Help Sales ÁSZF

Lékó harmadik helyről várja a befejező fordulót

Címkék: Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics

A Szaratovban zajló szuperverseny tizedik fordulójában Lékó Péter játék nélkül nyert az orosz Nyikita Vitjugov ellen, aki magas láza miatt nem játszhatta le a  partit.  Az orosz Alekszandr Morozevics sötéttel remizett az ukrán Ruszlan Ponomarjovval. Honfitársát, Jevgenyij Tomasevszkijt egy ponttal előzi meg az utolsó játéknap előtt. Lékó a harmadik helyen várja az ukrán Alekszander Mojszejenko elleni befejező játszmáját.

A „Kormányzó Kupa” elnevezésű szuperverseny hajrájában az orosz Alekszandr Morozevics óvatosabban játszik, tőle kissé szokatlan módon békésebb döntetlenekkel igyekszik megnyerni a tornát. Az ukrán exvilágbajnok Ruszlan Ponomarjov egy vereség mellett  kilencedik döntetlenét könyvelhette el.

Lékó Péter játék nélkül nyert a tizedik játéknapon, az orosz Nyikita Vitjugov magas láza miatt nem játszhatott. Az orosz Jevgenyij Tomasevszkij győzelemmel megőrizte második helyét. Az ukrán Pavel Eljanov a kritikus állásban nagyot hibázott.

Meggyőzően verte az orosz Jevgenyij Alekszejev a sereghajtó Ni Huát, esélyes állást rontott remire a spanyol Alekszej Shirov. Hihetetlen, hogy a nagy harcosként ismert Shirov a torna remikirálya címért áll harcban a szintén tizedszer fél pontot szerző izraeli Michael Roizzal.

A 10. forduló eredményei:

Ni Hua (kínai, 2670) – Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2662) 0 – 1 (Skót megnyitás, 54)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2705) – Alekszej Shirov (spanyol, 2713) döntetlen (Szabálytalan megnyitás, 68)

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2710) – Pavel Eljanov (ukrán, 2683) 1 – 0 (Szláv védelem, 39)

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2758) – Alekszandr Morozevics (orosz, 2737) döntetlen (Négyes huszárjáték, 27)

Michael Roiz (izraeli,2668) –Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2726) döntetlen (Vezércsel, 42)

Lékó Péter (magyar, 2728) – Nyikita Vitjugov (orosz, 2726) 1 – 0 (játék nélkül)

 

A verseny állása:

1.Alekszandr Morozevics 7,5 pont

2. Jevgenyij Tomasevszkij 6,5

3. Lékó Péter 6

4. Jevgenyij Alekszejev 5,5

5-6. Alekszej Shirov és Michael Roiz 5

7-10. Ruszlan Ponomarjov, Nyikita Vitjugov, Pavel Eljanov és   Alekszander Mojszejenko 4,5

11. Dmitrij Andrejkin 3,5

 12. Ni Hua 3

 

Kormányzó Kupa, Szaratov

kat. XIX (2707)

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

1

2

 

 

1.

Morozevics, Alekszandr

g

RUS

2737

*

½

½

1

½

.

½

1

1

1

½

1

2901

 

2.

Tomasevszkij, Jevgenyij

g

RUS

2710

½

*

½

½

.

½

½

½

1

1

½

1

2816

 

3.

Lékó, Péter

g

HUN

2728

½

½

*

½

½

½

½

1

½

.

1

½

6

2775

 

4.

Alekszejev, Jevgenyij

g

RUS

2662

0

½

½

*

½

½

1

½

½

½

.

1

2747

 

5.

Shirov, Alekszej

g

ESP

2713

½

.

½

½

*

½

½

½

½

½

½

½

5

2706

 

6.

Roiz, Michael

g

ISR

2668

.

½

½

½

½

*

½

½

½

½

½

½

5

2708

 

7.

Ponomarjov, Ruszlan

g

UKR

2758

½

½

½

0

½

½

*

½

.

½

½

½

2668

 

8.

Vitjugov, Nyikita

g

RUS

2726

0

½

0

½

½

½

½

*

½

½

1

.

2673

 

9.

Eljanov, Pavel

g

UKR

2683

0

0

½

½

½

½

.

½

*

½

1

½

2668

 

10.

Mojszejenko, Alekszander

g

UKR

2726

0

0

.

½

½

½

½

½

½

*

½

1

2667

 

11.

Andrejkin, Dmitrij

g

RUS

2705

½

½

0

.

½

½

½

0

0

½

*

½

2601

 

12.

Ni, Hua

g

CHN

2670

0

0

½

0

½

½

½

.

½

0

½

*

3

2560

 

 

Az utolsó forduló párosítása:

Nyikita Vitjugov – Ni Hua

Alekszander Mojszejenko – Lékó Péter

Alekszandr Morozevics – Michael Roiz

Pavel Eljanov – Ruszlan Ponomarjov

Alekszej Shirov – Jevgenyij Tomasevszkij

Jevgenyij Alekszejev – Dmitrij Andrejkin

 

Tomasevszkij,E (2710) - Eljanov,P (2683)
Szláv védelem [D11]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.e3 Fg4 5.h3 Fh5 6.Hc3 e6 7.g4 Fg6 8.He5 Hbd7 9.Hxg6 hxg6 10.a3 Fe7 11.Vf3 g5 12.Fd2 Kf8 13.Bd1 Kg8 14.Fd3 Hb6 15.c5 Hbd7 16.Vg3 e5 17.dxe5 Hxc5 18.Ff5 Hfd7 19.b4 He6 20.He2 Hb6 21.0-0 Hc4 22.Fc1 Vc7 23.f4 gxf4 24.exf4 a5 25.b5 cxb5 26.Bxd5 b4 27.axb4 axb4 28.Vb3 b5 29.g5 Va7+ 30.Kh1 Hc5 31.Vf3 b3? 32.Hd4 g6 33.Hc6 Vc7 34.Hxe7+ Vxe7 35.Fg4?!

Jobb volt a 35.Bxc5 Vxc5 36.Vxa8+ Kg7 37.Vb7 gxf5 38.g6 Bf8 39.gxf7 Bxf7 40.Vg2+ Kh8 41.Bg1 Vf8 42.e6 Ba7 43.Ve2 Bg7 44.Fb2 Hxb2 45.Vxb2 folytatás.

35...Ba1 36.f5

 

36...gxf5?

Az ukrán nagymester egyenlő esélyekhez jutott volna a  36...b2 37.Fxb2 Bxf1+ 38.Vxf1 He3 39.Vf3 Hxd5 40.Vxd5 gxf5 41.Fxf5 Bh5 42.Va8+ Vf8 43.Vxf8+ Kxf8 44.Fa3 Bxg5 45.Fxc5+ Kg8 változatban.

37.Vxf5 b2?

Fonalas a matt! 37...Bxc1 38.Bxc1 He3 39.Vc8+ Kg7 40.Vxc5 Vxg5 41.Vd4 b2 (41...Vxg4 42.Vxg4+ Hxg4 43.Bc3 b2 44.Bxb5) 42.e6+ (42.Bg1 Bxh3+ 43.Fxh3 Vxg1+ 44.Kxg1 b1V+ 45.Kh2 Hxd5 46.Vxd5 Vc2+ 47.Vg2+ Vxg2+ 48.Fxg2 Kg6 49.Fe4+ Kg5 50.Kg3) 42...Kh7 43.Bxg5 bxc1V+ 44.Fd1 Vxd1+ 45.Vxd1 Hxd1 46.Bh5+ Kg7 47.Bxh8 fxe6 48.Bh4 e5 49.Bb4 Kg6 50.Bxb5 Kf5 adott volna esélyt.

38.Bd8+ Kg7 39.Vf6+ és sötét feladta

Ponomarjov,R (2758) - Morozevics,A (2737)
Vezércsel [D37]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 dxc4 5.e4 Fb4 6.Fg5 c5 7.Fxc4 cxd4 8.Hxd4 Fxc3+ 9.bxc3 Va5 10.Fb5+ Fd7 11.Fxf6 gxf6 12.Fxd7+ Hxd7 13.0-0 Vxc3 14.Va4 0-0 15.Hxe6 Hb6 16.Vd4 Bfc8 17.Vxc3 Bxc3 18.Hf4 Bc5 19.g4 Kf8 20.Hh5 Ke7 21.Hg3 Bd8 22.Bfc1 Ha4 23.Bd1 Hc3 24.Hf5+ Ke8 25.Hg7+ Ke7 26.Hf5+ Ke8 27.Hg7+ Ke7 és döntetlen

Ni Hua (2670) - Alekszejev,E (2662)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Fb4+ 5.c3 Fc5 6.Hxc6 bxc6 7.Fd3 Vh4 8.Ve2 Hf6 9.h3 d6 10.g3 Vh5 11.Vxh5 Hxh5 12.Hd2 a5 13.Hb3 Fb6 14.Hd4 Fd7 15.g4 Hf6 16.g5 Hh5 17.Fe3 g6 18.Kd2 0-0 19.Fe2 c5 20.Hc2 f5 21.gxf6 Hxf6 22.f3 Kg7 23.Fg5 Hh5 24.He3 h6 25.Fe7 Bf7 26.Hd5 Bb8 27.Fh4 Fe6 28.Hxb6 Bxb6 29.Kc2 Hf4 30.Ff1 Hh5 31.Fe2 g5 32.Fe1 Hf4 33.Ff1 Hg6 34.c4 Bxf3 35.Fxa5 Bf2+ 36.Kd1 Ba6 37.Fd2 Hf4 38.h4 g4 39.Fe3 Bf3 40.Kd2 Kf6 41.b3 Ke5 42.a4 Fd7 43.h5

 

43...Bb6 44.Ba3 Kxe4 45.a5 Bb8 46.Fxf4 Kxf4 47.Fd3 g3 48.a6 g2 49.Bg1 Fc6 50.a7 Be8 51.Baa1 Kg3 52.Bae1 Bf2+ 53.Kc3 Bxe1 54.Bxe1 Ba2 és világos feladta

Andrejkin,D (2705) - Shirov,A (2713)
Szabálytalan megnyitás [A00]

1.Hc3 d5 2.e4 dxe4 3.Hxe4 Hd7 4.Hf3 Hgf6 5.Hxf6+ Hxf6 6.Fc4 Ff5 7.0-0 e6 8.d4 Fe7 9.c3 0-0 10.Ve2 c5 11.dxc5 Fxc5 12.Fg5 h6 13.Bad1 Ve7 14.Fh4 Bad8 15.Hd4 Fh7 16.Bfe1 a6 17.Fb3 Kh8 18.Vf3 Bd7 19.Fa4 Bdd8 20.h3 Fd6 21.Fc6 g5 22.Fxb7 Kg7 23.Fg3 Fxg3 24.fxg3 e5 25.Kh2 Bb8 26.Fxa6 Bxb2 27.Hf5+ Fxf5 28.Vxf5 e4 29.Fc4 e3 30.Bd3 Bf2 31.Bdxe3 Vxe3 32.Vxf6+ Kxf6 33.Bxe3 Bd8 34.Kg1 Bdd2 35.Fd5 Bfe2 36.Bxe2 Bxe2 37.g4 Bc2 38.c4 Bxa2 39.Kh2

 

 

39...Ba3 40.Kg1 Ke7 41.Kf2 f6 42.Kg1 Kd6 43.Kh2 Ke5 44.Fg8 Bc3 45.Ff7 f5 46.gxf5 Kxf5 47.g3 Bc2+ 48.Kg1 g4 49.h4 Ke5 50.Fd5 Kd6 51.Kf1 Kc5 52.Kg1 Bxc4 53.Fa8 Kd4 54.Fb7 Ke3 55.Fa8 h5 56.Fb7 Ba4 57.Fc6 Ba7 58.Fd5 Ba1+ 59.Kg2 Kd4 60.Fb7 Ba7 61.Fc6 Bc7 62.Fa8 Bc8 63.Fb7 Bb8 64.Fc6 Kc5 65.Fe4 Be8 66.Fb7 Kb6 67.Fd5 Be5 68.Fa8 és döntetlen

Roiz,M (2668) - Mojszejenko,A (2726)
Vezércsel [D30]

1.Hf3 Hf6 2.c4 e6 3.d4 d5 4.e3 c5 5.cxd5 exd5 6.Fb5+ Fd7 7.Fxd7+ Hbxd7 8.dxc5 Hxc5 9.0-0 Fe7 10.Hc3 0-0 11.b3 a6 12.Fb2 b5 13.He2 Bc8 14.Bc1 Hce4 15.Hed4 Fc5 16.He5 Vd6 17.Hd3 Fxd4 18.Fxd4 Bxc1 19.Vxc1 Hg4 20.Hf4

 

20...Hgxf2 21.Bxf2 Hxf2 22.Kxf2 Vd7 23.Va3 Vc6 24.Ve7 Bc8 25.Kf3 Vc2 26.Vg5 Ve4+ 27.Kg3 f6 28.Fxf6 Vxe3+ 29.Kg4 Bc7 30.Fd4 Ve8 31.Vxd5+ Bf7 32.Ve6 Vd7 33.Vxd7 Bxd7 34.He6 Kf7 35.Hg5+ Ke8 36.Hf3 Bc7 37.a3 Bc2 38.g3 g6 39.h4 a5 40.Fb6 a4 41.bxa4 Bc4+ 42.Kh3 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog