2 d5 22.Ff2 Bc8 23.Hb2 d4 24.Hd3 Hg6 25.Ff3 Vf6 26.Bfe1 Bfe8 27.g3 a5 28.Be2 Fd7 29.Bde1 Bxe2 30.Vxe2 Fc6?!

 

 

31.Fd5+ Fxd5 32.cxd5 a4 33.He5 Fa5

 

 

 34.Vc4!

A közbeiktatás nagy fölénybe hozta világost.

34...Vd6

 Az áldozat elfogadására, 34...Fxe1-re 35.d6+ Kh8 36.Hf7+ Kg8 37.d7 Fxf2+ 38.Kxf2 Bb8 39.d8V+ Bxd8 40.Hxd8+ Kh8 41.Hf7+ Kg8 42.He5+ Kh8 43.Vxa4 Vf8 44.Hd3 jött volna.

35.Be2 axb3 36.axb3 He7 37.Vb5 Fb4?

 

 

38.Hc4 Vd8 39.d6 Hc6 40.He5

Morozevics  válogathatott a nyerések között. 40.Vb7 Hb8 41.Hb6 Bc6 42.d7 folytatás is elég meggyőző volt.

 40...Hxe5 41.fxe5 és sötét feladta

Mojszejenko,A (2726) - Shirov,A (2713)
Félszláv védelem [D43]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 e6 5.Fg5 h6 6.Fxf6 Vxf6 7.e3 Hd7 8.Fd3 dxc4 9.Fxc4 Fd6 10.0-0 0-0 11.He4 Ve7 12.Hxd6 Vxd6 13.Bc1 b6 14.Ve2 Fb7 15.Bfd1 Bfd8 16.Fa6 Fxa6 17.Vxa6 c5 18.a3 Ve7 19.h3 e5 20.Vb7 Ve8 21.Ve4 exd4 22.Vxe8+ Bxe8 23.exd4 Bac8 24.dxc5 Hxc5 25.Kf1 Hb3 26.Bxc8 Bxc8 27.Hd2 Bd8 28.Ke2 Be8+ 29.Kf1 Bd8 30.Ke2 Hd4+ 31.Ke1 Hc2+ 32.Ke2 Hd4+ 33.Ke1 és döntetlen

Roiz,M (2668) - Tomasevszkij,E (2710)
Vezércsel [D38]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fb4 5.Va4+ Hc6 6.cxd5 exd5 7.Fg5 h6 8.Fxf6 Vxf6 9.e3 0-0 10.Fe2 Fe6 11.0-0 a6 12.Bfc1 Fd6 13.Vd1 He7 14.Ha4 b6 15.b4 g5 16.Hb2 Hg6 17.Hd3 a5 18.b5 Bfe8 19.Bc3 h5 20.Bac1 Bad8 21.Hfe5 Hxe5 22.dxe5 Fxe5 23.Hxe5 Vxe5 24.Vd4 Vxd4 25.exd4 Fg4 26.Fxg4 hxg4 27.Bxc7 Be2 28.h3 gxh3 29.B1c6 Kg7 30.gxh3 Bxa2 31.Bxb6 Ba4 32.Bbb7 Bf8 33.Ba7 Bxd4 és döntetlen

Vitjugov,H (2726) - Alekszejev,E (2662)
Vezércsel [D38]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Hf3 d5 5.cxd5 exd5 6.Fg5 Hbd7 7.e3 c5 8.dxc5 Va5 9.Bc1 Fxc3+ 10.bxc3 0-0 11.Hd4 Vxc5 12.Fd3 He4 13.Ff4 Hb6 14.Vh5 Be8 15.0-0 g6 16.Vh6 Vf8 17.Vxf8+ Bxf8 18.Hb3 Ff5 19.Fxe4 dxe4 20.Hc5 Hd5 21.Hxb7 Hxf4 22.exf4 Fe6 23.c4 Bfc8 24.Hd6 Bc6 25.Bfd1 Bd8 26.c5 Fxa2 27.Hxe4 Bd5 28.Be1 Bd4 29.Bcd1 Bxd1 30.Bxd1 Kg7 31.f3 Fe6 32.Ba1 a6 33.Ba5 Fc4 34.g4 f5 35.gxf5 gxf5 36.Hd6 Fb5 37.Hxf5+ Kh8 38.Kf2 Bxc5 39.Hd4 Kg8 40.Ba1 Kf7 41.Be1 Bh5 42.Kg3 és döntetlen

Ponomarjov,R (2758) - Ni Hua (2670)
Szláv védelem [D10]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.e3 a6 5.Hf3 b5 6.b3 Fg4 7.Fd2 Hbd7 8.h3 Fxf3 9.Vxf3 b4 10.Ha4 e5 11.cxd5 cxd5 12.dxe5 Hxe5 13.Vf4 Fd6 14.Vd4 0-0 15.Bc1 Ve7 16.Fe2 a5 17.0-0 Fb8 18.Vc5 Ve6 19.Bfd1 He4 20.Vb6 Fa7 21.Vxe6 fxe6 22.Fe1 Bac8 23.Fa6 Bxc1 24.Bxc1 d4 25.exd4 Fxd4 26.Bc2 g5 27.Be2 Hc3 28.Bd2 Bd8 29.Kf1 Hxa4 30.bxa4 Kf7 31.Fb5 Bd5 32.Bc2 Fb6 33.Ke2 Hg6 34.Fd2 Be5+ 35.Kf1 He7 36.Fc4 Hd5 37.Fd3 h5 38.Bc4 Hc3 39.Fxc3 bxc3 40.Bxc3 Fc5 41.g3 Kf6 42.Bc2 h4 43.gxh4 gxh4 44.Bc4 Bd5 45.Ke2 Fd4 46.f4 Fc5 47.Fc2 Fd6 48.Fb3 Bf5 49.Ke3 Fc5+ 50.Kf3 e5 51.Kg4 Bxf4+ 52.Bxf4+ exf4 53.Kxf4 és döntetlen

Verőci Zsuzs

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog